Nonkonformista.

 •  

  Ciekawe spojrzenie na #nofap
  A wy jak myślicie, jakie mogłyby być sposoby żeby sygnały wywołujące korzystny nawyk były oczywiste a te prowadzące do złych przyzwyczajeń ukryte? Co to tak naprawdę znaczy i jak to w praktyce wykorzystywać?
  #nofapchallenge #nopornchallenge #psychologia #uzaleznienie

  źródło: IMG_20200629_224539_HDR.jpg

  •  

   @interpenetrate: Jestem w połowie. Jak na razie nic odkrywczego nie znalazłem. Jak niby kurwa mam skojarzyć sygnał z pozytywnym nawykiem, albo schować niekorzystne. To rady na zasadzie, bądź bogaty, albo wyjdź do ludzi....

  •  

   @interpenetrate: To się w psychologii nazywa warunkowaniem (coś ala pies Pawłowa). I to nie jest kurwa takie proste. Rzeczy postrzegane przez nasz mózg jako mało przyjemne ni chuja nie dają się zakotwiczyć. Zaprogramuj się na jedzenie burgera, a potem spróbuj z marchewką......

   Podam Ci przykład, przez 5 miesięcy praktycznie dzień w dzień biegałem przed pracą, miesiąc temu dopadła mnie mała kontuzja w pracy. I jakoś co rano nie wstawałem z trzęsącymi rękami "kurwa chcę biegać". Teraz po zaleczeniu kontuzji niespecjalnie chce mi się wracać, nie ciągnie mnie jakoś strasznie.

   Najcenniejsza rada z tej połowy jak dotąd to unikanie sygnałów aktywujących nawyk. I to rzeczywiście dość proste i jasne. Np żarcie syfu oglądając youtube......, solucja - omijać youtube i głupie filmiki. Czytając książkę jakoś potężne łaknienie na junkfood mnie nie dopada.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ArturKa

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.