Koty to nadzwierzęta i nawet z tym nie handluj.

 •  

  Jaka jest różnica między papierem toaletowym a piłą łańcuchową?

  pokaż spoiler Żadna, jeden nieostrożny ruch i palec ujebany


  #zart #kawal #heheszki #humorinformatykow #smieszne #przegryw #wysryw

  Ps. @amishia pierd*li straszne głupoty z tą aborcją, weźmy ją jakoś zgłośmy czy coś, nie da się czytać tych jej lewackich wysrywów
  pokaż całość

 •  

  Namiar na bezpieczną aborcję.

  Czy wiecie, że odmowa aborcji może mieć negatywne konsekwencje na całe życie? Dr Diana Greene Foster z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadziła trwające 10 lat badanie, które objęło ponad 1000 osób i 30 klinik aborcyjnych.

  Osoby, które wzięły udział w badaniu, próbowały przerwać ciążę, ale nie udało im się to z powodu na przykład trudnego dostępu do aborcji spowodowanego m.in. brakiem pieniędzy. Znaleźli się tam również ludzie, którzy zrezygnowali z wykonania aborcji przez stygmatyzację. Najczęściej ze strony najbliższych, tj. rodziny, która odwodziła ich od tej decyzji.

  Wyniki badań pokazały, że osoby, którym odmówiono dostępu do aborcji
  - mają obniżoną samoocenę, nie wierzą, że mogą zmienić coś w swoim życiu
  - są trzykrotnie bardziej narażone na bezrobocie
  - częściej pozostają z agresywnymi partnerami
  - mają częściej problemy zdrowotne, które mogą utrzymywać się przez lata
  - mają czterokrotnie większe szanse na życie poniżej progu ubóstwa
  - odczuwają niepokój

  Dlatego dostęp do aborcji to nie jest jakiś przywilej. To jest PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA.

  Zatem jeśli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

  43/x

  #aborcja #codziennepowiedzkomus <-tag do czarnolistowania/obserwowania

  Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

  JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO DZISIEJSZEGO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
  pokaż całość

  źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz,w400.jpg

 •  

  Nieważne czy podróż trwa 10minut, godzinę czy 10 godzin - ona będzie darła mordę NON STOP.

  #koty #pokazkota

  źródło: IMG-20210410-WA0000.jpg

 •  

  Namiar na bezpieczną aborcję.

  Dzisiaj jest pewna rocznica, która zapoczątkowała dyskusję na temat podstawowego prawa człowieka, czyli aborcji, we Francji.

  Poniższy tekst skopiowałam stąd <- klik.

  5 kwietnia 1971 roku na łamach francuskiego pisma „Le Nouvel Observateur” ukazał się tak zwany „Manifest 343”.
  Podpisały się pod nim 343 kobiety, deklarując że nielegalnie przerwały ciąże. Publikacja manifestu jest jednym z najbardziej znanych aktów nieposłuszeństwa obywatelskiego. W tym czasie we Francji za aborcję groziła kara więzienia.
  Tekst, zredagowany przez filozofkę Simone de Beauvoir i podpisany przez ponad trzysta rozpoznawalnych kobiet, w tym Collette Audry, Catherine Deneuve czy Dominique Desanti, wywołał ogromne poruszenie. Bywa określany jako manifest 343 „suk” lub „dziwek”. “Manifest 343” niewątpliwie przyczynił się jednak do rozpoczęcia dyskusji na temat prawa aborcyjnego we Francji. W 1975 roku obowiązujące prawo znacząco zliberalizowano. Przyjęta tak zwana „ustawa Veil” (od nazwiska ministry zdrowia, Simone Veil) dopuszczała przerywanie ciąży w ciągu pierwszych 10 tygodni.

  Cała historia zmian aborcyjnych we Francji jest jednak o wiele bogatsza, bo pomiędzy manifestem a ustawą wydarzyło się coś bardzo ważnego, o czym chcemy dziś przypomnieć. Liberalizacja aborcji we Francji to nie tylko Simone Veil, podobnie jak aborcja to nie tylko polityka.

  Kilkanaście miesięcy po „manifeście 343 dziwek”, czyli grupowym aborcyjnym coming oucie, którego we francuskich mediach dokonała grupa kilkuset kobiet dotarła do Francji metoda Harveya Karmana. Pierwsza demonstracja aborcji „metodą Karmana” miała miejsce w mieszkaniu feministycznej działaczki Delphine Seyrig w sierpniu 1972 r. Harvey Karman, psycholog i działacz na rzecz wolności aborcji w Kalifornii od lat 50. XX wieku, był promotorem odkrytej w Chinach nowej metody przeprowadzania aborcji w pierwszych tygodniach ciąży. Polegała ona na zasysaniu zawartości macicy za pomocą kaniuli i strzykawki.

  W przeciwieństwie do łyżeczkowania, które zwykle stosowało się do aborcji, metody Karmana można stosunkowo łatwo nauczyć. Znieczulenie chemiczne zostało zastąpione „znieczuleniem werbalnym”, co oznacza ciągły dialog osoby przerywającej własną ciążę z jednym lub kilkoma pomocnikami, którzy emocjonalnie towarzyszą w tym procesie. Odkrycie tej metody przez francuskie działaczki i działaczy w 1972 r. stanowiło punkt zwrotny w walce o bezpłatną aborcję: przede wszystkim zapoczątkowało nową strategię polityczną, którą była praktyka aborcji. Powstał Ruch na Rzecz Wolności Aborcji i Antykoncepcji (MLAC), zrzeszający działaczki feministyczne, lekarzy, lekarki, związkowczynie/owcó czy członkinie/ów ruchu robotniczego, studenckiego i partii komunistycznej.

  Głównym celem ruchu MLAC była praktyka aborcji rozumiana jako forma obywatelskiego nieposłuszeństwa i oporu wobec prawa uznanego za niesprawiedliwe.

  42/x

  #aborcja #codziennepowiedzkomus <-tag do czarnolistowania/obserwowania

  Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

  JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO DZISIEJSZEGO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
  pokaż całość

  źródło: comment_1613663942iJB2FoEOAvXxcp3Rb86Gjz,w400.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Amishia

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.