Poseł na Mirkosejm I kadencji z ramienia Wykopowego Stronnictwa Mirkowego.

 •  

  #pilkanozna
  #ekstraklasa
  #legia

  Powiem szczerze, takiej nagonki jaka jest teraz na Legie to nie pamietam od ćwierćwiecza. Klub w tym momencie odnosi największe sukcesy w swojej historii, a niektórzy zachowują się jakby wygrywanie ligi to wcześniej była norma, a teraz jakby szorowali po dnie.
  Wychodzi taki Kowalczyk ze swoim felietonem, ale jakoś nie wspomina, ze za jego czasów prawie do 2 ligi się spierdzielili. A już chyba najgorszy jest Hadaj, w ogóle to jest fenomen, że na prowadzącego magazyn o #legii w #weszlofm dali tak antylegijna postać.
  Przegląd Sportowy tez jakaś krucjatę przeciw Sa Pinto wymyślił, całkowicie ignorując fakt, ze np. w Poznaniu dzieją się teraz całkiem podobne rzeczy na zgrupowaniu. Le Cabaret
  pokaż całość

 •  

  Ja wiem, że Korea Północna to nie jest żadna potęga piłkarska ale jednak 9 lat temu grali na mundialu, więc dostanie 6 od Kataru i po 4 od Arabów i Libańczyków to straszny regres.
  #pilkanozna #koreapolnocna

  źródło: afc.png

 •  

  Mirki, szukam zdjecia w dobrej jakości z meczu Anglia Polska 2:1 2005, w dobrej jakości, jak Frankowski zdobywa bramkę. Poratuje ktoś? #mecz #pilkanozna

 •  

  Minęły 2 tygodnie od wyboru tła tagu #lechia a @Moderacja dalej tego nie zrobiła xd
  Jak ktoś zna to niech zawoła jakiegoś moderatora
  https://www.wykop.pl/wpis/37773117/okej-mamy-rozstrzygniecie-konkursu-%CA%96-pierwszym-w-/
  #lechia

 •  

  Paweł Adamowicz to:

  • 21 głosów (24.42%)
   "wielki" człowiek
  • 42 głosy (48.84%)
   szemrana postać
  • 23 głosy (26.74%)
   nie chodzę na wybory, mam wyjebane - jestem koniem
 •  

  Witam wszystkich po banicji. W trakcie mojego przymusowego odpoczynku od aktywności na tym portalu doszło niestety do tragicznych wydarzeń w naszym mieście.

  Byłem poruszony informacją o ataku na prezydenta.

  Jednak widząc początkowe reakcje ludzi, wydawało mi się, że nie stało się nic poważnego, że prezydent został jedynie poturbowany i dojdzie do siebie po kilku dniach.

  Dopiero po tym jak usłyszałem pierwsze plotki, że reanimacja na miejscu zdarzenia trwała pół godziny zdałem sobie sprawę, że stało się coś bardzo poważnego, że może to być mord jakiego polska polityka nie widziała od śmierci Gabriela Narutowicza.

  Z tym, że Prezydent Adamowicz umrze pogodzony byłem gdzieś od godziny 22-23, operacja oraz konferencja prasowa po niej utwierdziły mnie w przekonaniu, że próbowano dokonać cudu a nie żyjemy w świecie gdzie cuda zdarzają się zbyt często.

  Można było Prezydenta Pawła Adamowicza nie lubić, pod tym tagiem opinie o jego wieloletniej prezydenturze były podzielone, z tego co pamiętam to mniej więcej po równo miał zwolenników jak i przeciwników.

  Ja sam mimo tego, że w ostatnich wyborach oddałem na niego głos, nie byłem zadowolony z niektórych jego działań, zresztą zagłosowałem na niego dopiero w II turze.
  Wydaje mi się jednak, że nikt i nigdy nie życzył tutaj Adamowiczowi śmierci, wydaje mi się również, że każdy aktywny użytkownik, który mieszka w Gdańsku i pod tagiem udzielał się również przed tą tragedią był szczerze poruszony tym co się wydarzyło.

  Uważam również, że wzorowo zachowali się w pierwszych godzinach poważniejsi politycy każdej z opcji, było widać tą solidarność w całym środowisku, tego dnia jedyny podział jaki widziałem był pośród zwykłych obywateli naszego kraju a nie wśród jego polityków.

  Moim zdaniem żaden polityk, dziennikarz czy działacz, i mówię tu o Prezydencie Andrzeju Dudzie, o Donaldzie Tusku, Premierze Mateuszu Morawieckim, Jerzym Owsiaku czy o poszczególnych ministrach, prezydentach innych miast i innych był w składanych kondolencjach (czy to zaraz po wypadku czy już po śmierci) nieszczery.
  Wszyscy zachowali się z klasą i mimo że mogli pewne słowa sformułować lepiej, powiedzieć coś inaczej, to komentowali sytuację na bieżąco, w wielkim wzburzeniu i bez przygotowania.

  Od początku bawiło mnie jednak mówienie o nieupolitycznianiu tej sprawy. Pisząc to jeszcze nie wiem czy już to się stało (jest 14.01, 21:30, wydaje mi się, że co najmniej do czasu pogrzebu i żałoby narodowej wszyscy ważniejsi politycy znaczących partii będą cicho) ale mam pewność, że sprawa ta będzie prędzej czy później upolityczniona, powstaną o niej memy i żarty, stanie się to winą najpierw obywateli, którzy rozpoczęli falę obwiniania swoich środowisk o tę sprawę, a potem polityków i dziennikarzy, którzy w końcu wezmą stronę.

  Zastanawia mnie też jaka część środowiska polityczno-medialnego prawicy apeluje o nieupolitycznianie tej sprawy nie dlatego, że chcą uszanować zmarłego ale dlatego, że z doświadczenia wiedzą, że na upolitycznianiu tragedii można dojść do władzy (tego fragmentu nie było w pierwotnej wersji tekstu, dopisałem go dopiero po obejrzeniu materiału TVP trochę później, po którym odniosłem wrażenie, że niektórym chodzi o nieupolitycznianie sprawy tylko przez jedną stronę, nie będę też już modyfikował reszty tekstu, kolejny akapit czytajcie jako kontynuację poprzedniego, nie tego).

  I nie ma w tym nic złego a przynajmniej nie jest to naszą winą i jest to naturalna kolej rzeczy, występująca w każdym społeczeństwie. Im więcej czasu minie tym bardziej to co się stało wejdzie w kulturalno-polityczno-społeczny miszmasz. Tak się stało z II WŚ i obozami zagłady, tak się stało z WTC, tak się stało ze Smoleńskiem i tak samo się stanie ze śmiercią Prezydenta Adamowicza.
  Chyba, że okaże się, że był zbyt mało znany, wtedy to zjawisko wystąpi co najwyżej lokalnie (np. pod tym tagiem).

  Nie mówiąc już o tym, że Prezydent Adamowicz był jednak politykiem. Politykiem z pewnym systemem wartości, który wyznawał oraz z wyrazistymi poglądami politycznymi na niektóre tematy. Oczywistym jest, że w końcu jego śmierć zostanie wykorzystana do celów politycznych, część osób będzie się odwoływać do jego dorobku i przekonań, część będzie je krytykować, to drugie stanie się oczywiście trochę później niż to pierwsze, ale też nie w jakiejś odległej perspektywie czasu.
  I znów, nie ma w tym nic złego, tak długo jak będzie się to odbywać w cywilizowany sposób.

  Nie mam też pretensji do Prezydenta Dudy o zwołanie spotkania z przedstawicielami innych partii. Mimo, że można odebrać to jako zagranie PR, to wątpię by to była intencja, która mu wtedy przyświecała, rozumiem zarazem przedstawicieli opozycji, którym mogło się tak wydawać, mają oni w końcu całkiem słuszne powody by nie ufać czy to prezydentowi czy to PiSowi i ich intencjom.

  Sam atak nie był polityczny a motyw sprawcy wydaje mi się był bardziej prywatny (zemsta za niesłuszne według niego więzienie).
  Myślę, że mógł być spowodowany tym jak spadł u nas (a wydawało się, że bardziej nie może) poziom debaty publicznej w ciągu ostatnich 3 lat. Prawda jest taka, że to w obecnej kadencji politycy zaczęli szczuć na siebie nawzajem jak nigdy wcześniej a media się spolaryzowały i zdecydowanie okopały po dwóch stronach barykady.

  Winę za to ponoszą zarówno partia rządząca jak i opozycja, choć osobiście, bardziej obwiniam rządzących, bo tak jak zdecydowanie mogę powiedzieć, że rząd ma wpływ na to co pojawia się czy to w TVP czy w przychylnych mu „mediach prywatnych” tak nie powiem tego samego o Schetynie (czy kogokolwiek uznać dziś za lidera opozycji) i TVN czy GW.

  Sprawca ubzdurał sobie, że do więzienia wsadziło go PO i Adamowicz poniesie za to odpowiedzialność.
  I uważam, że jak najbardziej mogło być to skutkiem polityki medialnej prowadzonej w prawicowych mediach w ostatnich latach.
  Skazanym przysługuje w końcu dostęp do telewizji, książek, prasy, chyba również internetu. Jeżeli więc czytał on różnego rodzaju „Niebezpieczne Związki”, oglądał wiadomości w TVP (gdzie, jak ktoś policzył, w samym 2018 roku było ponad 100 materiałów wymierzonych w Adamowicza!) i prenumerował prawicową prasę to, zwłaszcza mając problemy psychiczne, mógł dojść do takich wniosków, że „siedzi za niewinność” (w końcu lewackie, zepsute sądy), wsadziła go partia (w końcu sędziowie byli na zawołanie PO) a żeby się zemścić to można to zrobić na Adamowiczu (w końcu „Car Wybrzeża”).
  A jak już wyszedł na wolność to miał jeszcze miesiąc na utwierdzanie się w wypracowanych poglądach i zaplanowanie całej akcji.

  Moim zdaniem to, że zdarzyło się to akurat w trakcie finału WOŚP jest przypadkiem, po prostu trafiło się takie wydarzenie, równie dobrze mogło być to otwarcie jakichś regat, lodowiska czy mógł się na niego zaczaić w drodze do/z pracy.

  To czego się teraz obawiam to wysypu różnego rodzaju naśladowców, innych wariatów, którzy sobie np. ubzdurają, że był to atak zaplanowany przez PiS (takie bzdurne teorie też już widziałem) i zaczną planować własną vendettę i w rewanżu też postanowią kogoś zabić, może to też uaktywnić zwykłych psycholi, łaknących sławy i otoczenia mediów, czy też naśladowców chcących ukarać „zdrajców ojczyzny”, którzy wybiorą sobie mordercę Prezydenta Adamowicza na męczennika.

  Najgorsze jest to, że zostało im pokazane z jaką łatwością mogą zasadzić się na mniej znanego polityka.
  A posłowie, ministrowie, inni prezydenci miast, senatorowie, wszyscy oni nie mają jakiejś niesamowitej ochrony, wszyscy oni biorą również udział w jakichś promocjach książek, wydarzeniach lokalnych, wychodzą np. do sklepu czy idą z dziećmi do kina, okazji jest mnóstwo i tak naprawdę wystarczy tylko sobie wybrać cel i w miarę poznać jego zwyczaje żeby potem móc kogoś zamordować z zimną krwią.

  Życzę nam wszystkim byśmy zawsze byli ludźmi, byśmy pamiętali, że cokolwiek piszemy to może to zawsze na kogoś wpłynąć i żebyśmy zawsze pamiętali o jakiejś elementarnej kulturze wypowiedzi.
  Nieważne czy jesteśmy za PiS, PO, PSL, SLD, Nowoczesną, Biedroniem czy jeszcze jakimś innym ugrupowaniem czy ruchem, nie pozwólmy sobie nigdy na prymitywne bluzgi wobec drugiej strony, dyskutujmy między sobą w cywilizowany sposób.
  Jasne, nie powstrzyma to wszystkich wariatów i desperatów od chorych akcji ale w dłuższej perspektywie zmieni to naszą mentalność jako społeczeństwa.
  Widząc nienawistne komentarze, zgłaszajmy je do moderacji czy też sami usuwajmy jak są pod naszym wpisem, widząc zawistne artykuły, nawet w redakcjach, których linia ogólnie jest zgodna z naszymi poglądami, okażmy nasz sprzeciw, wyślijmy maila czy skomentujmy pod artykułem, że się na to nie zgadzamy.
  Jest prawie pewny, że śmierć Prezydenta Adamowicza wywoła kolejne podziały, ale to my decydujemy o tym w jakiej atmosferze te podziały się utworzą i jak będzie wyglądać dyskusja wokół nich.

  I na koniec, jeszcze o prezydencie Adamowiczu.
  Nie znałem go osobiście, mój jedyny rzeczywisty kontakt z nim był kiedy przyjechał do mojego liceum parę lat temu by wziąć udział w jakiejś debacie czy dyskusji z uczniami.
  Uważam, że mimo iż popełniał błędy to starał się być jak najlepszym prezydentem dla Gdańska, był chyba najlepszy jeżeli chodzi o zdobywanie środków unijnych dla miasta i pod jego rządami Gdańsk bardzo się rozwinął, zawsze sprawiał również wrażenie miłej i ciepłej osoby.

  Współczuję jego żonie oraz dzieciom, jestem tylko 5 lat starszy niż pierwsza córka prezydenta Adamowicza i nie wyobrażam sobie jak ona musi się czuć.
  Ja, jedynie wyobrażając sobie, że mój tata miałby zginąć to napływają mi łzy do oczu, a ona przecież nie miała nawet okazji się z nim prawidłowo pożegnać.
  Nie wyobrażam sobie również co muszą czuć jego bliscy oglądając nagrania chwilę przed całą akcją, gdzie widać, że po prostu jest szczęśliwy, że jest w tym miejscu, co czują wiedząc że tuż przed morderstwem wrzucił post na Instagrama a dzień wcześniej zapraszał wszystkich na Twitterze na to wydarzenie, że jeszcze chwilę temu był tak bardzo żywy, a moment później był już w zasadzie martwy.
  Przeraża mnie to.

  Pokój jego duszy.

  #gdansk
  pokaż całość

  •  

   Gdyby był tak "dobrze" poinformowany to by wiedział, że w ostatnim czasie Adamowicz został usunięty z partii (czy tam sam się usunął), był wręcz dla niej niewygodny.

   @krootki: Mógł go jednak winić za wieloletnią współpracę i przede wszystkim za fakt, że Adamowicz był w PO gdy on szedł do więzienia. Zresztą czy to takie oczywiste, że nie wiedział to nie mam pewności bo nawet osoby tutaj wypowiadające się często piszą tak jakby Adamowicz był w PO do końca.

   Nie chcę tu w jakikolwiek sposób tłumaczyć czy usprawiedliwiać TVP, ale dla mnie to jednak myśl o zemście mogła zakiełkować w jego bani już na początku odsiadki

   @krootki: Też mi się tak wydaje, choć myślę, że pojawiła się ona raczej wraz z rozwijającą się chorobą psychiczną i zaczął sobie wmawiać, że jest prześladowany (to torturowanie o którym krzyczał) i ta psychoza tylko się u niego rozwijała gdy zaczął być izolowany od innych więźniów.

   sama propaganda telewizji rządowej w żaden sposób mu w tym nie "pomogła".

   Myślę, że jak najbardziej mogła go utwierdzać w przekonaniu, że ma rację i "siedzi za niewinność".
   pokaż całość

  •  

   @aurelll: Ale ja nie szczuję. Szczucie to pisanie "Wy chuje pierdolone czemu grozicie XYZ, powinni was wymordować" i nie zauważanie, że coś tu jest nie tak. Krytyka to nie szczucie, krytyka jednego obozu bardziej niż drugiego to nie napuszczanie na siebie. Nie zaczniemy się nagle wszyscy ze sobą zgadzać ale to my decydujemy o tym jak ta dyskusja będzie wyglądać.

   A bardziej obwiniam rządzących ponieważ tak jak napisałem - oni kontrolują to co się znajduje w mediach państwowych. Media państwowe powinny być wzorem cnót, powinny być najbardziej jak się da obiektywne i wyznaczać pozytywne standardy a nie mogę tego powiedzieć o mediach publicznych w obecnej kondycji (zwłaszcza TVP).
   W dodatku nie mam złudzeń, tego nie da się zmienić. Po zmianie władzy wajcha zostanie przesunięta w drugą stronę, może ta retoryka będzie mniej agresywna ale dalej będzie bardziej jednostronna. Dlatego ja bym media publiczne sprywatyzował.

   Jeżeli partie chcą mieć swoje media - niech mają. Przynajmniej kupując partyjne tygodniki czy miesięczniki faktycznie byśmy wiedzieli jakie jest stanowisko partii i ludzi z danego obozu a w razie wpadki nie mogliby się zasłaniać - Ale my tak nie myślimy, to Rzeczpospolita/Gazeta Polska/GW/TVN/TVP/Polsat itd.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #gdansk u nas jak zwykle śniegu jak na lekarstwo, podobno w Polsce sypie śniegiem i nawet mróz się rozgościł a w Gdańsku zawsze inaczej, co najwyżej tylko pizga złem
  normalnie nie ma jak z dzieciakiem ulepić bałwana że o wypadzie na sanki nie wspomnę
  normalnie zazdroszczę takim mieszkańcom Suwałk, bo nie muszą pokazywać zimy dzieciom na fotkach

  +: Fevx, DJ_Luki +1 inny
 •  

  Piątek niby łączony z wypożyczeniem do Realu, w sumie dobra decyzja spróbowanie się w takim średniaku z La Ligi który walczy o puchary. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #mecz #pilkanozna

 •  

  Małymi krokami uzupełniliśmy całą linię defensywną 11 sezonu #ekstraklasa. Tym razem wygrał Filip Mladenović z dość sporą przewagą nad resztą. Tak prezentuje się cała stawka:
  1. Filip Mladenović (Lechia) ~39% głosów
  2. Adam Hloušek (Legia) ~21% głosów
  3. Rafał Pietrzak (Wisła K.) ~14% głosów
  4. Guilherme Sityá (Jagiellonia) ~11% głosów
  5. Mikkel Kirkeskov (Piast) ~8% głosów
  6. Saša Balic (Zagłębie L.) ~7% głosów ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Zwyciężył tak jak zapewne wielu się spodziewało - Filip Mladenović. Pewny z tyłu, ale przede wszystkim niezwykle efektywny z przodu. Jego celne dośrodkowania nieraz stanowiły dużą przeszkodę dla obrony rywala. Miejmy nadzieję że nie odejdzie już zimą, a zostanie co najmniej do lata, gdyż jego obecność do duża wartość dla całej ligi. Resztę podium uzupełniają niezmordowany Hloušek, który niedługo będzie mieć w klubie większą konkurencję i świeżo upieczony reprezentant Polski Pietrzak, pokazujący że w Lubinie mocno się co do niego pomylili.

  Dziś nadszedł wybór pierwszego reprezentanta linii pomocy. Wybieramy dziś środkowego pomocnika o inklinacjach defensywnych. Tylko jeden z nich ma szansę znaleźć się w 11. Do dzieła!

  pokaż spoiler dziś mniej komentarza niż ostatnio. Gdy będę miał więcej czasu przy przyszłych wyborach, postaram się napisać coś więcej. Dziś niestety troszkę mi się spieszy.


  #11ekstraklasy <-- tag do oberwowania/czarnolistowania i znajdowania poprzednich głosowań ;)
  #pilkanozna
  pokaż całość

  źródło: lineup.png

  KTO BYŁ NAJLEPSZYM DEFENSYWNYM POMOCNIKIEM RUNDY "JESIENNEJ" EKSTRAKLASY?

  • 19 głosów (17.12%)
   Taras Romanczuk (Jagiellonia)
  • 3 głosy (2.70%)
   Tom Hateley (Piast)
  • 14 głosów (12.61%)
   Daniel Łukasik (Lechia)
  • 15 głosów (13.51%)
   Dominik Furman (Wisła P.)
  • 54 głosy (48.65%)
   Tomas Podstawski (Pogoń)
  • 6 głosów (5.41%)
   Michał Nalepa (Arka)
 •  

  Mateusz Możdżeń pijany albo niespełna rozumu...
  ... odchodzi do Zagłębia Sosnowiec
  #koronakielce #ekstraklasa

 •  

  #footballmanager #fm19
  Da się jakoś zmienić logo i koszulki własnego klubu?
  Wybrałem byle jakie na początek, bo myślałem, że jest jakaś opcja ku temu, a tu kompletnie tego nie widzę. Na dodatek w ID: pokazuje team który wcześniej wybrałem i na trybunach ma stare logo :d

 •  

  PiS kupuje sobie wyborców za pomocą 500+, zasiłkami, "tanim" prądem, to może by kupili #wislakrakow ?
  Mieliby zawsze reklamę na koszulkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #heheszki #pis

 •  

  Po nieobecności spowodowanej pożarem Darek i Danuta wracają na osiedle: sklepik D&D chyba ruszy na dniach. Remont zdaje się być zakończony a przez szyby widać, że na półkach już pełno.

  #orunia #oruniagorna #gdansk #handel

 •  

  Jak słyszę o "wielkiej rządowej kontroli escape roomów" to mnie szlag trafia.... Państwo i media znowu znalazły sobie temat zastępczy żeby przykryć rzeczy istotne. Paliwo coraz droższe, ambasador USA lobbuje, wiceministrem zostaje gamoń bez kompetencji, w spółkach skarbu państwa sekretarki zostają dyrektorami albo zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy, jakość powietrza ciągle spada, szykuje się znaczna podwyżka cen prądu itd. A co jest najważniejszym tematem od kilku dni? Tematem którym osobiście zajmuje się PREMIER RP? Tragiczny wypadek w którym przez zaniedbania przepisów ppoż zgineło 5 osób. Dlatego w całym kraju trwa akcja kontroli escape roomów... Kontrola czegoś bez czego nie powinien być dopuszczony obiekt użyteczności publicznej/komercyjnej...
  No tak ale tłuszczy trzeba dać wroga, na chwile obecną to chciwi prywaciarze....

  #bekazpisu #dobrazmiana #polska
  pokaż całość

 •  

  Śmierć Mateusza z Hutkowa

  29 marca 2018 roku 30-letni Mateusz Kawecki wracał do domu, aby spędzić Wielkanoc ze swoją rodziną. Mężczyzna od pięciu lat mieszkał i pracował w Hanowerze (Niemcy), ale w Polsce zostawił dziewczynę, która niedługo urodzić miała ich pierwsze dziecko. Był bardzo szczęśliwy i podekscytowany narodzinami córki, planował oświadczyny.

  Około 10.00 rozmawiał przez telefon z ojcem, któremu powiedział, że właśnie wyjeżdża ze Szczecina i są straszne korki. Chwilę wcześniej napisał wiadomość do swojej dziewczyny, w której zadeklarował, że będzie u niej za około dwie godziny. Niestety nigdy do niej nie dojechał.

  Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie na policji, ale również rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Rozwieszali plakaty, występowali w mediach, jeździli po trasie przejazdu Mateusza wjeżdżając we wszystkie boczne uliczki... Zarówno na terenie Polski, jak i Niemiec, nie zanotowano żadnego wypadku z udziałem granatowego BMW z 1998 roku (takim autem poruszał się Mateusz). Według policji telefon mężczyzny nie logował się na terytorium Polski oraz nie zarejestrowały go żadne kamery na autostradach oraz przejściu granicznym. Niestety działania policji, rodziny, przyjaciół i znajomych Mateusza nie przyniosły skutków.

  Dopiero niemal pół roku później, 12 września, nastąpił przełom. Matka i sąsiad mężczyzny zaniepokoili się brzydkim zapachem wydobywającym się ze stodoły rodziny Kaweckich. Postanowili zajrzeć w mało dostępne miejsce, do którego wejść można jedynie po drabinie. Tam znaleźli ciało Mateusza, w bardzo zaawansowanym stopniu rozkładu. Śledczy ustalili, że przyczyną śmierci było powieszenie i wykluczyli udział osób trzecich.

  Obok ciała Mateusza leżały jego dokumenty, telefon i plecak. Nie było za to kluczyków i dokumentów od samochodu, którego nigdy zresztą nie odnaleziono. Sposób zabezpieczenia przez policję miejsca znalezienia ciała był skandaliczny. Matce Mateusza powiedziano, że żeby zebrać wszystkie części ciała mężczyzny (takie jak np. zęby) musieliby przesiewać siano w stodole sitem i nie będą tego robić. Dwa dni później, 14 września, ojciec mężczyzny znalazł but, z kawałkami stopy swojego syna.

  Rodzina twierdzi, że to niemożliwe, aby Mateusz popełnił samobójstwo i to musiało być zabójstwo. Podobno w ciągu tego pół roku, podczas którego poszukiwali 30-latka, zaglądali na poddasze w stodole i ciała tam nie było. Z resztą jak mężczyzna miałby się tam znaleźć skoro jego samochodu nigdy nie odnaleziono? Nawet gdyby planował samobójstwo, czy musiałby w tym celu przemierzać ponad 1200 km?

  Policja nie zabezpieczyła należycie nie tylko części zwłok mężczyzny, ale również potencjalnych dowodów. Na miejscu zostały ubrania, opakowanie po soku pomarańczowym (którego Mateusz nigdy nie pijał), a także butelka po wodzie mineralnej pełna niedopałków papierosów, na której również mogły znajdować się ślady zabójcy. Części garderoby i opakowania po napojach policja zabezpieczyła dopiero po rozmowie z dziennikarzami programu „Interwencja”.

  Niestety ostatnie informacje na temat śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w tej sprawie pochodzą z września. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo początkowych zaniedbań, uda się ustalić okoliczności śmierci Mateusza oraz tożsamość osób w nią zamieszanych.

  Źródła: zamosc.naszemiasto.pl, kurierlubelski.pl, polskiobderwator.de, dziennikwschodni.pl, Interwencja, Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

  #historieriley
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Bartoni

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (13)