•  

  #pihole #openwrt #router #adblock

  ma ktos sprawdzona liste youtube adblock pod pihole? korzystam z tej https://github.com/kboghdady/youTube_ads_4_pi-hole ale coraz slabiej filtruje

 •  

  Powie Mi ktoś ocb? Nie moge zalogować się do gry bo mam ciągle takie coś.
  #minecraft

  źródło: obraz_2021-08-01_235745.png

 •  

  Jedną z najzabawniejszych rzeczy na wykopie są #rozdajo gdzie wybitni programiści, prawnicy i lekarze, zarabiający 15-40k miesięcznie - biją się o kupon na jedzenie za 2 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  W skrócie: HashUp jest wykopową kryptowalutą, która chce wsadzić stan posiadania licencji oprogramowania do tokenu, by gracze w końcu mogli robić z cyfrowymi wersjami oprogramowania tak jak kryptowalutami, co przypominać będzie wymianę płytami CD lub kartridżami - jak za starych dobrych czasów. Dzięki temu cena oprogramowania w końcu wyznaczałaby się popytem i podażą, Twórcy bez żadnych pośredników mogliby zacząć wydawać gry bez prowizji. A dzisiaj będę opisywał pierwszą grę, której cena wyznaczana będzie popytem i podażą. Ponadto trochę edukacji dla zielonych oraz wiadomość dla młodych programistów o tym jak mogą nam pomóc.

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/
  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf by @marcinlewy

  #rozdajo Narazie rozdaliśmy 3.57 mln # / 21.37 mln # na wykopie. KAŻDY adres dostaje minimum 100# pod postem, już wysyłamy skryptem 24h po publikacji posta, komentarze wynagradzam wedle uznania. Doceniam merytorykę i dobry humor. Jeśli ktoś nie dostał, to znaczy że źle skonfigurował. Tutaj jest konto z # dla wykopków: https://bscscan.com/address/0xB07420e019Af2B2d9Ee6c1394570Ba337F639F09
  Blockchain docelowo jest publiczny i transparenty, oznacza to że możecie śledzić każdą transakcję #, do czego namawiam. Ahh, gdyby można było tak śledzić wydatki publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zapraszam na historię moich wpisów, by prześledzić historię HashUp. Myślę, że jest bardzo ciekawa: https://www.wykop.pl/ludzie/wpisy/OrzechowySos/

  Przypominam o roadmap dla wykopków:
  1. Rozdajemy # ile wlezie na wykopie, promujemy ideę wolnorynkowego oprogramowania i przywrócenia posiadania cyfrowych wersji gier, zbieramy najlepszych ludzi jakich uda nam się znaleźć, legalizujemy się, kodzimy open source od samego początku i wydajemy pierwszą wolnorynkową grę i gry napisane przez wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  2. Robimy razem dymy na reddit, promujemy naszą idee i w ogóle zaczynamy światową dyskusję na temat tego, że coś jest nie tak skoro cyfrowe wersje gier po zakupie nie należą do nas. Ponadto będzie grubo, bo jesteśmy pierwsi na świecie w czymś co jest tak oczywiste :)

  Opis pierwszej gry jaką chcemy wydać
  Wyobraź sobie, że cofnąłeś się w czasie do 29 października 2013 roku, kiedy cena Bitcoina przekroczyła 1000$. Masz 100$ w kieszeni i Twoim zadaniem jest zarobić 1 000 000 $ na historycznych cenach kilku najpopularniejszych kryptowalut. Po kliknięciu "go to sleep" następuje następny dzień, a wraz z nim nowa cena Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierwotnie myślałem, że samemu dam radę napisać grę i nawet przygotowałem prototyp, który możecie zobaczyć na zdjęciu w komentarzu. Gry będzie dokładnie 10 000 sztuk, każdy po zakupie będzie mógł ją odsprzedać, pożyczyć koledze - jak pokemony. Cena startowa wynosić będzie 1$, nie mam pojęcia jak cena będzie kształtować się w czasie, ponieważ będzie to pierwsza gra, której cena wyznaczana będzie przez popyt i podaż. Wszystkie zyski z gry przeznaczone będą na rozwój HashUp. Rozdam kilka sztuk na wykopie.

  Jak młodzi programiści mogą nam pomóc?
  Piszcie gry, które będzie można odpalić w przeglądarce, a my je wydamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (właściwie, to Wy jako Twórcy sami ją wydacie, o czym piszę dokładnie w whitepaper). Dodatkowo zapewnimy płynność w postaci 50k-150k # w zależności od spodziewanego ruchu na gierce, ponadto płacimy po między 10k a 200k # za każdą grę, której autorem będzie jakiś wykopek lub znajomy wykopka. Niestety, ale by wdrożyć architekturę opisaną w MVP w whitepaper potrzebujemy samych midów-seniorów i tech leadów, dla rekrutacji których przewiduję następny post z dokładniejszym opisem architektury i wymagań dla programistów.

  Jak mid, senior, tech lead czy pm może nam pomóc?
  Obecnie prowadzę rekrutację wyłącznie na Tech Lead dla każdego z segmentów MVP. Wymagania - 5 lat expa, doświadczenie jako Tech Lead/CTO/Senior z elementami zarządzania. Osoby zainteresowane proszę o priv z opisem doświadczenia, linkedin oraz miejscem w MVP gdzie się widzisz. Płacimy po 1.5mln # dla każdego Leada, których ma być około 4-6 + $ w krypto do uzgodnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będziecie zarządzać osobami, których pozyskamy z oficjalnej rekrutacji, którą opublikuję za kilka dni. Waszym zadaniem będzie dowiezienie do 3-4 miesięcy architektury z MVP, ja będzie Project Ownerem i będą tak naprawdę waszym klientem. Więc jeśli ktoś marzył o prowadzeniu świetnego projektu Open Source od zera to zapraszam o kontakt.

  Jak osoby nietechniczne mogą nam pomóc?
  Powiem tak: zbierajcie #, plusujcie posty o HashUp i dołączcie do projektu na telegramie: https://t.me/HashUpIt Narazie nic nie spamujemy, zaczniemy tam prowadzić komunikację za miesiąc. Zapraszam też do obserwowania naszego profilu na linkedin: https://www.linkedin.com/company/hashupit/ Tutaj niedługo zaczniemy pisać posty, narazie nic tam nie ma.
  Projekty, które mają po 4k osób na telegramie są warte po 50mln $ ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale o liczbach i kapitalizacjach kryptowalut napiszę niedługo osobny post. W każdym razie to co chcę powiedzieć to to, że każdy z was dodaje ogromną wartość naszemu projektowi jeśli śledzi nas w social mediach. A tam naprawdę nie będziemy spamować.

  Status projektu
  Od 2 sierpnia nad projektem full-time będzie pracować około 8 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°). 7 z nas pracować będzie w biurze w Katowicach i na pewno wrzucimy zdjęcia ze składania mebli :). Do 2 sierpnia projektem zajmowałem się jedynie ja sam, więc myślę że teraz całość będzie znacznie profesjonalniej wyglądać. Całe przyszłe 2 tygodnie poświęcę na rekrutację odpowiednich programistów oraz mamy 4 bardzo ważne spotkania biznesowe z propozycją współpracy. Trzymajcie za nas kciuki :)

  Trochę edukacji dla zielonych
  Blockchain jest wielką zdecentralizowaną, publiczną i transparentną bazą danych. Oznacza to, że wszystkie interakcje na nim można śledzić i są zupełnie publiczne. Chciałbym w tym poście zawrzeć kilka przydatnych linków związanych z HashUp.
  https://bscscan.com/token/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#balances <= tutaj można sprawdzić, kto posiada ile #. 3.5mln # trzymają nasi advisorzy, niedługo wyślę pierwsze większe sumy do bardziej zaangażowanych osób, co będzie widać właśnie tutaj.
  https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f <= Tutaj znajduje się kontrakt HashUp, czyli tego co wysyłam Wam. Jest to zwykły token ERC20, który będzie służył do kupowania wolnorynkowego oprogramowania.
  https://bscscan.com/address/0x2ce9daaaecf41914504d60ea9c7c8df1dc44ba9f#code <= tutaj znajduje się kod naszego Kontraktu
  https://bscscan.com/ <= To jest explorer blockchaina z którego korzystamy. Możecie wkleić tam swój adres, by zobaczyć czy posiadacie #. Wszystko jest publiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zastosowania blockchain w przyszłości
  - Zdecentralizowany steam, z publicznym stanem posiadania licencji do oprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Monitorowanie wydatków publicznych, ponieważ społeczeństwo powinno dokładnie wiedzieć na co idą pieniądze z ich podatków.
  - Przeniesienie akcji na blockchain pozwoliłoby wymieniać się bezpośrednio między graczami giełdowymi, bez żadnych pośredników
  - Przeniesienie przedmiotów w grach na blockchain pozwoli na wymianę choćby skórkami w lolu czy skinami w cs między użytkownikami. Generalnie Twórcy jeszcze nie wiedzą, że w ten sposób zarobiliby znacznie więcej niż w obecnym modelu dystrybucji, ale myślę że krocząca bańka growa, która ma obecnie miejsce, pokaże w praktyce to Twórcom i w przeciągu 1-3 lat takie coś stanie się normalne.
  - Powstanie alternatywnej sieci do obecnej, gdzie ludzie sami będą zarabiać na jej udostępnianiu. Takie coś już jest i nazywa się helium, a tu mapa z powierzchnią: https://explorer.helium.com/ Jakbyście kupili 1 router za 3 tysiące złotych w grudniu to w pół roku wykopałby wam 150k złotych. Obecnie sieć rozrasta się w tempie 30% nowych routerów miesięcznie. Projekt HashUp i zaproponowany przeze mnie model dystrybucji # bardzo wzorował się na modelu dystrybucji Helium.

  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dobrnęli do końca. Czeka nas jeszcze masa pracy, by dowieźć nasz temat i przy okazji doedukować ogromną część społeczeństwa, że sam blockchain i kryptowaluty to nie jest coś złego tylko coś, co pozwoli nam wszystkim uciec od zbędnych scentralizowanych pośredników i być może nieuniknionej hiperinflacji, która nadejdzie prędzej czy później. W skrócie: gdyby dolar był kryptowalutą, to byłby totalnym shitcoinem - jego podaż w ciągu ostatniego roku wzrosła o 40% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Takie rzeczy są nie do pomyślenia w świecie kryptowalut.

  I na koniec moje motto. Motto pochodzi od samego Satoshiego Nakamoto. Była to jedna z pierwszych odpowiedzi na zarzut, że Nakamoto chce rozwiązać Bitcoinem wiele złożonych problemów tego scentralizowanego świata.

  Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years.

  Źródło: https://satoshi.nakamotoinstitute.org/emails/cryptography/4/#selection-43.0-43.106

  Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za dotarcie do końca. Cześć!

  #up #blockchain #kryptowaluty #programowanie #pracait #programista15k #gry #grybezpradu #praca #bitcoin
  pokaż całość

  źródło: 227800411_224756692891338_6578696869322327649_n.gif

 •  

  Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jakim cudem chezjusz zdobył taką popularność? Dosłownie pół roku temu oglądałem jego odcinki co miały po 20 łapek w górę i wtedy trollowały go anony z karachana, a teraz nagle wybiło mu prawie 300 tysięcy subów.
  #chezjusz #minecraft #polskiyoutube

 •  

  I cyk nowa platforma znaleziona, wielka akcja służb zamknięcia czatu w internecie zakończyła się gigantycznym sukcesem xD

  gettr .com / user/ poufnarozmowa

  #dworczykgate #poufnarozmowa #poufna #dworczyk #polityka #bekazpisu #poufnarozmowa

 •  

  Z takich największych osiągnięć to nigdy nie grałem w minecrafta.
  #minecraft

 •  

  W skrócie: Wykopowicze tworzą zdecentralizowaną platformę dystrybucji oprogramowania, która pozwoli na wysyłanie oprogramowania jak emaili. Zasady obrotu wtórnego są dowolnie kształtowane przez Twórców w "GameContract", czyli producent ma pełną kontrolę nad rynkiem wtórnym. Jesteśmy pierwsi na świecie, którzy wydadzą wolnorynkową grę.

  Rozdaliśmy na wykopie: 1.002 mln # / 21.37 mln # - więc jeszcze jest paliwa :) My mamy oczywiście skrypt do wysyłania, ale po co. Ja naprawdę czytam i wysyłam ręcznie każdy #. Wasze zdanie jest dla mnie ważne.

  Instalujcie WOLLETY i kręcimy małysza

  Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
  Strona o projekcie: https://hashup.it/
  Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf @marcinlewy dobra robota!

  @Fiemka przygotował zajebistą grafikę na stronkę, więc warto wbić zobaczyć jeszcze raz.

  Zgodnie z ankietą z Robercik Gryn wygrał: link do ankiety. Akurat robi teraz projekt krypto i szuka partnerstw :). Wziął komorę do skanowania ludzi i generuje na tej podstawie NFT, które jest nośnikiem informacji o rzeczywistości i można na jego podstawie wsadzać rzeczywistość do cyfrowego świata. Czyli na przykład Andrzej Duda robi sobie skan w komorze od Gryna i jeśli ktoś posiada to NFT to może grać jako Andrzej Duda w grach kompatibilnych z projektem od Gryna - podoba mi się. Gryn potrzebuje gierek zgodnych z jego systemem, a my mamy najnowocześniejszy system dystrybucji oprogramowaniem jaki istnieje i będzie totalny game changerem, bo ludzie w końcu zaczną posiadać oprogramowanie, które kupili. No jak tu nie zawrzeć z nim partnerstwa. Wyobraźcie sobie to. Jedziemy na E3, nudy jak co roku jakie premierki i cyk. Komora od Gryna do skanowania ludzi do cyfrowego świata razem z zdecentralizowaną platformą dystrybucji, która rozwali Steam, bo w końcu wprowadza coś nowego do systemu dystrybucji. No robilibyśmy razem takie dymy, że ciężko byłoby się nami nie zainteresować.

  Gryn nie czyta social mediów, ale uważnie czyta komentarze pod swoim projektem na Linkedin. Zaspamujemy mu go :)

  To jest nasza wiadomość do Gryna, skopiujcie ją i wklejcie swój adres. Każdy komentarz dostanie po 100 #. Bez limitu :) Czyli jedna osoba może dodawać dowolną ilość :) Zaspamujcie mu tego posta i profil w ogóle. Polubcie jego post, on robi naprawdę świetną rzecz: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6823902437372420096/

  We need you and you need us. We'll pump reddit together. https://hashup.it/

  W dodatku 5 osób zgarnia MetaHero warte 50zł które może sobie sprzedać lub potrzymać #hodl :)

  Jak on to mówi? #jedziemy

  Przy okazji zapraszam do obserwowania naszego pierwszego social media: https://www.linkedin.com/company/hashupit/
  I dołączenia do telegrama: https://t.me/HashUpIt

  Jeśli chodzi o najbliższe posty to:

  1. Za około 1-2 dni wrzucę post na temat rekrutacji do projektu nad pierwszą wolnorynkową grą, czyli taką której cena będzie ustalać się wolnorynkowo. Budżet na projekt wynosić będzie około 3 mln #, ja przekażę dokładny stack technologiczny w poście. To będzie w sumie historyczne zadanie. Bo jesteśmy pierwsi na świecie.
  2. Potwierdzenie statusu z Grynem, zobaczymy czy będzie nas chciał. Jak się nie uda to #lecimy do Jarzomba. Bardzo go lubię, trzeba dać mu szansę. Czuję że to się uda. Szanuję, że wygrał z Zaorskim. Kamil wow.
  3. Dokładny post z rekrutacją dla programistów, gdzie dokładnie opiszę każdy sektor MVP, co trzeba tam dowieźć i czego szukamy na tym etapie. Kontaktuje się ze mną masa programistów, co mnie bardzo cieszy :) Wierzę, że uda nam się zbudować razem po finansowaniu świetną firmę z 6h pracy dziennie lub 8h po 4 dni pracy. Oczywiście ze stawką rynkową za cały etat :). Badania pokazują brak utraty wydajności dzięki takiemu systemowi. Zobaczymy.
  4. Status z Jarzombem.
  5. Powiem o swoich motywacjach i dlaczego uważam, że odniesiemy sukces. Przedstawię się wszystkim, musicie znać CEO. To co robię zajmuje obecnie całe moje życie i nadaje temu sens. My naprawdę jesteśmy pierwsi na świecie!

  I co, klasycznie #rozdajo . # wysyłam w zależności od wartości komentarza od 100 do 5000#. Wedle uznania

  Myślę, że bardzo wartościowym byłoby pokazywać ile Wykopowiczy zaangażowanych jest w projekt. Będę aktualizować listę co post. Moi doradcy to pierwsza klasa, poznają mnie z bardzo wartościowymi ludźmi. 2/3 aktualnych advisorów to wykopki, lecz nie godzą się na publikacje pseudonimu na wykopie. Zrozumiałe.

  Lista chwały:

  @Kaioshin - grafiki
  @Fiemka - grafiki
  @sunnyhaze - Autor pierwszego mema o HashUp.
  @grass69 - Animacja film na youtube
  @ggAAs - pierwsza osoba, która napisała że tchnęliśmy w niego nowe życie :) Marketing, SEO
  @OrzechowySos - CEO, rzucił pracę i dla projektu
  @Szkolna17PsychoFan - Mobile CTO, będzie nam robił portfel
  @schaefer - PR
  @minejaszczur1337 - Junior engineer
  @AliSale_pl - Telegram
  @marcinlewy - przygotował nową wersję PDF how2get#

  To na pewno nie wszystkie osoby, pracuję nad listą. Na pewno z każdym postem będzie nas więcej :) Chodzi przecież o to, by wbić na reddit cali na biało. Przed redditem zrobimy polskie ICO, żeby ogarnąć bańkę czy dwie na LP, czyli żeby była płynność na naszym kochanym #.

  #up #programista15k #pracait #kryptowaluty #bitcoin #upit
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2021-07-23 o 10.05.20.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika CinExPL

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)