Hello world

 •  

  Każdy człowiek żyje w swego rodzaju bańce informacyjnej i społecznej.
  Co prawda od jakiegoś czasu starałem się ją trochę przebić, np. oglądając ciągiem Fakty i Wiadomości albo wchodząc na prawicowe portale typu wCzymśtam, no ale wiadomo.
  -----
  Mieszkasz w dużym mieście - większość twoich znajomych również mieszka tu albo w miejscowości o podobnej randze.
  Masz wykształcenie wyższe - siłą rzeczy twoi znajomi - z pracy lub choćby ze studiów - również.
  Interesujesz się sztuką, chodzisz na wystawy, do opery itp. - przyciągasz ludzi o podobnych zainteresowaniach.
  Tak samo z maratonami, masą krytyczną, pływaniem, kajakami, Oazą, Męskim Różańcem, czymkolwiek.
  -----
  Na przykład jesienią 2019 wydawało się dla mnie niepojęte, że ktokolwiek w Polsce może głosować na PiS, po tym co ta partia robiła chociażby z praworządnością, kulturą legislacyjną lub na arenie międzynarodowej (bodajże w jednym miesiącu Polska wkurzyła i Iran i Izrael, co jest mega achievementem jakby nie patrzeć).
  -----
  Wiecie, kiedy po raz pierwszy dotarło do mnie, że nie dostrzegam sporego spektrum rzeczywistości? Jak w gorących wylądował jakiś filmik z kanału Imprezy Elbląg. I mówię to nieironicznie. Nie chodzi o to, żeby się z tych ludzi śmiać, czy coś, ale spójrzcie, w jakich warunkach oni żyją. Jak spędzają wolny czas. Jak świętują. Jakie oni mogą mieć marzenia, cele w życiu?
  -----
  Czy kogoś takiego udałoby się przekonać do pójścia na wybory/zmiany głosu dlatego, że zawłaszczony został Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy, a Duda w "mocno kontrowersyjny" sposób ułaskawił Kamińskiego? Czy miałoby dla nich znaczenie, że trzynasta emerytura jest wypłacana z Funduszu Pracy? I to, że taki fundusz nie tylko ma mniej kasy na swoje cele (szkolenia dla bezrobotnych, zasiłki), ale też musi się zadłużać na wiele lat?
  -----
  Z PiSem nie da się wygrać na tym polu, bo jego elektoratu nic to nie obchodzi. Hehe, zaraz ktoś pewnie wrzuci obrazek z tą gówniarą "Duda wygrał wyjeżdżam", ale serio - po tych wyborach po raz pierwszy zacząłem poważnie myśleć o emigracji. Nigdy nie chciałem tego robić, bo tu się urodziłem, z Polską łączy mnie wspólnota kulturowa, tu mam rodzinę, przyjaciół i groby bliskich, tu jestem "u siebie" a nie cudzoziemcem, ale...
  -----
  Ten kraj jest chyba nie do uratowania. Nawet jak następnym razem wybory uda się wygrać kandydatowi bardziej kompetentnemu, nowoczesnemu i proeuropejskiemu, to i tak nie rozwiąże to niczego. W Polsce jest ogromne pole do populizmu, antyintelektualizmu, mesjanizmu i straszenia obcymi - i ludzie, którzy potrafią świetnie je zagospodarowywać.
  -----
  Dziękuje tym dwóm mireczkom, którzy doczytali ten rzyg żółci, a tak naprawdę smutku do końca, zwłaszcza o tej porze.
  #wybory #przemyslenia #zalesie #emigracja
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   @ksaler: elitarystyczny bo biorący pod uwagę socjologię? No tak, bo w końcu to gownokierunek hehe, a nie nauka.

   OP pisze prawdę, jakikolwiek niewygodna ona jest. Chciałbym by była możliwość jakiegoś sensownego dotarcia do ludzi z takich baniek jak pisze OP i pokazywania im innych perspektyw (tym o których Ty piszesz chętnie też pokazał bym realia wsi, by lepiej ją rozumieli), ale to niestety zależy tylko od nich - a pogoń za rozwojem intelektualnym jest niestety u nas zbyt często zaduszana w zarodku. pokaż całość

  •  

   @texas-holdem: na pewno amplifikowany przez internet, ale nie zaczął się w ostatnich latach. Jest sponsorowany w różnym zakresie przez encje którym na rękę utrzymanie ststusu quo i sianie destsbilizacji - a encje te są równie stare co sam kapitalizm, bądź różne państwa.

   Antyintelektualizm był już kluczowy conajmniej 70 lat temu, gdy zaczynano siać wątpliwości w sensowność raportów dot. Globalnego ocieplenia.

  • więcej komentarzy (154)

 •  

  5 lat temu na wykopie było dokładnie tak samo. Rząd Ewy Kopacz był odpowiednikiem PiSu teraz, Duda był zbawcą jak teraz Trzaskowski. I co, myślicie, że Trzaskowski teraz wygra i będzie wetować ustawy PiSowi XD? Duda nie wetowal nic PO/KO, przeglądnijcie dziennik ustaw. PO było za 500+, KO głosuje za bonem turystycznym, rozkradanie państwa trwa w najlepsze przez dwie partie, które urabiają Polaków na mniejsze zlo. Weto będzie w jakichś populistycznych ustawach typu LGBT, gdy przyjdzie ustawa, która pozwoli nakrasc obu partiom to będzie podpisywać tak samo jak Duda.
  Wojna Polsko-Polska jest tylko na pokaz. A 75% daje się na nią nabrać co 5 lat. Szkoda strzępić ryja.
  #duda #trzaskowski #wybory #polityka
  pokaż całość

  •  

   @XXXpussydestroyer69: @ZieloneKoloTramwaja: @djtartini1: największym czynnikiem wzrostu depresji w naszych i wcześniejszych czasach jest odejście od religii spowodowane ogromnym skokiem naukowego rozumowania i postrzegania świata.

   Ludzie zniosą bardzo wiele trudności o ile mają ku temu dobre powody - na zachodzie przez 1.7 tysiąca lat było to życie zgodnie z naukami chrześcijańskimi i dostanie się do lepszego życia po śmierci.

   Gdy przyszedł kryzys wiary ludzie szukali innego odgórnego sensu życia i stąd taki wysyp nacjonalizmu i innych totalitarnych systemów na początku XX wieku, ludzi chętnie propagowali ideologie które pozwalały im czuć się częścią czegoś większego i w ich mniemaniu słusznego.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Kobieta (82 lat) przed swoim domem, w którym mieszkała od 22 roku życia (małżeństwo), Szwecja 1904

  #starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

  #historia #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #myrmekochoria

  źródło: 1.jpg

 •  

  drogi pamiętniczku, właśnie obudził mnie ból poparzenia dłoni. kurwa. jak boli.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Bernan

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)