#bojowkacanona

 •  

  Ehhh. Dajcie plusa na pocieszenie. 55 minut resuscytacji i serce ani nie drgnęło. Młody chłop, szkoda.
  #999 #ratownictwo #100twarzypielegniarzy

 •  

  Od wielu lat jestem posiadaczem Eosa 50d, z sigmą 17-50mm, tamronem 70-300mm i canonem 50mm. Aparat ma już swoje lata, brakuje mi troszkę iso. W 50d zdjęcia przy 3200iso ją już mocno zaszumione. To dobry pomysł aby przesiąść się na 70d? Czy nagrywanie filmów z tymi obiektywami ma jakiś sens? Czy może rzucić wszystko i kupić bez lusterkowca? Mam już takie rozterki od kilku tygodni i nie wiem co począć.
  #fotografia

 •  

  Przy okazji tragedii z Sosnowca czytam sobie komentarze i się zastanawiam gdzie ja kurwa żyję i gdzie pracuję. Czytam, że personel medyczny to "pierdolone kurwy, szmaty, jebane gnoje, łapiduchy". Najlepiej być w stosunku do tego medycznego ścierwa agresywnym od początku bo inaczej nic nie załatwisz. Oczywiście w samej sprawie decydującym był czynnik ludzki - zawalił człowiek jeden, drugi, trzeci - to oceni prokuratura. Ale dlaczego tak się stało to już mało kto się zastanawia-prościej rzucać w kogoś gównem niż próbować przeanalizować sytuację. Sporo osób krzyczy "skurwysyny, nieroby chcą jeszcze podwyżek". Pracuję w rejonie gdzie na SORze dziennie rejestrowanych jest 120-170 pacjentów. Z tego okolo 2/3 przypada na dyżur dzienny. Jeśli ktoś uważa , że zbadanie 120 osób, przeprowadzenie diagnostyki, wypełnienie tony papierów z tym związanych i pilnowanie tych pacjentów w trakcie oczekiwania na przyjęcie przez lekarza oraz np kolejne konsultacje jest łatwe i jest oznaką nieróbstwa to nie mam siły z tym dyskutować. Tym bardziej, że jestem po nocy i kładę się spać. Jesli chcecie wiedzieć dlaczego (prawdopodobnie) Pan Krzystof nie dostał szansy na przeżycie i dlaczego zabił go system (niestety przy udziale personelu medycznego ale nie z powodu mitycznej znieczulicy) to przeczytajcie tekst, który wam podlinkuję. Znalezisko założyłem dziś rano. Link poniżej.
  https://www.wykop.pl/link/4856075

  Jeśli uważacie za wartościowe to wykopcie.

  Pozwolę sobie także na spam tagiem #prawdziwe999 dla większego zainteresowania. W następnym wpisie wracamy do tego do czego Was przyzwyczaiłem.

  Na pytania dziś nie odpowiadam. Nie mam siły. Dzięki i dobranoc
  pokaż całość

  •  

   @ponura_szafa Ale pierdolisz głupoty, powiedz mi co konkretnie moze zrobić lekarz w karetce czego nie moze zrobić ratoenik medyczny, słucham.

   +: vegon
  •  

   @ponura_szafa: standardowo, gówno wiem ale się wypowiem... Nie będę z Tobą dyskutował bo nie ma to najmniejszego sensu, nawet na samym początku w 2006 roku ustawa dawała większe uprawnienia niż tylko "załadować i odjechać". Pomijam fakt, że czasami jest to jedyne sensowne postępowanie z pacjentem, skoro zatrzymał się w karetce to jego stan był na tyle poważny, że szybki transport do szpitala był konieczny, no ale wiadomo, lepiej pluć na ratowników bo lekarz to by cuda odprawił i pacjent o własnych siłach by wstał i pobiegł do przychodni. xD pokaż całość

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  Mirasy, chciałbym zacząć poważniejszą zabawę z fotografią. Zamierzam kupić lustro body i do tego obiektywy do robienia zdjęć nazwijmy to „okazyjnych” ale też zdjęcia ludzi na przyjęciach, weselach, w plenerze. Chciałbym na początek możliwie najlepsze body z opcją rozbudowy obiektywami oraz dobrym wsparciem (serwisem), wysoką dostępnością akcesoriów itd. Obiektywy będę sukcesywnie dokupywał, na początek pewnie jakiś 18-105 mm wjedzie. Doradźcie co wybrać (body + obiektyw). Powiedzmy, że pieniądze nie grają dużej roli ale chciałbym coś co będzie miało najlepszy stosunek jakości do ceny i spełniało warunki, które wymieniłem wcześniej. Z fotografią samą w sobie już miałem trochę do czynienia, więc raczej celuje w sprzęt dla profesjonalistów. Liczy się również to aby był wytrzymały.

  #fotografia #aparat #aparaty #lustrzanka #lustrzanki
  pokaż całość

 •  

  Jak w tym kraju ma być dobrze?! Studenci dietetyki z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu muszą odbyć darmowe, obowiązkowe praktyki w kuchni szpitalnej, które polegają na obieraniu ziemniaków, krojeniu pietruszki w ilościach przemysłowych albo tłuczeniu 1000 kotletów ręcznie. Na dodatek to wszystko w towarzystwie więźniów z zakładu karnego będących tam w pracy + nie są puszczani z tych praktyk na własne zajęcia, bo kurwa szczypiorek nie został pokrojony. Jak taki człowiek ma się czegokolwiek nauczyć i nie wkurwiać się na swoje studia? Na #pwr nie było takiego cyrku...

  #dietetyka #umed #wroclaw #praktyki #zalesie #studia #studbaza
  pokaż całość

 •  

  Dyżur 9 – noc

  1.       Powód wezwania: problemy kardiologiczne, wysokie ciśnienie tętnicze, bóle głowy, pobolewania w klatce piersiowej

  Kobieta lat 78, godzina 22, od godziny 15 stopniowy wzrost ciśnienia tętniczego z towarzyszącym bólem głowy. Przy każdym kolejnym pomiarze ciśnienie większe, aż do wartości 200/100. Nie zażyła dodatkowej dawki leków. Nie przyjęła także leków działających doraźnie w nadciśnieniu bo się boi i nie wie jak ma je dawkować. Zgłasza także ból pod prawą pachą o zmiennym nasileniu – wzmaga się przy ucisku. Bóle zamostkowe neguje. Podano leki podjęzykowo oraz domięśniowo. Uzyskano akceptowalną wartość ciśnienia tętniczego, ból głowy ustępuje. Zalecono zażycie leków uspokajających, które posiada. W razie potrzeby jutro kontrola u lekarza rodzinnego. Udzielono porady jak postępować w przypadku ponownego wzrostu ciśnienia.

  Stan nagłego zagrożenia? NIE. Powinna skorzystać z pomocy lekarza nocnej i świątecznej opieki. W sumie wystarczyło żeby zadzwoniła po poradę to by jej powiedział co ma wziąć – wszystkie leki potrzebne ma w domu.

  2.       Powód wezwania: zasłabniecie, zasłabła – zastana w tym stanie przez wzywającego

  Wizyta kpina. Wzywający pijany. Przyszedł do cioci 88 letniej. Jest prawie północ. Pan przyszedł sprawdzić jak się ciocia czuje. „Bo przecież codziennie sprawdza!”. Zaczął ją ruszać więc ona zaczęła się drzeć. Jak ją zostawił to się uspokoiła. No ale wezwał. „Panowie! Trzeba jej jakoś pomóc. Ona wydawała takie głośne dźwięki”.

  Ja pierdole - już wiem wiem jak ta wizyta będzie wyglądać.

  No ale cierpliwie gadamy, pytamy. Ciocia leży. Bo leży od dwóch lat. Ma zaawansowaną demencje. Na co dzień bez kontaktu logicznego. Panu udaje się wydukać, że staruszka ma zapewnioną opiekę z MOPS 3x dziennie po godzinie. Widać, że jest umyta i przebrana. Dodatkowo oczekuje na miejsce w DPS. No ale pan w koło upiera się, że "przecież trzeba jej pomóc. Ona jest taka słaba. Nie idzie się z nią dogadać”.

  - „proszę pana od kiedy nie idzie się z nią dogadać?”

  - „no od paru lat to coraz gorzej”.

  Pytamy po raz kolejny po co nas wezwał. „Na jak to po co? Przecież panowie od tego są żeby pomóc.”

  Badamy panią. Parametry w normie. Na pytania nie odpowiada logicznie.

  Tłumaczymy panu (chyba z 10 razy), że pani wymaga opieki całodobowej i pielęgnacji. Nie od tego jest pogotowie. W końcu stwierdza: „Aha. No dobrze”.

  Wychodzimy.

  Stan nagłego zagrożenia? Nie.

  3.       Powód wezwania: bóle w klatce piersiowej

  Kobieta lat 68, ból pleców na prawo od kręgosłupa w dolnej części odcinka piersiowego od kilku godzin. Wzmaga się przy głębokich oddechach, poruszaniu się, kaszlu. Silna reakcja na badanie palpacyjne. Ciężko jej się położyć na plecach. Nic nie zażyła żeby sprawdzić czy pomoże. Bóle zamostkowe neguje. W wywiadzie zwyrodnienie w odcinku piersiowym kręgosłupa. Parametry w normie. W EKG prawidłowy rytm zatokowy bez cech ostrych zespołów wieńcowych. Podano leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ból ustępuje. Pozostawiona w domu. Udzielono porady co do stosowania leków.

  Stan nagłego zagrożenia? Nie – w przeszłości miewała podobne dolegliwości, ma zwyrodnienie kręgosłupa w wywiadzie, ból związany jest z przyjmowaną pozycją, nasila się głównie w momencie poruszania się. Dalsze leczenie u lekarza rodzinnego.

  4.       Powód wezwania: duszność, obciążona chorobowo, stan po amputacji kończyn dolnych.

  Godzina 3.30. Kobieta lat 58, bardzo mocno schorowana. Stan po zatrzymaniu krążenia w mechanizmie migotania komór (2004), ciężka niewydolność krążenia z frakcją wyrzutową lewej komory 20%. Dodatkowo stan po burzy elektrycznej w tamtym roku – częstoskurcz komorowy przerwany kilkunastokrotnie w ciągu dwóch godzin wyładowaniem z wszczepionego kardiowertera. Wzywa bo pominęła popołudniową dawkę leków odwadniających a teraz jak próbuje się położyć to jej duszno. Widoczne obrzęki obwodowe, powiększony obwód brzucha. Pani prosi o pomoc doraźną – w żadnym wypadku nie chce jechać do szpitala. Przeprasza, że wzywa. Podano furosemid domięśniowo. Pozostawiona w domu zgodnie ze swoim życzeniem.

  Stan nagłego zagrożenia? I tak i nie. NIE bo wzywa z powodu tego, że zaniedbała stosowanie leków-konsekwencją jest zaostrzenie PRZEWLEKŁEJ niewydolności krążenia. TAK bo pani jest tak obciążona kardiologicznie, że można stwierdzić, że jest w stanie permanentnego zagrożenia życia niezależnie od tego czy jest u niej zespół pogotowia czy też nie. Generalnie bidna kobita.

  5.       Powód wezwnia: bóle brzucha

  6.30 rano. Wizyta koło szpitala. Kobieta lat 26, zgłasza bóle w podbrzuszu lewym od poprzedniego dnia. Zażyła no-spę ale 10 minut przed telefonem na 999 więc póki co bez poprawy. Czemu wcześniej nic nie wzięła? Nie wie. Pani zgłasza, że chyba jest w ciąży – chyba bo ostatnia miesiączka była końcem stycznia a wczoraj robiła dwa testy i oba były pozytywne. W wywiadzie problemy ginekologiczne 2 lata wcześniej – nie pamięta dokładnie jakie. Mówi, że „coś z przydatkami”. Wypis szpitalny ma u mamy w domu. W badaniu brzuch miękki, bez objawów otrzewnowych, dodatni objaw Goldflama po stronie lewej mogący wskazywać na kamicę nerkową. Bolesność palpacyjna w lewym podbrzuszu. Mocz oddaje normalnie. Chcemy pani podać paracetamol dożylnie – mówi, że jest uczulona. Jakie w takim razie miała pani objawy po paracetamolu? "Nie wiem bo to mama jej mówiła, że coś się działo za dziecka". No trudno. Nic innego nie wymyślimy biorąc pod uwagę ewentualną ciążę. Ubiera się i jedziemy do na ginekologię. Podróż trwa minutę. Po wejściu na izbę przyjęć dzwoni do mamy:

  – „Mamo ja jestem na paracetamol uczulona?”

  - „Chyba nie. Raczej na jakiś antybiotyk”

  -„A jaki?”

  - „A no nie wiem”

  Stan nagłego zagrożenia? NIE. Wiem, że wcześniej pisałem kilku osobom, że kolka nerkowa jest uzasadnionym powodem wezwania ale... ból bólowi nie równy. Pani miała bóle od dnia poprzedniego. Chodząca. Do karetki zeszła bez pomocy z 4 piętra. Odległość od miejsca zamieszkania do szpitala, w którym jest oddział ginekologii oraz chirurgi – 150 metrów. Panią wzięliśmy tylko z uwagi na fakt domniemanej ciąży.

  #prawdziwe999
  pokaż całość

  •  

   @nowekontobosiewstydze uwielbiam to jak ludzie mierzą ciśnienie automatami 15-20x w ciągu godziny i wielce zdziwieni, że z pomiaru na pomiar wyniki rosną... XD Jestem miły dla ludzi w robocie, ale czasami to mam taką ochotę jebnąć niektórym strzała na otrzezwienie, że głowa mała...

   Co do dwójki to ostatnio kobita wezwała do drugiej kobity (o pod wplywem) bo koleżanka powiedziała, że umiera xD Cyrk, 2 w nocy, przejeżdżamy, panie obie trochę wypite ale normalnie w kontakcie, zaczęły się kłócić po naszym pytaniu co się dzieje i czego się od nas oczekuje. Opierdoliliśmy obie, bo zadna nie wymagała pomocy po podstawowej diagnostyce i koleżanki rozstały się w niekoniecznej zgodzie xD

   Jak to nuci mój kolega "CZŁOWIEK SKURWIEEEEL!" (✌ ゚ ∀ ゚)☞
   pokaż całość

  •  

   @Nemrod w PL ratownictwo medyczne jest 100% free nawet jak nie masz ubezpieczenia. Można poprosić policję żeby wystawiła pocztówkę na 500 ziko, ale to mandat a nie opłata za wezwanie

  • więcej komentarzy (40)

 •  

  Podajcie mi iPhona wśród Aparatów / Lustrzanek.

  pokaż spoiler taki który potrafi nagrać świetnej jakości film (np. recenzja tabletu), który jest w miarę mobilny i żeby gimbala można było i fotke dobrą #fotografia #aparat #fotograf #pytanie #kiciochpyta

 •  

  #ratownictwomedyczne #999

  Czy posiadanie przy sobie plakietek/naszywek z grupą krwi coś daje? Przecież ratownik bierze za to odpowiedzialność i nie będzie się sugerował tym co znajdzie przy poszkodowanym, skoro nie ma pewności czy to na pewno jego grupa?

 •  

  zapowiada się cały sezon jebania na Robercika
  #f1

  źródło: xd.JPG

 •  

  Kiedy kasjer bierze od ciebie dowód tylko po to, żeby znaleźć Cię na FB. ja pierdole XD
  #zalesie #facebook #stulejacontent #gownowpis #lidl #logikaniebieskichpaskow

 •  

  Oglądam ostatni sezon najlepszego i najbardziej klimatycznego serialu jaki kiedykolwiek powstał #gownowpis #lost #seriale

 •  

  Mirasy, mame kupiła mi kask na #rower w lidlu za 60zl(?) to ma w ogole racje bytu czy przy uderzeniu o ziemie kask zostanie cały. a czaszka mi pęknie?

  źródło: embed.jpg

 •  

  Czy tylko ja mam dzisiaj problem z aplikacją wykopu na androida?

  #kiciochpyta #wykop

 •  

  Pierwszy raz słucham relacji świadków zamachu i wiem że miałem lepszą perspektywę od nich.
  #zamach

 •  

  Pochwalę się moimi efektami zabawy z wełną stalową :3 oceniać Mireczki
  #fotografia #art

 •  

  Mężczyzna skoczył ze słupa energetycznego przy Krakowskiej. TRWA REANIMACJA.

  Mężczyzna, który w czwartek rano wspiął się na wysoki słup energetyczny przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Armii Krajowej, po kilku godzinach akcji ratowniczej zdecydował się na skok. Upadł na krzaki, nie na rozścielone pod słupem poduszki. Przeżył - służby po skoku transportowały go na noszach. Trwa akcja reanimacyjna

  tuwroclaw
  #wroclaw
  pokaż całość

 •  

  #glupiewykopowezabawy #graotron #got #gownowpis
  Ostatnia liczba po zaplusowaniu powie Ci z którą bohaterką gry o tron będziesz miał rym cim cim

  1- Yara Greyjoy
  2- Arya Stark
  3- Brienne z Tarthu
  4- Daenerys Targaryen
  5- Margaery Tyrell
  6- Cersei Lannister
  7- Melisandre
  8- Sansa Stark
  9- Catelyn Stark
  0 - z nikim przegrywie, lol
  pokaż całość

  źródło: 25-7.png

 •  

  Dyżur 8 – dzień

  1. Powód wezwania: drżenia kończyn, cierpnięcie kończyny górnej, w wywiadzie miastenia

  Mężczyzna 63 lata, choruje na miastenię. Dziś wstał o 4 rano i poszedł się umyć. Od godziny 5 drętwienie i osłabienie lewej strony ciała, opadnięcie powieki lewej, oddał bezwiednie stolec. Żona zgłasza, że podobne objawy występowały w przeszłości ale nie trwały dłużej niż 20 minut a dziś „trzyma” go już 2,5 godziny. Przewieziony na SOR

  Stan nagłego zagrożenia? Tak.

  2. Powód wezwania: drgawki, stan po ataku padaczki, bez kontaktu

  Mężczyzna lat 30, bezdomny, wypuszczony z izby wytrzeźwień. Przeszedł 100 metrów i zadrgał. W wyniku napadu uraz głowy – nie pierwszy bo na nosie ma jeszcze niezdjęte szwy po poprzednim urazie. Zbadany, w karetce pobudzony i splątany. Próbuje rozpiąć pasy, chce wstawać na noszach. Dostał relanium dożylnie ale przysnął jedynie na chwilę – widać zaprawiony w bojach. Przekazany do SOR

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  3. Powód wezwania: Alergia, dziecko zjadło humus – policzki zaczerwienione, usta, broda, oczka opuchnięte, kaszel

  Dziecko 15 miesięczne poczęstowane przez babcię humusem z sezamem. W ciągu kilku minut obrzęk warg i pokrzywka na twarzy, plecach, pośladkach, w pachwinach, pod kolanami. Bez duszności, bez obrzęku błon śluzowych. Parametry adekwatne do wieku. Podano dexaven domięśniowo. Przewiezione do SOR dziecięcego.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  4. Powód wezwania: Urazy/obrażenia, dziecko ma rozcięte plecy, uraz głowy, spadło na szklany stolik, podsypiające

  Dziewczynka 3 lata. Skakała na kanapie i spadła na ławę ze szklanym blatem. Szkło rozpadło się w drobne kawałki. Na plecach w okolicy lędźwiowej płytka rana cięta naskórka – jakieś 3cm. Głowa bez urazów, brzuch miękki, obrys kończyn prawidłowy. Dziecko przytomne, odpowiada logicznie – bardzo rozgarnięta dziewczynka jak na 3 lata. Ranę zaopatrzono stripami. Nie wymagała szycia. Dziecko pozostawione w domu pod opieką matki z zaleceniem obserwacji i zmiany opatrunku. W razie objawów niepokojących pilny kontakt z pediatrą lub ratownictwem.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  5. Powód wezwania: zasłabnięcie

  Kobieta lat 73, zasłabła na ulicy. Po przyjeździe na miejsce siedzi na chodniku. Słaba, lekko splątana, skóra wilgotna. Choruje na cukrzycę. Glikemia 40mg%. Przeprowadzona do karetki. Podano glukozę dożylnie. Po kilku minutach glikemia 170mg%. Uśmiechnięta i w dobrej kondycji wstała i poszła w swoją stronę.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  6. Inne/złe samopoczucie, nie może wstać, bezwładne kończyny dolne, na ulicy

  Mężczyzna lat 67. Szedł i „odebrało mu nogi”. Faktycznie ma problem z utrzymaniem pozycji pionowej – intensywne drżenia kończyn. Pytany kilka razy czy nadużywa alkoholu zaprzecza. Pan opowiada nam o tym jak przeszedł na emeryturę 2 lata wcześniej i jak to na tej emeryturze nie ma co robić – świadczenia ma ponoć 6000zł bo przez 35lat był dyrektorem jednej z dużych fabryk na terenie miasta. Pokazuje dowód osobisty. Na zdjęciu człowiek przystojny w garniaku, zadbany, w oczach pewność siebie – no normalnie wypisz wymaluj dyrektor. A u nas w karetce wrak człowieka. Wychudzony , twarz zniszczona jakby pił całe życie, pachnie jakby ostatnia kąpiel była w wigilię. Jednocześnie ubrany jest w ciuchy dość drogich marek. Cały się trzęsie - nie jest w stanie zrobić kroku bez czyjejś pomocy. Mówi, że schudł 10 kilo w ostatnie 2 miesiące – nie je z powodu braku apetytu. O ile nie kłamie na temat swojej przeszłości to ciężko nam zrozumieć co się podziało w jego życiu po przejściu na emeryturę i czemu jest tak zaniedbany. On sam mówi: „panowie są sprawy, których nie zrozumiecie”. Na miejscu pana nie wyleczymy – przewieziony do SOR z podejrzeniem zaburzeń metabolicznych.

  Stan nagłego zagrożenia? Na pewno wymaga diagnostyki. Raczej nie nagłe zagrożenie a postepujące wyniszczenie.

  7. Powód wezwania: alergia. Dziecko zjadło nowe ciastka, na co dzień alergik, obecnie zaczerwienienie, puchnie.

  Chłopczyk 4 lata. W wywiadzie liczne alergie pokarmowe – masakryczna ilość wypisów szpitalnych. W przeszłości obrzęk Quinckego. Ledwo ugryzł ciastko z dynią i wysypało go na twarzy a wargi zaczęły puchnąć. Przed naszym przyjazdem objawy wycofały się – pozostało jedynie zaczerwienienie okolic oczodołowych. Matka ma w domu arsenał leków przeciwhistaminowych. W naszej obecności podała clemastin w syropie. Z uwagi na dobrą kondycję i wycofanie się objawów pozostawiony w domu pod opieką rodziców.

  Stan nagłego zagrożnia? Tak

  8. Powód wezwania: uraz głowy, pod wpływem alkoholu

  Mężczyzna 62 lata. Wzywa policja. Upadek na chodniku, rozbita głowa – wymaga zaopatrzenia chirurgicznego. Nie pamięta zdarzenia. Agresywny, pobudzony. Odgraża się, „że nas znajdzie i zajebie”. Założono opatrunek. Transport do SOR w obecności policji. Na SORZE ponownie robi zadymę.

  Stan nagłego zagrożenia? Tak

  9. Ból kręgosłupa/pleców, ból lędźwi, drętwienie kończyn, leczona od kilku tygodni, bierze silne leki przeciwbólowe, nie może się poruszyć

  Kobieta lat 70. Zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Leczona od 20 lutego. Zażywa duże dawki leków przeciwbólowych – bez poprawy. Przewieziona na SOR

  Stan nagłego zagrożenia? Nie

  Na dziś tyle. Ostatnio rzadziej piszę bo nie mam czasu. Wpisy będą się pojawiać nadal ale maksymalnie 1-2 na tydzień.

  #prawdziwe999
  pokaż całość

 •  

  czy różnica wieku w związku 9 lat( 24 i 15) jest dla was akceptowalna? szliście byście na takie coś?

  #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski

  •  

   @Cryptonerd_io znasz w ogóle znaczenie słowa "pedofil"? Wiesz o tym, że według polskiego prawa 15 latka jest w pełni "legalna" i nawet w najmniejszym stopniu jej partner seksualny nie może być nazywany pedofilem? Możemy dyskutować o tym czy taka relacja ma sens czy nie, ale obrażanie drugiej osoby i nazywanie jej pedofilem gdy nie ma do tego absolutnie ŻADNYCH podstaw jest grubym przegieciem.

  • więcej komentarzy (107)

 •  

  #katowice
  Ktoś wczoraj pytał, co stało się przy cmentarzu (Ul. Francuska), ok. 20.00
  Otóż pijany jegomość próbował przeskoczyć płot cmentarza i wbił sobie pręt ogrodzenia w dupsko tak bardzo, że nie dał rady samodzielnie wydostać się z tej pułapki. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz ekipa ratownictwa medycznego.

 •  

  Zaparkował samochód blokujac wyjazd z remizy strażackiej i poszedł na mszę :)
  Czyżby wiara w moc zaklęć tak wielka że od pożaru i innych katastrof uchroni?
  https://gazetawroclawska.pl/zastawil-wyjazd-z-remizy-i-poszedl-na-msze/ar/13953951
  #bekazkatoli

  źródło: d-pt.ppstatic.pl

 •  

  Co można mieć za 20 miliardów PLN rocznie?

  Wybudować ok 500 km bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu o przekroju 2x2, a uwzględniając dofinansowanie z UE byłoby to ponad 1000 km. W 5 lat program budowy dróg zakończony, każde miasto 100-tysieczne w Polsce podłączone ekspresówką do sieci dróg.

  ALBO

  Kupić ok 60-70 samolotów F-16 w wypasionej wersji (obecnie mamy ich 48 sztuk). W ciągu 5 lat za tą kasę można wystawić siły powietrzne 300-400 nowoczesnych samolotów które spokojnie jak równy z równym walczyłyby z całą flotą powietrzną potencjalnego przeciwnika w postaci Federacji Rosyjskiej

  ALBO

  Kupić około 800 czołgów Leopard 2A5. Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika. Wątpie nawet czy przemysł niemiecki byłby w stanie dostarczyć takie ilości w takim czasie. 60 kurwa miliardów zeta, ja pierdolę. Ruscy nie mieliby już wtedy nic do gadania w tej części Europy.

  ALBO

  W ciągu 6-7 lat wybudować prawdziwą sieć szkieletową pociągów dużej prędkości między głównymi miastami, ze składami jeżdżącymi ponad 300 km/h podróż z Trójmiasta do Krakowa skracając do ok 2,5 godzin

  ALBO

  Wybudować elektrownię jądrową o mocy 1000 MW (szacunkowy koszt to ok 20 mld właśnie). Po 5 latach mamy 5 takich elektrowni. Po 10 latach stajemy się praktycznie niezależni energetycznie. Oczywiście wiadomo że budowa jednej trwa kilka lat, ale finansowanie na każdą kolejną można by mieć co roku, bo co roku wpada nowe 20 mld.

  ALBO

  Wybudować 20 tysięcy boisk typu Orlik. Przyzwoita infrastruktura sportowa nawet nie w każdej gminie ale w każdej najmniejszej wsi.

  ALBO

  Wybudować 10 (dziesieć) Stadionów Narodowych takich jak ten w Warszawie. Dziesięć kurwa.

  ALBO

  W ciągu ok 5 lat zbudować własny system satelitarny alternatywny dla GPS, Glonassa czy Galileo, kupując know-how, dostawę saleitów itd. na rynku. Nie wiem po co, ale moglibyśmy.

  ALBO

  Wybudować w 2 lata Wielki Zderzacz Hadronów. W ramach ułańskiej fantazji moglibyśmy go, kurwa, pod Sosnowcem umieścić i wymagać wiz wjazdowych dla naukowców walących tam z całego świata do prowadzenia badań.

  ALBO....

  Dać ludziom 500 na dziecko przez jeden rok

  pokaż spoiler Wpis oryginalny użytkownika @comrade


  #polska #bekazpisu #bekazlewactwa #komunizm #socjalizm #wenezuela #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  #chwalesie #wows #mirkowows

  #worldofwarships nooo nie wierzę własnym oczom xD pierwszy raz WG tak hojnie mnie obdarowało :)))) może to z okazji wczorajszego święta? atlanta zamiast rajstop? ;) dziękuję WG ! xD

 •  

  Fajne warzywo sobie wyhodowali (dzieciak urodził się bez 80% mózgu - o wadzie dowiedzieli się już w czasie badań prenatalnych).

  I tak jeżdżą z nim po telewizjach jak obwoźny cyrk.

  A dzieciak? Cóż, we wrześniu skończył 2 lata a jego oczy jak to ktoś ładnie ujął wyglądają jak okna pustego mieszkania. Najważniejsze, że rodzice są zadowoleni bo mogli spełnić swój kaprys.
  #aborcja #4konserwy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   To że brakuje mu mózgu nie znaczy że mu źle

   Co do chuja xD

   były przypadki że ludzie prowadzili normalne życie nie mając połowy mózgu

   A możesz podać jakieś oprócz siebie?

   @strfkr to, że autor komentarza, na który odpowiedziałeś jest debilem to zgoda 100%, ale z własnego podwórka mogę przytoczyć przypadek gdzie chłopowi kobieta wbiła w głowę coś na kształt takiego niewielkiego toporka, gość przeżył miał usunięte ponad 3/4 prawej półkuli mózgu począwszy od płata czołowego i normalnie funkcjonuje będąc trochę bardziej nerwowym, jeden z bardziej szokujących przypadków o jakich slyszalem ;) pokaż całość

  • więcej komentarzy (127)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Agemaker

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Agemaker

Osiągnięcia (7)