•  

  I tak oto po 7 latach padł mój Radeon R9 280X (╯︵╰,)
  Nie ma co, lepszego momentu nie mógł sobie wybrać.

  Przeszukałem pół internetu i nie znalazłem nic w normalnej cenie co by nie było znacznym downgrade'm w stosunku do R9 280X.

  Ma ktoś jakieś sprawdzone źródło, ewentualnie sam na na sprzedaż? Kupię wszystko co nie będzie gorsze od 280X i będzie w miarę w normalnej cenie.

  Kupiłbym nawet RTX 3080 jakby się znalazł bo i tak chciałem całego kompa wymienić ale to chyba sfera marzeń tylko i wyłącznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #kartygraficzne
  pokaż całość

 •  

  Pytanie do #prawo #dzialka #administracja #geodezja #geodeta #pytanie #pytaniedoeksperta

  Mianowicie, tak jak na obrazku, w planie zagospodarowania przestrzennego przez działkę 196/4 i kilka innych przebiega droga która jest dopiero w planach (i chyba na zawsze tylko w planach pozostanie). Działka jest rolna, teraz pytanie jak najłatwiej przekształcić tę działkę na budowlaną?

  Wnioski o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego są odrzucane, ponieważ "w planie jest droga i nic nie można zrobić", z tym, że działka ma 4500m2 a droga zajmie ile? 200? Do kogo się zwrócić najlepiej o pomoc? Ponieważ to do niczego nie podobne żeby 4500m2 działki nie można ruszyć przez 100 czy 200m2 drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Czy opcja podziału działki na dwie części, jednej wielkości powierzchni potrzebnej na drogę a drugiej w pozostałej wielkości wchodzi w grę? Aby gmina nie mogła zbyć wniosku po raz kolejny ze względu, że działka jest przeznaczona pod budowę drogi widmo?
  pokaż całość

 •  

  Czołem wszystkim!

  Mam pytanie odnośnie żądania zapłaty jakie wysunął wobec mnie wynajmujący mieszkania w którym poprzednio mieszkałem. Mianowicie, właściciel mieszkania kilka dni po podpisaniu wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron wysłał mi żądanie zapłaty na kwotę w wysokości 2500zł (cena zupełnie nieadekwatna do szkody - moim zdaniem) za zniszczony drewniany panel w kuchni (zalanie wodą). Należy wspomnieć, że zauważywszy na początku wynajmu, iż na panel leje się woda podczas użytkowania kranu, próbowałem się skontaktować z właścicielem aby uzgodnić jakiś sposób zabezpieczenia tego panelu, jednakże bez skutku, to też aby uchronić panel zabezpieczyłem go na własny koszt lakierem do drewna. Podczas odbioru mieszkania, właściciel nie zgłosił żadnych zastrzeżeń co do jego stanu, następnie kilka dni później wysłał wspomniane wcześniej żądanie wraz ze zdjęciami panelu (na zdjęciach widać zdrapany lakier ochronny).

  Czy w takim przypadku, żądanie właściciela mieszkania ma jakiekolwiek podstawy prawne, czy jest zasadne? Dodam, że ani przy podpisywaniu umowy ani przy jej rozwiązywaniu nie został spisany żaden protokół stanu mieszkania.

  Oczywiście zaczęło się już straszenie sądem...

  #prawo #prawocywilne #pytanie #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  •  

   @Creatyvny: Możesz odpisać, że ze swojej strony poczyniłeś kroki mające na celu zabezpieczenie panelu, a zdjęcia nie pokrywają się ze stanem w jakim mieszkanie oddałeś. Ponadto nie uznajesz zasadności roszczenia, bez względu na żądaną kwotę. Będzie to lepsze niż pozostawienie sprawy własnemu biegowi i zignorowanie pisma.

   Zasadne czy nie to już ewentualnie sąd oceni.

 •  

  Miał ktoś do czynienia z procesorem dźwięku Yamaha dme24n? Ewentualnie czymś podobnym, żeby móc pomóc wyjaśnić parę kwestii? Wpadł mi taki w ręce ostatnio, a że jestem laikiem w temacie to potrzebuje pomocy.

  #yamaha #pytaniedoeksperta #pytanie

 •  

  Mirki, potrzebuję #pomocy (╯︵╰,)

  Ostrzegam przed ścianą tekstu.

  Mianowicie u mnie w #pracbaza jest nieciekawa sytuacja. Łagodnie rzecz ujmując. A tak naprawdę to jest pierdolnik jakich mało.

  Na wstępie, pracuje w jednej z większych polskich firm, która ma kilkadziesiąt oddziałów rozsianych po całej Polsce. Obecnie jestem na stałe przypisany do jednego z nich ale wcześniej pracowałem również w innych, także mam dobre porównanie odnośnie mojej obecnej sytuacji.

  Na czym polega problem? Otóż, jednym z wielu jest to, że jestem mocno przeciążony obowiązkami. Wykonuję pracę, którą w innych oddziałach zajmuje się nawet i do pięciu osób! Powoli przestaję wyrabiać fizycznie i psychicznie. Cześć rzeczy muszę poświęcić kosztem innych, a później wysłuchiwać pretensji, że coś jest niezrobione. Ale to jeszcze nic. Wysłuchuję, także pretensji odnośnie błędów popełnianych przez innych, co więcej, były nawet próby obciążenia mnie odpowiedzialnością za błędy i niekompetencję innych pracowników! Oczywiście przez względy osobiste tzn. lepsze znajomości z szefem osoby która zawiniła. Była ostra kłótnia, ponieważ nie dam sobie wcisnąć czegoś takiego, gdzie chcieli wyciągnąć wobec mnie konsekwencje finansowe jak i pracownicze. A dlaczego chcieli zrzucić na mnie, pomimo, że nie miałem z tym nic wspólnego? Pracownica która była za to odpowiedzialna ma bardzo zażyły kontakt z szefem... Koniec końców odpuścili ponieważ nie mieli żadnych podstaw żeby mi to wcisnąć ale ile się przy tym nadenerwowałem to tylko ja wiem. Z perspektywy czasu żałuję, że nie przyjąłem tych konsekwencji i nie odwołałem się do sądu pracy.

  Nie potrafię też stać biernie i wysłuchiwać jak ktoś, kto nawet nie ma do tego prawa opieprza mnie bez jakichkolwiek podstaw (nie jest moim zwierzchnikiem). Ot tak, bo mnie nie lubi. Nazwijmy ją na podstawy historii panią kierownik. Bardzo długo znosiłem wszystkie te dziecinne przytyki. Ale wszystko ma swoje granice, nie wytrzymałem i wyrzuciłem wszystko z siebie co miałem jej do zarzucenia (tylko i wyłącznie służbowo). Po raz kolejny jej bardzo dobry kontakt z szefem sprawił, że to ja byłem tym złym.

  Na każdym kroku mam rzucane kłody pod nogi przez panią kierownik. Jak w oddziale pracuje kilkadziesiąt osób, tak różnych sytuacji było wiele ale z każdym jestem w stanie się dogadać. Niestety nie z nią. Warto dodać skąd wzięło się jej nastawienie względem mnie. Ma do mnie pretensje o to, że przy wszystkich pokazałem ją jako, jak to nazwała: "osobę bez klasy". Z tym, że sama się tak pokazała, ja tylko wszystkim to uświadomiłem. Zgrywała najlepszą przyjaciółkę wszystkich wokół, a każdemu w pewnym stopniu utrudniała pracę. Tak więc wszyscy sobie wyrobili o niej opinię.

  Po ostatniej kłótni się do mnie nie odzywa, nawet służbowo, tylko doszukuje się problemów i nastawia szefa przeciwko mnie (który swoją drogą zmienia zdanie jak humorzasta nastolatka). Tylko, że to ja mam potem problemy, ponieważ jak wspomniałem na początku, jestem przytłoczony obowiązkami i nie wszystko jestem w stanie zrobić na 100%. Plus nie mam zamiaru zniżać się do jej poziomu i działać jak ona.

  Dodam jeszcze jak się zachowuje owa pani kierownik (nie tylko względem mnie, ale i większości pracowników). Ciągłe robienie problemów dookoła i próba zakrzyczenia wszystkich i wszystkiego. Atmosfera w pracy jest taka, że można nożem kroić.

  Decyzję, już podjąłem i opuszczam ten kurwidołek jak tylko znajdę inną pracę, tylko aby znaleźć coś porównywanego, muszę albo się przeprowadzić albo czekać niewiadomo ile aż coś się pojawi w okolicy.

  Teraz moje pytanie do kogoś zaznajomionego z #prawo #prawopracy czy w związku ze zbyt dużym obciążeniem mnie obowiązkami, mogę złożyć wypowiedzenie z winy pracodawcy? Ewentualnie, gdyby po raz kolejny spróbowali wyciągnąć wobec mnie konsekwencje, czy mogłaby to być moja linia obrony?

  Przyjmę też wszystkie dobre rady bo już sam nie wiem co robić z zaistniałą sytuacją. Czy to podbiega pod mobbing? Muszę zbierać jakieś dowody? Jeśli tak to jakie? Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  W firmie działa również linia zaufania ale z tego co wyczytałem, musiałbym mieć mocne dowody aby coś zdziałać. Brak szacunku do drugiego człowieka, ciągły krzyk, przeciążanie mnie obowiązkami i przytyki z jej strony to chyba zbyt mało. Tym bardziej, że pewnie musiałbym bym kogoś przekonać do potwierdzenia mojej wersji.

  pokaż spoiler #pytanie #pytaniedoeksperta #praca
  pokaż całość

  +: P......l, kamisan +1 inny
  •  

   @dzihau: na papierze to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś pochwałę dostał.

   Zapomniałem też wspomnieć o jednej rzeczy, mam podległy sobie zespół pracowników, którym chyba przez wzgląd na mnie również utrudnia się pracę, rzeczy typu: oczekiwanie na założenie konta do obsługi programu czy systemu prawie miesiąc, gdzie jak dla mnie po szkoleniu wstępnym powinni już takie mieć. U innych pracowników tak to właśnie wyglądało, jak coś się przedłużyło, to maksymalnie kilka dni. Oczywiście zgłoszenie może zrobić tylko i wyłącznie szef, na to mam podkładkę mailową. Zespół nie może pracować efektywnie nie mając nawet w podstawowym stopniu przygotowanego stanowiska pracy. pokaż całość

  •  

   @Creatyvny: Podbiegać pod mobbing podbiega ale w tym kraju w przeciwieństwie do wielu innych prawo jest takie że z prześladowcą praktycznie nie da się wygrać w sądzie pracy i nie mam tu na myśli jakiś Niemiec czy Francji (chociaż tam jest super z ochroną) tylko na przykład Brazylię i Meksyk xD Tak tak dokładnie, tam jest lepsze prawo, bardziej chroniące pracownika niż tutaj xD. Rozmawiałem z szefem związków zawodowych, wieloletnim działaczem, wywalanym z roboty, organizującym strajki i mi powiedział że na tyle lat i tyle przypadków jego działalności, dwa razy (powtarzam 2 (dwa) razy) udało się wygrać w sądzie pracy sprawę o mobbing. System jest tak zrobiony że masz harować za grosze w zagranicznym korpo (w polskich jest jeszcze gorzej) pod okiem polskich kapo i nie stać cię przy tym na rezygnację z pracy, utrzymywanie się z oszczędności i szukanie nowej i nie masz prawie możliwości się bronić. Wielu pracowników myśli że umowa na czas nieokreślony to stabilizacja xD Wystarczy że kierownik się zmieni na innego i zacznie mieć do Ciebie jakieś "ale". I po stabilizacji xD

   Dowody możesz różne gromadzić, polecam nagrywać. W polsce można nagrywać wszystkie rozmowy w których się uczestniczy. Nagrywanie rozmów w których się nie uczestniczy jest nielegalne (podsłuchiwanie). Zanim gdzieś z nagraniami wyskoczysz to sprawdź w regulaminie zakładu pracy czy nie ma tam jakiegoś zakazu rejestrowania dzwięku w miejscu pracy. Jak by był to konsultuj z prawnikiem czy możesz nagrywać itp.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Kupuję przedmiot na #allegro przesyłka listem poleconym priorytetowym 7,50. Cena ustalona w podsumowaniu to zamawiam. Po kilku minutach dostaję wiadomość od sprzedającego, że mam jeszcze zapłacić 20zł za przesyłkę. Gość próbuje mnie naciągnąć czy jak? Nie jest to zwykły użytkownik a duży sklep. Jeśli to próba jakiegoś wyłudzenia to można to gdzieś zgłosić?
  #pytanie

  +: Cronox
  •  

   @Creatyvny: Jeśli to jeden przedmiot, a nie kilka... cena za przesyłkę jest w aukcji zawarta. W przypadku kupowania kilku przedmiotów u jednego sprzedawcy, bywały sytuacje gdzie chcieli dodatkową kasę za przesyłkę.

   Ale sprawdź z jakiego adresu e-mail przyszła wiadomość, były sytuacje gdzie mejle wysyłały podszywające się pod sprzedawce osoby by podać inny numer konta, niż ten oficjalny z payu.

  •  

   @crowfire: To jeden przedmiot. A mail jest od sprzedawcy za pośrednictwem powiadomień allegro.

 •  

  Kel'Thuzad robi grę (ʘ‿ʘ)
  W komentarzu reszta decku.
  jakby ktoś chciał mogę podlinkować całą arenę na hsreplay.
  #hearthstone

  źródło: Hearthstone Screenshot 12-21-16 19.23.49.png

 •  

  #wiedzmin3
  Poratuje ktoś? Mam nietypowy problem z dźwiękiem w nowym dodatku, dialogi mam ale nie mam muzyki w tle ani żadnych dźwięków w przerywnikach, szukałem w necie ale żadnego rozwiązania nie znalazłem. Reinstalacja też nie pomaga, może jakiś brakujący plik? ktoś się może orientuje i by mógł owy plik podrzucić? Albo jak ten problem rozwiązać?

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Creatyvny

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)