Lubię dobrą muzykę, dobre filmy i dobre książki. Poza tym #elektronika.

 •  

  Jestem z Wykopem od czasów wczesnolicealnych, kiedy wystarczyło tu wejść raz dziennie i przejrzeć krótką główną. Siedziałem tu przez cały okres studiów, gdy serwis się rozwijał, skutecznie odciągając mnie od nocnej nauki do sesji. I siedzę tu już przez kilka lat pracy zawodowej, a Wykop nadal towarzyszy mi w przerwach w pracy.

  W tym czasie zdążyłem się trzykrotnie przeprowadzić, zwiedzić z namiotem i własnym autem prawie całą południową Europę, poznać naprawdę dobrze cztery wyjątkowe kobiety i stwierdzić ostatecznie, że trzy z nich do mnie nie pasują. Zdążyłem nieźle nauczyć się języka obcego, zdobyć dobre wykształcenie, zawód i przyzwoicie płatną pracę w 'mitycznym' sektorze IT. Przeczytałem mnóstwo nowych książek, widziałem naprawdę dużo dobrych filmów, nauczyłem się fotografować; staram się nie stać w miejscu i cały czas rozwijać. Robię to, co lubię, z osobami, które kocham i czuję się szczęśliwy. Wszystko przyszło powoli, z czasem, krok po kroczku.

  Pamiętam ten portal jeszcze z czasów, kiedy główną okupowały znaleziska z kilkunastoma wykopami, najczęściej z dziedziny szeroko pojętego IT, fanzonun dzielnie tropił duplikaty, jedynym rodzajem mema był demotywator, a podział na lewaków i prawaków, trollowanie, sączenie jadu i internetowy hejt w komentarzach nie był jeszcze codziennością.

  Właśnie stuknęło mi 10 lat od założenia konta, a jakieś 12-13 lat od rozpoczęcia regularnego przeglądania głównej.
  Z tej okazji zmieniam awatar na bardziej podobny do siebie - życiowa filozofia Garfielda wciąż jest aktualna, ale chyba czas w końcu bardziej upodobnić się do siebie.

  @wykop, Wam też trochę się urosło i pozmieniało od tego czasu. Mimo, że wolałem, jak było dawniej (pewnie zniekształcam rzeczywistość, ale przeszłość zwykle bywa sentymentalna ( ͡° ͜ʖ ͡°) - w końcu kiedyś było lypij), to życzę Wam i sobie kolejnych 10 lat razem. Raz jest tu gorzej, raz lepiej, ale zawsze jakoś. Gratuluję, że udało Wam się mnie utrzymać, to jedyne miejsce w sieci, które po 13 latach wciąż odwiedzam.

  #wykop #rocznicanawykopie #oswiadczenie
  pokaż całość

  •  

   @vakia: kibic Juventusu Turyn od 2003 roku, swojego czasu byłem zamieszany we współtworzenie dwóch największych w Polsce serwisów fanowskich :)

  •  

   @Bladi89: Pozdrawiam również... May the Force be with you ;)

   @msuma: Nie naprawione tagi - uwaga - nie przeszkadzają mi. Przywykłem. "Naprawienie tagów" to już od dawna taki element lokalnego folkloru. Poza tym spodziewam się, że jest poważniejszy powód nienaprawienia tagów niż lenistwo backendowców Wykopu czy brak czasu ;)

   @PozytywistycznaMetamorfoza: Dzięki... I wzajemnie, oczywiście :)

   @stranger13: Nie widzę powodu, dla którego nieszczęśliwi też nie mogliby starać się zacząć żyć szczęśliwie. Kwestia odpowiedniego nastawienia, chęci zmiany na lepsze i działania w tym kierunku. No i oczywiście trochę przypadkowego szczęścia nie zaszkodzi :)

   @kmds: @Klepajro: Dla mnie Wykop to od zawsze i na zawsze synonim głównej - na mirko zacząłem zaglądać bardzo późno. Zresztą nadal to robię tylko od czasu do czasu i bardzo dobrze, bo to nie dla mnie. Zwyczajnie czuję się za tam stary, chociaż jestem raptem niewiele przed trzydziestką. Lubię czytać fajne, inspirujące i wartościowe wpisy niektórych użytkowników, jak np. @Trollsky czy @imlmpe

   @msichal: Pamiętam 4,5 kg arbuza... A pamiętasz skomplikowany system luster? ;)

   @echelon_: Pamiętam... Pamiętam też, że byłem akurat w tej drugiej frakcji i nie miałem niczego przeciwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @FELIX90: Nigdy nie uważałem siebie ani tego serwisu za elitę Internetu, ale kiedyś można tu było znaleźć naprawdę bardzo dużo ciekawych użytkowników i sporo wartościowych linków. Teraz też się zdarzają, tylko przypomina to bardziej szukanie igły w stogu. Jeszcze 6-7 lat temu otwierałem linki w kolejnych zakładkach po kolei, jak leci, czytając wszystko. Teraz zdarzy mi się otworzyć dwa-trzy linki z hitów dnia, przeglądanych wieczorem, w dodatku najczęściej z dolnej połówki zestawienia. To świadczy albo o moim wybrednym guście, albo o zmianie zainteresowań, albo o spadku poziomu. Nie wiem, co się zmieniło, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Deaco: Zdjęcia w zbożu były naprawdę fajną sesją ładnej kobiety, zupełnie nie rozumiem, czemu tak to rozdmuchali i zrobili z tego aferę. Pozdrowienia dla @Elfik32, choć już pewnie pod innym nickiem :)

   @Wymiatashi92: Było tu wielu korwinowych kuców, to prawda - ale przynajmniej nie wtrącali polityki do komentarzy pod każdym możliwym znaleziskiem. Może dlatego, że newsy w większości były ze świata technologii?

   @Armo11: Marzy mi się taki Wykop (a przynajmniej jakiś subWykop na wzór subredditów) ze znaleziskami, które znajduję co tydzień na liście #unknownews - to jest naprawdę kawał dobrej roboty.

   @Mr_Plank: Bardzo lubię reportaże, biografie, książki podróżnicze i książki o neurobiologii/działaniu mózgu.

   https://helion.pl/ksiazki/plytki-umysl-jak-internet-wplywa-na-nasz-mozg-nicholas-carr,plytki.htm#format/d
   http://www.empik.com/steve-jobs-wydanie-filmowe-isaacson-walter,p1116821215,ksiazka-p
   https://ksiegarnia.pwn.pl/Bez-ograniczen,84908466,p.html

   Fajny jest też cykl książek podróżniczych Cejrowskiego - chociaż nie trawię jego poglądów i ignoracji, to do opowiadania historii podróżniczych ma facet dar.

   @WMPP: A jeśli stare konta na Wykopie będą kiedyś więcej warte niż bitcoiny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Może konto synowi przekażę, gdy się go doczekam... Jak już zgasnę i oczy zamknę ;)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (63)

 •  

  https://www.wikiwand.com/en/Caf%C3%A9_Europe

  Austriacka inicjatywa dot. kultury picia kawy i narodowych słodyczy w krajach członkowskich UE.

  #ciekawostki #jedzenie

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Bianconero

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.