Polak, Krakus, Katolik, Wiślak, Konserwatywny liberał - Mam wymieniać dalej? XD Wszystko co rzadkie i unikalne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Mamy full, juz koniec biletow :)
  #wislakrakow

  •  

   Zobaczymy teraz ile kibiców na Sandecję przyjdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   A tak na poważnie to jestem ciekawy, jak po wygranej(mam nadzieję) w meczu z Legią skoczy frekwencja. Pierwszy test właśnie z Sandecją.
   Swoją drogą można było sprzedawać bilecik w pakiecie. Jak kupujesz na legię to na sandecję możesz wejść za 10zł. Niektórzy z rozpędu kupowaliby na obydwa mecze(skoro już pofatygowali się przyjść pierwszy raz od dłuższego czasu)

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  #bukmacherka
  Mireczki, jak obstawia się mecze stacjonarnie u buka? Cale zycie obstawialem przez internet. S STS jakies moitory sa i trzeba na nich. Co dalej? Mam temu komputerkowi zapłacić, czy kupon mi sie wydrukuje i mam podejs do Pani zapłacić? xD

  +: Yggas
  •  

   @4lord: Najlepiej znajdź sobie książkę gdzieś na stoliku leży i z niej spisuj xd wpisujesz numer zakładu i to co chcesz obstawić 1, 2 ,12, x2 itp potem z karteczka idziesz do pani i ona ci wbija. Tylko patrz czy dobrze wbija bo lubią się mylić

  •  

   @4lord: rób kupon na stronie i później jest taka opcja żeby zrobić z tego e kupon i z numerkiem idziesz do pani i ona wbija go i git

 •  

  Jakby ktoś chciał obejrzeć powtórkę programu "Więcej sportu" to pozwólcie, że Wam go streszczę: nic nowego.
  #wislakrakow

  •  

   @KredaFreda: Karnet fajna sprawa, ale nie lubię być przyspawany do jednego miejsca. Chodzę raczej na wszystkie mecze u siebie, ale to z kimś z rodziny, to z kolegą, to samemu i ciężko komuś kazać specjalnie kupować miejsce obok mnie, żebyśmy sobie razem mogli mecz obejrzeć. Fajny byłby system z możliwością zmiany miejsca na każdy mecz(np. z sektora G zmieniam sobie na jeden mecz miejsce na sektor E15 i dopłacam różnicę, z racji tego że to droższy sektor.
   @Negard Miło widzieć tyle osób przy kasach. W sumie zawsze takie mecze są pełne "Januszy" nadal nie wiedzących o śpiewaniu 3 zwrotki hymnu i na każdym meczu szukają Garguły, albo Stilicia, ale takie meczycho to zawsze pełny stadion więc klimat i pieniążki dla klubu ( ͡€ ͜ʖ ͡€) Komplet będzie, nie ma innej opcji.
   Teraz wygrać w dobrym stylu i frekwencja powinna choć trochę skoczyć do góry w następnych meczach.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (29)

 •  

  Do wszystkich wierzących #katolicyzm #wiara

  Wytłumaczcie mi to. Bóg stworzył człowieka - Adama, potem Ewę. Tworząc świat stworzył też dinozaury i inne stworzenia, które jak wiemy - wyginęły dawno temu. Gdzie wtedy byli ludzie? Jak Wy, jako osoby wierzące, wyobrażacie sobie chronologię tych zdarzeń?

  •  

   @2phonepiotrus:
   Jak osoba wyżej, to tylko przypowieść.
   Adama i Ewę nie należy też traktować tylko, jako mężczyznę i kobietę. Trzeba ich rozumieć jako człowieka numer jeden i człowieka numer dwa. Kwestia żebra np. Nie chodzi o dosłowne danie żebra, ale o to że w tym drugim człowieku jest pierwiastek człowieka pierwszego. Jednocześnie są tacy samy, ale są też inni. Człowiek, jak człowiek ale każdy jest indywidualnością i osobnym stworzeniem.
   Jak wyobrażam sobie chronologię? Bóg stworzył wszechświat(choćby przez tzw. wielki wybuch) i nakreślił pewien rozwój dla naszej planety. Ona sobie dorastała, poddawała się wielu procesom żeby być idealna dla gatunku ludzkiego i wreszcie ten się pojawił. Może z małpy, może z czegoś innego - to już mało istotne. Ważne, że samego człowieka zaprojektował Bóg. Chronologia tutaj nie stoi w żadnej niezgodzie z przyjęta przez różnych archeologów, historyków, geografów etc. Po prostu twórcą tego wszystkiego jest Bóg. Sama przypowieść ma charakter dydaktyczny. Jest to opis symboliczny i nie tylko, bo może być na różne sposoby rozumiany. Sam Adam z Ewą mogli być pierwszymi Homo Sapiens z samoświadomością. Kto wie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Chce się może komuś zrobić krótkie(albo dłuższe) podsumowanie gry konkretnych zawodników? Dzisiaj nie mogłem obejrzeć meczu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #wislakrakow

 •  

  Fajnie, że wreszcie zagraliśmy odważnie. Piłka wreszcie chodziła szybciej(w ostatnich meczach podanie pom. obrońcami trwało pół godziny), chłopaki byli wyżej ustawieni. Dużo akcji udało nam się stworzyć. Brawo Wisła! (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
  #wislakrakow

 •  

  Możecie przenieść się w czasie ale tylko raz. Co robicie:
  1. Przenoszę się w przeszłość do roku 2011 i próbuje zapobiec wypadkowi w rajdzie Ronde di Andora

  2. Przenoszę się w przyszłość żeby zaspokoić swoją ciekawość i sprawdzam, czy #kubica wrócił do ścigania w #f1
  Zapraszam do zabawy, dyskusji i dzielenia się przemyśleniami.

  +: yelen
 •  

  Świeckie, nowoczesne państwo zdaniem prawaków:

  - państwo bez religii, których prawaki nie lubią, np. bez islamistów

  Świeckie, nowoczesne państwo w rzeczywistości:

  - państwo neutralne wobec religii, państwo nie popiera otwarcie żadnej religii
  - państwo nie finansuje żadnych akcji kościoła, nie daje żadnej kasy kościołowi
  - państwo nie promuje żadnego kościoła w swoich instytucjach w szczególności

  --- państwo troszczy się o świecką edukacje, żadnej religii w szkołach
  --- żadnych krzyży w instytucjach publicznych
  --- żadnych kaplic w szpitalach itp

  - państwo uchwala prawa nie kierując się żadną religią, np. katolicką, w szczególności
  --- państwo nie kieruje się przekonaniami religijnymi np. doktryną świętego życia: aborcja do 12 tygodnia jest legalna (zakaz aborcji wynika wyłącznie z katolickiej ideologii o świętości życia)

  To co prawaki opowiadają o swieckości jak histeryzują o uchodźcach to parodia a nie żadne państwo świeckie. #bekazprawakow

  #neuropa #polityka #religia #katolicyzm #pafnucy #pafnucyuczy
  pokaż całość

  •  

   @PafnucyMaj:
   Po pierwsze nie rozdział kościoła od państwa, a władzy duchownej od świeckiej. Taki dualizm władzy stworzył sam Jezus. Taka sytuacja balansuje obie władze i hamuje wzajemnie różne zapędy którejś ze stron.
   Po drugie czemu państwo ma w ogóle zajmować się szkołą(edukacją) - Prywatne szkoły, w jednej jest religia, a w innej nie. Rodzice wybierają i każdy szczęśliwy.
   Kaplice w szpitalach? Tutaj też się opowiadam za prywatyzacją służby zdrowia, ale skoro jest to dlaczego odbierasz szansę ludziom by się modlili? Są chętni więc są i kaplice.
   Aborcja to nie kierowanie się religijnością, a ochroną życia. Państwo powinno chronić życie od poczęcia do śmierci.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Kubica podobno czasy ponizej 1:40 w takich warunkach.

  Dla porownania czasy z GP'14. Wiadomo, ze kubica nie kreci hotlapow(jeszcze), ale stinty - no i inne warunki. Ale chyba jest dobrze :)))
  #f1 #kubica

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Skandal polsko białoruski wokół pomnika Kościuszki. Według Białorusinów Polska zabiera ich bohaterów i fałszuje historię.
  Według Polaków jest odwrotnie.

  Emigranci z Białorusi zebrali pieniądze na budowe pomnika Kościuszki w Szwajcarii (jego makieta na zdjęciu) . Przewodził im działacz emigracji białoruskiej Aleksander Sapieha.
  Na pomniku Kościuszko miał zostać określony jako „Wybitnemu synowi Białorusi wdzięczni rodacy” w języku białoruskim i niemieckim. Według Sapiehy Polacy nie uczestniczyli w budowie pomnika mimo, że miasto gdzie zmarł Kościuszko jest miastem partnerskim Krakowa.
  Jednak przed otwarciem polski ambasador postawił ultimatum merowi miasta Solura i zagroził bojkotem polskiej delegacji. Szwajcarski mer uległ i napis po niemiecku ma głosić Tadeusz Kościuszko - Przedstawiciele Organizacji Białorusinów w Szwajcarii'' z tym, że nazwisko jest w polskiej wersji jezykowej.

  Sapieha przygotowuje protest do polskiego MSZ i uruchomił już białoruskich dyplomatów, którzy bedą chcieli spotkać się z merem Solury.
  Niedawno minister spraw zagranicznych wyrażał niezadowolenie, że Kościuszko jest uznawany za przedstawiiela innego państwa niż Białoruś mówiąc w Mińsku klik:

  Wiele państw rości sobie prawo do białoruskiej historii.Zdaniem ministra jest to absolutnie źle, że Ignacy Domeyko w Chile i Tadeusz Kościuszko w Stanach Zjednoczonych są postrzegani jako przedstawiciele innego państwa.

  Sam widziałem jak na białoruskich portalach osoby jakie u nas sa przedstawiani wyłacznie jako Polacy tam są nazywani Białorusinami, bo okreslaja to po miejscu urodzenia.
  Komentarze w białoruskim internecie do sprawy z pomnikiem też w przeważajacej wiekszosci mają pretensje do polskiej strony za jej działanie w sprawie Kosciuszki chociaż niektóre mówią, że sami Białorusini sa sobie winni bo nastawiaja sie na wspóprace i wspolna hitorię z Rosja. Mniejsza czść twierdzi, że nazywanie Kosciuszki Białorusinem to przesada.

  Paradoks w tym, że Białorusini kłócą się o pomnik Kościuszki w Szwajcarii a tymczasem zdaje się, że na Białorusi jedyne jego popiersie stoi na terenie amerykańskiej ambasady a społeczne inicjatywy budowy pomnika nie zyskują poparcia władz.
  Jednak biorąc pewną zmiane retoryki władz (wypowiedz szefa MSZ powyżej) być może dojdzie do budowy pomnika białoruskiego Kościuszki w tym kraju?

  źródło ros klik
  znalezisko po polsku klik

  #bialorus #szwajcaria #kosciuszko #historia
  #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: maket_pamyatnika_kostyushku.jpg

  •  

   @dertom: W dodatku Kopernik bronił Olsztyna przed Krzyżakami.
   @rzbiquwt Co by nie mówić to: polityka , sejm , wladca , moneta , monarchia , waluta były wspólne pom. Koroną, a Litwą. To, że wojsko było już osobne nie oznacza od razu, że to walczyła Litwa a nie Polska. Z resztą takich problemów z nazewnictwem jest w wielu miejscach historii całego świata.

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Co obecnie jest lepsze? Dobry PC ktory uciagnie gry w tych ~60 fps na ultra czy najnowsza konsole (jesli tak to ktora) chodzi o jakosc grania i same gry. Nie patrząc na ceny PC i konsol bo wiem ze konsole sa tansze ale za to gry po 300 zl sprawiaja ze cenowo wychodzi na to samo.
  #konsole #ps4 #xboxone #pcmasterrace

  •  

   @wondereq: W zasadzie trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy: Czy interesują cię gry ekskluzywne, które na konsole wyszły(w sumie na ps4 bo z xboxa chyba wszystko też jest na pc) i na czym ci się wygodniej gra. Dla mnie pad do dzisiaj to przeciwnik a nie przyjaciel, ale gram na ps4 bo taniej wychodzi niż mocny pecet i są gry ekskluzywne w które zawsze chciałem pograć.

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Mireczki z najlepszego tagu #grafika i najliczniejszej drużyny #wislakrakow jest praca

  http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/dolacz_do_nas/

  Oczywiście wynagrodzenia nie podają :D a wymagania są z dupy

 •  

  Tak mnie zaciekawiło, skąd w Polakach taka nienawiść do własnego narodu? Oczywiście nie we wszystkich lecz pod (prawie) każdym wpisem który dotyczy Polski w jakimkolwiek stopniu zaraz mamy komentarze że o jak tu chujowo i w ogóle Polacy są chujowi.
  Filmik z prezentacją szkoły w USA?

  O jakie te szkoły w Polsce beznadziejne, USA takie zajebiste
  Anon pyta czy lecieć do dziewczyny poznanej przez skype do USA?

  Hurr leć bo tam to będziesz kimś a w polszy nikt nigdy pracy nie znalazł!!111
  Daleko mi do wielbienia naszego kraju bo pod wieloma względami jest słabo ale kurwa mać, takiego plucia i biczowania się o my najgorszy kraj to nigdzie indziej nie widziałem. Francuz, Amerykanin czy Niemiec murem staną w dyskusjach dotyczących ich narodów i są dumni a u nas patriotę się kreuje na debila.
  #pytanie #cotusieodpierdala #polska #patriotyzm
  pokaż całość

  •  

   @GwalceCie: Ale to nie oznacza, że trzeba srać na swój kraj. W internecie teraz tego pełno. I rozumiem naśmiewanie się z "nosaczy" i takich stereotypowych Januszy, sebixów etc. ale pod wieloma względami przekracza to pewne granice. Niektórzy już nawet przebijają w tym Testovirona.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Jakimi kretynami trzeba być, by w momencie totalnej posuchy politycznej, nie będąc w żadnych mediach, a mając 3% w sondażach + milionowe dotacje - po raz enty rozpierdalać partię i tworzyć nową. Przykro mi to mówić, ale wolnościowcy są niepełnosprawni umysłowo.

  P.S.
  Ja będę głosował na partię z Mentzenem, a wy?

  #korwin #wolnosc #mentzen #prawicarazemalenietymrazem pokaż całość

  •  

   @Dorogon: Wszystko pierdolnęło w momencie wyrzucenia krula z KNP. Wtedy było jakieś zaplecze, sporadyczne ale jednak zapraszanie członków to telewizji. Po triumfie w wyborach do Europarlamentu niektórzy zaczęli interesować się partią i jej postulatami. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę i chuj bombki strzelił.
   Potem nowa partia, Januszowi popsuł się soft i równia pochyła. Nie dziwię się, że ludzi chcą uciekać. Szkoda tylko nas, zwykłych obywateli że możemy doczekać wolnościowej partii w sejmie.
   Najważniejszy problem to brak wyrazistej postaci, która faktycznie mogłaby pociągnąć ten wózek. JKM-a każdy zna, ma niepodrabialny styl. Przywołany Mentzen jest cholernie mądrym człowiekiem, ale nie ma charyzmatycznej aparycji i sposobu wypowiadania się, żeby zdobyć serca wyborców. To facet idealny do rządzenia krajem, ale nie do pozyskiwania nowych sympatyków. Był Wipler, ale po dwóch incydentach stracił wiarygodność wśród ludzi. Berkowicz również fajny facet i wygadany, ale nie wygląda na lidera który porwie tłumy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  #muzyka #historia #ciekawostki

  Ciekawostka na temat pieśni Legionistów "My Pierwsza Brygada". Część z was może nie wie, ja dopiero co się dowiedziałem i jestem nawet lekko zszokowany ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Ogółem rzecz biorąc naszła mnie dzisiaj ochota na tą właśnie pieśń, i przeglądając internety doszedłem do wniosku że są zwrotki których nie znam. Czytając dalej doszedłem do jednej, dosyć ciekawej. Ogólnie rzecz biorąc, wersja dzisiejsza brzmi tak:

  Nie chcemy dziś od was uznania,
  Ni waszych mów ni waszych łez,
  Już skończył się czas kołatania
  Do waszych serc, do waszych kies!


  Jest to jednak wersja poprawiona w dwudziestoleciu międzywojennym. Oryginalna, pierwotna zwrotka brzmiała dokładnie tak:

  Nie chcemy już od Was uznania
  Ni Waszych mów, ni waszych łez!
  Skończyły się dni kołatania
  Do waszych serc, jebał was pies!


  I nie, to nie jest durny żart z internetu. To jest autentyk. Na szybko zapytałem się wujka google, przyczyną takiego a nie innego tekstu było rozgoryczenie żołnierzy Piłsudzkiego wynikające z faktu, iż rodacy byli wobec nich bardzo nie przychylni a nawet wrogo nastawieni.

  Źródła poniżej:

  Tekst Piosenki

  Małe streszczenie przyczyny takiego a nie innego tekstu. Czwarty akapit
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   @kMarek: W sumie trudno się rodakom dziwić. Po dwóch nieudanych powstaniach idą sobie żołnierze wywoływać trzecie na terenie zaboru rosyjskiego(w dodatku w czasie wojny). Naprawdę nie wiem jaką logiką się kierował Piłsudski.

 •  

  Do meczu jeszcze duzooo czasu, a juz 5k mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #wislakrakow

 •  

  Które miejsce Wisła Kasperczaka zajęlaby w dzisiejszej ekstraklasie?
  #kiciochpyta #ekstraklasa #pilkanozna

 •  

  Niespojne koncepcje boga czesc 1
  Co jest najbardziej przekonującym dowodem na to, iż wszyscy nasi bogowie zostali stworzeni ludzką wyobraźnią w czasie kulturotwórczego procesu, trwającego kilkadziesiąt tysięcy lat? Otóż jest to owa niespójność koncepcji Boga, jaką można choćby zaobserwować w trzech największych religiach monoteistycznych: judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. Każda z tych religii odwołuje się do jednego, jedynego Boga, zatem koncepcja tegoż Boga powinna być jednakowa dla nich wszystkich, nieprawdaż?

  Każda z tych religii jest pewna tego, iż to jej Bóg jest jedynie prawdziwy i poza nim nie ma innego, który byłby godny miana prawdziwego Boga. Jest to niepodważalnym dogmatem w każdej z nich. Dlaczego zatem Bóg judaizmu Jahwe (czyli wcześniejszy Jestem, Który Jestem) i jego syn Jezus Chrystus, Bóg chrześcijaństwa i katolicyzmu, nie są identyczni z Bogiem islamu Allahem, którego „objawił” światu jego prorok Mahomet w VII w. n.e.?

  Najstarsza z tych trzech religii to judaizm, z którego wyrosło chrześcijaństwo, w katolicyzmie (który uważa się za religię chrześcijańską), oraz w islamie. Zacznę zatem od zaprezentowania judaistycznej koncepcji Boga, która przedstawiona jest w Biblii (Stary Testament). Jest to dość prymitywna koncepcja Boga, który chociaż Wszechświat stworzył słowem: „Niechaj się stanie!”, to już człowieka – swoją „koronę stworzenia” ulepił z prochu ziemi, a do budowy kobiety wykorzystał żebro pierwszego mężczyzny.

  Jest to koncepcja Boga, który z racji swych nieskończonych możliwości mógł stworzyć istoty doskonałe, jednakże stworzył je bardzo ułomne (religia twierdzi, że one były doskonałe, tylko same „popsuły się”, przeciwstawiając się Bogu w raju). A mimo to, przeznaczył on je na protoplastów przyszłej ludzkości, tak jakby się nic nie stało, mimo tego, iż doskonale wiedział jakie będą tego tragiczne skutki w przyszłości. Zamiast od razu naprawić tę sytuację, tak, aby rodzaj ludzki począł się z doskonałej pary, Bóg obarczył ludzi winą za zło istniejące w jego dziele i ukarał ich m.in. nakazem rozmnażania się z grzeszną naturą.

  Jest to koncepcja Boga nie potrafiącego przewidywać skutków swoich decyzji i poczynań. Np. nie przewidział on, iż kara nałożona na ludzi w raju spowoduje, że cała ludzkość popadnie w grzech, co poskutkowało u Boga podjęciem decyzji o potopie, bo cała „Ziemia została skażona w oczach Boga” (Rdz 6,11). Stwórca nie przewidział też, że ocalając z potopu Noego z rodziną i przeznaczając ich na protoplastów „odrodzonej” ludzkości, w niczym nie naprawi zaistniałej sytuacji, ponieważ ocaleni z potopu ludzie mają także natury skażone grzechem, który drogą płciową przeniesie się na następne pokolenia.
  Calosc jest tu http://www.listyznaszegosadu.pl/nowy-ateizm-i-krytyka-religii/niespaljne-koncepcje-boga
  #ateizm #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #bozia #filozofia #islam
  pokaż całość

  •  

   @robert5502: Czy prymitywna? W ilu religiach świat jest stworzony z niczego, jak w Chrześcijaństwie(W innych zawsze jakieś chaosy najpierw musiały być). Żebro w Ewie ma symbolizować nie mężczyznę i kobietę a człowieka. Ewa, czyli drugi człowiek jest taki sam jak ten pierwszy(Adam), ale jednocześnie nie jest ten sam. Niby tacy sami/podobni a jednak inni i każdy jest indywidualnością.
   Bóg dał tym ludziom wybór. Mógł przecież stworzyć idealnego człowieka, który zawsze będzie dobry i zawsze będzie wysławiał Boga, ale wtedy miałby tylko pacynki. Stwórca, jako istota idealna chciała podzielić się swoją miłością i całym dziełem stworzenia. Stworzył ludzi wolnych, którzy mogą go kochać a mogą odtrącić. Piękne jest kochać kogoś, bo możesz i masz wybór, a nie musisz bo nie masz innego wyboru bo zostałeś "tak a nie inaczej zaprogramowany".

   Potop to nie było pozbycie się grzechu, a ludzi którzy do reszty się zdegenerowali przez grzech. Noe po prostu jako jedyny był jednostką wybitną w tym cyrku. Potem Bóg zobowiązał się nigdy już nie zsyłać na ludzi Potopu(bodajże nie był niego zadowolony ale juz nie pamiętam dokładnie)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Wiecie dlaczego #religia #katolicyzm jest tak bezdennie głupia i beznadziejna? #pytanie
  Od małego pamiętam wpajanie poczucia winny bo byłem... dzieckiem.
  A jak ktoś pamięta "dzieci i ryby głosu nie mają". Ewentualnie "masz się słuchać dorosłych". Siłą ustalanie durnej hierarchii, która służy zaspokojeniu hedonistycznych potrzeb, tych którzy stoją najwyżej. Naruszanie moich granic, nie tylko przez rodziców ale przez nauczycieli w imię jakiegoś kolejnego bożka "przyzwoitości". Seksualność jest zła, więc o niej nie rozmawiajmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dajmy kare tym "innym" bo nie są prawdziwymi Polakami - katolikami. Stygmatyzowanie bo nie chodzisz na religię. Ciągłe wskazywanie na "tych" drugich (cokolwiek to znaczy).
  No i ciągłe nudne, smutne jak pizda rozpamiętywanie ofiar czegoś tam. Ciągłe podkreślanie, że umrzemy a bóg jest wielki a ty masz być potulnym baranem.

  pokaż spoiler Przeciętny katolik to smutny człowiek.
  pokaż całość

  •  

   @the_white_crystal:
   To jest właśnie główny problem i błąd Katolików. Sam jako katolik w młodości odczuwałem jakieś przygnębienie słuchając kazań w kościele/księdza na religii. Dopiero jak zostałem ministrantem i "wszedłem w kościół" zobaczyłem, jak bardzo fajne to może być. Potem poznając lepiej Katolicyzm, różne grupy działające przy kościołach, oglądając różne wykłady na yt poznałem prawdziwe oblicze religii. Nie można zapominać o smutku, umartwianiu się, grzechu pierworodnym etc. ale muszę przyznać rację, że dzieci niechodzące na religię są stygmatyzowane a chodzące zbyt często straszy się nie pokazując miłości Boga. I nie chodzi o to, żeby nie straszyć dzieci piekłem, bo ono jest i nie można tego przed dziećmi zataić, ale częste obwinianie gatunku ludzkiego nie służy dzieciom. Na takie rozmowy jest czas w liceum, a nie w podstawówce.
   Katolicyzm właśnie polepszył moje życie i uczynił bardziej wesołym, a niestety w polskiej(i chyba nie tylko) społeczności działa to kompletnie na odwrót i typowy obraz katolików to stare, smutne i schorowane babcie idące na smutną mszę, wracające potem do smutnego domu i smutnego życia.
   pokaż całość

   +: lordus2
  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika 4lord

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.