O MNIE

 •  

  Jak mam grubo ponad 1k godzin przegrane w europce i setki w imperatorze oraz hoiu to długo zajmie mi nauka gry w ck2?
  #ck2 #crusaderkings

 •  

  Jaka jest wasza ulubiona klasa postaci w Mass Effect 1? Niekoniecznie najlepsza, najsilniejsza, ale taka, którą Wam gra się najprzyjemniej. Ankieta na potrzeby materiału. Ważne! Przy wyborze proszę się kierować rozgrywką wyłącznie w pierwszej części trylogii, a nie tym, że np. "szturmowiec, bo w ME2 dostaje szarżę".

  #masseffect #gry #crpg #rpg pokaż całość

  Ulubiona klasa:

  • 14 głosów (22.95%)
   Żołnierz
  • 7 głosów (11.48%)
   Inżynier
  • 17 głosów (27.87%)
   Adept
  • 10 głosów (16.39%)
   Szpieg
  • 4 głosy (6.56%)
   Strażnik
  • 9 głosów (14.75%)
   Szturmowiec
 •  

  Dzień 13. - Anime które mógłbyś/mogłabyś oglądać w nieskończoność.
  Bardzo dużo serii miałem zamiar tu dać jak chociażby Fullmetal alchemist,Death Note albo Monster ale jednak dam coś mniej wydaje mi się oczywistego.Seria Slayers.Try trochę mniej bo tam trochę olano postacie Zelgadisa i Amelli a odcinki niezwiązane z głównym wątkiem były zwyczajnie słabe.Przyjmijmy,że kontynuacje po latach nie miały miejsca.Legendarnych anime po prostu nie powinno się ruszać.Niech sobie spokojnie leżą.Tam tylko według mnie wyszedł dobrze jeden odcinek w Evolution-R o przeszłości Zelgadisa.Głównie ta świetna seria fantasy od J.C.Staff kupiła mnie chemią pomiędzy bohaterami,sympatycznym humorem i ich heroicznymi przygodami.Slayersi większości widzów powinni się spodobać bo to przede wszystkim świetna zabawa. #anime #animedyskusja #anime30dnichallenge pokaż całość

  źródło: Slayers.full.57215.jpg

 •  

  Dzień 12. -Anime z najlepszym openingiem https://youtu.be/NCqqluVhxFk Całkiem przypadkowo trafiłem na to intro i od razu się w nim zakochałem.Kiedyś potrafiłem odsłuchać ten opening nawet 50 razy po kolei.Pełen podziw dla animatorów tego anime.To co tutaj odwalili to czysta perfekcja.Zawsze gdy zbliża się Halloween przypominam sobie to anime bo jest tu właśnie taki klimat wiecznie trwającego halloween szkoda,że tak koncertowo zepsuto końcówkę która jest fillerem tak to bym dał 10. #anime #animedyskusja #anime30dnichallenge pokaż całość

  źródło: 7194389.3.jpg

 •  

  Czy Krzysztof Bosak jest faszystą? Część trzecia – demony przeszłości.

  Dlaczego ten wpis powstał? Ponieważ uważam ze Krzysztof Bosak to obok Zbigniewa Ziobry prawdopodobnie najgroźniejszy polityk w Polsce, a oddanie mu władzy w jakiejkolwiek formie skończy się tragicznie.

  To trzeci z serii wpisów poświęconych Bosakowi i jego otoczeniu. Poprzednie dostępne tu:
  https://www.wykop.pl/wpis/51173859/czy-krzysztof-bosak-jest-faszysta-czesc-pierwsza-w/
  https://www.wykop.pl/wpis/51196951/czy-krzysztof-bosak-jest-faszysta-czesc-druga-kole/

  Klasycznie już - plusujcie pierwszy komentarz jeśli chcecie być wołani do kolejnej części.

  Zanim przejdziemy do wpisu właściwego, podziękowania dla kolegi @Flypho który odkopał takie złoto:
  https://www.youtube.com/watch?v=uuiv314doG0&feature=youtu.be&t=182

  Grzegorz Braun nazywający Winnickiego Mussolinistą i ten nawet nie zaprzeczający, a w sumie to przyznający mu rację XD Poletzam gorąco, można się uśmiać.

  Pamiętacie Młodzież Wszechpolską i słynne zdjęcie Bosaka z heilującymi kolegami? Ja pamiętam. Nie jest to zresztą jedyny polityk Konfederacji, który takie zdjęcia posiada. W czasie gdy zdjęcie pojawiło się w Fakcie, (2005) Bosak był już prezesem MW. Na zdjęciu oprócz Bosaka znajduje się dwóch innych prominentnych działaczy MW z tego okresu, obaj z ciekawymi życiorysami.

  Na lewo od Bosaka widzimy Grzegorza Sielatyckiego. To były nazi-skin, który koordynował działania Młodzieży Wszechpolskiej w dniu 8 marca 2005 roku w Gdańsku. Co tam się stało? W stronę Manify wszechpolacy rzucali bryły lody i kamienie. Skandowali również „Lesbijki do gazu”. Akcję powtórzyli rok później w Sopocie gdzie krzyczeli „zrobimy z wami, co Hitler z Żydami”. Na łamach „Walki” Sielatycki opublikował m.in tekst który zawierał takie genialne stwierdzenie:

  Dlaczego pod szyldem polskiej kultury narodowej w polskich podręcznikach umieszcza się takich żydowskich twórców, jak: Julian Tuwim, Brunon Schulz, Bolesław Leśmian, Tadeusz Peiper, Roman Brandstaetter, Andrzej Szczypiorski czy wielu innych?

  Fajny chłopak, do tego umuzykalniony. Prowadzi blog muzyczny Nasza Scena oraz Nasz Sklep, gdzie możemy kupić płyty takich szanowanych kapel jak „14 Sacred Words”, „Nordica” czy “Fehér Törvény”. Jakbyście jeszcze nie zgadli, to tak – to grupy neonazistowskie.

  Drugi kolega ze zdjęcia, ten który podnosi rękę w geście radości to Bolesław Wasilewicz, tu na zdjęciu z pewnym słynnym przedsiębiorcą z Torunia. Mimo zdobycia w 2005r. tylko 83 głosów w wyborach do sejmu został dyrektorem biura posła Roberta Strąka. Zbigniew Bronk, współpracownik Wasilewicza w tym czasie, mówił potem że niejednokrotnie widział jak Wasilewicz wita się z innymi członkami MW rzymskim salutem. Ponoć był też odpowiedzialny za rekrutacje skinów w Słupsku. Bosak w tych czasach miał też innych fajnych kolegów z MW, na przykład takiego Wojtka Olszewskiego, który najpierw w TVN powiedział że najlepszy sposób na wyplenienie pedalstwa miał Adolf Hitler, a potem prawie wyleciał ze studiów za wyzywanie koleżanek i sprzataczek. Miał też mówić często „nie mam dziewczyny, bo moją miłością jest walka o białą rasę”. Jak widać przegryw wśród prawaków był obecny już 15 lat temu XD

  Tu odrobinę więcej o wybrykach Słupskich Wszechpolaków w tamtych czasach, polecam artykuł można się zadławić kawą.

  Gdzie w tym wszystkim Bosak? Na sprawę szybkiego awansu w szeregach MW i wskoczenia do Sejmu ze słabego 10 miejsca na liście światło rzuca artykuł z Newsweeka. Artykuł niestety za paywallem, ale ciekawy.

  Otóż Bosaka podobno ... pobili geje XD Miał przyjść do kolegów z MW i poskarżyć się na ten fakt, a ślady na ciele jednoznacznie miały wskazywać na pobicie. To miało być jego trampoliną do kariery w organizacji. Tak przynajmniej wynika z rozmów z byłymi członkami MW w tamtym okresie.

  Co mówił sam zainteresowany o tamtych czasach i wybrykach swoich kolegów z organizacji?

  MW to organizacja sukcesu, ideowa, która jest najbardziej opiniotwórcza w Polsce. Prezentujemy wartości narodowe, konserwatywne. To się wielu nie podoba (...) dlatego w ostatnich tygodniach była wielka kampania przeciwko Młodzieży Wszechpolskiej. Młodzież Wszechpolska zawsze odcina się od zachowań sprzecznych z nauką katolicką i ideą narodową.

  Jak widać Bosak stosuje ten sam fikołek od 15 lat XD Robimy coś faszystowskiego? EJ BO TO WCALE NIE FASZYZM BO TO NIEZGODNE Z KATOLICYZMEM I KONSERWATYZMEM. Trzeci wpis, mam powtórzyć coś o semantyce czy dać sobie spokój? Eh, szkoda szczępić ryja XD

  Nic też dziwnego że jest w tym tak zabójczo dobry, 15 lat praktykowania jednego fikołka to nie lada staż.

  To by było na tyle jeśli chodzi o sprawę koleżków Krzyśka i jego przeszłości. Fragment o jego otoczeniu podzieliłem na dwie części, by nie zalać was zbyt dużą ilością dat i osób w jednym wpisie, a także byście mogli sobie na spokojnie tą wiedzę wchłonąć. Nawet pomijając jego kolegów z Konfederacji, trzeba przyznać że znajomi i otoczenie Bosaka to całkiem ciekawa menażeria ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie narodowego socjalizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Już teraz zapraszam na część czwartą, w której wyciagniemy pare kwiatków z Nowego Porządku i porozmawiamy stricte o poglądach.

  #neuropa #4konserwy #polityka #konfederacja #polska
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  #anime #animedyskusja #animeseria
  Wymyśliwszy sobie być zmianą, którą pragnę ujrzeć w świecie, wtrącam swoje trzy grosze do łańcuszka chińskobajecznych fanaberii kolegi @Garindor , a także nieskromnie zachęcam postronnych do tego samego.

  5 pozamiejskich krajobrazów Japonii

  1. Gin no Saji
  Dwusezonowy slice of life drobiazg o uczniach technikum rolniczego na dalekim, północnym Hokkaido, adaptacja drugiej najważniejszej mangi p. Arakawy (także Fullmetal Alchemist). Komedyjka, seans edukacyjny, wielka gloryfikacja wielkiej wyżerki.

  2. Golden Kamuy
  Obecnie dwusezonowy dreszczowiec przygodowy, osadzony również na Hokkaido, tyle że nieco ponad sto lat temu. Mnóstwo tu o zwłaszcza o rdzennych mieszkańcach wyspy, Ajnusach, w przerwach między rąbaniną a głupawymi żartami w typie Quentina Tarantino.

  3. Shinreigari – Ghost Hound
  Projekt na dwudziestolecie studia I.G., zawiły i humorzasty dreszczowiec pełen sił nadprzyrodzonych, osadzony w górzystej części wyspy Kiusiu. Lokalne krajobrazy, dialekt, teorie spiskowe na temat lokowanych przez snobów z Tokio tajnych laboratoriów – danie kompletne.

  4. Mind Game
  Jeden z pierwszych projektów reżyserskich p. Yuasy, brzydki jak noc film eksperymentalny, stworzony z pociętej animacji i fotografii, osadzony w Osace. Wart obejrzenia zarówno z racji na metrykę, jak i na bodaj najżywiej uchwycony dialekt Osaki, słynącej w swojej ojczyźnie jako miasto cwaniactwa.

  5. Yomigaeru Sora
  Historyjka nt. pilotów helikopterów ratunkowych w górami odciętej od reszty wyspy Honsiu prefekturze Ishikawa. Sporo tu widoczków właśnie górskich, ale i morskich, a przede wszystkim – groźnych. Obserwujemy grozę japońskiej przyrody, a i życzymy bohaterowi wyciągnięcia kija z d-.
  pokaż całość

 •  
  Godid1951

  +2

  #antykapitalizm #komunizm #lewica #socdem #socjalizm #syndykalizm #anarchizm #bekazkomunistow

  tak to działa gdy komuchom zabraknie argumentów ;)

  zresztą czego można się spodziewać po osobach odrzucających ewolucję?

  źródło: Screenshot from 2020-08-05 06-49-32.png

 •  

  Przez cały okres II RP środowiska prawicowe bezustannie atakowały środowisko Polskiej Partii Socjalistycznej, zarzucając mu brak patriotyzmu, bolszewizm, służbę żydowskim interesom, bezbożność i rozpustę obyczajową. Regularnie wskazywano też, tak jak pokazuje to np. poniższa ulotka Stronnictwa Narodowego, że socjalizmu od komunizmu w zasadzie nic nie różni.
  Dziś za to niemal cała prawica, jej politycy, "eksperci", a także związane z nią środowiska artystyczne, rozpływają się w teatralnych zachwytach nad przedwojennym PPS-em. Podobno "kiedyś to było", że "kiedyś to była lewica, teraz nie ma lewicy". Na grafice cytujemy jako przykład pewnego prawicowego pisarza, ale tego typu głosy podnoszą się regularnie.
  Po części zgodzimy się z tymi uwagami. Dzisiejsza lewica różni się od tej z lat przedwojennych. No cóż, z pewnością jest o wiele mniej radykalna.
  Ale zastanówmy się. Czy polska prawica naprawdę marzy o takiej lewicy na modłę przedwojennego PPS-u? Czy naprawdę pragnie siły politycznej, która domagać się będzie likwidacji ustroju kapitalistycznego, uspołecznienia fabryk, wprowadzenia autonomii dla mniejszości narodowych, skrócenia czasu pracy do 6 godzin dziennie, wywłaszczenia dóbr kościelnych, ścisłego rozdziału kościoła od państwa lub aborcji na życzenie? Czy naprawdę pragnie siły politycznej, która pod czerwonym sztandarem, pod portretem Karola Marksa i z "Międzynarodówką" na ustać domagać się będzie przekształcenia Polski w państwo socjalistyczne połączone w jeden ponadnarodowy sojusz z innymi państwami socjalistycznymi? Czy naprawdę pragnie siły politycznej, która z faszyzmem, nacjonalizmem, antysemityzmem walczy nie tylko za pośrednictwem środków masowego przekazu, ale i wprost na ulicach? Czy naprawdę pragnie siły politycznej wyposażonej w dobrze przeszkolone, działające pod antyfaszystowskim znakiem "Trzech Strzał" paramilitarne bojówki?
  Za taką lewicą tęskni prawica?

  Źródło: Przywróćmy Pamięć o Patronach Wyklętych

  #historia #lewica #socdem #historiapolski #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #lewackalogika #neuropa #bekazprawakow #socjalizm #pps #4konserwy #piekara
  pokaż całość

  źródło: 116827053_2827085834180318_6255519494996979447_o.jpg

 •  

  Studio Arms zbankrutowało. Niby produkowało tanie hantajce i spermiarskie gówno, ale i tak każdy będzie je pamiętał za Elfen Lied i Kite.

  https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-08-05/ikki-tousen-elfen-lied-studio-arms-declares-bankruptcy/.162581

  #animedyskusja
  pokaż całość

 •  

  Dzień 8.Najlepsza seria OVA.
  https://myanimelist.net/anime/44/Rurouni_Kenshin__Meiji_Kenkaku_Romantan_-_Tsuioku-hen?q=kenshin- Krwawa, ale zarazem wręcz poetycka opowieść o zemście i miłości z ciekawie skonstruowaną intrygą. Tła, scenerie i muzyka tworzą niesamowity klimat, a prowadzenie fabuły jest naprawdę kapitalne, nawet sceny w których nie dzieje się nic specjalnie istotnego dla fabuły nie pozwalają oderwać się od ekranu a zakończenie to istna perfekcja.Te Ove można spokojnie oglądać bez znajomości serii TV od studia Deen.OVA nie ma w sobie nic z komediowego klimatu serii telewizyjnej. Grafikę też ma lepszą taką bardziej realistyczną z ciemnymi kolorami nadając światu przedstawionemu powagi i bycie mniej przyjaznym.Jak na swoje lata Kenshin wypada dobrze ma tylko 4 odcinki które łącznie dają niecałe dwie godziny więc na seans można sobie pozwolić w zasadzie kiedy tylko można.Polecam bardzo. #anime #anime30dnichallenge #animedyskusja pokaż całość

  źródło: 6979237.3.jpg

  •  

   @Naraku: Miałbym dylemat między LoGH a FLCL, ale że ten pierwszy został już wymieniony to pozostaje zgłosić to drugie.
   Świetna seria z pomysłem, taka przy której widać napracowanko. Nie żadne kopiuj wklej isekaje czy inne zboczeństwa, a opowieść o dorastaniu w psychodelicznym sosie to jest to co prawdziwi mężczyźni lubią najbardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: upload.wikimedia.org

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  W erpegach preferujecie spolszczanie imion pochodzących z "obcych" kultur czy pozostawienie ich w oryginale? Rycerz pochodzący z Bretonii (albo innego fantastycznego odpowiednika Francji) będzie na waszych sesjach miał na imię "Henri" czy "Henryk"?

  #gryfabularne

  Spolszczasz?

  • 5 głosów (31.25%)
   TAK
  • 11 głosów (68.75%)
   NIE, pozostawiam w oryginale
 •  

  Mam czasami taki mokry sen, że wszystkie kickstartery i crowdfundingi gier są tak dobre jak Divinity: Original sin albo przynajmniej Pillarsy pierwsze bo dzięki nim mamy Pillarsy drugie które są miodem na moje schrypnięte gardło, mlekiem na moje spieczone usta, bryłą złota wśród lawiny 1 groszówek. Alfą i Omegą, ambrozją, jebanym nektarem. A codex jebać. Nie znają się curwy na sztuce.
  Jakie to piękne że są takie dwa współczesne świątynie crpg dla formy turowej i rtwp.
  #crpg #rpg #gry
  pokaż całość

 •  

  18 sierpnia na konsolach pojawi się Pathfinder: Kingmaker - Definitive Edition, wprowadzając m.in. turową walkę.Ta pojawi się również w patchu na pecetach, ale według komentarzy ludzi, co mają przegrane około 2000 godzin w tę grę i testują tury, AI wrogów działa jak w RTwP, czyli kompletnie nie nadaje się do turowej walki, głównie grupując się i czekając na wyłapanie jakimś AoE od drużyny.

  Niedawno skończyłem kampanię fabularną i napisałem obszerną analizę gry. Część poświęcona zarządzaniu królestwem może służyć za poradnik, bo tłumaczę, jak działa cały system.

  tl'dr

  pokaż spoiler Walka i rozwój postaci - rewelacja, taka sobie i za bardzo rozwleczona fabuła, reszta ssie.


  #crpg #rpg #pathfinder #gry #dnd #dungeonsanddragons
  pokaż całość

  źródło: pathfinder-kingmaker-enhanced-edition-recenzja-banner.jpg

 •  

  Tak szczerze, to obejrzałem jednak te Guilty Crown i nie było aż tak chujowe, jak się spodziewałem po tutejszych opiniach.
  1 odcinek do dupy, potem odcinki 2-14/15 były całkiem spoko, a później już się zaczęło robić chujowo, Shu zaczął mnie irytować, ta Inori w ogóle jakaś zjebana była przez cały czas, zakończenie takie nah, no i chuj.
  Mimo wszystko, to i tak oglądało mi się to lepiej niż Tokyo Ghoul.
  Teraz znajoma, co ogląda po 50 odcinków anime dziennie mi poleciła Angel Beats!
  Po tym się chyba zabiorę za Highschool of the dead (strasznie chcę obejrzeć coś z zombie), a potem może Another lub coś innego.
  #animedyskusja #anime
  pokaż całość

 •  

  1. Polecacie jakieś appki do czytania mangi? Używam Tachiyomi, ale tak trochę średnio, mimo reinstalli nie mogę dodać nowych katalogów, a te które mam, w przypadku bardziej niszowych tytułów są cholernie wybrakowane, poza tym często po prostu nie działają.
  2. W ogóle na czym się teraz kolorowanki czyta? Póki co MangaPlus + MangaKatana i na chwilę obecną, nic lepszego nie znalazłem.

  Ehh mangarock to był taki sztos, ale jak coś jest zbyt piękne, to zawsze komuś musi odjebać.

  #manga #animedyskusja
  pokaż całość

 •  

  #anime #animedyskusja

  https://myanimelist.net/anime/31859/Hai_to_Gensou_no_Grimgar

  Grimgar: Ashes and Illusions

  Będąc już niemal pewnym, że drugiego sezonu nie będzie i nie ma na co już czekać, zabrałem się za oglądanie.

  RPG slice of life isekai o biedakach ledwo wiążących koniec z końcem, w 12 odcinków od zera do trochę mniejszego zera? Jeden z najlepszych tytułów fantasy jakie widziałem, z miejsca wskakuje do topki obok berserka, lodoss czy bahamuta. Jest jeden żelazny punkt, który sprzedał mi ten tytuł od A do Z. Realizm. I to nie realizm na tyle na ile może go być w fantasy isekaiu, tylko realizm w każdym aspekcie.

  Realizm fabularny - postacie podejmują racjonalne i logiczne decyzje na podstawie swojego stanu wiedzy, kalkulują potencjalne zyski i straty, uczestniczą w wydarzeniach jak najbardziej wiarygodnych i prawdopodobnych, osiągając rezultaty wprost proporcjonalne do włożonego wysiłku. Stwierdzono absolutnie zero bullshitu.

  pokaż spoiler Poza może jedną sytuacją na całą serię, gdy Haru miał dziwne opory przed zabiciem śpiących koboldów, choć wcześniej nie miał żadnych obiekcji by wyrzynać w ten sposób gobliny. Słabość do furry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  Realizm interakcji i emocjonalny - skład drużyny jest raczej standardowy dla gatunku. Choć postacie teoretycznie są zamknięte w przydzielonych im rolach, to każda jest ciekawą i realistycznie zarysowaną indywidualnością. Dużo wysiłku włożono w nadanie im głębi, ich wady i słabości są nie mniej ważne niż zalety i mocne strony. Bardzo ważnym elementem są relacje pomiędzy członkami grupy i starania lidera o utrzymanie tej nie do końca kompatybilnej ze sobą bandy w ryzach. Generalnie cała narracja jako swój centralny stawia postacie, a nie wydarzenia. O ile można by pokusić się o stwierdzenie, że w konsekwencji fabuła do niczego nie dąży i jest to w pewnym sensie prawda, wcale mi to nie przeszkadzało. Tak naprawdę w żadnym momencie nie byłem zainteresowany gdzie, kiedy i w ogóle czy bohaterowie dotrą/osiągną jakiś cel. Byłem całkowicie usatysfakcjonowany oglądając ich tu i teraz. To wszystko zostało zrealizowane wyśmienicie - choć jest wiele pełzających powoli scen, śledziło mi się je wyśmienicie i nie czułem powolnego pacingu w przerwach pomiędzy walkami. Budowanie relacji pomiędzy bohaterami było dla mnie nie mniej ciekawym elementem niż sama akcja. Kolejny dowód na to, że jakiekolwiek fajerwerki nie odwalałby się na ekranie, to nie ma dobrego anime bez dobrych postaci. A postacie tu są wyśmienite, identyfikowanie się z ich rozterkami, obawami i dążeniami przyszło mi niezwykle łatwo. Choć są pewne momenty na które mogę bez wahania powiedzieć - edgy - to te miny są pięknie rozbrajanie przez realizm postaci.

  Realizm walk - chyba najlepszy element. Żadnego latania i skakania po budynkach jak w jakichś fejtach. Poza korzystaniem ze "skilli" (które i tak niespecjalnie zaginają rzeczywistość) postacie mieszczą się we swoich fizycznych ograniczeniach. Urzekł mnie sam początek. Nasi bohaterowie wkrótce po trafieniu do isekaia odbywają swój pierwszy pojedynek z samotnym goblinem, przewyższając go liczebnie 6:1 i idzie im to bardzo źle. Prawdziwa bitwa nie odbywa się z potworem, tylko ze swoim własnym przerażeniem, że uczestniczą w walce na śmierć i życie. Wyszło super.

  Całość przyprawiona jest świetnym OST i dosyć ciekawym sposobem rysowania teł - prawie zawsze są to lekko rozmazane pastelowo/akwarelowe. Dla jednego będą to paskudne bazgroły - dla mnie ciekawy zabieg wypuklający postacie na pierwszym planie.

  Bardzo mi się ten tytuł podobał, jest w swoim przyziemnym realizmie unikatowy. Nie jest to oklepana opowieść o bohaterach mających uratować świat od zagłady, ale walczących o to, by mieć co włożyć jutro do garnka.

  9,99999/10 Dajcie mnie takiego tasiemca 200+ odcinków, bo czuje potężny niedosyt, że historia skończyła się zaraz po tym jak się zaczeła. Rzuciłbym robotę i zabrał się do oglądania (ʘ‿ʘ)

  pokaż spoiler Jest tylko jedna rzecz, do której mogę się przyczepić, przyciął bym fanserwis o jakieś 50%.
  pokaż całość

  GIF

  źródło: original.gif (1.72MB)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika CralencSeedorf

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi CralencSeedorf

Osiągnięcia (5)