Tick Tick Tick... That's The Sound of Your Life Running Out

 •  

  Dobry człowieku który zrobiłeś #otwartywykopmobilny proszę zmień lokalizację tej dziadowskiej ikonki do otwierania wszystkich wiadomości z obserwowanych tagów. Już któryś raz z kolei przez przypadek kliknąłem na ikonkę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dłuższy wpis, bo oprócz wielkiego przeboju wypożyczalni, pamiętnego filmu o wielkich robotach bojowych, będzie też o kilku jego pół-oficjalnych sequelach (okładki filmów w komentarzach). Zaczynamy...

  " Robot Jox " aka "Robot Jox 1 : Bezlitośni mordercy". (1989)

  Minęło pół wieku od zagłady nuklearnej, która uczyniła straszliwe spustoszenie na Ziemi. Nieliczne ocalałe narody połączyły się w dwie Federacje, pro-zachodnią i pro-rosyjską. Wojna między nimi jest zakazana, więc aby rozwiązywać wszelkie spory terytorialne rozgrywane są pojedynki między wielkimi humanoidalnhmi robotami reprezentującymi każdą frakcję. Roboty są sterowane przez siedzących w nich najlepszych pilotów...
  W czasie bitwy toczącej się na wielkiej arenie, którą obserwują widzowie z całego świata, operatorzy maszyn wykorzystują zarówno uzbrojenie pokładowe, jak i bezpośrednią walkę wręcz, gdzie dobry lewy sierpowy robota jest równie skuteczny, jak trafienie przeciwnika rakietą...

  Jednymi z najlepszych pilotów są Amerykanin Achilles (Gary Graham) i niepokonany, bezlitosny Rosjanin Alexander (Paul Koslo).
  Pewnego dnia drogi tych dwóch mężczyzn skrzyżują się. W swoich maszynach niepokonani dotąd wojownicy staną do śmiertelnej walki o Alaskę.


  (Kto brał film z wypożyczalni, na pewno pamięta charakteryczną okładkę Imperialu zrobioną w metalizowanej technologii tzw. "laserowej" - holograficznej.
  Film był tak lubiany, że niektórzy małoletni klienci wypożyczali go od kilku do nawet kilkudziesięciu razy.)


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.
  Cda - (85 minut)
  Cda - 1080p (81 minut) ??

  Nie powiązanym treścią, a tylko
  występującym robotem był niby sequel, na kasetach występujący pod tytułem "Robot Jox 2 : Crash and Burn" (1990). (Okładka)
  Obecnie jest prezentowany pod tytułem "Program : zniszczenie" , i na Filmwebie nie jest nawet powiązany z "jedynką".

  Przyszłość. Po upadku gospodarczym większość świata jest pod kontrolą organizacji ''Unicom''. Głównym jej założeniem jest stanie na straży życia i praw człowieka. Jednak w rzeczywistości organizacja ma nieco inne zamiary. Używanie komputerów i robotów jest zakazane.Pewnego dnia wielki humanoidalny robot bojowy zabija szefa jednej ze stacji telewizyjnych.
  Okazuje się że został on uruchomiony przez bojowników-terrortytów.

  Świadkowie ataku, w tym dwójka głównych bohaterów, będą musieli stoczyć z nim walkę o przetrwanie...


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.

  Kolejnym filmem, który znów jest uznawany za "dwójkę" "Robota Jox'a" są "Wojny robotów" (Robot Wars, 1993).
  Tym razem jeden z robotów jest całkiem inny, bo to jakby kroczący "czołg" bojowy, w kształcie wielkiego skorpiona.
  ( Okładka kasety, gdzie widać te maszyny. )

  W 2041 r. rebelianci zwani Centrystami są plagą dla ocalałych po ogromnym skażeniu toksycznym gazem, jakie miało miejsce w 1993 r. Pilot Megarobota i archeolożka, pomimo dzielących ich różnic, będą musieli połączyć siły aby powstrzymać Centrystów przed wskrzeszeniem ukrytego Megarobota, dzięki któremu będą mogli zmienić panujący od lat porządek.
  "Zbuntowany azjatycki generał porywa robota bojowego, który był atrakcją turystyczną.
  Do walki naprzeciw niego staje stary amerykański mech bojowy, dzięki badaniom archeologicznym wykopany spod piasków pustyni."
  Nawiasem mówiąc w jednej scenie pojawia się kino, a na nim napis reklamowy, informujący że wyświetlają film "Władca lalek 54"...


  Zwiastun.
  Strona Filmweb.
  Film on-line z lektorem.

  A żeby już całkiem zaciemnić obraz z tymi kontynuacjami, na zachodzie istnieje film zatytułowany "Robot Jox 3" (Robo Warriors, 1996) który jest całkiem odrębnym filmem, a powiązanym kolejnym humanoidalnym robotem.
  W Polsce na VHS został wydany pt. "Inwazja".
  Był dość nudny, właściwie miałem wrażenie, że to pilot nie nakręconego serialu.

  Rok 2036.
  Okrutni wojownicy z obcej planety, Temidox, rządzą ziemią i jej obywatelami. Gigantyczne, sterowane przez człowieka roboty pojedynkują się o władzę nad Ziemią z robotami kosmitów.
  Kiedy na arenie pada ostatni robo-gladiator, los Ziemi zdaje się przesądzony.
  Wtedy grupa młodych ludzi wyrusza do dżungli, gdzie głęboko pod drzewami leży pogrzebany stary bojowy robot wojenny.
  Jego naprawa, uruchomienie i wystawienie do walki to ostatnia szansa na uzyskanie wolności dla Ziemi.


  Z tego co pamiętam, same walki były na końcu filmu, fabuła jakoś w ogóle nie zakończona - bardziej to było wprowadzenie do serialu.
  Film był bardzo mało popularny.
  Zwiastun.

  Zresztą zobaczcie jak wyglądała polska okładka VHS filmu de facto o robotach...

  A jakie były okładki "zachodnie"...

  ⇨ #zlotaeravhs -mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które się pojawią...
  A ich okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafiką...
  https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

  #roboty #mechy #filmnawieczor #starealedobre #sciencefiction

  pokaż spoiler #film #filmy #fantastyka #akcja #scifi #lata90 #90s #lata80 #80s #nostalgia #kinofilia #wykopplus30club #sf #ogladajzwykopem #kino #starealejare #kinematografia #kinomaniak #gimbynieznajo #akcja #filmyonline #video #kinoklasyb #klasyka #wypozyczalnia #thriller #wartosciowycontent #retro #rozrywka #obcy
  Trochę #alien #zlotaeravha #filmnadzis !
  pokaż całość

  źródło: img.techpowerup.org

 •  

  #mirkokoksy #mikrokoksy z #silownia

  Boli mnie prawa część pleców. Jak chodzę i stoję to boli. Jak leżę jest OK. Cały weekend miałem pracujący na nocki. Spałem może po 4-5h. Nie stało się to po treningu. W piątek jeszcze nic mi nie było. W sobotę też nic nie czułem. Dzisiaj po pracy jeszcze do 8 musiałem pozałatwiać kilka spraw i w powrocie do domu nie mogłem wyrobić. Najprawdopodobniej dopadł mnie ból korzonków bo w pracy na stołówce było kurewsko zimno. Jakiś idiota ustawił chłodzenie i pozmieniał zamki żeby nikt nie mógł tego kontrolować.

  Jak wyleczyć to dziadostwo? Na lekarza, specjalistę nie ma szans bo urlopy i wszystko zajęte. Jak podaje na SOR to mnie śmiechem zabiją bo nie jestem zarzyganym lumpem. Od czwartku urlop i chciałbym nie spędzić go w łóżku.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ArniHell

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)