„Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.”

 •  

  Istnieje crpg który ma dobrą walkę w czasie rzeczywistym?
  #crpg

  •  

   @ejadaz689 nie ma czegoś takiego jak "dobra walka w czasie rzeczywistym". Nie gdy steruje się więcej niż jedną postacią. Bo to z konieczności oznacza albo oddanie części kontroli AI, albo fragmenty, gdzie postacie stoją i się patrzą, nie robiąc nic. A zazwyczaj obie te rzeczy na raz.

 •  

  Coraz bliżej odkrycia źródła męskiego homoseksualizmu
  Blog "To tylko teoria" o nowych badaniach dotyczących przyczyn homoseksualizmu. Krótki artykuł o dotychczasowej wiedzy jak również najnowszym odkryciu genów które mogą na homoseksualizm wpływać.
  Kolejny dowód, że homoseksualizm nie jest jedynie kwestią społeczną, a posiada swoje uzasadnienie ewolucyjne.
  Neuropa poleca.
  #neuropa #neuropainformuje #biologia #nauka #liganauki #homoseksualizm
  pokaż całość

 •  

  Jakiś czas do temu weszły aktualizacje kernela w locie. Korzystał ktoś z tego? #linux

 •  

  Czy bycie białym to powód do wstydu? Zapraszam do dyskusji.
  #neuropa #usa #polityka

  źródło: i.redd.it

 •  

  "Nie brak mieszkań, możliwości pracy w swojej ojczyźnie i konieczność emigracji na zachód, nie całkowita kolonizacja
  Polski przez kapitał niemiecki są obiektem zainteresowań liberalnej lewicy. Postulatami podnoszonymi przez ruchy pokroju partii Razem są, były i zawsze będą wszelakiej maści modne bzdury. Bo czymże jest cierpienie młodego Polaka spowodowane brakiem perspektyw w rodzinnym kraju wobec corocznych cierpień karpia?
  Liberalne ruchy lewicowe opowiadają się po stronie wielkiego kapitału przy każdym swoim działaniu, kierując energię ludzi chcących działać w słusznej sprawie na zgubne tory. Działacze takich ruchów zajmują się z zaangażowaniem i naprawdę dobrymi chęciami sprawami tak nieistotnymi, jak właśnie przyrządzane na wigilię Bożego Narodzenie karpie.
  O charakterze ich postępowania doskonale świadczy sposób ich odniesienia do okresu Polski Ludowej. Gomułka, za czasów którego każdy Polak mógł liczyć na mieszkanie, pracę i stabilną sytuację ekonomiczną, pokazywany jest wręcz jako zbrodniarz, gdyż doprowadził do utrwalenia się w polskiej tradycji wigilijnego holokaustu karpi. W społeczeństwie, do którego dążą liberałowie nie ma tradycji. Jest tylko zbiór zatomizowanych jednostek, działaczy "społeczeństwa obywatelskiego" walczących w sprawach, które w gruncie rzeczy nie doprowadzają do żadnych istotnych zmian"

  ~ Iga Mikołajczuk
  1maja.info

  #socdem #4konserwy #neuropa #lewica #bekazlewactwa
  pokaż całość

 •  

  Wszystkie telewizję gadały o rekonstrukcji rządu w której nic się nie zmieniło (Premier Morawiecki zresztą mówił że zmiany będą w styczniu) a w tle poleciały sądy i JOWy w samorządach,po atlasie kotów opozycja wraz z TVN złapała kolejną zarzutkę Kaczyńskiego.

  #polityka #neuropa #4konserwy

  źródło: wykop.pl

 •  

  Miruny, chcę sprawić mojej małej siostrze kota i czeka mnie rozmowa z rodzicami.Potrzebuje dwóch kontrargumentów na:
  1.W całym mieszkaniu bedzię smierdzieć.
  2.Sierść kota bedzię na ubraniach.
  #koty

 •  

  Kurde mieć wszędzie inne hasło to problem, ostatnio postawiłem ubuntu (windowsowe) i zapomniałem kombinacji hasła do roota, pamiętam które klawisze używałem tylko nie gdzie wielka litera i symbol zamiast liczby, jakiś brute force przejdzie?

  #ubuntu #informatyka #systemyoperacyjne #linux

 •  

  1. Wstaw mema z danymi z dupy
  2. Ktoś prostuje dane na które mem się powołuje
  3. Ten ktoś dostaje minusy bo dane z oficjalnej strony kłamią a te z mema który się powołuje na tą oficjalną stronę są prawdziwe
  Wykopki czy tak wielu z was to debile? XD

  OECD:
  23 miejsce na świecie
  18 miejsce w europie
  źródło: http://www.oecdbetterlifeindex.org/topics/safety/
  #polska #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

 •  

  Na RPG Codex można przeczytać recenzję ELEX autorstwa naszego rodaka. Poniżej podsumowanie:

  Starting the game, I was dead sure that it would be horrible. Meanwhile I sunk into it for 85 long hours, which was only enough to complete one “full world lawnmowing” playthrough – save game counter tells me 70 hours, but I got an 80h playtime cheevo at 65, so I must have spent 15 idling and reloading (which sure is a lot of reloading). However, I also know that it took some folks just 20-something hours to breeze through it.

  If I had to give you a short overall impression of ELEX, I would probably call it the same way one thread on our forums refers to Divine Divinity – it is probably the best shit game I’ve ever played. Sure, there are parts of it that are downright abysmal, broken or user-unfriendly. But at the same time, it is so incredibly addictive and fun that I don’t remember the last time a game sucked me in so completely for so long.

  Perhaps a lot of it has to do with expectations and experience. I’ve witnessed the horrors of Risen 2 and 3 first-hand, so seeing the numerous improvements over these in ELEX was already a surprise for me, because ELEX is objectively an all-around better game than the both of those combined, which I suppose is at least one proven case of a developer being held back by an idiotic publisher. There is still a lot of room for improvement left to be sure, and I do hope Piranha Bytes do not waste the opportunity. If I had to give them at least one major piece of advice as to how ELEX 2 could be made better, it would definitely be to scale things down – reduce the world size, but improve its content. Gothic 3 was already an example of them overreaching, and ELEX in many ways repeats the same mistake.

  Your very own expectations are also likely to influence how you will receive ELEX. If you are deluded enough to expect another Gothic, you might as well forget it. But if you still have that open world, no-nonsense PB game itch that needs scratching (and you know you do), ELEX might just be the thing you need. It looks dumb, it might be infuriating sometimes, but all I can say is: don’t knock it till you’ve tried it.
  Darth Roxor injects more ELEX into his eyeball


  tl;dr
  Gra ma błędy i mniej ciekawe miejsca, ale wciąga niemiłosiernie, a w ogólności jest świetna i na pewno znacznie lepsza niż Riseny 2 i 3 albo Battle Brothers. Gothic to nie jest, ale dla fanów serii to pozycja obowiązkowa.

  #gry #rpg #crpg #elex #piranhabytes #gothic
  pokaż całość

 •  

  Z tego co widzę Morawiecki nie jest posłem. Czy ktoś wie ile w III RP było premierów, kórzy nie byli posłami?

  #polityka #4konserwy #neuropa

 •  

  Poratujcie bo wpadnę w depresję. Od wczoraj szukam portfela do #dogecoin. Wszędzie już szukałem,ale jest jeszcze jedna lokacja,do której nie zaglądałem. Nie wiem jak się nazywa. Kiedys używałem Ubuntu i tam był taki dysk w chmurze. Nie pamiętam do niego adresu a google nie może go znaleźć,jakby nigdy nic takiego nie istniało. Ja wiem,że 2011był dawno temu i może już tego produktu w Ubuntu nie ma, ale ludzie kochani,żeby google nie wiedziało. Pamiętam że miało taka ikonkę z U

  #linux #ubuntu
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Znów mnie naszło na #gorzkiezale

  Odnośnie wychowania stresowego.

  W ostatniej klasie gimnazjum, moi rodzice, jako iż byli ambitnymi osobami, postanowili że ze wszystkich egzaminów gimnazjalnych będę miał minimum 100%
  Nie będę się rozpisywał jak to wyglądało do tej pory, ale ten rok wspominam najgorzej ze wszystkich jakie przeżyłem pod dachem rodziców.
  Wyzwiska, groźby, kary i przysłowiowe ,,klapsy" za oceny poniżej 4, zgubiony długopis, uwaga w dzienniku itp... Jak kogoś to ciekawi to dodałem kiedyś wpis, który jest jednym z przykładów piekielności https://www.wykop.pl/wpis/28437631/

  W każdym razie, w którymś momencie pękłem, miałem dość siedzenia prawie całego mojego wolnego czasu przy książkach, a pomiędzy przerwami na naukę słuchać wyzwisk, krzyków itp Przestałem się uczyć w ogóle.
  Ale nie zacząłem balować, grać w gry czy coś w tym rodzaju. Rodzice by na to nie pozwolili, więc po prostu siedziałem przy biurku i patrzyłem jak głupi w książkę, nie przewracając nawet kartek i po minięciu czasu potrzebnego według moich rodziców na dzienną naukę czyli od 1 godziny do 2-3, odchodziłem od książek.
  Długo nie trzeba było czekać na pogorszenie się moich ocen w szkole. Oczywiście zabrano mi komputer, telefon, telewizor i dodatkowo poszedł w ruch pas, wyzwiska i krzyki. Nawet nie widziałem różnicy w ich zachowaniu kiedy miałem dobre oceny i teraz. Jednak gdy mimo tych kar, nadal miałem słabe oceny, rodzice zaczęli się denerwować i pasek leciał w ruch częściej i częściej.
  W pewnym momencie ojciec zapytał się mnie czy mam zamiar się uczyć. Odpowiedziałem że nie.
  Zrobił się czerwony i zaczął bić mnie pasem, co kilka uderzeń robiąc przerwę i pytając się czy będę się uczył. Po odpowiedzi nie, bił dalej i dalej, aż znów się męczył. Po którejś serii powiedziałem, że tak, żeby przestał. Wiłem się, płakałem i błagałem by przestał.
  Oczywiście nie uczyłem się dalej; to był mój jedyny przejaw buntu przeciwko ojcu sadyście i toksycznej matce. Myślałem że mnie zatłuką, ale miałem to gdzieś, naprawdę miałem to gdzieś. Poza tym uważałem, że wymuszenie obietnicy na torturach nic nie znaczy. Bo muszę wam powiedzieć, że zażądali ode mnie obietnicy, przysięgi.

  Po tym incydencie, miałem zabronione wszystko, także wychodzenie z pokoju. Wstawałem do szkoły, wracałem, dostawałem profilaktyczny ,,wpierdol", tak na zachętę jak to mówił mój tatuś i do biurka i do nauki... 5 godzin przesiedziane przy książce, a potem spać i do szkoły.
  Mimo że mnie gnębili w szkole, bili, wyzywali to wolałem zdecydowanie być tam niż w domu. Pierwszy raz wolałem siedzieć w szkole.

  Heh.

  I tak moje oceny leciały w dół. Z dobrego ucznia zrobiłem się jednym z najgorszych i było mi to wszystko jedno.
  Więc co zrobili moi rodzice?
  Więcej mnie karali, więcej bili i więcej wyzywali xDD
  Przepraszam za to xD ale po prostu co mam powiedzieć?
  Tata na zmianę z mamą wzięli się za moją naukę. Na przykład: Dawali mi do przerobienia lekcję i miałem wszystkiego się nauczyć w godzinę. Musiałem umieć wszystko z podręcznika i z zeszytu. Po godzinie wchodzili i przepytywali mnie, musiałem odpowiedzieć dobrze na każde pytanie, jeśli pomyliłem się chociaż raz to w ruch leciał pasek. A moi rodzice byli perfidni w wymyślaniu pytań, wybierali takie rzeczy, na które na pewno nie znałbym odpowiedzi. Taki przykład z historii: nie pytali co się wydarzyło w danym roku, albo dlaczego wybuchła rewolucja październikowa ich pytania były typu: Jakiego koloru czapkę nosił Bonaparte podczas kampanii w którymś tam roku. Oczywiście tego typu pytania zadawli mi gdy odpowiedziałem na poprzednie dobrze, co każe mi myśleć że moi rodzice mieli jakieś zapędy sadystyczne, bo nie wierzę, że naprawdę myśleli że takie pytania mogły by paść.

  Oczywiście im się to w końcu nudziło, a ojca bolała ręka...
  Ale dalej siedziałem zamknięty w domu i musiałem się uczyć, nawet nie mogłem poczytać sobie książki, no chyba że to była lektura szkolna.

  Kiedyś nam za to podziękujesz...
  ...
  ...
  ...
  Taki stan trzymał się kilka miesięcy. Nasłuchałem się jakim ścierwem jestem, że jak nie dostanę się do jakiegokolwiek liceum to mam wypierdalać z domu. Raz bądź dwa ojciec mówił otwarcie że mnie zajebie.
  Ja przed tym wszystkim myślałem, że byłem złamany, ale to nie prawda. To mnie złamało... To mnie uczyniło tym gównem jakim jestem teraz. Ciągle byłem między młotem, a kowadłem. W szkole dręczony i bity, w domu to samo, nawet nie czułem różnicy, tylko słyszeć to wszystko od moich rodziców bolało mnie bardziej. W drodze między szkołą, a domem rozmyślałem nieraz by ze sobą skończyć, miałem bardzo łatwo, wystarczyło wejść na tą ruchliwą ulicę, wskoczyć pod tira, nikt nie miałby możliwości mnie ocalić. Wtedy byłem silniejszy i żałuje że tego nie zrobiłem. Coś kazało mi iść do przodu, więc szedłem do tego więzienia, gdzie znów spędzę, najbliższe 5 godzin, a potem sen.

  Dni leciały coraz szybciej i szybciej, przyzwyczaiłem się do trybu życia jaki miałem. Najgorzej było w weekendy, kiedy cały dzień musiałem siedzieć przy biurku i patrzeć bezmyślnie przed siebie. Rodzice też powoli dawali sobie spokój po prostu dali mi do zrozumienia, że jak się nie dostanę do liceum to mam wypierdalać. Nie miałem prawa głosu, nigdy nie miałem, ale teraz mogłem oberwać za to że się odezwałem, albo wszedłem ojcu w zasięg wzroku.

  Więc przsypiałem potem całe dnie, było to dla mnie ulgą. Wstawałem, szedłem do szkoły, spałem, wstawałem szedłem do szkoły, spałem. Okazjonalne bicie, wyzwiska itp, ale moi rodzice już bez zapału, albo to ja to już inaczej pamiętam.
  Wieczne zmęczenie, pustka, pragnienie śmierci.

  Egzamin nadszedł i miałem koszmarne wyniki, więc kiedy przyszedł czas wybierać szkołę, mój ojciec stał nademną z pasem i stwierdził, że mogę wybrać każdą szkołę, oprócz jednej. Oprócz jednej do której chciałem pójść... Mój ojciec się zemścił na mnie w ten właśnie sposób.

  Gdzie sie dostałem i co było dalej to już inna historia i niezbyt ciekawa...

  Wiecie, że kurwa ludzie którzy mnie poznawali później mówili na mnie, że to są skutki wychowania bezstresowego?
  Bo zamykałem się w sobie, wolałem grać niż wychodzić, bałem się odezwać itp.
  Samozaoranie lvl master

  Wiem że tl;dr
  Ale się wyżaliłem.
  I nie jest mi ani trochę lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #depresja #nerwica #przegryw #tfwnogf #bezstresowewychowanie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  pokaż całość

  •  

   @corkagrazyny:

   Chyba żartujesz.... chciałabym wiedzieć gdzie na porządku dziennym było wychowanie z "gipsem za trójkę", że uważasz to za coś standardowego.
   Kurwa wszędzie. Każdy jeden człowiek w moim wieku i starszy tak miał. Rodzina, znajomi, znajomi rodziny, rodzina znajomych, bez znaczenia. Jak się nie urodziłeś w XXI wieku to musisz mieć identyczne wspomnienia, bo inaczej nigdzie nie było — pierwsze wzmianki o tym, że być może bicie to nie jest taka fajna metoda wychowawcza, pojawiły się w literaturze dopiero w latach osiemdziesiątych. Wcześniej to była podstawowa i często jedyna używana metoda.

   Ja miałam raczej słabą klasę przez całą podstawówkę i gimnazjum, a nigdy nie widziałam aby ktoś nosił ślady pobicia/nie słyszałam plotek że kogoś rodzice biją.
   Znowu — albo jesteś bardzo młody, albo po prostu trollujesz. Bo inaczej jak trollowaniem zaprzeczania oczywistym faktom nazwać nie sposób.
   pokaż całość

  •  

   @Quander:

   A co do tekstu że dzieci są własnością rodziców - nie wiem z jakiej ideologii się urwały te osoby (może lekka modyfikacja maoizmu, zamiast państwa to rodzice) […]
   Wręcz przeciwnie. To jest właśnie sprzeciw wobec obowiązującej obecnie ideologii, wg której dzieci są państwowe i jedynie wypożyczane rodzicom — to państwo decyduje jak je karać, jak nagradzać, jak i czego uczyć, jakie zabiegi przejść może, jakie musi itd.

   […] ale zaden człowiek nie jest niewolnikiem ani czyjąś własnościa.
   Tak? To spróbuj o sobie zadecydować — powiedz na przykład, że chcesz przekazać komuś swoją nerkę. Lekarze się mogą zgodzić, Ty się możesz zgodzić, biorca się może zgodzić — a to wszystko i tak psu na budę, bo bez zgody państwa nie możesz. I w drugą stronę — jak państwo chce, to cię może zmusić do różnych zabiegów medycznych wbrew twojej woli. To czyj jesteś? Swój czy państwowy?

   Jak wam pracodawca da pensje (czyli jeść itp) to niech was terroryzuje psychicznie i fizycznie.
   Pracodawca nie. Ale państwo cię może w każdej chwili wprowadzić stan wojenny i powołać sobie do wojska kogo sobie wymarzy. A wtedy przymusowa nieodpłatna praca.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (197)

 •  

  Szydło powinna z Dudą założyć włąsną partię i pokazać, że można prowadzić politykę w sposób pozytywny. PiS bez nich to już nie to samo.

  #polityka #4konserwy #neuropa

 •  

  Korwin chyba swoimi wypowiedziami o Jaruzelskim uruchomił protokół 0%, bo w obecnej sytuacji Wolności nawet 1% wyglądałby jak umiarkowany sukces. Trochę mi przykro patrzeć na biednych konserwatystów wolnościowców, którym Janusz najpierw daje nadzieję, że Dzień Sznura blisko by potem brutalnie im ją odebrać - jak cukierek dziecku. Poza tym chyba Hitler stał juz się dla niego zbyt mainstreamowy?

  #polityka #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  źródło: ocdn.eu

 •  

  Zaczyna się katolicki ubój rytualny. Wszak święta religijne są po to, żeby była okazja własnoręcznie sponiewierać i zabić. Albo kupić w sklepie sponiewierane żywe zwierzęta i żądać zabicia za ladą. Bo kur* trzeba. Bo jest przymus. Wtedy człowiek czuje się dobrze, bo zrobił, co trzeba. Zabił słabszego. #gownowpis #neuropa #bekazpodludzi

 •  

  Drogie Mirki i Mirabelki. Sprawdźmy raz a porządnie, jak to jest na wykopie z homo. Ankieta: Legalizacja związków jednopłciowych: 3 możliwości wyboru. Pozdrawiam cieplutko!
  #neuropa #ankieta #4konserwy #polityka #spoleczenstwo

  Jestem za:

  • 14 głosów (21.21%)
   Legalizacją tylko związków partnerskich
  • 37 głosów (56.06%)
   Legalizacją małżeństw homoseksualnych i zw.partn.
  • 15 głosów (22.73%)
   Status quo - żadne z powyższych
 •  

  Polacy nadal nie mają problemu z biciem dzieci <- KOPNIJ (ale nie dziecko).
  Materna w swoim skeczu zalecał, że dzieci należy bić. Niestety, społeczeństwo uznało, że to nie jest skecz a realna porada wychowawcza.
  W Polsce jak w lesie, świadomość o tym, że bicie jest nieefektywne jest naprawdę kiepska.
  Wołam @Slonx za wczasu.
  Neuropa poleca.
  #neuropa #neuropainformuje #polska #spoleczenstwo #dzieci #pedagogika #wychowanie #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

 •  

  Rewelacja! W 2015 roku PIS był przeciwko przeźroczystym urnom bo uważał, że są niezgodne z konstytucją.

  https://twitter.com/RafalMundry/status/937760921161818112

  #neuropa #polityka #bekazpisu

  źródło: pis.png

 •  

  Jedno z najsroższych #shitwykopsays i robienie kurwy z logiki jakie widziałem ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zaczynam rozumieć, dlaczego nie da się dogadać z ludźmi aprobującymi działania PiS. Bo oni mają taką definicję demokracji, jak poniżej.

  Demokracja to, uwaga uwaga, taki system, w którym:

  - ludzie wybierają władzę, której dają 100% wolność do robienia wszystkiego
  - wyborca "ma siedzieć cicho i słuchać" oraz szanować wybranego władcę
  - nie ma żadnych praw do oceny wybranych rządzących ani tym bardziej do ich kontroli
  - jedyny sposób weryfikacji to wybory
  - .... ale ponieważ rządzący mogą robić co chcą, to mogą np. odwołać wybory, albo ustalić że rozstrzelają wszystkich na literę B.
  - .... i obywatel demokratycznego państwa ma się na to zgodzić, bo skoro wybrał władzę to ma siedzieć cicho i słuchać xD

  Poniżej kawałek komentarza, a tutaj cały wątek i więcej złotych myśli naszego demokraty.

  Aż się chce napisać #bekazprawakow, ale pewnie kolega powie że nie jest prawakiem, ale na pewno #bekazpodludzi
  #bekazpisu #dobrazmiana #demokracja #neuropa #4konserwy #polityka
  pokaż całość

  źródło: demokracja.png

  •  

   Widzisz, jakoś tak pod koniec wieku XVIII zaczęto formułować ideę, że państwo działa lepiej, gdy opiera się na obywatelach świadomych swoich praw i gotowych ich bronić, a nie na poddanych. Bo tylko tacy obywatele są lojalni wobec państwa i z kolei gotowi bronić państwa przed zagrożeniem. (Jasienica np. zauważył, że zbrojne wystąpienia chłopów przeciwko Szwedom miały miejsce tam, gdzie kilka lat przedtem były zbrojne bunty chłopskie - tam mieszkali ludzie gotowi bronić swoich praw). Ominęło cię 200+ lat teorii państwa i społeczeństwa.

   @Andreth: wszystko fajnie, ale potem zauważono, że idealnie już jest, jak ludzie wierzą w to, że są podmiotami, więc są lojalni itd., ale wciąż ma się nad nimi pełną władzę i możliwość użycia bata na tych, którzy lojalni nie chcą być. Stąd tłumaczę i ostrzegam, że bardzo łatwo jest znaleźć się wśród osób przez władzę niepożądanych i tego bata zasmakować.
   Bo Wam się, być może, wydaje, że skoro do tej pory byliście przykładnymi obywatelami i państwo Was traktowało jako przykładnych obywateli, to Was dalej tak będzie traktować, jak będziecie mu cierniem w boku. A to wręcz samobójcza naiwność.

   Swoją drogą, co Wy macie z tym „zwolennictwem”? Jestem w takim samym stopniu „zwolennikiem” władzy absolutnej jak „zwolennikiem” grawitacji. Opisuję to co jest, a nie to, co chciałbym, żeby było!
   pokaż całość

  •  

   @Andreth: ja jeszcze raz o tym „zwolennictwie”:
   Dla mnie to taka rozmowa jest mniej-więcej:
   XYZ: Będę skakał z dachu, a potem polecę hen! Daleko!
   Althorion: No nie, bo jest coś takiego jak grawitacja — jak skoczysz, to spadniesz i się połamiesz i zabijesz.
   XYZ: O ty zwolenniku zabijania ludzi! Nie nauczyłeś się jeszcze, że zabijanie ludzi jest złe?

   No kurde nie. Ja nie mówię, że tak ma być. Ja nie mówię, że chcę, żeby tak było. Ja opisuję to, jak jest. Taka jest nasza rzeczywistość. Innej nie mamy. Jak skoczysz z dachu, to spadniesz. Jak władza będzie chciała zmienić prawa, to je zmieni. Tyle. Ani moja, ani Wasza opinia nie ma tutaj większego znaczenia niż przy tym skakaniu z dachu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (38)

 •  

  Ciekawy wywiad z Migalskim na temat bezmyślnej tępej codziennej propaganda antymiemieckiej w TVP. Powtarzane ciągle te największe i najprostsze hasła które trafiają do baranów popierających PiS, że NIemcy wojne wywołały, że historie zakłamują, że uchodźców przyjęli i państwo upada itp. debilizmy.

  Zdaniem Migalskiego efekt będzie prosty: stopniowy ostracyzm ze strony Niemiec i izolacja Polski w Europie. Oczywiście wykopki będą skakać z radości, bo wiadomo jak Niemcy nas nie lubią to dobrze, im gorzej o nas mówią tym lepiej, bo jak mówią o nas źle to znaczy, że jest dobrze. Takie to niestety debilne plemie dzisiaj dominuje. Jest to klęska systemu edukacji w Polsce.

  Oczywiście cała ta propaganda dla tumanów jest prosto z PRL, jak większość działań PiS.

  To pytanie o to, co Jarosław Kaczyński i jego hunwejbini mają w głowach, a tego nie wiem. Część z nich wychowała się na PRL-skiej krytyce Niemiec, strachu przed Hupką i Czają [Niemieccy politycy krytycznie nastawieni do Polski, przedstawiani w PRL jako główni wrogowie naszego kraju - przyp. WP], na kulcie "Czterech pancernych". A z drugiej strony to może być rozpoznanie bojem przed próbami repolonizacji polskiego rynku medialnego. Jak zwykle u ludzi dziwnych ich działania mogą być połączeniem racjonalnych przesłanek i argumentów z tkwiącymi w ciemnych zakamarkach umysłu fobiami.

  https://www.wykop.pl/link/4048213/migalski-wiadomosci-maja-nam-zohydzic-niemcow/

  #neuropa #polityka #niemcy
  pokaż całość

  •  

   @jamtojest: wciąż bardziej zajebista od Twojej anarchii, gdzie wybory sobie, a i tak każdy sobie wybiera, których praw przestrzegać i kto ma nim rządzić.

  •  

   @nie_tak_szybko:

   to dlaczego były protesty opozycji jak rządziła PO ? dlaczego po przegranych wyborach PiS wtargnięto do siedziby PKW z okrzykiem na ustach że wybory zostały sfałszowane? zgodnie z twoja logiką to anarchia przecież!
   Ano. PiS sobie lubi demokracją wycierać gębę, ale samo robiło to samo, co teraz opozycja (vide „targowica” i „donosicielstwo” obecnej opozycji kontra „postawa obywatelska”, gdy donosił PiS).

   Mam nadzieję, że jak kiedyś jakaś władza zadecyduje, że trzeba ci zabrać 90% wynagrodzenia albo wsadzić do więzienia to nie będziesz protestował..
   Oczywiście że nie będę, bo to bez sensu. Kto się tym niby przejmie? Decyduje ten, kto ma siłę. Ja siły w porównaniu z aparatem państwowym nie mam. To zresztą nie jest sytuacja teoretyczna, miałem już raz naliczony podatek z czapy. Trudno, trzeba było zapłacić. Z państwem nie wygrasz.

   a co z ta większością gdy władza np. zacznie wprowadzać w życie pomysły które nie będą pasować 90% społeczeństwa? znowu brak konsekwencji w twoim myśleniu bo sam wychodzisz z założenia, że władzy nie wolno przeszkadzać w rządzeniu.
   Władzy nie można przeszkodzić w rządzeniu, bo to władza ma siłę. I jak zechce, to tej siły użyje i przeciwników zetrze w proch. Ludziom się wydaje, że komunizm upadł, bo ludzie się buntowali. Nie. Komunizm upadł, bo zbankrutował. Ludzie się mogą buntować w nieskończoność, tak jak buntowali się w Chinach. Tylko tam doszło do transformacji ekonomicznej i system nie zbankrutował, więc ChRL istnieje dalej. Z poparciem lub bez, bez znaczenia.

   Jakby w demokratycznych wyborach wygrała np. partia Razem której zapewne nie lubisz to mam nadzieję, ze nie będziesz protestował zgodnie z wyznawana przez siebie "filozofią" braku reakcji na poczynania władzy.. no chyba, że demokracja ci pasuje pod warunkiem, ze :twoi" są władzy "ale jak wygrywa kto inny, to demokracja jest już be?"
   Akurat zdecydowanie bliżej mi do Razem niż do PiS-u (czy ogólniej polskiej prawicy czy centrum). Już teraz mam u władzy ludzi, z którymi się fundamentalnie nie zgadzam (jestem ateistą, i to raczej spod znaku tych „gimboateistów”, których boli każdy przejaw religijności w wydaniu organów państwowych). I nie protestuję, bo  po pierwsze rozumiem, że to bez sensu, a po drugie dlatego, że mam szacunek do procesu demokratycznego.

   Znowu zgodnie z twoją logiką to nie powinniśmy w PRLu walczyć z komuną tylko uszanować władzę i być jej posłusznym.
   Tak. Wykrwawianie się w walce z władzą to bezsens. Coś co się wydaje piękne i romantyczne, jak Powstanie Warszawskie, dopóki to nie Twojego ojca torturują i nie Tobie wyrywają paznokcie.

   Ogólnie to mam nadzieję, że zauważyłeś swoją hipokryzję. człowiek nie jest niewolnikiem, władza ma służyć ludziom, nie na odwrót i jeżeli tego nie robi to ludzie się buntują.
   To nie jest hipokryzja, ale realizm. Człowiek jest niewolnikiem, o bardzo szerokiej wolności, to prawda, ale tylko dlatego, że akurat obecna władza uznaje, że tak jest jej najwygodniej. Jak kiedyś uzna inaczej, to będzie inaczej. I ani Ty, ani ja, ani nikt inny nic z tym nie będzie mógł zrobić. Bo rządy nie upadają od braku poparcia, ale z przyczyn wewnętrznych — czy to rozniesione konfliktami na szczycie, czy też po prostu bankrutują. Ew. mogą zostać obalone w wyniku wojny.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (31)

 •  

  Jestem kablem, taką jednoosobową targowicą. Ostatnio zwolnili u mnie w pracy złodzieja paliwa po moim donosie, a teraz możliwe, że odbiorą dziecko moim sąsiadom. Jestem wrażliwym człowiekiem, nawet lekko spierdolonym pod tym względem. Gdy w TV leci materiał o krzywdzeniu dziecka moja żona automatycznie przełącza by nie musieć obserwować mojej tyrady na temat strzelania do debili. Płacz zza ściany mnie nie rusza, sam mam dzieci, ale gdy 9-letni syn mnie się pyta czy 6-letni kolega z podwórka może posiedzieć u nas bo jego matka jest pijana i będzie go znowu biła to dzwonie na policje. Tłumaczenie? Prośby? Ostatnie szanse? Już z tego wyrosłem. A porysowany lakier samochodu mnie nie rusza, bo to tylko kurde samochód, a nie twarz dziecka.

  #neuropa #czlowiekskurwiel #dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  •  

   @sing:

   Wyznajecie Panowie zasadę, że skoro wasi rodzice napierdalali was pasem "za karę" i wyrośliście na wykształconych i dobrze zarabiających ludzi to znaczy że to jest dobra metoda wychowawcza.
   To nie jest raczej dobra metoda wychowawcza. Ale każdy powinien móc wybierać takie metody wychowawcze jakie chce, nawet jeśli są one złe.

   Życzę wam żebyście nie musieli nigdy chować własnych dzieci.
   Nie da się już wychowywać swoich dzieci, co najwyżej dzieci państwowe, a to mnie nijak nie kręci.
   pokaż całość

  •  

   Po za tym w Polsce państwo nikogo za darmo nie bije.

   @CocoJumbo20: ale zabrania bicia dzieci także nie „za darmo”.

  • więcej komentarzy (151)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Althorion

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Althorion

Osiągnięcia (3)