Gurwa jagi dzban :-DDD

 •  

  Rzeźby przedstawiającej Dawida wykonanej przez Michala Anioła nikomu przedstawiać nie trzeba. Była ona nawet powodem drobnej awantury z moderacją, gdyż wyżej wskazani uznali zdjęcie tego arcydzieła za rodzaj pornografii.
  Zapewne zwróciliście uwagę na wielkość przyrodzenia Dawida. Spotkałem się z opinią, że Michał Anioł wyrządził krzywdę Dawidowi przedstawiając go z tak mizernym fallusem. Dlaczego tak zrobił? Spotkałem się z dwoma różnymi opiniami, przy czym pierwsza jest bardziej powszechna, a drugą można potraktować jako ciekawostkę.

  Starożytni, a później renesansowi mistrzowie uważali, iż wielkie przyrodzenie jest atrybutem barbarzyńców, czymś pierwotnym i brutalnym, niegodnym tak pięknego i szlachetnego młodzieńca. Jego mały fallus współgra z jego naturą oraz fizyczną doskonałości. Dlatego też wielkość wpisuje się w kanony ówczesnego piękna, które nijak nie odpowiadają dzisiejszym standardom.

  Drugi pogląd, znacznie ciekawszy dla mnie, głosi, że Dawid został przedstawiony w chwili kiedy zobaczył Goliata i padł na niego blady strach. Strach, jako reakcja fizjogiczna spowodował obkurczenie genitalii Dawida i dlatego też jego przyrodzenie zostało ukazane w ten, a nie inny sposób.

  #rzezba #sztuka #ciekawostki #feels #gruparatowaniapoziomu
  #potegasztuki #nsfw
  pokaż całość

  źródło: upload.wikimedia.org 18+

 •  

  Nowy temat, w którym zadajecie pytania dotyczące aktualnej przygody. Im więcej pytań w jednym komentarzu, tym lepiej. Unikajcie odbijania piłeczki, usuwam wszystko, co nie jest pytaniem.

  #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

  •  

   @lacuna:

   Cieszymy się, że nasze odkrycie C. Luciny jest aż tak znaczące. Jednak wśród odkrywców rośliny ( @Stalowa_Figura @Treant i ja), pojawiło się kilka pytań/uczucia niedomówienia względem rośliny :

   1)kwartał poszukiwań oraz kolejny kwartał badań nad rośliną którą rośnie wszędzie i w sumie ktokolwiek powinien ją znaleźć już w porcie

   2) badania działań rośliny i teraz wszyscy wiedzą o jej właściwościach potrafią ją wytworzyć i odtworzyć recepturę (czy cokolwiek my tam badaliśmy bo w sumie wygląda to jak pół roku siedzenia i nic nie robienia)

   3) kupiliśmy skrzynie żeby rozsiać kwiaty na plantacji po czym okazuje się że kwiaty rosną wszędzie i w sumie to mozna by pozbierać po wyspie przetworzyć i nie potrzebne było by przedsiębiorstwo

   4) nasza produkcja na poziome 0.8 gdzie teraz zacytuję "Zależy od rodzaju produkowanego dobra i od wydajności przedsiębiorstwa. Od razu odpowiadam na ewentualne pytanie - wydajność pracy wspiera nauka i rozwój, pomocni w rozwoju są Naukowcy oraz ci, którzy znają się na temacie w praktyce (czy przez mechaniczną cechę, czy fabularnie)" no to w sumie po naszych pół rocznych badania to 0.8 to kpina
   ( Stalowa oraz Treant są farmerami po za tym jesteśmy naukowcami i pracowaliśmy nad c.lucina)

   5) działanie poboczne gdzie mieszamy różne rośliny z c.lucina i ogólnie pracujemy nad c.lucina w celu zrobienia narkotyku po czym się dowiadujemy że w sumie to i tak wszyscy ćpaja olej

   Trochę jest nam przykro z takiego obrotu sprawy
   pokaż całość

  •  

   @lacuna:
   No to zajebiście nasze fabularne dwa kwartały, w sumie to nic nie zrobiliście oprócz przyniesienia do osady kwiatów? Bo co mogliby badać przez ten kwartał no co to mogło być? No jak badamy kwiaty to chyba ogół ich dotyczący a nic tylko że no w sumie to ładnie wyglądają i mają dobry soczek. Człowiek się stara wymyślą ale tak żebyś nie miała też za dużo na głowie a w tym czasie tacy np akwareliści dostają wszystko na tacy, a to cyk 500 za kopalnie a to 2500 za wernisaż i jeszcze po życzeniu od magicznego dżina, a taki tynkarz który zafundował całą akcję nawet mecenasem sztuki nie został z tego co kojarzę. Wydaje mi się że oprócz rzutów kości mistrz gry powinien też panować choć trochę nad balansem gry. No ale to tylko moja opinia. W takim razie ja podziękuję za taką grę. pokaż całość

  • więcej komentarzy (162)

 •  

  Mechanika przedsiębiorstw

  #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

  TL;DR Jeżeli gra wydaje Ci się wystarczająco skomplikowana, możesz ominąć ten wpis. Nie ma w nim informacji istotnych dla głównych wątków przygody.

  1. Typy przedsiębiorstw:
  - wydobywczo-produkcyjne (kopalnie, kamieniołomy, tartaki, garbarnie) - takie, które nie potrzebują surowca strategicznego/luksusowego do produkcji swoich surowców
  - rolne - wymagają usunięcia lasów z całej parceli, chyba że typ produkcji tego nie wymaga (np. megapasieki).
  - przetwórcze - takie, które wymagają surowca do produkcji

  W razie wątpliwości co do klasyfikacji nowo-otwieranego przedsiębiorstwa Mistrzyni Gry służy radą i pomocą.

  2. Minimalne wymagania do uruchomienia przedsiębiorstwa:
  - 1 parcela poza miastem (nie można prowadzić przedsiębiorstwa w mieście, te są zarezerwowane dla Rzemieślników)
  - 10 osób do pracy (bohaterowie lub NPC)
  - 500 funtów na przygotowanie przedsiębiorstwa do działania (lub 200 w przypadku rolnego) za każdą zagospodarowaną parcelę
  - wskazanie Bankiera, który będzie prowadził rachunek przedsiębiorstwa

  opcjonalnie:
  - wylesienie terenu pod przedsiębiorstwo rolne
  - wskazanie Kupca, który będzie handlował z KKH

  3. Jak to działa?

  - przedsiębiorca określa typ przedsięwzięcia i zapewnia spełnienie warunków do jego uruchomienia
  - przedsiębiorca wskazuje docelową liczbę pracowników oraz określa zarobki w przedsiębiorstwie (minimum 10 funtów/kwartał), po czym wykonywany jest DIAMENTOWY test Charakteru przedsiębiorcy (lub wskazanego przez niego rekrutera), który jest za każdym razem obniżany o jeden poziom w przypadku podniesienia zarobków o kolejne 10 funtów. Rekrutacja "własnych NPC" do przedsiębiorstwa, w którym jest się co najmniej współwłaścicielem, jest zawsze łatwiejsza o jeden poziom
  - po określeniu ilości zatrudnionych osób przedsiębiorstwo jest gotowe do działania
  - produkcja rozpoczyna się w następnym kwartale, a jej wysokość jest określana na podstawie zatrudnionych osób - każdy pracownik produkuje z góry określoną (x) ilość skrzyń danego towaru (bohaterowie z Kondycją 18+ produkują 50% więcej). X jest znany w pierwszym kwartale po uruchomieniu przedsiębiorstwa. Wydajność produkcji będzie również określana mianem "osobokwartałów", czyli ilość pracy, którą jest w stanie wykonać jedna osoba w ciągu kwartału
  - efektem produkcji są towary, które można automatycznie dopisać do składu przedsiębiorstwa
  - przedsiębiorstwo może samodzielnie prowadzić skład towaru, który produkuje, ale nie może nim samodzielnie handlować

  4. Wycinka lasów

  Usunięcie lasu z jednej parceli wymaga 30 osobokwartałów, a w jej efekcie właściciel parceli otrzymuje 600 skrzyń drewna (nie desek). Drewno będzie notowane na giełdzie od najbliższego kwartału.

  5. Poziomy przedsiębiorstwa

  Określają limity zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników, a do jego obliczenia używamy prostych wzorów.

  Przedsiębiorstwo na poziomie 1 może zatrudnić maksymalnie 20 pracowników
  Przedsiębiorstwo na poziomie 2 może zatrudnić maksymalnie 40 pracowników
  Przedsiębiorstwo na poziomie 3 może zatrudnić maksymalnie 60 pracowników itd.

  Jedna parcela pomieści przedsiębiorstwo o maksymalnym poziomie 5, powiększenie przedsiębiorstwa o kolejny poziom wymaga zakupu nowej, sąsiedniej parceli.

  Rozbudowa przedsiębiorstwa na kolejny poziom kosztuje zawsze 500 funtów (200 w przypadku rolnych), trwa jeden kwartał, a w ciągu jednego kwartału można rozbudować przedsiębiorstwo maksymalnie o 3 poziomy (na takim też poziomie może wystartować produkcja w nowym przedsiębiorstwie).

  6. Wypadki przy pracy

  Określane są indywidualnie, a szansa na nie wzrasta wraz z powiększaniem się przedsiębiorstwa.

  7. Niepłacenie pracownikom NPC

  Wiąże się niemal zawsze z rezygnacją większości pracowników z pracy. Bankier prowadzący konto przedsiębiorstwa jest zobowiązany donieść mi o kwartale, w którym pracownicy NPC nie dostali wypłaty.

  8. Przestępstwa w pracy

  Pewien procent kwartalnej produkcji może się czasem rozpłynąć w powietrzu. Odpowiedzialni za to mogą być źle opłacani pracownicy, wydarzenia losowe lub przestępczy element, który jak wielu zauważyło jest dżumą, która toczy spokojne miasto Georgetown.

  9. Skąd mam wiedzieć, ile będzie kosztował towar, który chcę wyprodukować?

  Zawierzyć wolnemu rynkowi, który tak naprawdę jest Rynkiem Centralnie Sterowanym Kostkami.

  10. Tyle tych wątków, w którym mam pisać?

  W tym wątku jedynie deklarujemy tworzenie i powiększanie przedsiębiorstw. Pytania w znanym i lubianym wątku - inne komentarze będą kasowane.
  pokaż całość

  źródło: historyonthenet.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Anagama

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.