•  

  W 2017 roku hakerzy ukradli dane osobowe około 145 milionów Amerykanów, zbierając nazwiska, adresy, numery ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy oraz inne informacje przechowywane w bazach danych firmy.

  Eksperci i urzędnicy amerykańscy twierdzą, że kradzież Equifaxu jest zgodna z interesem chińskiego rządu w gromadzeniu jak największej ilości informacji o Amerykanach. Oprócz kradzieży danych osobowych, hakerzy ujawnili również niektóre z wrażliwych tajemnic handlowych firmy, w tym projekty baz danych jak twierdzą funkcjonariusze organów ścigania.

  Barr, który w zeszłym tygodniu ostrzegał przed aspiracjami Pekinu do dominacji ekonomicznej, powiedział w poniedziałek, że Stany Zjednoczone od dawna "są świadkami żarłocznego apetytu Chin na dane osobowe Amerykanów". "Ten rodzaj ataku na przemysł amerykański jest kawałkiem z innymi chińskimi nielegalnymi przejęciami poufnych danych osobowych", powiedział prokurator generalny Barr.

  #hakerzy #chiny #usa #ameryka #wojsko #kradziez #ciekawostki #firma #informacje #wiadomosci #szpiegostwo
  pokaż całość

 •  

  Imran Aliev, 44 lata, został znaleziony na ziemi z wielokrotnymi ranami w klatce piersiowej i poderżniętym gardłem z zakrwawionym nożem obok.

  Aliev od lat jest silnym krytykiem Vladimira Putina i czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrova na swoim popularnym blogu i relacjach na youtube. Działa pod pseudonimami Mansur Stariy lub Old Mansur.

  35-letni czeczeński towarzysz Alieva zniknął wkrótce po szokującym morderstwie. 30 stycznia kiedy oboje nie wymeldowali się z hotelu, odkryte zostało ciało Alieva przez kierownika hotelu.

  Para podróżowała 29 stycznia pociągiem z Belgii gdzie Imran Aliev był pod ochroną policji do Lille we Francji. Tam też dokonali rezerwacji w hotelu Coq Hardi.

  Policja ma teraz nadzieję odnaleźć tajemniczego towarzysza Alieva, który zaginął ponad tydzień po zabójstwie.

  Myślę, że mogło to być samobójstwo.

  #czeczenia #rosja #francja #samobojstwo #mordercy #putin #ciekawostki #geopolityka
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cullysully

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)