Asterling jaki jest, każdy widzi

 •  

  #matura #szkola #liceum #technikum
  Tutaj odpowiedzi do próbnej matury z języka polskiego (OPERON) -> https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy
  Odnoszę wrażenie, iż klucz odpowiedzi jest napisany w sposób bezsensowny. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę zadanie, gdzie mieliśmy wypisać cechy wiersza-aforyzmu. Czy naprawdę z tego tekstu można było wysunąć wnioski, iż wiersz taki posiada retoryczność czy autorytarność? Wydaję mi się, że ktoś te odpowiedzi napisał nie czytając tekstu. Ot tak sprawdził jakie cechy ma taki wiersz i wcisnął to w klucz xD pokaż całość

 •  

  Morda to wszystko. Siedziałem dzisiaj na 6obcy w nadziei, że uda się kogoś poznać.

  Rozmawiałem godzinę z jakąś różową 17lv, a potem przeszliśmy na snapa (sama zaproponowała). Niby typowa #p0lka bez zainteresowań, ale jakoś się rozmawiało.

  W końcu chciała zobaczyć moje zdjęcie. Nie chciałem jej wysyłać zdjęcia bo trochę przeczuwałem jak to się skończy. Po jakimś czasie namówiła mnie na zdjęcie za zdjęcie. Wysłałem swoje zdjęcie i zgadnijcie co się stało...

  pokaż spoiler Zostałem zablokowany. Jej zdjęcia też nie dostałem.
  Według photofeeler jestem 4/10 i mam 190cm (ona wiedziała o moim wzroście)

  #przegryw #stulejacontent #depresja #gownowpis #tfwnogf #rozowepaski #normictwo
  pokaż całość

 •  

  ale bym kciol tako Dorotke w moim zyciu, moze i inne Grzeskowe laski byly dobre ale Dorota ma takie cos ze sie po prostu czlowiek usmiecha jak na nio patrzy caly czas ehh #rolnikszukazony

 •  

  Ostatnio moją uwagę zwróciła będąca w produkcji gra End State, która zapowiada się... fenomenalnie. Ma to być turowa gra taktyczna i swoimi rozwiązaniami sprawia wrażenie, że wreszcie może być coś dobrego na miarę Jagged Alliance 2, Silent Storm 2, czy starych X-Comów.

  Będziemy wybierać najemników, walczyć z wrogami mapach w "otwartym" świecie, ale mapa nie będzie podzielona na sektory. Mimo tego będą po niej np. poruszały się wrogie patrole, generalnie mapa będzie w czasie rzeczywistym (słowa dewelopera: "You are right, there won't be sectors. There is movement along the roads to mission locations and encounters might happen on the way. It is real-time with pause kind of thing (PS. my favorite old school X-Com is Apocalypse" https://rpgcodex.net/forums/index.php?threads/end-state-turn-based-tactics-by-finnish-lunatic.101444/page-6#post-5685820). Gra ma znaleźć się niedługo w Early Access, jest już w produkcji trochę czasu, zatem cieszę się, że dopiero teraz o niej przeczytałem i nie musiałem czekać szmat czasu na konkrety :P

  Z ich strony Steam:

  End State is a turn-based tactics game where you manage a mercenary company tracking down a terrorists in a war-torn country. Hire, gear up and gain experience for your mercenaries. Take on rebels and criminal gangs, do side contracts and explore Brekovia.

  In END STATE you manage an international mercenary company hired to track down a network of terrorists in a war-torn country where warring rebel groups, criminal organizations and private security forces fight for power. The game is set up as an open-world experience, that gives you freedom to choose what missions to take, who to hire and how to progress towards your targets.

  HIGHLIGHTS

  REACTION SYSTEM
  Opportunity Fire triggers a reaction test when an enemy walks in to view. All participants in these situations can choose to shoot which often to intense firefights.


  BALLISTICS SIMULATION
  Each bullet is traced through the scene and react with the environment according to its penetration value and the resistances of walls and objects.


  DESCRIPTION
  The game features a strategic satellite map where you manage your organization, hire operatives, buy gear and find missions. Explore the Eastern European themed Brekovia, encounter enemy patrols, engage road blocks and make contact with the different factions operating within the country.


  When you enter a mission on the map, the game switches to tactical scenario where you control each of your soldiers in turn based tactical battle. There are many viable tactics to each scenario, ranging from stealthy take-downs, coordinated assaults, strategically positioned snipers to explosive entry using C-4. Choose the best approach for each mission.

  FEATURES
  Turn-based tactical combat, with action points and interruptions.
  Strategic layer where you manage your operatives, skills, equipment, leads and missions.
  Interactive levels with different types of cover, peeking around corners, climbing through windows.
  Destructible environments.
  Bullet penetration, different materials
  40+ weapons. Lots of armor, helmets, grenades and other equipment.
  Character appearance customization.
  Skills and experience.
  Stealth with advanced visibility and hearing systems.


  źródło: https://store.steampowered.com/app/580640/End_State/

  Mamy mieć możliwość kreacji swojej postaci, choć nie ma tego jeszcze w grze. Kilka dodatkowych informacji:

  The tile system in End State is based on 1m1m1m tiles (basically voxels, though we don't render them that way).
  The large building in the above pictures technically has nine floors that each are 1 meter high.
  Most buildings are made from 1 meter wide architectural pieces (positioned between tiles), for example 10 meter wall often is 10 separate pieces.
  All architectural and other objects are destructable, only exception is the ground.
  There is a structure integrity system, which calculates whether architectural pieces have enough support, if not they will collapse.
  There are breaching charges and other explosives that you can use to take advantage of these systems.
  There is a bullet penetration system, where each level object has a resistance value that is used to calculate if and how well each projectile will penetrate. High-powered rifle rounds often penetrate through multiple walls.
  There is a fog-of-war system that illuminates all tiles seen by unit each time it moves or turns, this means calculating through a lot of tiles. It is a multithreaded operation and pretty fast.


  Jeszcze kilka gifów na koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  https://media.discordapp.net/attachments/217730848244367362/506403042632007680/KillshotsMontage-2.gif

  https://media.discordapp.net/attachments/217730848244367362/506403221250506752/ShootingMontage-2.gif

  https://media.discordapp.net/attachments/217730848244367362/506474851716825100/ReactionMontage_headv2.gif

  Polecam przejrzeć temat na Codexie:
  https://rpgcodex.net/forums/index.php?threads/end-state-turn-based-tactics-by-finnish-lunatic.101444/page-8

  Jak pojawi się w EA i będzie pozytywny odzew, to chyba sobie kupię, byłaby to moja pierwsza gra w EA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wygląda zacnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #jaggedalliance2 #ja2 #crpg #strategie #grypc #steam #gry
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Geez, zajrzałem na subreddit poświęcony FO76 i takiego oderwania od rzeczywistości, a raczej totalnego zaślepienia dawno nie widziałem. Każda krytyka Bethesdy, czy samej gry to prosty sposób na dostanie setek downvote, a jak już pisze ktoś coś negatywnego co przebija się do świadomości, robi mniej więcej tak: "Sorry, gra jest super, Bethesda jest super, no najlepsza gra pod słońcem, ale bug x mogło by załatać. Proszę nie bójcie mnie...". Generalnie jedno wielkie spuszczanie się jak dobrej gry im Todd nie dostarczył, jak w przyszłości na pewno się rozwinie i czego to nie dodadzą na 100%.

  Może i FO76 nie jest najgorszą grą wszechczasów, ale życzenie sobie 60 dolców za wybrakowany, zabugowany i pozbawiony treści ćwierć produkt, który na dodatek zbudowano tanim kosztem z assetów poprzednich produkcji? To jest plucie w twarz, a "fani" twierdzą, że to deszcz pada.

  #fallout #fallout76 #gry
  pokaż całość

 •  

  Fortnite jest Game of the Year.

  Myślę, że jakaś część każdego gracza, który ma więcej niż 15 lat umarła w tym momencie...

  Ja pierdole, aż mi trochę wstyd, że jestem graczem xD

  #fortnite #gry #pcmasterrace #konsole

 •  

  #rodo #katowice #ochronadanychosobowych

  Czy tylko ja uważam, że wywieszenie kartki z imionami i nazwiskami wraz z numerem mieszkania i piętra łamie #rodo? Byłem odwiedzić kumpla a na klatce schodowej takie coś.

 •  

  Ta gra jest zajebista ale powinni trochę poprawić spawny drapieżników bo znalezienie pumy graniczy z cudem XDD Dopiero dzisiaj mi się tak poszczęściło że udało mi się znaleźć perfekcyjną pumę xDD #rdr2

 •  

  gracie na skurwiela czy dobrego dżentelmena? ja zdecydowanie ta pierwsza opcja #rdr2 #ps4

  źródło: youtube.com

 •  

  Tylko 2.9% graczy było w stanie ukończyć fabułę San Andreas na konsoli xD #ps4 #gta

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2018-11-16-22-06-23-478_com.scee.psxandroid.png

 •  

  Jaram się historią, jakiś czas temu kupiłem, i jak każdy mesjański Polak, za wolność naszą i naszą, pragnę wdeptać wszystkich sąsiadów w ziemię. No właśnie, ale jak w to grać panie? Jak w to grać ja się pytam?
  Polecicie jakiś dobry poradnik? Nadmienię, że jedyną strategią tego typu jaką ogrywałem, było Total War Empire lata temu. (╥﹏╥)

  #heartsofiron4 #heartsofiron #hoi4 pokaż całość

 •  

  Dziś wieczorem spróbuje zrobić mirko-kolonie z Randy'm jako narratorem i scenariuszem z ciężkim lądowaniem.
  Jeśli uda mi się wszystko ustawić, to postaram się streamować całość rozgrywki na #twitch ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeśli ktoś byłby zainteresowany oglądaniem czegoś takiego - gdy będe zaczynał zawołam wszystkich plusujących.

  #rimworld #gry #upadlycontent pokaż całość

  źródło: fTqnbR0.jpg

 •  

  Dziwne, oby fejk ale z dobrych źródeł donoszą że Sony zlewa E3 2019 bo nie mają czego pokazać.
  #ps4 #gry

  źródło: IMG_0191.JPG

 •  

  Ciekawe czy @arhn-eu będzie zachwalać Fallout 76 jaka to super gra, tak jak to było przy No Man Sky.
  #fallout #fallout76 #arhneu

 •  

  Opłaca się w ogóle brać pod uwagę xbox one x jak się ma dość dobry pc który pociągnie wszystko na ~średnich/wysokich ustawieniach? (i7 3770k i gtx1060) Z tego co kojarzę to teraz każdy ex z xboxa wychodzi też na pc, mam rację? W takim wypadku brać ps4 pro?
  #ps4 #xboxone

 •  

  Panowie właśnie teraz zaczynają się poszukiwania osoby towarzyszącej na studniówkę. ładne 18 i 19 szukają chłopców z którymi potańczą a później dadzą pusi w samochodzie. Tak więc udanych łowów.
  #przegryw #podrywajzwykopem #tinder #badoo #seks

 •  

  The Game Awards 2018 - oto nominowani do tytułu Game of The Year:
  - Assassin's Creed Odyssey
  - Celeste
  - God of War
  - Marvel's Spider-Man
  - Monster Hunter: World
  - Red Dead Redemption II

  Kategorii jest wiele - od najlepszej narracji po najlepszy soundtrack.
  Polecam samemu sprawdzić i zagłosować (tu też możecie bo dodałem ankietę).

  #gameawards #gry #ps4 #xboxone
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

  Która gra według Was powinna wygrać tytuł Gry Roku?

  • 8 głosów (3.24%)
   Assassin’s Creed Odyssey
  • 4 głosy (1.62%)
   Celeste
  • 51 głosów (20.65%)
   God of War
  • 11 głosów (4.45%)
   Marvel's Spider-Man
  • 9 głosów (3.64%)
   Monster Hunter: World
  • 164 głosy (66.40%)
   Red Dead Redemption II
 •  

  Ile dziennie Wam schodzi na odrabianie lekcji? Ja mam chyba jakieś trudności z przyswajaniem wiedzy i ogólnie koncentracją
  Zawsze jak się zabieram do pracy domowej to po jakimś kwadransie mi się odechciewa i idę oglądać fajne dupy w internecie
  Tylko jak mama wraca po południu z pracy to coś tam udaje, że dopiero skończyłem zakuwać, rozciągam się, ziewam, mówię jej że ledwo żyje i....znowu wracam oglądać dobre dupy w internecie
  zresztą oceny z pracy domowej to ja mam głęboko i szeroko, liczą się sprawdziany

  #szkola
  #podbaza
  #gownowpis
  pokaż całość

 •  

  Co robić z upolowanymi zwierzętami w #rdr2 ?
  Całe brać do obozu do Pearsona? Czy skorowac? No i co zrobić ze skórą, bo jakbym chciał coś wytworzyć to potrzebuje np 3 różnych skór a ich się nie da nigdzie schować zanim nie będę miał pozostałych, jedynie je sprzedać mogę albo wozić na koniu. No i jak upolowałem zwierzę to zaraz się zepsuło.
  #gry #ps4

 •  

  Nowe acziki <3

  https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/ck2-dev-diary-108-achievements-appearances.1127439/

  Deus Vult
  "Create the Empire of the Outremer."

  Bless my Reign down in Africa
  "As a King or Emperor, have one of your domain Counties under the influence of a successful Rain Dance."

  Lech, Czech, and Rus
  "Unite the Kingdoms of the three brothers, Lech, Czech and Rus, into one Slavic Union."

  Also - jak ktoś będzie chciał, to Paradox zrobił coś z tymi naszymi polskimi mordami #pdk

  "And now for some art! With Holy Fury you’ll get new portraits for the French, Arabic, West Slavic and Italian cultures - without further ado, here are some pictures:"

  #crusaderkings2 #ck2
  pokaż całość

 •  

  Trochę śmieszne że Rockstar zrobił tak naprawdę lepszego i bardziej rozbudowanego rpga od większości nowych action rpgów XDDD Oprócz wielu opcji dialogowych to pod prawie każdym względem jest więcej elementów rpg niż gdzie indziej.
  #rdr2 #gry #crpg

 •  

  #gry #rozkminy Tak się zastanawiam w co teraz ludzie grają? Praktycznie jakiekolwiek gry bym nie sprawdził to ludzi ubywa.. Wszyscy grają w Fortnite czy co?

 •  

  W związku z ostatnim odkryciem przeze mnie talentu kulinarnego postanowiłam rzucić studia. Szukam męża, któremu będę mogła urodzić dzieci, gotować obiadki i zajmować się domem, a on będzie utrzymywać rodzine. Młoda (<25 lat), atrakcyjna szatynka pozna Pana na poziomie w celu zawarcia aktu małżeństwa oraz prokreacji. #mirekszukazony #rozowepaski #niebieskiepaski #slub pokaż całość

 •  

  Vampire The Masquerade: Bloodlines zostało wydane w 2004 roku przez studio Troika i zebrało dobre oceny. Niestety gra w czasie premiery miała sporo bugów i musiała konkurować z takimi tytułami jak Half-Life 2, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, czy Halo 2. Pierwotnie tytuł miał wyjść na wiosnę 2005 roku, ale Activision się odwidziało i gra wyszła wcześniej. W rezultacie sprzedaż była słaba, a Troika została zamknięta przez właścicieli, choć Bloodlines zostało połatane. Przez te wszystkie lata gra regularnie zajmowała wysokie pozycje w rankingach najlepszych crpg, powstało do niej wiele modów, a jej miłośnicy są jej wierni.

  Pozostaje pytanie - czy naprawdę VTM: Bloodlines jest tak dobra, czy naprawdę… eee fak it, doskonale wiecie, że ją lubię, zatem tak - dla mnie jest FANTASTYCZNA, uwielbiam ją i dzisiejszy tekst będzie zarówno o niej, jak i o wersji 4.0.1 moda Clan Quest Mod, YEEEEEAAAAAAAAAAH (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  I. Vampire The Masquerade: Bloodlines

  1. Świat gry
  Do you ever worry, Deb, that the world is going to end?

  https://i.imgur.com/tlNjw35.jpg

  Atmosfera w grze jest fenomenalna. Pewnie niejeden raz takie coś czytaliście w opiniach o grach, jest to w sumie często stwierdzenie, za którym kryć się może brak jasnego przekazu, czemu gra się tak naprawdę podoba, czy czemu jest niby dobra, zatem wszystko spada na "atmosferę". Rozwinę zatem swoją myśl.

  Akcja Bloodlines toczy się w uniwersum Świata Mroku stworzonego na potrzeby gier fabularnych, który utrzymany jest w konwencji horroru. Są tutaj wampiry, wilkołaki, duchy, demony, przy czym Bloodlines koncentruje się na pokazaniu życia tych pierwszych istot. Już to odróżnia tę produkcję od wielu innych, ale na tym nie koniec. Zwykle wampiry występują w produkcjach niezbyt dojrzałych, gdzie stanowią pewien mały element świata lub są przedstawione jako MHHHRROCZNE złe stwory, bez większej głębi. Jeżeli zaś jakaś gra podchodzi do tematu bardziej dojrzale, to zwykle dzieje się ona w czasach dawno minionych, by wymienić choćby Vampire The Masquerade: Redemption, czy Blood Omen: Legacy of Kain [poprawka, pierwsza gra działa się współcześnie - dzięki Althorion].

  Lecz Bloodlines jest inne. Nie tylko do tematu podeszło się tutaj z należytą starannością, ale akcja gry dzieje się w czasach współczesnych (przynajmniej na moment wydania gry). To jest naprawdę coś niesłychanego, gra w zasadzie nie ma na tym polu konkurencji. Art-style jest również bardzo charakterystyczny. Na pozór przemieszczamy się po normalnych ulicach, zaglądamy do normalnych sklepów, ale wiemy, że to tylko pozory, bo na swojej drodze spotykamy ciągle manipulujące i wysysające krew z ofiar wampiry, duchy, monstra, doświadczamy przerażających wydarzeń, zwiedzamy pełne niepokoju miejsca, które są często tuż za rogiem, tuż pod nosem niczego niespodziewających się ludzi.

  Całości dopełnia absolutnie FENOMENALNY soundtrack. I znowu - to nie była łatwa sprawa, by taki soundtrack dobrać. Tymczasem mamy tutaj choćby dynamiczny utwór z The Last Round, czy melancholiczny z baru Asha - Asp Hole. Kto zna historię Asha, ten wie, jak dobrze dobrany jest utwór do tego miejsca. Muzyka w ekranie tworzenia postaci z tym całym "bow wow wow wow " jest tak dobra, że często zamiast skupić się rozdysponowaniu punktów, to sobie słuchałem muzyczki.

  Mimika postaci podczas dialogów jest znakomita. I choć minęło prawie 15 lat od wydania gry, to jest ona pod tym względem wciąż w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o ten element. Tak samo animacja postaci podczas dialogów jest super. Rewelacyjny w większości przypadków jest też voice acting.

  Ale oprawa audiowizualna to nie wszystko. Scenariusz gry również stoi na wysokim poziomie. Zresztą widać, że scenarzyści czuli się pewni swoich umiejętności, bo choć gra podchodzi do tematu wampirów i maskarady starannie, to jednak zachowany jest pewien dystans i nie brakuje w tym wszystkim humoru. Dzięki temu przygoda jest łatwo przyswajalna i fabułę poznaje się z chęcią. Pozycja gracza tez jest nietypowa. Zostaje on wrzucony w wir wielkiej rozgrywki i tylko od niego zależy, z kim ostatecznie przystanie i komu zdecyduje się zaufać, o ile komukolwiek zaufa. Wiąże się to wszystko z odkrywaniem mrocznego świata, jego reguł, występujących w nim aktorów. Jest też doza niepewności - ratujemy świat? Czy to wszystko tylko farsa? Kto się myli? Do kogo dołączyć?

  I najważniejsze - co mnie następnie czeka? Tak, zadania w grze są po prostu ciekawe. Po części jest to zasługa właśnie dobrego scenariusza i dialogów. Po części świata gry, który potrafi zaskoczyć gracza. Również postacie w grze łatwo zapadają w pamięć. To jest naprawdę niezwykłe - deweloperom udało się stworzyć wiarygodne i ciekawe postacie często nawet wtedy, gdy nie mają one wielkiej roli w grze.

  Tempo rozgrywki jest również zwykle bardzo dobre. Gra jest podzielona na 4 huby, które nie są zbyt wielkie, ale mają wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Wygląda to tak, że najpierw można albo wejść od razu do budynków, albo są one na razie zamknięte, ale widać, że będzie można tu wrócić później. To powoduje pewien dreszczyk emocji w stylu "ciekawe, co tutaj jest". Ponadto od czasu do czasu podróżuje się do mniejszych, zupełnie oddzielnych lokacji. Dzięki temu nie ma latania bez celu, co mnie bardzo cieszy. Powiązane jest z tym to, w jaki sposób gospodaruje się w grze zasobami. Nie ma bowiem grindingu. Wręcz przeciwnie - ilość gotówki, którą można w grze uzyskać normalnie, jest ściśle ograniczona. Ponadto zwykle jest na co wydawać pieniądze, przez co pod koniec gry nie biega się kompletnym bogaczem, co sobie może kupić pół świata na własność. Tak samo jest z punktami doświadczenia, które uzyskuje się poprzez wykonywanie zadań. Dzięki temu nie trzeba mordować hord wroga, jeżeli się nie chce. Ponadto możliwość zdobycia tych punktów też jest ograniczona i nie starczy ich na wszystko, choć nasza postać pod koniec gry może być bardzo silna.

  2. Rozwój postaci i walka
  Real terror is not the sight of death, it is the fear of death. What is the fear of death? Terror of the unknown. Is it these eyes you peer into? No, I am not the unknown. You an I are closer kin than you and it were.

  https://i.imgur.com/oXNsud7.png

  Wielu graczom rozwój postaci w Bloodlines się nie podobał, ale mi wręcz przeciwnie, co nie jest żadnym zaskoczeniem ( ͡º ͜ʖ͡º) Lubię jego prostotę i przejrzystość. Od razu widać, co można rozwinąć, za ile można to rozwinąć i co to rozwinięcie daje. Co prawda nie ma czegoś takiego jak cechy główne i poboczne, ale wszystko jest podzielone w inny, interesujący sposób.

  Możemy rozwijać różne Attributes, Abilities i Disciplines, do wartości 5. Rozwój dwóch pierwszych ma wpływ na Feats, które to dopiero mają bezpośrednie przełożenie na świat gry w postaci skill-checków, czy tego, jak dobrze postać walczy, posługuje się bronią itd. Attributes są nieco bardziej kosztowne do podniesienia. Physical Attributes można ponadto tymczasowo podnieść dzięki Bloodbuff Discipline. W normalnej wersji gry wartości wzrastają aż do końca, co sprawiało, że inwestowanie punktów tutaj traciło sens, na szczęście Unofficial Patch to naprawił i wzrasta o 2 punkty. Generalnie podnoszenie tych wskaźników to zabawa, by zrobić to w taki sposób, by podnieść pożądane Feats w najbardziej efektywny sposób, wydając jak najmniej punktów doświadczenia. Niektóre Attributes czy Abilities podnoszą więcej niż jeden Feat, niektóre mogą zostać podniesione przez książki, czy postacie, zatem zabawy trochę z tym jest.

  Disciplines są specjalnymi umiejętnościami, które stosuje się bezpośrednio w grze i mają wielką moc. Każdy przedstawiciel klanu ma zestaw 3 różnych Disciplines (część się może powtarzać) przy czym klanów do wyboru w grze jest 7. W zależności od tego, jaki klan się wybierze, można różnie rozdysponować punktami w Attributes, Abilities, można też nieco zmienić wskaźniki poprzez wybór specjalnego pochodzenia (Background) postaci. To są jednak symboliczne zmiany, postać przede wszystkim rozwija się w trakcie gry. Są jeszcze dwa wskaźniki. Humanity określa, jak daleko postać jest od wewnętrznej bestii, a blisko człowieczeństwa. Jak wskaźnik spada, to wzrasta szansa na utratę kontroli nad postacią. Maskarada to inaczej ukrywanie tego, że jesteśmy wampirem. Lokacje w grze są podzielone na pewne rodzaje obszarów. W Elizjach nie możemy używać w ogóle broni i mocy. Tak normalnie to musimy powstrzymywać się przed używaniem mocy/piciem krwi z ofiar (choć nie zawsze), inaczej zostajemy zdemaskowani i spada wskaźnik maskarady. Im mocniej spadnie, tym więcej łowców wampirów się pojawi. Jak wyczerpiemy swój limit, to game over. Są też obszary walki, gdzie można poszaleć ze wszystkim (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Jeszcze kilka słów o walce. Moim zdaniem Bloodlines nie posiada żadnego systemu walki. Jest ona zręcznościowa, bez żadnego tempa walki, w każdym momencie można zrobić przerwę poprzez wejście do ekwipunku i podleczenia się. Nie ma technik obrony, nie ma zbyt wiele rodzajów ataku. To jest dla wielu osób rozczarowanie, które jestem w stanie zrozumieć. W końcu nie da się ukryć, że gameplay opiera się właśnie na walce z przeciwnikami. Jeżeli ktoś zatem oczekuje czegoś więcej w tym zakresie, to w tej grze tego nie znajdzie.

  Nie jest jednak aż tak źle. Przede wszystkim walka jest ściśle powiązana z rozwojem postaci. Im bardziej będziemy rozwijać umiejętności bojowe, tym mocniej to odczujemy. Pod tym względem Bloodlines to wręcz wzorcowy przykład crpg, bowiem każdy punkt w umiejętności bojowe da się odczuć. W związku z tym, że akcja dzieje się współcześnie, to do dyspozycji mamy broń palną, co daje ciekawą kombinację razem z możliwością walki w zwarciu. Oprócz tego dochodzą Disciplines. Część z nich ma różne efekty w zależności od tego, jak mocno je rozwiniemy. To razem daje sporo opcji do naszej dyspozycji. Dodatkową zaletą jest też to, że nie walczymy z falami wrogów i generalnie starcia z nimi są szybkie, a wrogów zbyt wielu nie ma i nie mają dużo życia, z pewnymi wyjątkami.

  3. Rozgrywka
  I'm the finger down your spine when all the lights are out. I'm the name on all the men's room walls. When I pout, the whole world tries to make me smile. And everyone always wants to know, who... is... that girl?

  https://i.imgur.com/tef2c73.jpg

  Skoro mamy już najważniejsze rzeczy o grze za sobą, to pora przyjrzeć się bliżej samej rozgrywce, bo to właśnie przywiązanie do detali sprawia, że gra jest dla wielu ludzi tak dobra.

  Zaczynamy od intra, które jest zrobione na silniku gry. Już na początku widzimy wielu głównych aktorów całego zamieszania, możemy odczytać ich reakcje, czy nastawienie do pewnych spraw. Od razu widać, że VA jest na najwyższym poziomie, że scenariusz rzuca nas w ciekawy świat, że dialogi są przemyślane, a nad wszystkim panuje odrobina napięcia. Po intrze czeka nas jeden z niewielu tutoriali, który nie jest nudny i choć przeszedłem grę 11 razy, to niemal zawsze go przechodziłem. Możemy w nim porozmawiać z Jackiem. I od razu, po prostu in our face mamy do czynienia z REWELACYJNĄ mimiką twarzy i animacją podczas dialogu. Aktorem, którzy użyczył głos Jackowi, jest nie kto inny jak John DiMaggio, znany chyba najlepiej z roli Bendera w Futuramie. Spisał się rewelacyjnie, ale nie tylko on, bo VA jest jeszcze raz – WSPANIAŁY niemal w każdym przypadku. Połączenie nastroju gry, VA, mimiki twarzy, świetnie napisanych dialogów sprawia, że mnóstwo postaci w grze zapada w pamięci na długie lata, co jest osiągnięciem godnym podziwu.

  Jack wtajemnicza nas nieco w świat gry. Zaznaczam – nieco – bo tak naprawdę wszystko przyjdzie nam odkrywać stopniowo, w miarę podstępów w grze, a często sami musimy się postarać o dodatkowe informacje, czy też dowiedzieć się więcej o czymś, co jest nam na początku jedynie sygnalizowane. Takie rozwiązanie jest kapitalne i o niebo lepsze, niż lore-dumpy w wielu grach, które nie tylko są nudne, wyczerpują cierpliwość gracza, ale też odbijają się często na tempie samej gry. Przywołać mogę choćby przykład Wasteland 2, gdzie mamy długi monolog na początku, who gives a shit, dopiero co stworzyłem postać, chcę pograć! Bloodlines daje nam grać. Daje nam poznawać grę. Daje nam walczyć i daje nam rozwijać postać. Nawet w tutorialu.

  I nawet tam przyjdzie nam spotkać się z tym, że wiele spraw można rozwiązać na różne sposoby. Przydatne są tutaj umiejętności związane z przekonywaniem innych osób, otwieraniem zamków, hakowaniem, czy skradaniem.

  Konwersacje wbrew pozorom nie dają nam często wielu opcji do wyboru. Kiedy już jednak je mamy, to trzeba uważać, jaką drogą chce się podążyć, bo niekiedy rezultaty są widoczne dopiero po pewnym czasie, jak u sióstr Voerman. Ułatwieniem może być posługiwanie się specjalnymi Featami w rozmowach: Persuasion, Intimidation i Seduction. Generalnie wszystkie pozwalają na osiągnięcie zadowalającego celu w dialogach, ale ich skuteczność jest różna. Z mojego doświadczenia zdecydowanie najskuteczniejsze jest Persuasion. Dobre jest też Seduction, jeżeli gramy kobietą, daje ono nam też łatwy dostęp do krwi „z podrywu” :P Intimidation jest najsłabsze, choć w kilku miejscach sprawdza się tam, gdzie reszta zawodzi.

  Troika w rewelacyjny sposób rozwiązała kwestię skill-checków. W dialogach działają w ten sposób, że albo mamy odpowiednią wartość i przechodzimy test pomyślnie, po czym pojawia nam się odpowiednia opcja dialogowa, albo nie przechodzimy i nie tylko nie widzimy tej opcji, ale w ogóle nie mamy informacji o tym, że skill-check miał miejsce. To bardzo dobre rozwiązanie z paru względów. Po pierwsze, nie wytrąca nas z dialogu i świata gry, nie przeszkadza nam. Po drugie – ma to sens. Dialog jest prowadzony poprzez wymianę myśli i albo przyjdzie ona do nas naturalnie i natychmiast, albo nie. Nie ma takiego czegoś, że „kurczę, gdybym częściej wcześniej wrzeszczał, to bym go zastraszył” ( ͡º ͜ʖ͡º). Z kolei zupełnie inaczej jest w sprawie otwierania zamków i hakowania. Tam po nieudanej próbie od razu mamy informację zwrotną, jaki próg jest potrzebny, by osiągnąć swój cel. Znowu – ma to moim zdaniem sens, bo jak skomplikowany jest zamek można mniej więcej ocenić, czy też zabezpieczenie w komputerze. Informacja jest podana dopiero po próbie. Można się podszkolić i spróbować ponownie później. Przy okazji – uwielbiam poruszanie się po komputerze w tej grze. Gracz może o wiele lepiej się wczuć, gdy sam musi wpisywać odpowiednie komendy na ekranie komputera w grze, sam musi wszystko odszukać, przeglądać, włączać, wyłączać. Bloodlines zbliża się mocno w tym względzie do immersive sima. Zresztą twórcy zrobili wiele, byśmy łatwo wsiąkli w świat gry (i nawiasem biorąc przejście z fpp do tpp w każdym nie przeszkadza w tym kompletnie ekhm Cyberpun2077 ekhm). Weźmy choćby rewelacyjnie zrobioną audycję radiową, gdzie spokojny głos prowadzącej jest tak bardzo charakterystyczny dla nocnych audycji. Słuchanie radia w grze jest nie tylko nastrojowe, ale sama treść jest ciekawa. Można tam rozpoznać znajome osoby, usłyszeć przepowiednie przyszłych wydarzeń. Zresztą co do tego ostatniego to gra wręcz uwielbia dać nam wskazówkę, jakiś znak, że w przyszłości coś może się tu zdarzyć i najczęściej tak jest. Choć odwiedzamy 4 huby w grze po kolei, to często mamy powód, by wracać do poprzednich, bo coś się z nich odblokowuje na przykład. Dzięki temu lokacje stwarzają wrażenie, że są wciąż „żywe”, a nie że zaliczyliśmy je na swojej check-liście i w drogę.

  https://i.imgur.com/kmgl9kW.jpg

  W grze jest też mnóstwo humoru, który się nam jednak nie narzuca chamsko, tylko często jest sytuacyjny, co mi osobiście bardzo odpowiada. Scenarzyści nie wahali się też przekraczać 4 ściany w kilku miejscach, co jest godne podziwu, bo przecież gra jest powszechnie chwalona za to, jak dobrze przedstawia Świat Mroku oraz jak umiejętnie buduje klimat gry. Zrobiono to tak dobrze, że nawet lekkie mrugnięcia okiem w stronę gracza tego nie burzą. Wspomnieć należy też o TV w grze. Długo przez Mass Effectem pojawiła się tutaj interaktywna reakcja zwrotna na poczynania gracza w grze. Jeżeli zmasakruje coś podczas jakiegoś questa, to odpowiednia wiadomość się pojawi w TV. Jeżeli ten sam quest zrobi po cichu, to też to zostanie odpowiednio odnotowane, że nie wiadomo, co i jak się stało. C&c w grze nie jest jakieś rewelacyjne. Wprawdzie sporo jest momentów, gdzie dokonujemy wyborów, ale już nie ma tu tak wielu ich konsekwencji. Kiedy jednak już ma to miejsce, to nie ma zmiłuj. Dość powiedzieć, że gracz łatwo może sobie zamknąć drogę do jednego z zakończeń gry, jeżeli czegoś nie zrobi albo kogoś obrazi. Generalnie jednak jeżeli chodzi o zakończenie, to gra skupia się na tym, by gracz sam dodał wszystko do siebie i na samym końcu podczas podejmowania decyzji zdecydował, jak to chce skończyć.

  W grze jest skradanie. Może to być bardzo przydatna umiejętność, a w niektórych questach jest wręcz niezbędna. System jest prosty, ale zawarto w nim poziom hałasu czy prostą i czytelną informację zwrotną o nastawieniu wrogów. Informacja jest też mała i dyskretna, żadnych pól widzenia i podobnego syfu, który wybija ze świata gry. Skradanie jest super, jeżeli nie chcemy zbyt wiele walczyć, bo pozwala uniknąć naprawdę wielu starć. Jego waga jest jednak pomniejszona o Obfuscate Discipline dostępną dla dwóch klanów, która jest o wiele lepsza. Generalnie wszystkie Featy w grze są przydatne, nawet Inspection, czy Haggle. Jeżeli chodzi o to pierwsze, to rzeczy do znalezienia w grze jest stosunkowo mało, zwłaszcza takich, które można sprzedać ze sporym zyskiem. Na domiar złego są to często małe rzeczy, jakieś pierścionki czy zegarki, mogą być trudno dostrzegalne. Inspection pozwala je łatwo zobaczyć. Warto przejść grę chociaż raz z tym rozwiniętym Featem, by zobaczyć, co się pominęło, co można było wziąć. Można być zaskoczonym. Z kolei Haggle pozwala na kupno wielu fajnych broni i ochrony, kupno krwi, bez większej obawy o fundusze. Te bowiem są ograniczone, jak już napisałem. Jest wreszcie Research, który pozwala czytać książki i czerpać z nich punkty do rozwoju postaci, ale tutaj za każdym razem trzeba kalkulować, czy się opłaca w to inwestować i do jakiego stopnia.

  4. Słabe strony gry i podsumowanie
  Uh… this isn’t going to turn out to be… ironic, is it? You’re not, like, a serial killer, are you?

  https://i.imgur.com/niO6K7e.png

  Na sam koniec przyszła pora, by nad grą się trochę poznęcać. Jak już wspomniałem, wiele questów można rozwiązać na parę sposobów, ale nie wszystkie, wiele z nich jest bowiem kompletnie liniowych. Ponadto nawet jak mamy trochę swobody, to nie jest ona znowu tak duża, nie ma mowy o takiej wolności, jaką dostajemy choćby w pierwszym Deus Exie, no way. Gra traci na jakości pod sam koniec. Santa Monica i Downtown obfitują w ciekawe zadania. Hollywood już mniej i lokacja jest wyraźnie mniejsza. Najgorzej jest w Chinatown. Uwielbiam klimat tej lokacji, ale nie dość, że jest mała, to jeszcze questów tak wielu tam nie ma. Ponadto zmarnowano w dużej mierze okazję na to, by w szerszym świetle pokazać „azjatyckich wampirów”. Zabrakło czasu i pieniędzy na to niestety. Absolutnie niewybaczalne jest przedzieranie się przez kanały w pewnym momencie gry, w sensie WTF. Czemu, CZEMU twórcy gier sądzą, że kanały to coś interesującego. To chyba najnudniejsze lokacje, jakie można sobie wyobrazić w grze, rzadko kiedy są jakoś ciekawiej przedstawione, najczęściej chce się z nich jak najszybciej wydostać i tu nie jest inaczej. Na szczęście Unofficial Patch i część modów umożliwia znaczne skrócenie, czy wręcz ominięcie tego etapu. Za to nie zgadzam się z narzekaniem na walki pod koniec gry. W tym momencie winniśmy mieć na tyle rozwiniętą postać, by sobie z wrogami albo łatwo i szybko poradzić, albo ich zwyczajnie ominąć. Animacje w grze potrafią płatać figle i czasem coś wygląda nienaturalnie. Wreszcie – gra koncentruje się na określonym wydarzeniu, pewnej rozgrywce w świecie wampirów w Los Angeles, przez co nie jest ona nastawiona na wielką skalę. Nie ma tu innych krain, frakcje są tylko w ograniczonym zakresie, nie ma dalekich podróży, czy wyżynania tony trash-moba, choć to ostatnie to dla mnie akurat wielka zaleta.

  Podsumowując – uwielbiam Bloodlines. Jest to gra wyjątkowa, nad którą poświęcono wiele planowania, wysiłku i serca. Gra ma swoje wady, które zniechęcą spore grono graczy, ale ci, którzy są w stanie je zaakceptować, mogą przeżyć niesamowitą przygodę.

  II. Clan Quest Mod 4.0

  Zrobić mod do Bloodlines, który nie tylko dodaje nowe questy, ale też kompletnie nową ścieżkę w wątku głównym, umożliwia przyłączenie się do Sabbatu, dodaje nowy hub, w tym wielu nowych npc i jeszcze więcej questów?! Damn dude, you crazy!

  A jednak. Nie tylko autor moda to wszystko uczynił, ale wyszło mu to naprawdę, naprawdę dobrze i jestem pełen podziwu nie tylko co do ogromu włożonej pracy, ale przede wszystkim co do efektu końcowego.

  Ale po kolei. Clan Quest Mod powstał parę lat temu i dodawał po jednym zadaniu dla przedstawiciela każdego z 7 klanów, z których można było wybrać postać. Ale z biegiem czasu się rozrastał aż do wersji 4.0.1 na czas pisania tego tekstu.

  Na początek poruszę questy dodatkowe niezwiązane z klanami. Są one generalnie niezłej jakości, choć VA z questami mafii był… dziwny. Zwłaszcza było to widoczne w drugim zadaniu, gdzie głos postaci do odstrzału był nakręcony jakby tanim mikrofonem, słychać było szumy i generalnie wyszło to bardzo słabo. W pierwszym też nie było zbyt dobrze. Same zadania były całkiem fajne. Podobało mi się to, że można je było łatwo zepsuć i trzeba było się nieco napocić, by dostać kolejne. Podobnie było z innym questem z Downtown, który skrewiłem :P Autor moda nie zapomniał też o mniejszych „incydentach”, na które możemy się natknąć podczas przygody. To małe wydarzenia , w których możemy wziąć udział i które dodają moim zdaniem uroku gry. Były one zaskakująco dobrze zrobione jak na mini-questy i generalnie mi się podobały. W Chinatown można poznać postać, która przybliża nam Kuei-jin. Robimy z nią wypad na miasto. VA był tak dobry, że musiałem sprawdzić na wiki, czy to postać z UP, z moda, czy jakimś cudem ją ominąłem xD To chyba najlepsza pochwała pod tym względem. Całość była interesująca, trochę sporo informacji w jednym miejscu, ale autor moda nie miał do dyspozycji całej gry, by pewne rzeczy rozłożyć, a że wyszło dobrze, to się zbytnio nie czepiam :P

  https://i.imgur.com/NfosSjf.jpg

  Siłą rzeczy nie grałem we wszystkie zadania dla klanów. Ten dla Brujah był zrobiony na dobrym poziomie, nowy linie dialogowe Straussa były dobrze napisane i bardzo dobrze zagrane, było czuć tylko małą różnicę. Muszę w tym miejscu podkreślić ważną rzecz – autor moda postawił przede wszystkim na to, by zadania i generalnie dodatkowa zawartość jak najlepiej komponowały się z grą. Jest to godne pochwały, bo moderzy niestety częstą wręcz wpychają nam swoje dzieło pod nos, abyśmy aby niczego nie przegapili, co odbija się na jakości pracy i wprowadzeniu jej efektów do gry. Tutaj nie. Ponadto bardzo łatwo zadanie po prostu zepsuć, co również się chwali.

  Gadu, gadu, ale przejdźmy do najważniejszej części, czyli jak sobie autor poradził z Sabbatem. Bez obaw, będzie bez spojlerów. Otóż VA jest naprawdę dobry. Momentami aż byłem zdziwiony, JAK dobrze to wyszło. Dodatkowe głosy Straussa, LaCroix, Andrei były dobre, choć czuć było lekką różnicę. VA nowych postaci były super. Jedynie głos Victorii nieco inaczej sobie wyobrażałem i odniosłem wrażenie, że trochę dystansu w zagraniu tej roli by się przydało, ale… w sumie czepiam się trochę. Na minus zaliczam to, że nie wszystko ma VA. Na przykład Gary nie ma nowych kwestii nagranych. Czasem też miałem wrażeniem, że kwestie były, przynajmniej postać miała nowe kwestie, ale w pewnych momentach ich jakby zbrakło. Może to były bugi. Tych w grze nie było zbyt wiele, raz mi się npc zaklinował w windzie jak szedłem po LaCroix, innym razem model postaci „przeciął” się na pół od słupa, ale szybko powrócił. Najgorzej było w jednym momencie, gdzie npc nie pojawił się w określonym miejscu i zniknął kompletnie. Szukałem go wszędzie, aż zajrzałem do solucji i okazało się, że to był bug. Najprawdopodobniej za długo chciałem ogrywać dwie strony (zaraz o tym będzie). A tak to małe niedociągnięcia tu i tam. Nic wielkiego.

  https://i.imgur.com/4lf7nt6.jpg

  Mimika twarzy jest doskonała. Świetna synchronizacja z VA. Nie mogę się tutaj nawet trochę przyczepić. Dialogi też trzymają dobry poziom. Część jest wręcz bardzo dobra i wygląda, jakby była od razu napisana przez twórców gry, zwłaszcza kwestie Macka mi się podobały. Tak przy okazji doceniam kunszt aktora odtwarzającego jego rolę. Mack stwarza wrażenie zwykłego gościa i granie takich ról jest często bardzo trudne. Jeżeli chodzi o modele postaci, to tutaj twórca moda spisał się znów bardzo dobrze, choć o ile mi wiadomo, to uzyskał pomoc z zewnątrz w tej kwestii od osób, które się zwyczajnie na tym znają. I to widać. Model Victorii jest wręcz REWELACYJNY. No nie mogłem się napatrzeć, że tak świetnie to może wyjść na tym silniku do gry z 2004 roku! Lał! Tak w sumie to top kek jak pomyślę o Mass Effect Andromeda i „my face is tired”, w porównaniu do tego, to ten mod robi kapitalną robotę!

  https://i.imgur.com/4FK4zZs.jpg

  Gorzej wygląda sprawa huba w grze. East LA jest co prawda spore, ale dosyć puste, co staje nieco w sprzeczności z tym, co było w innych hubach – sporo rzeczy do zrobienia na relatywnie małej przestrzeni. Być może jednak mod będzie rozbudowywany o kolejne questy i to jest baza do dalszego rozwoju? Tak samo jest z początkiem naszej przygody w East LA. Szybko się nas bowiem wysyła do Chinatown. To najpierw człowiek zwiedza hub, nastawia się na niego, już widzi te wszystkie potencjalne przygody, a później jest od tego odrywany, eh. Mam też pewne zastrzeżenia do wpisania moda w fabułę gry, czy co do niektórych decyzji. Co prawda wyszło to dobrze, ale nie do końca mnie wszystko przekonało

  pokaż spoiler np. to, że Andrei wyszedł cało z ataku Camarilli na hotel, sojusz Anarch ze Straussem na koniec gry, czy obecność Bertrama u boku Ninesa, gotowego, by walczyć z nami, nie podobała mi się też ucieczka w połowie walki Garego i Ninesa, choć ich pokonaliśmy, nigdy mi się takie rzeczy nie podobają. O ile w przypadku tego pierwszego jestem to jeszcze w stanie zrozumieć, o tyle tego drugiego winniśmy rozwalić od razu.


  Zdaję sobie jednak sprawę, że nie była to prosta robota, by znaleźć miejsce w historii dla Sabbatu i generalnie wyszło to dobrze w moim odczuciu.

  https://i.imgur.com/H2P0OmY.jpg

  Czeka nas w grze całkiem sporo questów i tutaj wielkie moje zdziwienie – we frakcji Sabbatu dokonujemy później wyboru… frakcji! Tak jest, aż trudno uwierzyć, ale znalazło się na to miejsce. Questów jest całkiem sporo, nie tylko nowych, ale stare też potrafią się różnić, na przykład możemy inaczej rozegrać sprawę z Fu Syndicate. Wiele questów można zrobić na różne sposoby, dzięki innym opcjom dialogowym, użyciu umiejętności, są nawet momenty, gdzie różnicę robi nawet nasz klan, zwłaszcza Nosferatu mogą się popisać, czy wskaźnik humanity. Ten ostatni przeszedł metamorfozę. Otóż generalnie zasada jest taka – im wyższy wskaźnik, tym łatwiej go stracić, robiąc nawet niezbyt złe rzeczy. Im jednak niższy, tym trudniej go obniżyć, go jesteśmy już źli, ciężko być jeszcze bardziej złym. W praktyce działa to bardzo dobre. Jak wskaźnik zjedzie nam na sam dół, to game over man. A podczas grania dla Sabbatu mamy wiele okazji, by popisać się okrucieństwem. Choćby taka nowa kwestia – Diablerie. Tak jest, w pewnych przypadkach możemy pożerać inne wampiry, by zdobyć ich moc! Dostajemy kolejną Discipline i mogą być podwyższone statystyki, o ile dobrze to zrozumiałem. Ale jest koszt – obniża nam się humanity o 1 NA STAŁE. Tego nie widać na wykresie (niestety gra nie pozwala), ale jak mieliśmy 10 humanity i gramy dla Sabbatu (ta, jasne xD), to po jedzonku mamy 9 i nie możemy mieć już do końca gry więcej niż 9! Jest jeszcze jedna, ciekawa kwestia. Po każdym pożarciu czeka nas konfrontacja z „duchem” wampira i trzeba go przekonać, żeby nam odpuścił, inaczej będzie nas nękać, choćby powodując frenzy. A przekonać nie jest łatwo, bo nie dość, że czasem trzeba mieć odpowiednie Featy, czy nawet Disciplines, ale są też ślepe uliczki i jak się np. posłuży Intimidate nierozważnie, to nie tylko nie przekonamy do siebie, ale wręcz zamyka to nam do tego drogę. Trzeba zatem czytać uważnie dialogi, starać się zrozumieć motywację postaci i myśleć. Rewelacyjna sprawa. Zresztą odnośnie c&c w tym modzie, to spojrzałem na solucję i

  ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  Holi siet. Ten element jest nawet lepiej zrobiony, niż w podstawowej grze. Idzie to tak: mamy pierwszą możliwość dołączyć do Sabbatu w pewnym momencie, ale nie musimy tego robić. Później mamy drugą możliwość zadziałać, co zmienia sporo rzeczy, jak udamy się w ten sposób do East LA! Jak już wspomniałem, mamy dwie ścieżki do wyboru w Sabbat, wiele zadań można wykonać w różny sposób w zależności od wielu czynników: różnych Featsów, humanity, klanu. Mamy wybory przy pożarciu wampirów. Wreszcie – pod koniec gry sprawy mogą się potoczyć inaczej, co jest uzależnione od pewnych rzeczy, które ominąłem, bo nie przywiązałem do pewnych spraw należytej uwagi, a później nie było odwrotu i marnie skończyłem… super!

  Co do wyglądu nowego huba – ma on przypominać biedne przedmieścia i chyba się udało, bo nie za bardzo chciało mi się tam kręcić xD Jeszcze jedna sprawa – dodano nową muzykę. Ta z kościoła mi się bardzo spodobała (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  Bardzo dobry mod, polecam.

  #lisaroscontent #vtmb #bloodlines #crpg #rpg #staregry

  * Half Life 2
  * Ultima Underworld
  * Knights of The Old Republic
  * Jagged Alliance 2
  * SWAT 4
  * Wasteland 2: Director's Cut
  * The Operative: No One Lives Forever
  * Dark Messiah of Might and Magic
  * Severance: Blade of Darkness
  * Star Wars: Jedi Outcast
  * Blade Runner
  * Aliens vs. Predator 2
  * Buck Rogers: Countdown to Doomsday
  * Gra o Tron RPG
  * Wizardry 8
  * Betrayal at Krondor
  * Alpha Protocol
  * Mass Effect 3 i BioWare
  * Unreal Tournament
  * Jagged Alliance 2
  * Legend of Grimrock 1
  * NOX
  * Mass Effect 2
  * [Dark Earth](http://www.wykop.pl/wpis/20332815/skonczylem-dark-earth-i-to-nie-raz-ʖ-wpis-nie-zaw/)
  * Ultima 1
  * Aliens vs Predator 1
  * [Birthright: The Gorgon's Alliance](http://www.wykop.pl/wpis/17501657/mirki-znaja-birthright-the-gorgon-s-alliance-ʖ-je/)/)
  * Binary Domain
  * Gra o Tron TellTale
  * Mass Effect 1
  * Underrail
  * Legacy of Sorasil
  * Star Wars: Jedi Knight: Mysteries of the Sith
  * Star Wars Dark Forces 2/Jedi Knight
  * Star Wars: Dark Forces

  ** Rozgrywka a fabuła w grze
  ** Przegląd sytuacji wybranych deweloperów crpg 1.11.2017
  ** Co można nazwać grą crpg?
  ** O eksploracji w grach
  ** Czy klasyczne crpg mogą się sprzedawać lepiej i czego im brakuje
  pokaż całość

  źródło: Bloodlines.png

 •  

  Zawsze uważałam, że ślubowanie to dobra zabawa dla pierwszaków w podstawówce, potem to już nic nie znacząca uroczystość. Przecież jak się przepisujesz do innej szkoły to niczego nie ślubujesz jej, więc po co ta uroczystość? (・へ・)
  #szkola #licbaza #przemyslenia #gownowpis

 •  

  ciekawe kiedy januszowi nauczyciele razem z tym całym ministrem edukacji w tym chlewie zczai, że tony useless materiału, testy, zadania domowe, system ocenowy w którym uczeń jest karany nie działają XD
  #szkola #zalesie #takaprawda

 •  

  Który Mirek prowadzi ten profil? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #tygodniknie #heheszki #humorobrazkowy #przegryw

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: x3.wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Asterling

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (9)