•  

  Ehhh, wpadła możliwość pracy zdalnej dla firmy z Irlandii, weryfikacja danych w bazie, zostałem polecony przez osobę, którą znam tylko ze spotkań - Project Manager.
  Pierwsze rozmowy co tam będę robił, moja prośba o draft umowy, po czym przysłana umowa B2B to niezły zlep (m.in. brak ustalonego terminu zapłaty po otrzymaniu faktury), oczywiście skorzystałem z pomocy kancelarii, umowa z propozycjami zmian przesłana z powrotem.

  A co mnie boli? Że obecnie w mailach jest nacisk na AKCEPTACJĘ roli, mimo moich zapewnień o szczerym zainteresowaniu podjęcia współpracy. Co mam akceptować? Tego gniota co został mi podesłali i pracować na takich warunkach? XD

  Czy ktoś z Was podzieli się doświadczeniem? Miał podobną sytuację? Może na co powinienem zwrócić uwagę, każda uwaga jest istotną.

  Firma to startup tworzący oprogramowanie dla znanej korporacji outsourcing na J w Krakowie - projekty fabryk półprzewodników.

  Chłop chciałby zarabiać więcej, ale jeśli to ma być moje jedyne źródło dochodu i kategorycznie zamykać sobie ścieżkę rozwoju w jednej firmie to kiepsko.

  #korposwiat #programowanie #pracbaza #pracait #praca #pracazdalna #it
  pokaż całość

 •  

  Na rynku pracy największym przyjacielem jest bierność młodych ludzi. Czasem wydaje mi się, że większość osób generalnie nie myśli ani trochę o przyszłości, nie ma żadnego planu, nic ich nie interesuje i nie chcą też podnosić swoich kwalifikacji.

  Rozmawiam sobie ze znajomymi i mało kogo w ogóle obchodzi co będzie robić za 2-3 lata, 5 lat, albo czy widzie jakieś opcje w przyszłości, jak sobie wyobrażają to wszystko. Nikt nic nie wie, mało ich to obchodzi. Jakby zapytać mnie czego chciałbym się nauczyć w pracy lub na szkoleniach finansowanych przez pracodawcę, mam w głowie jakieś 10 rzeczy, których chciałbym się nauczyć i nie wiem w co ręce włożyć. Oczywiście pomysł a realizacja to dwie inne sprawy, ale ważna jest motywacja

  Ostatnio gadałem ze znajomym, który miał uzbierane pieniądze na kurs, gdzie zmiana pracy pomogłaby mu podnieść zarobki o jakieś 40 %. Na ten moment zarabia słabo. Zaczął? Nie zaczął. "Bo na razie tak jest, to niech tak będzie" ¯\_(ツ)_/¯

  #pracbaza #praca #zarobki #pieniadze #korposwiat #januszex #przemyslenia #rozwojosobisty #studbaza
  pokaż całość

  •  

   @Sok_Mandarynkowy: A jakie jest Twoje spojrzenie na taką kwestie - stabilna praca, mam w głowie plan co bym chciał robić za 5 lat. Nagle możliwy skok na głęboką wodę, całkowita zmiana branży - głównie motywacja zarobkowa, ale możliwie że po roku koniec i właśnie w tym zagwozdkę bo powrotu do wcześniejszej pracy nie mam możliwości.

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Jak dzwonicie do Hindusów to w tle są zawsze takie dziwne dzięki, które ciężko z czymś racjonalnym połączyć? Często jakby jakieś dziwne maszyny pracowały w tle xD #pracbaza #praca #programowanie #korposwiat

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika AFraDo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)