Jak coś wymyślę to tu wrócę :P

 •  

  Potrzebuję rady eksperta. Moje rolki (kółka) odmówiły posłuszeństwa. Stwierdziłem, że zamiast kupowania nowych kółek,/łożysk to kupiłbym od razu jakieś porządne rolki.
  Ale co to znaczy porządne? Na co zwrócić uwagę, jakie byście mi polecili?

  Lubię sobie przeskakiwać z jednej ścieżki na drugą. Jak ktoś zostawi hulajnogę na ścieżce to bez problemu przeskoczę i pojadę dalej. Lubię też podpatrzeć jak ktoś jeździ na slalomie i naśladować
  #rolki
  pokaż całość

 •  

  Mam takie ciągi znaków. Pod nimi powinny kryć się hasła.
  Pytanie czy one są zaszyfrowane czy może zahashowane? W jaki sposób dowiedzieć się co jest wykorzystane?

  - $2y$10$H3WIcPBQzwI8IqKqhkUd.uVYH8V00bnn1e5YDfkK22uxi/r3Ahx9q
  - $2y$10$GMxA6YVnR7C6wIpKrFxYauoqtIJeEXzIsBHke/C1HN2pdq/nyvR8i
  - $2y$10$Hb.HN9VXqPDJ2w0gui2cPOvkrEEYvyqlh46RK/TPi8aDut5SCzSZm
  #security #bezpieczenstwo #informatyka #sysadmin #niebezpiecznik pokaż całość

 •  

  Mirki teoretyczna sytuacja. Pracujecie za 5k netto, nie robicie prawie nic w pracy, całymi dniami możecie siedzieć na wykopie/reddicie gdzie chcecie ale równocześnie na tym stanowisku nie ma żadnego rozwoju, będziecie robić dokładnie to samo do końca życia, może jedynie trochę wzrośnie wypłata.

  Zmieniacie pracę na płatną 3k netto, ale z możliwością rozwoju?

  #pracbaza #kiciochpyta pokaż całość

  Zmieniacie robotę na nową mniej płatną czy zostajecie w starej?

  • 496 głosów (80.13%)
   Stara
  • 123 głosy (19.87%)
   Nowa
  •  

   @Nupharizar: Z mojej perspektywy (IT) wszystkiego (prawie) mogę nauczyć się w domowym zaciszu. Dzięki temu gdybyś pracował w IT mógłbyś zarabiać 5k, a te 8h w pracy, w których i tak nie pracujesz mógłbyś poswięcić na samorozwój.

   Z drugiej strony tak jak napisał @jbc_wszystko zależy jaka branża. Są branże gdzie sprzęt kosztuje krocie i doświadczenie możesz zyskać jedynie w pracy.

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Rezeewować czy i tak anulują?
  #wakacje #booking 4 noce 200m od plaży nad Bałtykiem

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20220624-105916_Bookingcom.jpg

 •  

  Mirki,

  Ponieważ do końca roku mam kontrakt z obecnym klientem jako zwykły sysops powiedzmy mid, a wiadomo, że idąc na kolejną fuchę człowiek będzie chciał lepszy $ - staram się zwiększyć wartość na rynku (teraz nie ma jakiegoś problemu, na LN pare ofert w tygodniu wpada, ale zawsze warto się rozwijać )
  Do końca roku chcę zdać jeden cert z chmury na poziomie associate. Obecnie z certów IT zdany mam tylko ten podstawowy AZ 900 azura, bo miałem voucher no i chciałem już w praktyce zobaczyć jak to wygląda.

  Uczyłem się do tej pory do AWS solution architect - przerobiłem jakieś 30 godzin z kursów.
  Jednakże w obecnej pracy stała się dobra rzecz, wpadł mi projekt w GCP, dzięki czemu złapałem pierwszą produkcyjną styczność z chmurami (wcześniej ogarniałem na prodzie tylko środowiska w onpremie). Nie są to Bóg wie jakie rzeczy - vmki , vpc , jakieś prognozowanie wycen itd. ( wcześniej oczywiście kontakt z GCP miałem LABowy, przerabiałem ten program GCP cloud skills challenge)

  Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie na razie olać kurs do egzaminu aws solutions architect ( z awsem nie miałem żadnej styczności produkcyjnej, tylko własne rzeczy plus kurs gdzie też labuje) i może przygotować się do egzaminu GCE czyli odpowiednika solutions architecta w GCP.
  Zawsze to chyba lepiej, że mam taki egzamin podparty jakimś tam półrocznym doświadczeniem produkcyjnym w GCP.

  Z drugiej strony - AWS popularniejszy, tylko jak trafi się w wymaganiach na daną rolę GCP - to powiem, że w miarę ogarniam bo pracowałem produkcyjnie, zastanawiam się tylko - czy jak trafi się w stacku AWS to przejdzie to, że mam taki certyfikat a nie ruszałem nic produkcyjnie - czy to nie będzie trochę dziwnie wyglądać. ( po prostu tak sie zdarzyło, że akurat w firmach gdzie pracowałem nie używało się tak chmury)

  A może olać te certy chmurowe i przygotować się do CKA bądź CKAD z kubernetesa? ,(którego też się ucze na kodekloud ) Nie wiem co będzie mocniejszą rzeczą w CV przy negocjacjach. Obecny stack co ogarniam bądź ogarniałem produkcyjnie to : vmware vsphere, hyper-v, citrix, terraform, gcp, win server, ad, domeny gpo itd., centosy, suse, ubuntu, mssql, mysql , jakieś softy do backupów w dużej skali, oracle db, powershell, bash , python i jakieś tam inne pierdoły . Jakieś też doświadczenie mam od półtora roku ogarniać ww. rzeczy w dużym korpo środowisku (kilka własnych DC, +10 K pracowników w eu)
  #devopsiarz
  #devops15k
  #cloud
  #devops
  pokaż całość

  •  

   @water-watera: Kubernetes jest pożądany na rynku i wiedzę możesz też wykorzystać w onpremie. Niedawno z firmy odszedł architekt, ktory zajmował się chmurą do innej firmy żeby zajmować się on-premem.

   Co do wyboru między GCP, a AWS. Brałbym GCP jeśli masz styczność. Nienawidzę uczyć się tylko żeby się uczyć. Najlepiej wychodzi mi nauka podparta praktyką. Nauka, że muszę coś zrobić i dążę mały kroczkami do celu.

   Nie przejmuj się ofertami na rynku. Z GCP też są oferty.
   pokaż całość

 •  

  Idiom na dziś:

  to wrap one's head around sth

  pokaż spoiler to understand something challenging
  zrozumieć coś


  Przykłady użycia:

  - I cannot wrap my head around the latest design. It's just too complex!
  - He was trying to wrap his head around the idea of a new company.

  Zaplusuj ten wpis, a zawołam Cię jutro z nowym idiomem.

  Wolisz dostać idiom codziennie rano do skrzynki mailowej?
  Zostaw maila na idiom.academy lub zasubskrybuj na Messenger

  #angielski #angielskizwykopem

  Do obserwowania/czarnolistowania:
  #idiomacademy
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Caishen

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.