•  

  Przykro mi to mówić, ale platforma playstation umiera. Ich ostatnie lata to pasmo porażek i niepowodzeń, w tym roku wydadzą tylko dwa ekskluziwy, a ich najnowszy pomysł na ratowanie marki, znany szerzej jako projekt Spartacus, będzie tylko ich gwoździem do trumny. Sony nie ma bowiem ŻADNYCH, nawet miminalnych szans na przebicie się ze swoją nową usługą abonamentową. Już tłumaczę dlaczego..

  Po pierwsze. Rynek ten jest już całkowicie zdominowany przez Microsoft. To prekursor i pionier który zagarnął cały kawałek tortu i nie bardzo im w smak aby się nim teraz dzielić. Sony może oczywiscie zadowolić się okruszkami z pod stołu albo próbować tworzyć własną podróbkę, ale ja osobiście nie wróżę im na tej płaszczyźnie żadnego sukcesu. Ludzie tak mocno zakodowali w głowach frazy "gry", "abonament" i "xbox" że nawet nie będą chcieli słyszeć o jakimś Herkulesie, Heraklesie czy tam Spartacusie xD tak jak dziś wszystkie sportowe buty to "adidasy", tak po wsze czasy każdy inny abonament na gry będzie tylko nieudolnym klonem "gamepassa". Tutaj brawa dla marketingowców MS za świetnie wykonaną pracę.

  Po drugie. Sony oferuje na chwile obecną dwie podobne usługi abonamentowe i nie bardzo wie jak ta nowa miałaby z nimi korelować. Cała masa ludzi ma wykupionego "plusa" na kilka lat do przodu. Zamknięcie tej usługi wiązałoby się z koniecznością wyplaty rekompensat i ściągnęło na zarząd gniew milionów graczy. Sony, które desperacko próbuje podrabiać pomysły giganta z Redmond, przypomina troche małe dziecko błąkające się we mgle, nie bardzo wie co ma robić i w jakim kierunku podążać. Co by nie zrobiło to i tak będzie źle. Zaniechanie jakiejkolwiek walki z Microsoftem przełoży się na szybki upadek firmy, z kolei start programu Spartacus to wizerunkowy strzał w stopę. Sony przyzna się tym samym że brakuje mu własnych pomysłów, a te dotychczasowe okazały się być nietrafione.

  Po trzecie. Sony nie ma dobrej passy i doswiadczenia jeśli chodzi o tego typu usługi. PS Now działa w zaledwie kilkunastu krajach a nowa, prototypowa usługa Video Pass okazała się być mega niewypałem. O krytyce graczy i pazerności Sony nawet nie będę tutaj wspominał bo to temat na osobny wpis. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Po czwarte. Sama nazwa tego abonamentu jest tak kiczowata i kompletnie niezwiązana ze światem gamingu że nie ma nawet szans się przyjąć. Co ma mieć wspólnego mitologia ze skomplikowanym i technologicznym światem gier? xD Czy Sony decydując się na użycie imienia tego rzymskiego niewolnika chce nam powiedzieć że do tej pory było przez kogoś tłamszone? Najprawdopodobniej tak, przez Microsoft i ich usługę GPU. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Tyle odemnie. Zapraszam do dyskusji i życzę miłego dnia. (。◕‿‿◕。)
  #mowiejakjest #takaprawda #ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole
  pokaż całość

  źródło: ei_1642490183747.jpg

  •  

   To nie jest tak ze microsoft ma tyle kasy ze swojej konsoli XD PlayStation nie umrze bo jest najpopularniejsza konsola porownaj spobie dane sprzedazowe konsol a nie wartosci firm...
   Dziala to mniej wiecej tak ze kazdy kto ma kompa ktory jest w stanie pociagnac wiedzmina w 30fps kupia PS do gier multiplayer i ekskluzywow ile by ich nie bylo. Wtedy okazuje sie ze na xboxie jest to samo co maja na kompie na ktorym moga sobie spiracic gierki wiec po co w ogole placic za gamepassa pokaż całość

  • więcej komentarzy (38)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Alex6697

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)