•  

  Macie może jakieś takie sprawdzone grono autorytetów/ekspertów ( np. ze świata nauki, ekonomi itp), od których możecie się spodziewać że dostaniecie rzetelną, bezstronną informację a nie jakąś ideologiczną papkę? Chodzi mi o to, że przykładowo pojawia się jakiś impas w polityce, jakiś kryzys ekonomiczny czy problem prawny i macie tą pewność że ten wasz "zaufany ekspert" rozjaśni wam chociaż trochę problem. Zaczyna mnie powoli wpieniać że wszędzie są jakieś manipulację, podkoloryzowania, naciąganie itd. Fajnie by było jakby te osoby jeszcze były miarę aktywne na social mediach jakiś twitterach, fb i na bieżąco komentowały problemy.
  #nauka #prawo #ekonomia #polityka
  pokaż całość

  •  

   @Biedaczysko: poczekaj. na pewnym poziomie nie ma czerni i bieli, jest szarość i różne opinie. Nikt do końca nie wie czy lepszy jeszt korwinizm, pisizm czy peoizm. Jeżeli nadchodzi np. kryzys ekonomiczny to jedyne co możesz zrobić to przeczytać opinie różnych źródeł i samemu wyciągnąć wnioski. Ja swoje autorytety opieram jednak na stopniach uniwersyteckich, wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś zajmuje się daną dziedziną nauki od lat to się na tym zna. Znam ludzi którzy swoje autorytety opierają na żółtych napisach na youtube lub na innych mesjaszach youtuba którzy "powiedzą Ci jak jest na prawdę bo wszyscy kłamią". Niestety z doświadczenia właśnie Ci którzy mówią o tym, że odkryją przed Tobą prawdziwą prawdę są tymi co najcześciej się mylą ale to moja opinia. pokaż całość

 •  

  Ile mniej więcej spożywacie cukru, staracie się żeby stanowiły mniej niż 10% waszego zapotrzebowania kalorycznego czy wywalone( ͡º ͜ʖ͡º)? ja obecnie według fitatu coś koło 50-60g przy 2500kcal
  #mikrokoksy #dieta

 •  

  Mireczki mam pytanie,
  Od niedawna zacząłem ćwiczyć na siłce i trochę się naczytałem na temat planu starting strenght. Z tego co wiem na tym planie można osiągnąć fajną progresję jeśli chodzi o ciężar no ale właśnie, niektóre ćw takie jak np przysiad czy power clean zupełnie mi nie podchodzą. I teraz myślałem nad jakąś własną wariacją tego planu np. żeby robić w dzień treningowy zgodnie z tym planem np. MC, wyciskanie na ławce oraz stojąc a w inny dzień trening taki lajtowy typu ćw na brzuch,tric,bic, podciąganie i np. coś na łydk. Miałoby to jakiś sens??
  #mikrokoksy #silownia
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @Biedaczysko: jesteś początkujący, przez ileś tam miesięcy wszystko co tylko wymyślisz będzie miało sens i da ci progress

   w tym czasie sobie przemyślisz różne scenariusze

   a w ogóle jak to przysiad ci się nie podoba, to jest jedno z najważniejszych ćwiczeń, choćby z pustą sztangą, ale rób to!

  •  

   @Biedaczysko: Jak tak pokombinujesz to już nie będzie ten sam plan. Tutajpisałem jak to wyglądał z mojego doświadczenia. Też na początku używaliśmy SS (trochę niefortunny skrót ( ͡° ͜ʖ ͡°))

   Przysiad niestety jest bazą i musi być wykonywany, nie znajdziesz zamiennika.

   Baza wygląda tak:
   A: Przysiad 3x5, Bench Press 3x5, Deadlift 1x5
   B: Przysiad 3x5, OHP 3x5, Deadlift 1x5

   Gdy ciężar jest już zbyt duży, żeby robić deadlift 3x w tygodniu wprowadzane są power cleany. Mogą zostać zastąpione wiosłami, jeśli nie ma cię kto nauczyć Power Clean (zgaduję, że nie ma, a samemu trochę to zajmie i imo nie wykorzysta się potencjału tego ruchu). W ostatniej fazie MC robisz jeszcze rzadziej bo w A na zmianę z Power Clean/wiosło, a w B podciągnięcia (podchwytem). Przez wszystkie fazy wykonujesz siad 3x w tygodniu.

   Możesz dorzucić na koniec treningu jakiś conditioning, pompowanie bica jeśli chcesz. Nie ma to dużego znaczenia, o ile nie zaburzy to twojego progresu w tych podstawowych 3 ćwiczeniach, więc nie można przesadzać. Jeśli będziesz robił ten plan, to dojdziesz do takiego ciężaru, że na końcu trzeba będzie odpoczywać 3-7 minut między seriami i raczej nie będzie ci się chciało robić bicka.
   pokaż całość

 •  

  Hejka mireczki mirabelki jest ktoś na instytucie i czy wgl żyję xd
  #techno

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Biedaczysko

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi Biedaczysko

Osiągnięcia (2)