•  
  popik3 via iOS

  +1329

  Polecam plastikowe noże do kupy. Nie rdzewieją, można schować do plecaka, szybko się nagrzewa, łatwo się tnie #protip #ciekawostki

  źródło: IMG_1103.jpg

 •  

  PiSowcy i konserwy! Jak ja wami k****a gardzę i waszą hipokryzją !

  Człowiek zajedzie sobie na stację i widzi takie ceny. Konserwatywna lemingoza pisowska oraz byłe gimby nie pamiętają. Kiedy rządziła ta "zła opcja PEŁO" to w 2011/2012 gdy z powodu wysokich cen surowca benzyna niebezpiecznie skoczyła do 6zł. Kto jako pierwszy piłował wówczas mordę o pilnej konieczności obniżeniu podatków i akcyzy na benzynie? Oczywiście PiS. A ponieważ był to okres przedwyborczy to PO robiło fikołki z czasowymi obniżkami opłąt byle tylko benzyna nie przekroczyła "psychologicznej" ceny 6zł. "Bo trzeba być odważnym i gotowym do zdecydowanych kroków! Albo obniża albo wotum nieufności dla rządu!" A Co zrobił karakan i jego mafia jak był u władzy?

  Miał trochę szczęścia i ceny ropy spadły do niesamowicie niskich poziomów, więc... z początkiem roku dojebał nowy podateczek XD I nazwał niskie ceny w okolicach 4zł swoim sukcesem oraz sukcesem Obajtka. Rozumiem że gdy ceny na światowych rynkach się normalizują, to obecnie 6,15 zł za PB98 i prawie 5,80 za PB95 i diesla to też ich zasługa? Oczywiście można pisowców tak sobie ładnie ****** bo wystarczy poszczuc stare grażyny i januszy złym lgbt albo unią, a nuż może wmówić że to lgbt przejełopaństwowy koncern ze stacjami w poslce i przejdą z tym skandalicznym stanem do rzeczywistości xD Byle mozna było im wsadzić na dupska chomąto i orać za miskę ryżu+ Tylko po cholerę ja też mam obrywać za wasze bezmózgowie? Czy co to się stało Kaczemu wożdowi brakło odwagi czy determinowania o jakiej kłamał ledwo 7 lat wczesniej? Ha TFU NA WAS ! Tym bardziej ze to najbardziej po kieszeni dostaną przedewszystkim wszelkie małe pipidówy i ich mieszkańcy gdzie auto jest niezbędnym wręcz środkiem lokomocji, więc brawo wy XD O transporcie drogowym dóbr wszelakich nie wspominając.

  Opozycjo pobudka! Jak narazie #psl jedynie zabrał ws drożyzny głos, a tu należy równo i głośno ****** *** i tak samo głośno drzeć mordę, jak oni ją darli w 2012. W pierwszym komentarzu pamiętne zdjęcie dyktakaczki z kanistrem.

  #polska #benzyna #ekonomia #neuropa #ruchosmiugwiazd #bekazprawakow #bekazpisu #orlen to #orwell #4konserwy #polityka
  pokaż całość

  źródło: IMG_4374.JPG

 •  

  Codzienny wpis traktujący o zwolnieniu z kwarantanny przysługujących różnym grupom społecznym przy powrocie z wakacji, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa! Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jesteś zaszczepiony i chcesz pomóc?
  Jeśli jesteś zaszczepiony/jesteś ozdrowieńcem/i tak chcesz zrobić test, spróbuj sprawdzić jedną z metod poniżej które nie zostały zweryfikowane. Jak się nie uda, po prostu powiedz że zapomniałeś/aś że jesteś zielony w paszporcie COVIDowym, puszczą Cię bez kwarantanny (albo zrób test po wizycie u SG). Najbardziej mi zależy na sprawdzeniu metody na grafika i na uczestnika koncertu.

  Przy przejeździe przez granice autem/pociągiem nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami się nie zgłosicie.

  Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantannę - jednak jeśli kiedyś już się zgodziliście na instalacje aplikacji prawdopodobnie będziecie musieli zainstalować i korzystać z niej ponownie. Policja nie fatyguje się obecnie częściej niż 1-3 razy w przeciągu całości trwania kwarantanny na sprawdzenie, a i tak najczęściej sprawdza w stylu rozmowa telefoniczna -> halo jest pan w domu? tak? to dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to się nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie na podstawie wyjątków które przedstawiliście.

  Sanepid/SG czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

  Za podawanie się za marynarza / załogę statku gdy się nim nie jest może grozić odpowiedzialność karna (dodaje w związku z prośbą mirka-marynarza, żeby ktoś nie wpadł w tarapaty xD)

  Tekst rozporządzenia po wszystkich zmianach: https://docdro.id/Di51V7C
  Wyłączenia zaczynają się na stronie 12, kończą na 15,

  Metody sprawdzone, potwierdzone przez mirków / znajomych:
  - Metoda na obejście bramek - zasadniczo polega na tym, że na niektórych lotniskach żeby się zapisać na kwarantanne trzeba wypełnić wniosek.. za bramką. Mirki mi raportują, że mowią że chcą zrobić test na przylocie, pani ich kieruje "do stolika", oni idą po bagaż i dzida xD
  Na pewno nie działa w Gdańsku ani na lotnisku Chopina, mirek który o tym pisał był w Katowicach.
  - Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (np lot do Oslo za 19zł) - najpewniejsza metoda, praktycznie każdy kto z niej skorzystał ominął kwarantanne. Technicznie zgodnie z ustawą musicie opuścić teren RP w ciągu 24h, SG od 08.07 zaczęło straszyć kontrolami policji w razie nie wywiązania się z tego wymogu (ale nikt jeszcze nie miał wizytacji)

  Skąd bilety (autor warunek):
  1. otwierasz https://www.ryanair.com/pl/pl/tanie-loty
  2. Wybierasz lot który jest w ciągu 24h od Twojego wylądowania

  SG zaczęła straszyć mirków (dostałem już informacje od 3 róznych osób) kontrolą policji w domu w przypadku nie opuszczenia terenu RP w ciągu 24h i "konsekwencjami" ze strony policji. Nikt się pod tą groźbą nie ugiął i został w domu, jeden mirek poszedł na lot, zrobił check in i niestety się spóźnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Info od kogoś ze znajomościami w Straży granicznej:
  SG dostała nakaz "straszenia" od zastępcy komendanta komendy głównej SG i to jest jedyne co mogą zrobić.
  pytałem jeszcze kumpla policjanta czy policja ma jakieś możliwości sprawdzania na tej podstawie czy dana osoba opuściła teren RP to mnie prawie śmiechem zabił

  - Przedsiębiorcy (podróż służbowa)
  Sanepid: wystarczy oświadczenie o podróży służbowej. Sanepid jest "świadomy" że ta metoda jest nadużywana ale nie mogą nic z tym zrobić. Twierdzą też, że pracownik jadący z szefem na podróży służbowej jest zwolniony z kwarantanny
  - Studenci (obecnie raczej tylko polscy studiujący za granicą, chyba, że macie szczęście)
  obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.
  Sanepid: Twierdzą, że wyjątek był pisany stricte pod studentów zagranicznych, którzy studiują przy polskiej granicy tak, by nie musieli codziennie robić testu na COVID. Wszystkie placówki sanepidu mają z góry rozkaz nie przyjmować wytłumaczenia na studenta.
  Metoda "na studenta zza granicy" też podobno przestała działać, Sanepid twierdzi teraz, że wyłączenie dotyczy wyjazdu z kraju gdzie sie studiuje do Polski w celach naukowych XD W razie czego pierdolą głupoty, SG normalnie ściąga kwarantanne, dzisiaj potwierdził mi jeden z mirków. Można powołać się na Wytyczne Głównego Inspektora Sanitranego PR.OP.77.12.2021.
  - Uczniowie i ich opiekunowie
  - Wykładowcy
  Tu czasem wystarczy pokazać plan zajęć z swoim imieniem/nazwiskiem jako prowadzącego wykłady
  - Zawody medyczne
  - Marynarze i załoga statków (Tu czasem sprawdzają, czasem nie, czasem trzeba pokazać tylko książeczkę marynarską, a czasem dużo więcej - lepiej nie ryzykować i kłamać że jest się marynarzem jeśli sie nim nie jest)
  - Pracownik Transgraniczny / Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)
  tu na PW dostałem info że ktoś kto ma takie zaświadczenie może być traktowany jako pracownik transgraniczny (info które dostał od SG) - za drugim razem chcieli go nie przepuścić bez kwarantanny, to powiedział z pewnością dokładnie to co powiedział poprzedni granicznik i.. go puścili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Jeden mirek powiedział mi, że rozmawiał z SG o tym ze chce zrobić test - puścili go i kazali za bramkami wypełnić jakieś formularze. Nie wypełnił, wyszedł, kwarantanny nie ma. Katowice - w Gdańsku na pewno by to nie przeszło, nie wiem jak inne lotniska.

  Inne wyłączenia (niepotwierdzone):
  - Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym
  - Graficy, również wg. ustawy o szkolnictwie wyzszym
  - Uczestnicy i wykonawcy koncertów i uczestnicy konkursów międzynarodowych na terenie Polski
  - Załogi statków powietrznych

  No i wiadomo:
  - Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
  #koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo

  Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 59 (+6 dziś)

  17/100

  #100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można obserwować / czarnolistować
  pokaż całość

  źródło: quarentineHome-1216572831-770x533-1.jpg

 •  

  Mirki chce leciec do Polski na poczatku Sierpnia, ale jestem po jednej dawce. Lece ze #szkocja i zastanawiam sie czy jesli polece przez Dublin to obejde kwarantanne czy gowno to da? (╯︵╰,)

  #uk #kwarantanna #polska

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Automaniakpeel

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)