•  

  Deir Mar Musa, Syria, maj 2009.

  Siedząc na skarpie jednej z rozsianych po wzgórzach Antylibanu jaskiń zaczytuję się w „Nartach Ojca Świętego”, jednej z niewielu polskich książek, które udało mi się dostać kilka tygodni temu w międzynarodowej księgarni w Atenach. Pomimo gorącego, pustynnego wiatru przecinającego okoliczne wapienne wzniesienia, myślami udaje mi się przenieść na chwilę w zaśnieżone Granatowe Góry.

  Położony w syryjskich górach Klasztor św. Mojżesza Abisyńskiego został założony przez etiopskiego wędrowca z początkami Bizancjum. Po kilkusetleciach religijnych turbulencji opuszczony, w latach 80. XX w. trafił pod opiekę ojca Paolo Dall’Oglio, włoskiego jezuity, który zadbał o prawie ośmiowieczne jaskiniowe freski, odbudowując zarazem żyjącą w harmonii różnych religii mikrospołeczność. Mieszkający tu w odosobnieniu mnisi to dobrzy ludzie, dali jaskinię i materac, o nic nie pytali, pieniędzy nie chcieli. W zamian zobowiązałem się zmywać stalowe menażki po wspólnej wieczerzy zataru i ciecierzycy, przypadającej zaraz przed wieczorną modlitwą w jednej z jaskiniowych komnat. Uśmiechając się spod habitów, bracia przymykają nawet oko na moje pociąganie araku z butelki, oraz zabieranie na noc książek z wykutej w skałach biblioteki, co nie zawsze jest mile widziane.

  Niedługo potem „Narty” zostawię w pustynnym księgozbiorze monastyru, w zamian zabierając „Jadąc do Babadag” Stasiuka, sygnowaną przez innego polskiego tułacza, oraz Koran w polskim przekładzie – dar jakiegoś rodzimego duchownego (ten drugi później jednak odłożę, na łaskę innych przybłęd).

  Żegnając się z ojcem Paolo i pozostałymi zakonnikami wyruszam piaszczystym szlakiem w kierunku oddalonego o 90 km Damaszku.

  Dekadę z groszem później Jurka już z nami nie ma, podobnie z resztą jak ojca Paolo (w dwa lata po mym pobycie w klasztorze zostanie wydalony przez syryjski rząd na kanwie raczkującej rewolucji, za zaangażowanie i uczestnictwo w pogrzebie Bassela Shehadeha, zamordowanego opozycjonisty i filmowca. Uda się na wygnanie do irackiego Kurdystanu, gdzie niedługo potem po ponownym przekroczeniu granicy zostanie uprowadzony na ulicach Rakki przez Państwo Islamskie i prawdopodobnie zamordowany).

  Może by tak na Boże Ciało wybrać się do Wisły?

  #wanderlust – tag z moich opowiadanek i podróży (wpisy z ostatniej tułaczki po Afryce Zachodniej - oś Wybrzeże Kości Słoniowej/Liberia/Sierra Leone – niebawem powrócą).

  Blog | Insta

  #jerzypilch #ksiazki #ciekawostki #pozdroze #podrozujzwykopem #tworczoscwlasna #swiat #syria #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  źródło: 01.JPG

 •  

  Czas na długo planowane przeze mnie #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Co jest do wygrania: Licencja dożywotnia Microsoft Office Home & Student 2019 na 1 stanowisko. Oczywiście NOWA.

  Jeżeli więc szukasz powodu, dla którego warto w końcu ruszyć z licencjatem lub magisterką, albo chcesz, by Twoje prezentacje w PowerPoint były świetne jak nigdy dotąd, to może warto wziąć udział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Oferowana przeze mnie w #rozdajo licencja jest nowa i pochodzi z oficjalnej dystrybucji z regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria itd.), jednak działa w całej Europie ze wszystkimi językami. Do wygrania jest klucz wysyłany w wiadomości prywatnej, natomiast jeżeli po wygranej zdecydujesz, że chcesz też kartę fizyczną - dosyłam ją na Twój koszt (10 zł list polecony priorytet).

  Co zrobić, by wziąć udział?

  1. Zaplusuj wpis.
  2. Nie zaszkodzi komentarz, najlepiej jakiś śmieszny memik.
  (oczywiście zielonkom dziękujemy)

  Jeżeli nie uda Ci się wygrać, to mam dla Ciebie inny deal - mianowicie możesz też tego Office'a u mnie kupić. Od prawie dwóch lat handluję oprogramowaniem Microsoftu, nowym, fizycznym, oryginalnym - zarówno domowym, jak i komercyjnym. W przeszłości było to też Office 365 / 365 Business Premium oraz Windows Server, teraz są to jest głównie licencje dożywotnie Office 2019.

  https://allegro.pl/oferta/ms-office-home-and-student-2019-win-mac-pl-nowe-8838474021

  A dlaczego kupić? Bo oferuję ci najniższą możliwą cenę z racji wyprzedaży zapasów, które zaczęły mi zalegać, a z powodu koronawirusa i paru innych spraw - chcę się "przebranżowić".

  Dlatego też możesz u mnie kupić na Allegro ten pakiet za 311,39 zł! Produkt nowy, oryginalny w wersji elektronicznej lub fizycznej. Do zakupu oczywiście FV.

  W przeszłości wiele osób z Wykopu kupiło moje oprogramowanie (zarówno fizyczne, jak i elektroniczne wersje) i komercyjnie i domowo, np. @MateyJDM @polancky @reev @Xuxire

  Nigdy nikt nie miał żadnych problemów. Na Allegro ~~170 pozytywów. (i 2 negatywy od oszołomów, co a) nie zapłacili za towar, b) mszczą się za anulowany zakup na ich aukcji - do poczytania w komentarzach)

  https://allegro.pl/oferta/ms-office-home-and-student-2019-win-mac-pl-nowe-8838474021

  Wygrany bądź też zakupiony u mnie soft aktywujesz bezpośrednio na stronie Microsoftu - setup.office.com. Żadnego pobierania .iso z linków czy aktywacji telefonicznej - aktywujesz na swoim koncie Microsoft i pobierasz z oficjalnej strony.

  W razie wątpliwości możesz do nich zadzwonić lub napisać do supportu na live chat, gdzie po podaniu klucza usłyszysz, że klucz jest nowy, oryginalny i nigdy wcześniej nieaktywowany (kilku Kupujących u mnie robiło tak w przeszłości w ramach dodatkowej weryfikacji, 0 problemów)

  Podsumowując: dajesz plusa, jakiegoś mema w gratisie w komentarzu i może wygrywasz soft za darmo. Deal? No to go. Zwycięzcę wybiorę jutro, tj 28.05.2020 o godz. 12:00 za pomocą Mirkorandom.

  Jeżeli będzie więcej niż 1000 plusów - wygrają dwie osoby.
  Powyżej 1700 plusów - trzy osoby.

  A jak nie wygrasz, to za 311, 39 kupisz nowy soft tutaj - https://allegro.pl/oferta/ms-office-home-and-student-2019-win-mac-pl-nowe-8838474021

  #office #oprogramowanie #rozdajo #office2019 #komputery #software
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Office2019hs-rozdajo.gif

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Arkolita

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)