•  

  Co dzisiaj był za dzień!

  Ostatnio chodziłem mocno przybity, co zapewne odzwierciedliło się w moich wpisach i odzwierciedli się we vlogach. Postanowiłem wyjechać dziś z Byron Bay. Na weekend ceny hosteli idą 2x w górę, a wczoraj jak pod koniec dnia robiłem "follow upa" w związku z moimi CV usłyszałem "mate, sorry but I'm getting 20 resumes a day, I can't even remember if I talked to you" co uświadomiło mi jak małe mam szanse na znalezienie tu roboty.

  Wstałem o 5 rano i wdrapałem się na latarnię morską w celu zobaczenia wschodu słońca. Było magicznie - oprócz przepięknego wschodu widziałem też ok. 30-40 wielorybów, które płynęły parami w gigantycznej grupie. Jeden nawet skoczył! Niesamowity widok!

  Wróciłem do hostelu złapać jeszcze ze dwie godziny snu zanim mnie wyrzucą, potem obdzwoniłem paru pracodawców, którzy mnie subtelnie zlali, zrobiłem krótki spacer po mieście i poszedłem poleżeć na plażę pozastanawiać się gdzie mam jechać i co mam robić ze swoim życiem. Ostatnio w Byron jest jakaś afera z policją, która ściga dziewczyny opalające się topless, więc chyba w ramach protestu, albo z powodu nadchodzącego festiwalu muzycznego dziewczyny postanowiły pokazać swoje argumenty w tej sprawie, więc spędzenie popołudnia na plaży wydawało się dziś szczególnie kuszące xD

  Po dwugodzinnym użalaniu się nad swoim marnym losem spowodowanym podjęciem decyzji o opuszczeniu miasteczka, w którym się zakochałem postanowiłem iść na słynną pizzę za $5. Po drodze znalazłem już tanie bilety do Gold Coast i miałem już wpisywać swoje dane, ale schowałem telefon do kieszeni przy płaceniu za żarcie. Siadam do stolika, wyciągam tel a tam nieodebrane połączenie od nieznanego numeru 3 min temu. Serce mi zaczęło walić jak dzwon. Z każdym sygnałem dzwonienia byłem bliżej zawału serca (a nie odbierał długo...).

  - Hey, I just got a missed call from this number
  - Hi! This is Jack from the club. I talked to our GM and it looks like we could use a barback. Can I see you tomorrow at 5:30?

  Myślałem, że oszaleję ze szczęścia xD Jeden z najlepszych cocktail barów w Byron Bay chce mnie na barbacka! Byłem u nich 3 razy, za każdym razem byłem mocno zlewany, ale rozmawiałem z menadżerami sali, a teraz trafiłem na szefa baru, któremu pojawił się dziwny błysk w oku, gdy wspomniałem, że pracowałem za barem w Vail w Colorado.

  Co prawda powiedzial, ze na razie tylko 2-3 zmiany w tygodniu i raczej nie pozwoli mi się to odkuć, ale nawet przy minimalnej stanowej powinienem za 3 dni pracy być w trakcie pokryć koszt jedzenia i noclegów przez cały tydzień!

  Chwilę pózniej udało mi się znaleźć taniutki hipisowski hostel w dżunglii, w którym na cały regulator leci właśnie trance i jest gruby melanż. Co prawda 20 minut na piechotę od centrum byron, ale to zaden problem! Na dodatek jestem sam w pokoju i jest wifi (slabe, bo slabe, ale jest)! Na upartego mógłbym tutaj prawdopodobnie odbębniać 20 godzin w tygodniu w zamian za darmowy nocleg jeśli sytuacja by mnie do tego zmusiła :D

  W ciągu 5 minut całe moje nastawienie do otaczającej mnie rzeczywistości obróciło się o 180 stopni. Pojawił się płomyk nadziei na spełnienie marzenia! Ryj mi się nie przestaje cieszyć... jest pięknie! :D

  Od tego momentu będzie już tylko lepiej!

  Dobrego dnia! :D W załączeniu wzchut suonica :D

  PS. Jestem w szoku jak dużo mirków i mirabelek jest w Australii i jak wiele osób zaoferowało mi pomoc w szukaniu pracy. Często wieloletnie konta z praktycznie zerową aktywnością. Dziękuję Wam wszystkim bardzo! Społeczność wykopu nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać :)

  PS2. Czy ktoś zna jakieś godne polecenia materiały dot. nauki barmanowania? :))

  #podrozecasha #australia #emigracja #cashwusa #coolstory
  pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Oglądał ktoś kiedyś En Kärlekshistoria (1970)?

  Pierwszy raz oglądałem produkcję skandynawską i nie do końca zrozumiałem przesłanie filmu. Akcja rozgrywa się w Szwecji a głównym motywem jest młodzieńcza miłość. Film dziwny w odbiorze, gdyż niewiele jest tutaj dialogów oraz samo przedstawienie historii i scen znacznie różni się od tego do czego przyzwyczailiśmy się oglądając chociażby amerykańskie produkcje. Ciekawy jest również wątek wychowania, a dokładniej pewnego przyzwolenia na kontakty z płcią przeciwną czy korzystaniu z używek w bardzo młodym wieku.

  Film dostępny z tego co pamiętam na youtube oraz na putlocker (napisany po ang do pobrania)

  #filmnawieczor #film #kino #szwecja #szwedzki
  pokaż całość

  +: fen1x
 •  

  Hej #krakow gdzie mogę znaleźć jakiegoś dobrego fryzjera dla mężczyzn? Coś żeby sami podpowiedzieli jaka fryzura pasuje, jak ściąć żebym wyglądał jak człowiek itp

  #fryzura #modameska

 •  

  Przenosił się ktoś z #korpo w Polsce do innego kraju? Jakie są plusy i minusy? Robią problemy czy ułatwiają? (chodzi głównie o stanowiska związane z usługami finansowymi, nie IT)

  #praca #pracbaza trochę #emigracja

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Bolzano

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.