Szukam szczęścia gdzieś w UK || #Samolociara ✈️

  •  

    Czy widzisz siebie w najbliższej przyszłości (~5 lat) w Polsce?
    #ankieta #polska #emigracja

    +: Errad

    Zostajesz w Polsce?

    • 21 głosów (22.11%)
      Tak, zostaję
    • 14 głosów (14.74%)
      Nie, wyjeżdżam na stałe
    • 6 głosów (6.32%)
      Nie, wyjeżdżam, ale planuję wrócić
    • 17 głosów (17.89%)
      Już wyjechałem i nie wracam
    • 8 głosów (8.42%)
      Już wyjechałem, ale wrócę
    • 29 głosów (30.53%)
      Chcę wyjechać, ale coś mnie powstrzymuje
  •  

    #anonimowemirkowyznania
    Jaki kierunek studiów wybrać? Poradnik od starszego kolegi, który zmieniał uczelnię i spędził godziny na przeglądaniu ofert uniwersytetów.
    Przede wszystkim, jeśli poważnie myślicie o swojej przyszłości zawodowej i ogólnie życiowej - wybierajcie kierunki dające konkretne uprawnienia i twarde umiejętności. Często w takich tematach pojawia się niestety rada "podążaj za pasją". Ja to rozumiem, z drugiej strony jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Większość pasji raczej nie da się przełożyć na dobrze płatną pracę (chyba że akurat uwielbiasz programowanie).
    Kierunki ogółem można podzielić na dwie grupy:
    1. Praktyczne
    2. Hobbystyczne
    Teraz postaram się wymienić po kilka kierunków z tej pierwszej grupy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, z krótkim uzasadnieniem:
    1. Umysły ścisłe - oczywiście tu pasują wszystkie kierunki techniczne - konkretne umiejętności: posługiwanie się specjalistycznymi programami inżynierskimi, czytanie oraz tworzenie schematów i rysunków technicznych, programowanie.
    Nie każdy musi iść na politechnikę, dlatego jako alternatywę proponuję finanse i rachunkowość - kierunek od dawna znany i szanowany, konkretne certyfikaty za nim idące: ACCA i CPA. Przy kierunkach ekonomicznych trzeba być ostrożnym i wybierać te ściśle wyspecjalizowane, jak właśnie FiR, ekonometria, analityka.
    UNIKAĆ wszystkich tych ogólnych typu ekonomia, zarządzanie.
    2. Humaniści - polecam filologie (oprócz angielskiej), zasada jest prosta - im mniej znany język tym lepsze pieniądze. Kierunek północ - Dania, Szwecja, Norwegia.
    3. Zawody regulowane przez państwo i kierunki z nimi związane - budownictwo, architektura, medycyna, weterynaria -konkretne uprawnienia, bez których nie postawisz nawet jednego kroku w zawodzie.
    Zamiast czytać opisy kierunków polecam przeglądać siatki kierunków, czyli rozpisane w tabelce jakie przedmioty są uczone na jakim semestrze. Trzeba pogrzebać na stronie danego wydziału. Nie bez powodu słowo "konkretne" jest pogrubione za każdym razem. To jest główne przesłanie tego wpisu: szukać konkretów, a nie wierzyć w obietnice i mrzonki. Sam niestety dałem się nabrać na bubel o nazwie "zarządzanie". Razem z logistyką są to dwa kierunki dostępne na każdym typie uczelni (politechniki, uniwersytety, prywatne). Już sam ten fakt, że można to studiować wszędzie, powinien być zastanawiający. Sama teoria, zero praktyki, absolwenci liczeni w tysiącach sztuk. Z takim dyplomem w ogóle się nie wyróżniasz i jesteś łatwy/a do zastąpienia.
    To moja opinia na temat wybierania kierunku studiów, możesz się nią zasugerować lub całkowicie zignorować, wybór należy do Ciebie.
    #studia #studbaza #edukacja

    ---
    Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    ID: #62a5c4057d28b9000f81b4b6
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
    Wesprzyj projekt
    pokaż całość

    •  

      @AnonimoweMirkoWyznania: @CzterokopytnyPiżmowół Ty się o mnie nie martw, bo karierę ułożoną mam i mnie przynajmniej nie grozi pracowanie w zupełnie innej branży niż ukończony kierunek studiów (co sporą część absolwentów polskich uczelni spotyka) ;)

      Btw, nie studiuję tylko z "małolatami", są też inni tzw. "mature students" i to nie jest nic nadzwyczajnego w UK. pokaż całość

    •  

      @AnonimoweMirkoWyznania: @ŁadnyGóral Po tym "gównokierunku" znajomi zrobili bardzo dobre kariery, tylko że niezwiązane z kierunkiem (jeśli nie zostali na uczelni). Bo jednak to nie było jakieś kulturoznawstwo, na które każdy mógł się dostać, tylko niszowa filologia na UJ, na którą było wielu chętnych, a miejsc tylko ok. 15, więc dostawały się na nią inteligentne osoby.

      I nie, nie zmarnowałam 10 lat, w ciągu tych 10 lat nie tylko studiowałam, ale pracowałam

      Jak tam chcesz ale na mieszkanie czy dom to sobie sama nie zarobisz, jedynie bogatego chlopa.

      I znowu bzdury piszesz, zostając 3-4 lata dłużej w mojej drugiej pracy, sama bym mogla odłożyć kasę na własne mieszkanie

      A teraz wracaj do swojego "idealnego" życia Niebotyczny Wojciechu i nie odzywaj się więcej do mnie, bo jak widać gówno o mnie wiesz
      pokaż całość

    • więcej komentarzy (23)

  •  

    Pytanie do mirków studiujących w UK - jak długo zwykle czekaliście na wyniki egzaminów? Czy sytuacja kiedy ostatni egzamin miałem 1 czerwca a wyniki dostanę dopiero 20 lipca jest normalna w UK?
    Poza tym, czy zdarzyło Wam się mieć trzy egzaminy w przeciągu 7 dni?

    #studbaza #uk

  •  

    Dzień dobry #uk #londyn

    Zapraszam na #wykopiwolondyn

    Data: Sobota 02.07.2022
    Miejscówka: Founder's Arms, 52 Hopton Street, London SE1 9JH (Blackfriars to najbliższa stacja)
    Godzina: 14:00
    Stronka: https://www.foundersarms.co.uk/
    Pogoda: wg BBC 22 stopnie C
    Zakres cenowy: ££
    Opinia google: 4.2 na 5,437 ocen

    Rezerwacja:

    1. Stolik na 10 osób, na zewnątrz
    2. Rezerwacja na Kat

    Zapraszam serdecznie wszystkich!

    @Gollumus_Maximmus @Ag90 @chemik_kieszyk @pampuszek @3k1m @kendziu666 @mccrash @bacteria @andrzejpralka @Davidvia0 @nie_lubie_nowego_odtwarzacza @arkadiuszl4g @Slawkus_86 @poetanawygnaniu @Pojedynczy @konsonanspoznawczy @kavel @MojszeZimmerman
    pokaż całość

    źródło: 67.jpg

  •  

    Zrobiłem magistra w Szkocji i jak mówię przeciętnemu Polakowi pół żartem pół serio że pod koniec studiów dalej zdarzali się Szkoci których miałem problem zrozumieć, to zaraz w ich głowach pojawia się przekonanie że znam angielski na góra A2, tymczasem takie wyznania między nami studentami były na początku dziennym (każdy z nas musiał zdać IELTS na co najmniej B2 żeby zostać przyjętym na studia) i nikogo to zbytnio nie dziwiło. Taki Polak nie rozumie że nawet native speaker z USA potrafi mieć problem ze zrozumieniem Szkota z jakiegos zadupia.
    Trzeba uważać w PL co się mówi, bo przeciętny Polak nie zrozumie i zaszufladkuje Cię jako kogoś gorszego.

    Do tego Polacy chyba jako jedyna nacja w Europie ma taką fiksacje na punkcie akcentu, że niby mówienie tak jak brytol/jankes to jakaś nobilitacja, jest to o tyle śmiesznie że taki udawany akcent brzmi po prostu komicznie i zamiast nobilitacji daje takiej osobie tylko świadectwo kompleksów i poczucia niższości.

    #przemysleniazdupy #uk
    pokaż całość

    •  

      zamiast nobilitacji daje takiej osobie tylko świadectwo kompleksów i poczucia niższości.

      @kijanu_riws: Zgadza się, niestety - Polacy są zakompleksieni i chcielibyśmy być postrzegani na równi z Zachodem, stąd ta fiksacja. Gdzie Niemiec/Belg/Francuz, etc. takich kompleksów nie ma, bo w końcu należy do Zachodu, więc nie daje j*bania o akcent.

      O ile ktoś robi to dla siebie i nie wymusza tego na innych to nie ma w tym nic złego, nawet jeśli leczy tym wyłącznie kompleksy,

      @romek898: Gdyby tylko na tym stanęło, to ok, ale przy innym Polaku zazwyczaj strach się odezwać po ang, bo zaraz oceni jego poziom i/lub skrytykuje akcent
      pokaż całość

    •  

      oj to też zależy, wystarczy że zrobiłem wycieczkę do Glasgow i miałem wrażenie że z przygodę angielskim muszę zacząć od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

      @kijanu_riws: bo Szkoci z Glasgow mają o wiele gorszy akcent niż ci z Edynburga ¯\_(ツ)_/¯

    • więcej komentarzy (23)

  •  

    Po co/czy warto wyrobić sobie obywatelstwo brytyjskie? Co ciekawego ono daje?

    #uk

  •  

    Mirki i Mirabelki,

    dzisiaj mija mi 10 lat pobytu w #uk
    Tl dr: nie żałuję i nie wracam.

    Pierwsza praca: przyjechałam w 2011 prosto do Londynu na 2 miesiące, pracowałam w hotelu 63 dni ciągiem (!) bez dnia wolnego. Żeby tylko zarobić jak najwięcej się da przed nowym rokiem akademickim. Stawka wynosiła wtedy £4.92 :’)
    Fun fact: na początku nie mogłam się przyzwyczaic, że co chwilę ktoś się pytał jak się czuje. “you OK?”, “all right?” :D

    Druga praca: po roku przyjazd do Crawley 20.06.2012 po zdanych egzaminach na uczelni. W kieszeni £100 pożyczone od rodziców. Pracy tam nie było żadnej. Miałam znajomego w Londynie, który wiedział o wolnym pokoju nad pubem, w którym pracował jego dobry kolega. Przyjechałam, zaczęłam dzwonić po ogłoszeniach. 8 dni później pracowałam jako kelnerka przy posh imprezkach na weselach i konferencjach angielskiej śmietanki.
    Fun fact: poznałam Tonyego Blaira

    Trzecia praca: w organizacji charytatywnej. Moja najdłuższa praca w UK – 4 lata 3 miesiące. Żałuję, że się tak długo zasiedziałam w niej, trzeba było wcześniej zacząć myśleć o rozwijaniu się.
    Fun fact: przyjęli mnie przez to, że byłam katoliczka (ta org była sponsorowana przez Church of England, więc szukali kogoś z “Christian values”)
    Fun fact 2: poznaje Polkę na Londynku, która zostaje moja najlepsza koleżanka (i jedyna Polka-koleżanka w UK). Jest psychologiem, więc każde spotkanie to terapeutyczne oczyszczenie. Pozdrawiam Marta :3
    Fun fact 3: szef mojego szefa zostaje moja najlepsza koleżanka, nie-Polka. Do dzisiaj mamy super kontakt.
    Fun fact 4: wyjechałam do PL na 4 miesiące

    Czwarta praca: w agencji nieruchomości. Właściciel niezły Hinduski choleryk.
    Fun fact: pracowałam tam miesiąc

    Piąta praca: w NHS. Nie polecam. Miałam zmiany w 2 różnych przychodniach: pierwsza (główna), gdzie było 7 tysięcy pacjentów, i druga, która była przeznaczona dla bezdomnych. W jednej było mnóstwo obelg i wyzwisk od pacjentów, którzy nie mogli dostać się do lekarza, a druga była po prostu niebezpieczna. Ciągła policja, ludzie przedawkowywali narkotyki, wyciągano na nas noże.
    Fun fact: w międzyczasie mieszkałam u znajomych rodziców niebieskiego. Pewnego dnia niebieski wpadł z McDonaldsem. Po jego wyjściu kazano mi się wyprowadzić, bo “I don’t want McDonalds in my house”. XD to była najbardziej kuriozalna sytuacja w moim życiu. Do tej pory rodzice niebieskiego nie rozmawiają z tymi ludźmi.
    Fun fact 2: praca w tej przychodni otworzyła mi oczy na to, jak normalna jest aborcja. Nikt nie robi z tego żadnego szumu. GP kieruję na aborcję i tyle. Nie liczylam, ile kobiet przyszło po skierowanie, ale było to co najmniej 4-5 w ciągu 5 miesięcy

    Szosta praca: w 12 firmie prawniczej świata. Praca mnie sama znalazła. Tata niebieskiego robił 50 urodziny, gdzie pojawiło się z 80 osób. Zostałam przedstawiona pewnej kobiecie. Zaczęłyśmy gadac, mówię jej, że chce odejść z NHS. Ona mówi, że szukają u niej w pracy. Wymieniłyśmy się mejlami. Przeszłam przez 3 stopniowy proces. Pierwsze rozmowa przez tel z HR. Później test na czytanie/pisanie, interpunkcję i pisanie na klawiaturze. Na końcu rozmowa z różnymi Execs. Do tego chcieli mój dyplom z PL.
    Fun fact: mieszkałam z prostytutka. Chociaż ona utrzymywała, że sprząta (po nocach, w białych kozaczkach i mini, a jej pokój był wypełniony samymi dizajnerskimi rzeczami i ubraniami). Dorcia, jeśli to czytasz, to nie pozdrawiam Cię :D
    Fun fact 2: staje się obywatelem UK

    Siódma praca, obecna: inwestycyjne korpo.
    Fun fact: zostaje wybrana “Living Legend”w 2020, w konkursie organizowanym każdego roku w moim korpo.
    Fun fact 2: kupujemy z niebieskim chałupę
    Fun fact 3: zostaje nominowana do ”Living Legend” w 2022 (było 46 nominacji, 6 osób zostało wytypowanych). I didn’t make the cut  ale i tak super uczucie wiedzieć, że jest się docenianym!

    Podsumowanie
    Ameryki nie odkryje pisząc, że w UK jest łatwiej. Było mnóstwo wpisów nt. plusów i minusów, więc nie ma co powtarzać. Moje życie mogło potoczyć się całkiem inaczej, ale jestem w tym miejscu, w którym chciałam, przez wybory, których dokonałam.
    Jeśli moglabym cofnąć czas, to zaczęłabym wcześniej myśleć o jakichś kursach/zmianie pracy. Poza tym niczego nie żałuję.

    Jest coś, co mnie smuci, mianowicie to, że widać starzejących się rodziców za każdym razem, gdy jestem w PL.

    P. S. Kiedyś pewien dobry Anglik z pracy powiedział “don’t let the buggers grind you down” i tego się trzymam ( ͡º ͜ʖ͡º)
    P. S. 2 Wrzucę niedługo post o wykopiwie, bo mam już zarezerwowana miejscówkę na 2 lipca.
    pokaż całość

  •  

    Pytanie do osób mieszkających w UK i nie tylko.
    Zauważyliście jak w mediach brytyjskich jakąś dziwnie przemilczane są tematy Polskie?
    Chodzi mi o to że kuźwa, jesteśmy chyba największą grupą etniczną poza w UK, poza nativsami, ale na próżno szukać czegokolwiek w mediach o Polsce, chyba ze jest to coś negatywnego, albo temat Ukrainy gdzie Polska mimochodem się pojawia.
    Zauważyłem coś takiego już ze 100 razy, ostatnio pierdolą w BBC w radiu o tenisie, że ta wygrała tyle, ta wygrała tyle, i co? Iga świątek totalnie przemilczana pomimo jej sukcesów.
    To samo kilka dni temu gdzie podawali wyniki meczów do pucharu świata. Podali wyniki wszystkich meczów oprócz wyników tych co grała Polska. Czaicie? XD Przecież to jest jawna, nie wiem, dyskryminacja?
    Ja mieszkam od nastu lat w UK i totalnie wydaje mi się że oni specjalnie o Polsce i Polakach nic nie mówią jakby mieli taki przykaz z góry. Ktoś jeszcze to zauważył?
    #uk
    #radio
    #bbc
    #emigracja
    pokaż całość

    źródło: obraz_2022-06-19_160514107.png

  •  

    Dzień dobry, ktoś chętny na #wykopiwolondyn? Podajcie jakieś daty to zarezerwuje miejscówkę. Myślę coś na London Bridge na przykład? #uk #londyn

  •  

    Jest kurwa, mamy to! Po 5 intensywnych i pod koniec frustrujacych latach skończyłem studia w Szkocji. Zostaje tylko ceremonia Teraz już moge w pelni cieszyć sie zasłużonym bólem pleców i zapierdalać na tego złodzieja Johna (o ironio pracuje dla Johna i jest januszem xD). It' official: cugowski BACHELOR OF SCIENCE WITH HONOURS COMPUTER SCIENCE WITH SECOND CLASS HONOURS (1st Division). Zapraszam na kompot i cukierki lub rosół i kabanosy, co kto woli.
    #studiazagranica #studia #studbaza #uk #szkocja
    pokaż całość

    źródło: image.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ag90

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (8)