•  

  Siemka, wziąłem w Santander ratki rodzielone na 6 wpłat. Oprócz umowy i kwitka za sprzęt w sklepie w ktorym kupiłem nie dostałem nic. Wg. umowy o kredyt mam spłacać taką i taką kwotę a ostatnia wplata ma być 06-02. Z czystej ciekawości na przyszlosc. Czy to zawsze tak wyglada że nie widzę jakiegoś e-wykazu, czegokolwiek harmonogramu spłat itp? Co jeżeli pomyliłbym się w przelewie- piszą coś od razu czy po czasie? Nie dostałem od nich nic i tak sobie spłacam. Nie ma jakiegoś podglądu elektornicznego itp?
  #raty #santander #bankowosc
  pokaż całość

  +: Freakz
  •  

   @Ashanen: jak będziesz miał dostęp do bankowości elektronicznej, to będziesz miał widoczny rachunek techniczny - ten na który spływają raty. Możliwe, że będziesz miał też jakąś kontrolę nad kredytem - możliwość zlecenia wcześniejszej spłaty.

   Przy czym, systemy transakcyjne banków są różne. Na przykład w mBanku możesz zlecać wcześniejszą spłatę i masz historię spłat z wyciągiem z rachunku technicznego, a w Raiffeisen nie widać nawet, czy środki dotarły. Jest tylko historia dokonanych księgowań banku na poczet spłaty, ale to kiedy rata od Ciebie wpłynęła, nie widać. pokaż całość

  •  

   @Ashanen: zadzwoń na infolinie i zapytaj o stan swojego zobowiązania - ile zostało i czy nie masz żadnych opóźnień :)

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Witam, wybiera się ktoś na testy do Akademii Nokii z C++? Widziałem że wątek był poruszany na 4programmers, ale może są tu jakieś dobre duszę chcące się podzielić cennymi wskazówkami!

  Pzdr.!

  #programowanie #naukaprogramowania #nokia #akademia

 •  

  #pytanie #udemy #programowanie

  Siemanko, czy kursy Udemy w promocyjnej cenie w stylu 35-40 zł to normalna cena i "realna" cena to chwyt marketingowy? Czy warto brać hurtowo jak są w promce?

 •  

  Witam szanowne grono Wykopowiczów. Chciałbym na(do)uczyć się programować i rozpocząć karierę w branży IT. Od 3 miesięcy programuję mniejsze lub większe programy w C++ i Visual Studio.
  Udaje mi się to mniej lub bardziej dzięki strefiekursów, gdzie zamierzam dokończyć ścieżkę certyfikowanego programisty a następnie rozglądnąć się za czymś więcej, czymś bardziej ukierunkowanym.Strefa kursów, w obranej przeze mnie ścieżce kariery oferuje zaawansowane podstawy C++, podstawy Javy, SQL a także programowanie na iOS i Androida i git'a.

  Tutaj pojawia się kwintesencja mojego pytania. Podstawy już nabywam i jestem w trakcie ich utrwalania, a chciałbym rozglądnąć się za czymś trudniejszym. Chciałbym was poprosić o pomoc w dokonaniu wyboru. Nie mam nic przeciwko wydawaniu pieniędzy za kursy i szkolenia, ponieważ pracuję i liczy się dla mnie czas, a często takie szkolenia są bardzo dobrej jakości i oprócz materiałów można nauczyć się dobrych nawyków, poznać świetnych ludzi i np. dostać bardzo ważny feedback. Owszem samemu da się nauczyć wszystkiego, ale po prostu szukanie materiałów i wybieranie ich zajęłoby mi trzecie tyle czasu. Jak udało mi się zorientować, to obecnie język Java rządzi i jest na to popyt, wydaje mi się, że trochę większy popyt niż np. na Front-end developera. Rozglądając się po ofertach pracy łatwo zauważyć że sama znajomość języka to za mało, obecnie potrzeba znajomości np. frameworków. Jestem zainteresowany bootcampem z SDA (Javy), 2-ma Nanodegree z Udacity (android+ front-end) lub Jsystems Backend Java Developer. Wielkim plusem wszystkich tych wymienionych kursów jest to, że rozbudowują portfolio o aplikacje i projekty, dzięki którym na pewno łatwiej dostać się na rozmowę o pracę. Z drugiej strony zależy mi na tym, aby być na czasie i z tego co obserwuję Jsystems oferuje wprowadzenie do JEE, dodatkowo podstawy Spring MVC i Hibernate. Tak jak wspomniałem podstawy podstaw ogarniam sam dzięki strefie kursów i np stackoverflow, czy po prostu książkom.Zależy mi natomiast na czymś, co na prawdę zbliży mnie do pracy i to w zasadzie bardziej jako doświadczony Junior aniżeli Junior-Junior :)

  1) Czy mógłbym poprosić was o sugestie na temat szkoleń, płatnych boot-campów i w zasadzie wszystkiego czego warto się nauczyć? Jest to o tyle dla mnie ważne, ponieważ wydanie kilku set złotych nie jest tak trudne jak kilku tysięcy na szkolenia. W obecnej sytuacji daje sobie od 6 do 8 miesięcy na naukę i dostanie pracy, co da łącznie rok intensywnej nauki około - 1000 godzin ( tak liczę godziny,jestem inżynierem i jest to dla mnie dobry punkt odniesienia :) ) mam w planach ogarnąć podstawy CSS, HTML i git'a żeby zbudować portfolio. Obecnie mieszkam w Krakowie, ale chciałbym przeprowadzić się do Warszawy za około rok i rozpocząć lub kontynuować tam pracę w IT.

  2) Dodatkowo jestem na takim rozdrożu i ciężko mi się zdecydować czy Front-End czy Back-End. Chciałbym nie być ograniczony 8 godzinnym trybem pracy i mógłbym czasami więcej, a czasami mniej popracować. Dodatkowo chciałbym zdobyć za 3 lata pracę za granicą w IT i podróżować podczas pracy jakieś 20-30% czasu. Czy zarówno Back-End i Front dają takie możliwości? Czy zależy to po prostu od Firmy?

  3) Czy polecacie te szkoły które wymieniłem? Ich stosunek jakości do ceny? A może jakieś inne?

  tutaj projekty jakie do tej pory wykonałem :
  https://www.youtube.com/channel/UCflfOUvVI0qCuyR5IbXsuIw (Git jest na mojej liście życzeń :) )

  Dziękuję z góry za odpowiedzi i przy okazji udanego weekendu!

  #naukaprogramowania #pytanie #programowanie
  pokaż całość

  •  

   @Ashanen: Przyznaję, początki kursu o androidzie też wyglądały jak tłumaczenie dziecku w przedszkolu jak włączyć komputer. Ale biorąc pod uwagę że o programowaniu wiedziałem tyle co nic, to pomijając te początki coś tam wyniosłem :) Więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

  •  
   P..................s

   +1

   @Ashanen: obecnie jest Spring w wersji 5, nie widziałem żeby jakakolwiek szkoła go uczyła, ogólnie to przekazują przestarzałe informacje. Chcesz sienuczyx to ucz się sam z dokumentacji

   +: Ashanen
  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ashanen

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)