Z krzyżowych wypraw przywożą herezje Z zamorskich rejsów - szkorbut i syfilis Na ból istnienia wdychają poezję Kiedy przerasta ich to co odkryli (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  DALL-E 2 strumień świadomości:

  #sztuka #sztucznainteligencja #dalle

  źródło: youtube.com

  •  

   @martinlubpl: BTW: Google jest słabe w PR. OpenAI dało dostęp do DALL-E wyselekcjonowanym celebrytom którzy publikują co jakiś czas nowe obrazy co sprawia wrażenie zaangażowanej społeczności. GoogleAI ograniczyło się do tego że dwóch ich pracowników wrzuca na przemian losowe generacje. Poza tym nazwa "DALL-E" jest unikalna a "imagen" to chyba "obrazek" po hiszpańsku przez co posty GoogleAI mieszają się z losowymi tagami ;). pokaż całość

 •  

  Google reaguje na DALL-E 2. Ujawnia Imagen. Podobnie jak OpenAI, nie zamierzają na razie upuliczniać kodu.
  #dalle #sztuka #sztucznainteligencja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20220524-030726_Drive.jpg

  •  

   @mizantrol: Na razie nie użyjesz bo nie ma nawet zapisów do kolejki. Jest tylko publikacja i strona demonstracyjna. Aż dziwne że minęło 15 godzin a Google nie pochwaliło się tym ani w mediach społecznościowych ani na swoim blogu.

 •  

  Bagatelizowałem temat, ale okazuje się, że #sztucznainteligencja już dziś jest na poziomie, którego nie spodziewałem się za mojego życia - a już na pewno nie spodziewałem się, że zaczniemy od niszczenia tego, co było naprawdę świetne - radości z tworzenia i możliwości podziwiania pracy oraz umiejętności innych.

  Myślałem, że autonomiczne samochody i robienie z ludzi NPC we własnym życiu to gówno, ale to, co (oprócz profanacji nazwiska) robi Dall-e z grafiką (generuje dowolny obraz na podstawie krótkiego opisu - patrz: załącznik) i zaczyna robić Codex z programowaniem, wywróciło mi flaki, widziałem też już automaty do muzyki i tekstów.

  Praca twórcza i artystyczny dorobek ludzkości zostały całkowicie oplute i obdarte z wartości przez kilku technologicznych złamasów, nie mam już złudzeń, że któryś z tych łbów się zastanowi "ej, kurwa, stop, co my robimy?". Mieli zabierać pracę i eliminować gówniane, powtarzalne czynności, żebyśmy mogli normalnie żyć, a zaczęli od zabierania radości z życia i satysfakcji z tworzenia. Na szczęście bozia patrzy i może ześle raka na nich albo chociaż na ich obsrane dzieci, żeby się odpierdolili od normalnych ludzi i zajęli czymś innym.

  ps wszyscy #programista15k również mogą teksty "programowania nie da się zautomatyzować" wsadzić między bajki, które potem AI może wyrenderuje dla zabicia czasu w kolejce do pośredniaka - nie da się zautomatyzować takiego, jakie znacie dziś, po prostu sposób programowania zostanie całkowicie zmieniony i wasze umiejętności zostaną wyjebane na śmietnik historii. Kibicuję tej branży, bo to też pewnego rodzaju #sztuka, ale kierunek rozwoju Codex jest oczywisty.

  #bzdr #sztucznainteligencja #ai #gownowpis #zalesie #grafika #grafikakomputerowa
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   niektórzy budzą się tylko po, żeby tworzyć i jest to ich sens życia

   Naprawdę chciałbym porozmawiać z takim gościem i zrozumieć co nim kieruje, bo póki co to dla mnie to są po prostu pierdolnięci ludzie

   @bzdr: Jeżeli taki gość z OpenAI postrzega pracę nad rozwojem AGI w kategoriach sztuki to kim my jesteśmy aby mu to odbierać i pozbawiać go możliwości samorealizacji? ;)

   @bzdr: Pozatym ludzie są uparci. Jak taki nerd nasłucha się od wszystkich że komputery czegoś nie są w stanie zrobić i że pewne zdolności intelektualne są ponoć zarezerwowane tylko dla gatunku ludzkiego to tym bardziej ma on motywacje aby utrzeć nosa malkontentom bez względu na ewentualne, długofalowe konsekwencje ;).

   nie mam już złudzeń, że któryś z tych łbów się zastanowi "ej, kurwa, stop, co my robimy?"

   @bzdr: Tego nie da się zatrzymać jak w Terminatorze, że ktoś zniszczy prototyp i wszyscy o tym na zawsze zapomną. Jesteśmy na konkretnej trajektorii dziejowej opierającej się na tym, co jako ludzkość, już wiemy. Korzystamy za wspólnej wiedzy i wymyślamy podobne rozwiązania. Kilka godzin temu Google ujawniło Imagen - konkurencje dla DALL-E 2.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (53)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika AdireQ

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)