•  

  Mam dysk HDD w obudowie przenośnej i straciłem z niego część danych. Ktoś doradziłby czy można i jak je odzyskać?

  Wyjąłem ten dysk z laptopa(z Windowsem 10), z którego nikt nie korzystał praktycznie i pozostałe wolne miejsce wykorzystywałem do swoich potrzeb. Ostatnio musiałem go włożyć znowu do laptopa na dosłownie godzinę czy dwie a następnie wyjąłem i korzystałem z niego dalej jako dysk przenośny.

  Problem jest w tym, że po tej czynności część danych z dysku zniknęła albo jest po prostu niewidoczna. I wydaje mi się, że część danych, których tam nie było mogło się znowu pojawić. Raz pojawiły mi się moje dawne foldery w eksploratorze plików, ale dosłownie od razu zniknęły.

  Podejrzewam, że Windows przywrócił jakąś ostatnio znaną konfigurację czy coś, ale możliwe jest to, że usunął mi dane bezpowrotnie? Da się je jakoś odzyskać?

  #pcmasterrace #komputery #informatyka
  pokaż całość

 •  

  Mam Thosiba Satellite A300 PSAG8E-01600FPL i nie zainstalowany Windows 7 nie chce się uruchomić.

  Zatrzymuje się na ikonce Windowsa i albo laptop się resetuje albo zawiesza obraz z tą ikoną. W biosie mam tryb AHCI lub Compatible. Na compatible wyrzuca blue screen i resetuje laptopa.
  Dysk jest sprawny, smart test niczego nie pokazał.

  Dodatkowo nie mogę zabootować pendrive z Windowsem7 ani 10 na tym laptopie, , bo pendrive wykrywa, instalator się wczytuje i zostaje czarny ekran lub laptop się resetuje. Przełożyłem dysk i nagrałem na czysto windowsa 7 na innym laptopie i tam wszystko normalnie działa.

  Na tym Toshiba jedynie działa tryb awaryjny, ale nic poza tym.
  W rejestrze sprawdzałem czy jest tryb AHCI włączony i wartości w rejestrze dobrze są ustawione.

  Jakieś pomysły co może być przyczyną? Brak jakichś sterowników?

  Nie mogę znaleźć sterowników bezpośrednio do tego laptopa, ale próbowałem instalować w trybie awaryjnym sterowniki od chipsetu i kontrolera sata czy jakoś tak i też nie pomogło.

  Z góry dzięki za wszelaką pomoc

  #pcmasterrace #komputery #informatyka #laptopy #windows
  pokaż całość

  +: bgb1
  •  

   @Carlos19: właśnie widziałem, że też o tym pisali, np. tutaj:

   "What's happening is that certain capacitors on the motherboard that regulate the current of the CPU have started to fail. So whenever the CPU changes its clock speed or multiplier, the capacitors do not deliver the required voltage to it and the CPU malfunctions. This causes the system to reboot. Some users have fixed the issue by replacing the faulty capacitors (they are located directly behind the CPU socket on the motherboard).

   Intel refers to this throttling technology as Speedstep. Windows Safe Mode seems to not use this CPU function which is why the system doesn't reboot in that mode. Disabling all the processors in Device Manager prevents normal Windows mode from using it as well. As long as the CPU doesn't use Speedstep, no spontaneous reboots will occur."
   pokaż całość

  •  

   @bgb1 udało się! W rejestrze musiałem wyłączyć intelppm.sys i włączył się w końcu. Dzięki za naprowadzenie na rozwiązanie i za pomoc :D

   +: bgb1
  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Zacznę od tego, że zupełnie nie znam się na rowerach dlatego proszę o poradę jaki rower kupić tak do 3000 zł(najlepiej na raty 0%)? Jeżeli warto dołożyć 500 to też to rozważę.

  Aktualnie mam za mały już na mnie rower i jazda sprawiała mi problemy po dłuższym czasie. Dotychczas robiłem trasy 20-50km, ale chciałbym w tym roku zrobić trasy do 100km.

  Jeżdżę w 80% po asfalcie, który nie zawsze jest w dobrym stanie i czasami przez lasy i polne drogi.
  Chciałbym też teraz szybciej jeździć, bo dotychczas jeździłem średnio 20-22km/h przy dużym wysiłku i szybkim pedałowaniu.

  Oglądałem Kross Evado 5.0 czy 6.0, ale nie wiem czy to będzie dobry wybór dlatego proszę o radę

  #rowery
  pokaż całość

  •  

   @kodecss: v-brake w 2022 ? Serio :D? Może jeszcze wolnobieg i korba na kwadrat... ;)

  •  

   @Talarkowy: No nie zesraj się.
   Napisałem wyżej.

   Jak kupiłem rower używkę miałem tarcze, jak się tarcze zjebały, założyłem v brake - bo w moim wypadku i moich znajomych było w ciul paprania się żeby to założyć poprawnie itp itd.

   Ale nie zauważyłem żadnej różnicy w jeździe "hobbystycznej" przy v brak i hamowaniu - no ale faktycznie w 2022 r to może będzie jakaś różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   BTW miałem tarcze oddałem do serwisu, przy intensywnym hamowaniu piszczały jak głupie a w deszczu to w ogóle- serwisant powiedział, że tak ma być - może chujowy serwisant, albo chujowe hamulce tarczowe.

   Wyeksploatowałem tarcze do końca i założyłem vbrake, za cały komplet razem z klockami wydałem 100 zł - 5 minut grzebania żeby to założyć, rower hamuje w miejscu, nie piszczy.

   Ale spoko w sezonie 2022 z powrotem się przerzucimy na tarcze bo vbrake to "przeżytek"
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Czy mając legitymację ZHDK mogę wejść do gabinetu poza kolejnością mimo umawiania się na konkretną godzinę i mając dany numerek w kolejce?
  W rejestracji usłyszałem, że legitymacja uprawnia do szybszych zapisów, ale, że mając numerek i na konkretną godzinę z legitymacją nie mogę wejść szybciej. Było to w sytuacji gdzie było spore opóźnienie i przyszedłem na swoją godzinę wizyty, ale i tak przede mną było 5 osób z wcześniejszych godzin

  #krwiodawstwo
  pokaż całość

 •  

  Mam dell inspiron 15 3567 i chciałem wymienić dysk na ssd, dołożyć ramu i zmienić pastę termoprzewodzącą. Wszystko poszło sprawnie, ale po złożeniu laptop jakby startuje, wentylator zaczyna się kręcić, obrazu brak a po chwili laptop się wyłącza. Co może być przyczyną?
  #komputery #pcmasterrace #laptopy #elektronika

 •  

  Mam legitymację ZHDK i próbuje się dostać do lekarza specjalisty, ale w kilku już przychodniach słyszę odpowiedź "nie mam gdzie Pana nawet wcisnąć", "wolne terminy są na nowy rok dopiero", "książeczka niczego nie zmienia".

  Jak mogę skłonić Panie w recepcji, że jednak mam swoje prawa, gdzie mogę zaskarżyć przychodnię, co robić jak dalej będą odmawiały?

  #krwiodawstwo

 •  

  Mam HP OMEN 15 2020 z Ryzen 4600u i mam problem z pracą procesora a raczej z ustawieniami Windows 10.
  Gdy mam włączony plan zasilania oszczędzanie energii, czyli z: zarządzanie energią procesora-zasady chłodzenia systemu-pasywne to wtedy procesor działa dokładnie na 1400 MHz, nie mniej nie więcej (czasami na 1700 chwilę skoczy).
  Natomiast jak ustawię plan zasilania z ustawieniem "aktywne" to procesor działa na maksa, czyli 3900 MHz niezależnie co robi czy przeglądając internet czy grając w gry.
  Czy można jakoś to dostosować, żeby pracował na różnych MHz w zależności od potrzeb?

  #informatyka #pcmasterrace #laptopy
  pokaż całość

  •  

   @Carlos19: Chłodzenie pasywne, czyli bez wentylatora. Ogranicza Ci szybkość, żeby nadążał z pasywnym odprowadzaniem ciepła i się nie grzał. Siłą rzeczy nie może więc pracować z pełną wydajnością

  •  

   @odysjestem przy pasywnym wentylator też normalnie chodzi, jedynie przez niższe taktowanie tak się laptop nie grzeje. Mi chodzi o to, żeby procesor zaczął dostosowywać taktowanie do aktualnie wykonywanych procesów, bo nie potrzebuje na przeglądarce 3900 MHz czy w grach jak 60 fps(taki ustawiłem limit) trzyma mi zarówno na 1400 MHz jak i na 3900 MHz

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Carlos19

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)