•  

  Czy przy złożeniu zamówienia przez internet w Komputroniku i odebraniu go osobiście w salonie przysługuje mi 14 dniowe prawo do zwrotu produktu? Z tego co się dowiedziałem kiedyś komputronik traktował takie zamówienie jako "rezerwację" i nie uwzględniał zwrotów, coś się zmieniło?

  #komputronik #prawo

 •  

  Mirki, mam pytanko. Wysłałem paczkę z laptopem na naprawę gwarancyjną do Hiszpanii. Poczta najprawdopodobniej paczkę zgubiła bo miesiąc temu przesyłka opuściła kraj i słuch o niej zaginął (na stronie poczty widnieje informacja, że takie paczki są dostarczane w przeciągu 6-7 dni roboczych)... Na szczęście była to przesyłka z zadeklarowaną wartością. Złożyłem eReklamacje na stronie poczty i w mailu zwrotnym dostałem odpowiedź, że czas rozpatrywania reklamacji w przypadku przesyłki zagranicznej wynosi 3 miesiące... Na kolejne 3 jebane miesiące zostałem pozbawiony mojego głównego laptopa. Czy jest jakaś możliwość walki z pocztą aby przyspieszyć ten cały proces i domagać się odszkodowania w krótszym czasie?

  #pocztapolska #poczta #paczki #odszkodowanie
  pokaż całość

  •  

   @AndrosX:
   Okres 3 miesięcy wynika zsumowania okresu w jakim operator pocztowy powinien rozpatrzyć reklamację (do 30 dni) z przepisami Regulaminu dotyczącego paczek pocztowych i Światowej Konwencji Pocztowej (do 2 miesięcy).
   Paczka w drodze do kraju przeznaczenia mogła być przewożona przez wielu różnych operatorów i każdy ma do 2 miesięcy na odpowiedź. Dlatego termon to aż 3 miesiące (jest to termin maksymalny).

   ps. Reklamację można złożyć u każdego operatora wyznaczonego w kraju będącym członkiem UPU, o ile od nadania nie minęło więcej niż 6 miesięcy (Światowa Konwencja Pocztowa).

   ps. Postanowienia Światowej Konwencji Pocztowej, Regulaminu poczty listowej oraz Regulaminu dotyczącego paczek pocztowych mają charakter nadrzędny nad Regulaminami Poczty Polskiej oraz prawem krajowym (art 91 Konstytucji).
   pokaż całość

   +: T....X

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika AndrosX

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)