•  

  Wrzucam tutaj żeby obnażyć głupotę jednego z użytkowników gdyż w jego wpisie zostałem zablokowany. Mój post nie ma na celu szkalowania #wosp a tylko pokazanie jakie bzdury potrafią wymyślać ludzie w imię obrony swojego zdania.

  Tak się składa, że w 2011 roku byłem jedną z osób zajmujących się organizacją finału w Chorzowie. Była to dość spora impreza, za którą w 100% zapłaciło miasto. Wynajęcie nagłośnienia, sceny, opłacenie prowadzącego, ochrony, środki piorotechniczne to wszystko kosztowało grubo ponad 100 000 zł. Na całej imprezie udało się zebrać trochę ponad 50 000 zł więc podzieliłem się niepopularną opinią za co zostałem zaatakowany. Żeby nie było nie mam nic przeciwko temu że moja miasto zorganizowało taki finał miała to być jego promocja w całej Polsce i ja to rozumiem. Potem jednak znalazł się użytkownik @rineo , który pisał totalne bzdury.

  Najpierw napisał, że z samorządowych dotacji korzysta zaledwie co 12 sztab a potem, że miasto w ogóle nie może dotować fundacji więc piszę bzdury i manipulacje. Już tu sam zaprzeczył sobie ale pozwole jeszcze bardziej obnażyć jego bzdury.

  Po 1 o jakiej dotacji my tutaj piszemy? Dotacja to przelanie na konto fundacji konkretnej sumy. Tu nie ma mowy o żadnej dotacji tylko o organizowaniu miejskiej imprezy pod szyldem WOŚP. Podobnie jak miejską imprezą są dni miasta czy organizacja sylwestra. Miasto może wydać takie pieniądze zgodnie z prawem i nikt się im nie może dopieprzyć.

  Po 2. Jeśli już mowa o dotowaniu prywatnych firm przez miasto to istnieje taka możliwość. Taką dotację ukrywa się pod "promocją miasta" i wszystko jest okej. Bardzo często z takich dotacji korzystają kluby sportowe.

  Po 3. Fundacja WOŚP nie dokłada do organizacji takich imprez ani grosza. Możecie mi nie wierzyć ale tutaj macie artykuł i to nie z żadnej prawicowej papki.

  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3710440,ile-kosztuje-wosp-jak-wiele-trzeba-wydac-zeby-duzo-zebrac-do-puszek-wielkiej-orkiestry,id,t.html
  Koszty organizacji koncertów i imprez są w całości pokrywane przez sponsorów - prywatne firmy, instytucje oraz urzędy miast. Wrocławski magistrat od kilku lat dofinansowuje organizację koncertu kwotą blisko 40 tys. zł. - Udzielamy też innego wsparcia, np. udostępniamy miejsce na ustawienie sceny, pomieszczenia dla sztabu - wymienia Anna Bytońska z Urzędu Miejskiego Wrocławia. Połowa kosztów organizacji koncertu to wypłaty dla zespołów - zwrot pieniędzy wydanych na transport. W ciągu 10 godzin na scenie pojawi się 12 zespołów. - Artyści nie dostają od nas honorariów. Pokrywamy koszty przewiezienia sprzętu czy dojazdu - dodaje Malec. ZOBACZ KONIECZNIE: 23. finał WOŚP 2015 we Wrocławiu bez światełka do nieba (KONCERTY, ATRAKCJE, AUKCJE) W Oławie organizacja tegorocznego finału kosztuje ok. 30 tys. zł. - Scena, nagłośnienie i oświetlenie to razem 10 tys. zł. Światełko do nieba to kolejne #7 tys. zł - mówi Witold Niemirowski, szef sztabu w Oławie. Dwie trzecie wydatków pokrywa urząd miasta, resztę - starostwo powiatowe i sponsorzy. Rok temu w Oławie zebrano #do puszek Orkiestry 77,6 tys. zł. W Jeleniej Górze z miejskiej kasy przeznaczono na koncert 23,5 tys. zł. - Pokaz sztucznych ogni kosztuje 5 tys. zł, występy artystów 3950 zł. Reszta to m.in. wydatki na ochronę - wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik prezydenta Jeleniej Góry. Dodaje, że z puli dla artystów Natalia Lubrano otrzyma 3 tys. zł za występ. Koncert odbędzie się na scenie należącej do domu kultury. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to też okazja, by dla mieszkańców zorganizować ciekawą imprezę. - WOŚP nie płaci artystom. To naczelna zasada. Ale część sztabów ją omija. Gdy chcą przyciągnąć ludzi występem znanych zespołów, płaci urząd miasta albo firma - przyznaje Maciej Durczak, menedżer gwiazd. Współpracuje od lat z Orkiestrą. - Gramy bez honorariów - dodaje.

  Także jak ktoś może niech zawoła użytkownika @rineo i niech mu powie by nie pisał bzdur i nie ośmieszał siebie i WOŚP.
  pokaż całość

  źródło: 1.png

 •  

  Rzadko zgadzam się z Panią Dominiką ale w tym wypadku w 100%. Dodałbym tylko, że od kilkunastu lat orkiestra była raczej symbolem, symbolem jedności naszego narodu niż realną pomocą. Zaraz zleci się tutaj stado oburzonych więc już tłumaczę. W latach 90-tych gdy nasz kraj był na poziomie dzisiejszej Ukrainy, a karetki pogotowia to były relikty komuny to WOSP stanowił realna siłę dla naszego zaplecza medycznego. Od kilkunastu lat jest to jednak tylko i aż symbol. Ja wiem, że na niektórych 50 milionów robi wrażenie ale w skali kraju są to pieniądze żadne, takie które zdecydowanie mogłoby wydać państwo. Żeby to jeszcze bardziej zobrazować wystarczy powiedzieć, że Tychy czyli średniej wielkości miasto w Polsce na stadion piłkarski wydało 200 milionów złotych czyli tyle ile Orkiestra zbiera w 4 lata.

  Czy więc WOŚP jest niepotrzebny? Absolutnie jest potrzebny. Pamiętam jak parę lat temu przyjechała do mnie znajoma para z Brazylii i gdy opowiedziałem im historię czerwonych serduszek to byli pełni podziwu. Idea jedności, wspólnej pomocy to było coś co im imponowało. Niestety my Polacy nawet z takiej akcji potrafiliśmy zrobić powód do kłótni. Nie bez winy jest tutaj sam Owsiak, który bawiąc się w politykowanie (przypominając choćby ostatni ironiczny list do Prezydenta Dudy, o tym by nie podpisywał ustaw nocą) spowodował, że część ludzi odwraca się od niego. Nie wiem skąd u niektórych ludzi, którzy zdobywają jakiś sukces i rozgłos pokusa żeby babrać się polityką. Szczególnie nie potrafię zrozumieć tego u osób, których idea jest tak zależna od jedności społeczeństwa. Może się oczywiście okazać, że Orkiestra w tym roku znowu pobije rekord. Tylko co to będzie oznaczać? Jedynie tyle, że ta część przychylna Owsiakowi bardziej się zmobilizuje. Suma dalej będzie symboliczna a symbolu jedności już nie będzie. A pamiętam jak kilka lat temu najwięcej wolontariuszy z puszkami stało pod kościołami.

  #wosp #oswiadczenie #polska
  pokaż całość

  źródło: Beztytułu.png

 •  

  Hej Mirki z #katowice i #slask wszyscy tu mieszkamy i wiemy, że jest zajebiście duży smog. Nie musicie każdy wklejać zdjęcia swojego widoku z okna czy zrzutu ekranu z aplikacji, skończcie zaśmiecać obserwowane tagi jak menele od nas zaśmiecają powietrze.

 •  

  Żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę wokół Kijowskiego to wklejam część statutu #kod

  #neuropa #bekazlewactwa #bekazkod #4konserwy #polska #polityka

 •  

  Andrzej Duda rozładował atmosferę w Parlamencie. Jego mediacje doprowadziły do sytuacji w której dziennikarze od 10 z powrotem na starych warunkach mogą przebywać w sejmie. Oczywiście #neuropa ten dobry i obiektywny zabieg i tak przekuje w kaczoryzm i bycie długopisem prezesa.

  #4konserwy #polityka

 •  

  Na temat ustawy dotyczącej mediów wypowiedziałem się już wcześniej (uznałem ją za skandaliczną, cofającą nas do komuny) chciałem jednak poruszyć temat inby pod sejmem. Słyszę wielkie oburzenie "obroncow demokracji" ze rosli policjanci obalili kobietę. Abstrahując od tego, że jesteście bandą manipulantów co pokazał filmik z kładącym się jegomościem, abstrahując od tego, że co z tego że kobietę (jakby mężczyznę to rozumiem, że okej?), to mam do was kilka pytań
  - gdzie kurVa byliście gdy ta sama policja zamykała ludzi za hasła "Donald matole"
  - gdzie kurVa byliście gdy kolesia który przyszedł z krzesłem na wiec zawinęli za próbę zamachu.
  - gdzie kurVa byliście gdy policja (udowodnione!) kopała i biła uczestników Marszu Niepodległosci.

  Powiem wam, gdzie byliście, byliście po drugiej strony barykady, w dupie mieliście demokrację,w dupie mieliscie prawa ludzi, bo wladza byla po waszej stronie.

  #bekazlewactwa #4konserwy #polityka
  pokaż całość

 •  

  Pytanie do różowych pasków bo chyba byłem wczoraj efektem działania #logikarozowychpaskow ale wole się upewnić. Pisząc od początku, byłem wczoraj na piwie z kolegami. Jak to w takich pubach, spotkaliśmy tam kolejnych znajomych a wraz z nimi jakieś ich koleżanki. Po 3-4 kuflach wpadliśmy na pomysł by wszyscy pójść na jakieś whisky do domu jednego z nas i tam zaczyna się koncert.
  Kolega u którego byliśmy mieszka w kawalerce, nas było z 10 osób więc chcąc nie chcąc siedzieliśmy obok siebie na łóżku w tym ja obok jednego różowego paska. Dziewczyny nigdy nie widziałem wcześniej, z wyglądu mocne 7/10. No właśnie z wyglądu bo mimo, że tak jak wspomniałem widziałem ją pierwszy raz to reagowała na mnie ogromną agresją. Wręcz niespotykaną, cokolwiek bym nie powiedział kwitowała "i co się chwalisz", gdy na nią spojrzałem słyszałem "i co się patrzysz". Z racji tego, że w stosunku do kobiet jestem potulny jak baranek sprawę olałem i unikałem z nią jakiejkolwiek interakcji. Impreza się skończyła, wszyscy wrócili do domu, całkowicie o sytuacji i o niej zapomniałem aż tu nagle dzisiaj wchodzę na Facebooka a tam zaproszenie do znajomych i jakaś próba konwersacji ze mną. Dodam tylko, że dziewczę ma 29 lat, wyższe studia i z tego co opowiadali wspólni znajomi ogarnięta życiowo, wykluczam więc, że mogłaby być aż tak infantylna. Co więc tam się odjebało?

  #kiciochpyta #cosieodjebalo #gorzkiezale
  pokaż całość

  +: x........u, somebody +26 innych
 •  

  Rozliczam sięz moim ostatnim #rozdajo

  książki wygrywają @agaja oraz @Ryksilnika zwycięzców proszę o kontakt na PW (najlepiej adres od razu gdzie mam zrobić wysyłkę). Jeśli zwycięzcy nie są zainteresowani nagrodą, również proszę o PW, wtedy wybiorę w zależności od płci jedną osobę z komentarzy, która książkę chciała dostać.

  Oprócz tego tak jak się zobligowałem do 20.12 wpłacę 575 zł na rzecz zwierzaczków z SOS dla Zwierząt!
  #cuntentipisze #pomagajzwykopem
  pokaż całość

 •  

  Drogie Mirki i Mirabelki. Z racji tego, że mój urlop został klepnięty i w lutym wylatuję do Nowej Zelandii świętuję i chciałbym to robić z wami! Moja praca ściśle związana jest z książkami mam dla Was więc prawilne #rozdajo
  2 egzemplarze książki, która mnie osobiście wciągnęła jak cholera. od razu podkreślam, że jeden egzemplarz pójdzie do #rozowypasek a jeden do #niebieskipasek losowanie jutro o 12:00. Zielonki zarejestrowane co najmniej tydzień temu mogą brać udział. Oprócz tego obiecuję, że za każdy plus, daję 50 groszy na Fundację sos dla zwierząt (niech i te mniejsze pupile mają święta).Z racji tego, że wiem jak potraficie się zmobilizować w takich akcjach zastrzegam jednak przelew zrobić do 20.12 gdyby suma okazała się bardziej znacząca niż sądzę.

  Oczywiście wysyłka na mój koszt, razem ze świąteczną niespodzianką!
  #cuntentipisze #czytajzwykopem #ksiazki #pomagam #rozdajo #rozdajozadarmo
  pokaż całość

 •  

  Jeśli ktoś jest z #krakow i miał w planach imprezowanie w okolicach rynku to stanowczo odradzam. Dzisiaj derby Krakowa, ale pierwszy raz od wielu lat zjeżdża się na nie pół kibicowskiej Polski. Samych gości z Chorzowa ma być prawie 1000.

  #mirkohooligans #mecz #kibole

  +: artur-kaminski-180, k........7 +3 innych
 •  

  Monowi to wioska w północnej Nebrasce w Stanach Zjednoczonych, znana jest jako najmniejsza wioska na Świecie. W końcu liczy tylko 1 mieszkańca. Założona została na początku XX wieku przez czeskiego imigranta. W 1930 roku to miejsce liczyło rekordowe 130 mieszkańców, w 2004 zostało ich tylko 2 Elsie Eller wraz ze swoim mężem Rudym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że wioska znajduje się na totalnym odludziu. Gdy Rudy zmarł w 2005 roku Elsie pozostała sama i mieszka tam do dzisiaj. W miejscowości znajduje się tylko tawerna oraz biblioteka ze składem 5000 książek (kolekcja Rudy'ego). Reszta terenów to opustoszałe domy, porośnięte już trawą. Elsie została nie tylko jedynym mieszkańcem ale pełni również rolę burmistrza, skarbnika i sekretarza. Co roku odprowadza też podatek do władz stanowych tak by utrzymać 4 latarnie znajdujące się na terenie Monowi.

  #ciekawostki #usa #historiajednejfotografii

  Jeśli masz ochotę na więcej takich ciekawostek ze Świata zapraszam na mojego bloga oraz do śledzenia tagu #cuntentipisze
  pokaż całość

  źródło: Beztytułu.png

 •  

  #niebieskiepaski i #rozowepaski nie różnią się wbrew pozorom tak bardzo. Mówi się, że to płeć piękna ma problemy z wyczuciem odległości i zamiast szerokiego na 5 metrów miejsca parkingowego widzi metrową lukę, ale my nie jesteśmy lepsi, bo który z nas Panowie w rozmowie z kobietą z 15 cm nie zrobił 20 ;)?

  #tworczoscwlasna #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow pokaż całość

  +: MatkaKolka, l.........k +9 innych
 •  

  Dzisiaj chcialem troche o okraglym stole. Zanim jednak #neuropa mnie zjedzie od "pisuarow" chcialem przypomnieć ze jednym z uczestnikow OS był Kaczynski, wiec jest tez to zarzut do niego.

  Powiedzcie mi jak możecie caly ten "bankiet" uwazac za sukces Polski? Przeciez to było zwykle sprzedanie się komunistom i powinno być naszym, polskim wyrzutem sumienia ale po kolei.

  Glownym argumentem zwolennikow OS jest to, ze udało się zapobiec rozlewowi krwi. No to ja się pytam czy w takiej Czechoslowacji, na Wegrzech czy w NRD doszło do rozlewu krwi? Bo z tego co wiem udało się rownie pokojowo odejść od komuny a przy okazji przynajmniej probowac rozliczyć komunistow (Honecker musial spieprzac do Moskwy).

  Drugi argument jest taki, ze gdyby nie obrady OS to poczekalibyśmy jeszcze pare lat na "wolność".

  Prawda i nie, komuna się rozpadała i to nie w Polsce a w całym bloku wschodnim, rozpadała się już w 1985, Gorbaczow nie wprowadzil pierestrojki i nie wycofal wojsk z Afganistanu bo polubil prezydenta USA a dlatego ze przegrali wojne zbrojen. Było wiec wiadomo ze w przypadku jakiegolowiek buntu społeczeństwa nie dojdzie do takich akcji jak w 56 na Wegrzech czy w 68 w Czechoslowacji. Nasi komuniści to wyczuli i dlatego zaczeli rozmawiać, wiedzieli ze jak nie uda im się zalatwic dealu to poleca ich glowy i to może dosłownie. Może obalenie komuny potrwałoby rok dluzej ale czy to by wiele zmienilo? Patrzac na to jak gospodarczo stoja Czechy raczej nie.

  Dlaczego wiec Solidarnosc chciała okrągłego stolu?

  Bo wbrew temu co stara się przedstawić, Solidarnosc w 1989 nie miała już takiego poparcia jak w 1980, swietnie to było widać podczas wyborow prezydenckich w 1990 gdzie Walesa przegral prawie z nikomu nie znanym Tyminskim. Dogadanie się z komuna była jedynym możliwym dojściem do władzy bo gdyby komuna upadla sama to na miejsce Solidarnosci powstałoby kilka partii i tort trzebaby było dzielic albo nawet dostaloby się okruchy. Zreszta czy komuniści realnie oddali wtedy władze czy pozwolili tylko na reformę ustrojowa?

  Pamietacie haslo Michnika "Prezydent wasz, premier nasz?" W tamtych czasach dużo ważniejszym stanowiskiem był Prezydent, premier odpowiadal wlasciwie tylko za gospodarke. Kto był 1 prezydentem? Jaruzelski, jak widzicie po obradach okrągłego stolu komuniści mieli jeszcze kilka miesięcy praktycznie pelnej władzy tak by moc po sobie posprzatac. Można o nich mowic wszystko ale z pewnoscia w przeciwieństwie do Mazowieckich, Kaczynskich, Walesow, Michnikow mieli leb na karku. Zreszta pokazali to 5 lat później zdobywając ponownie prezydenture na 10 lat (Kwasniewski był uczestnikiem okrągłego stolu).

  Na koniec żeby nie było, Solidarnosc to był wazny ruch społeczny, który w 80 roku w stoczni faktycznie postawil się komunie ale mniej więcej w tamtym czasie po podpisaniu porozumień sierpniowych umarl.

  #polityka #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  •  

   @Haqim: Gdzie ja napisałem, że byliśmy gorsi? Napisałem że byliśmy w środku stawki, bo takie Czechy mają większe PKB na mieszkańca. Napisałem też, że mamy z tych krajów największy potencjał. Wynikający z liczby ludności i zasobów surowców. Nie bez przypadku w UE karty do tej pory rozdawały Francja, Niemcy czy Wlk. Brytania a nie Holandia, Belgia czy Austria, mimo że w 1945 wszystkie kraje startowały z tego samego poziomu.

  •  

   @Sim0n97: Niemcy też w 45 startowały z gorszej niż Francja, podkreślam mamy dużo większy potencjał a różnica w poziomie życia w Czechosłowacji a w Polsce nie był aż tak kontrastująca, choć faktycznie z krajów z bloku wschodniego byliśmy jedni z biedniejszych. Zresztą nie o tym jest ten wpis. Nie neguje nigdzie reform Balcerowicza, neguje sposób "obalenia" komuny i to że jesteśmy jedynym krajem który się z nią nie rozliczył i jeszcze jest w stanie robić z tego powodu święto. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Odwiedzilem 68 krajów, jestem zakochany w Barcelonie czy Nowym Jorku ale Nasze, śląskie #katowice sa magiczne. #slask #cityporn #fotografia

 •  

  Drogie Mireczki, za każdym razem gdy będziecie uważali, że wasze owłosienie nie jest idealne, za każdym razem gdy wasze #rozowepaski na święta będą kupowały wam maszynkę do golenia, ojciec będzie coś mówił o goleniu kopru a koledzy dadzą wam enigmatyczną ksywę agrest, przypomnijcie sobie poniższą historię, od razu wam zrobi się lepiej.

  Wiecie co to hipertrichoza? Najkrócej pisząc, owłosienie ciała nie mające przyczyny hormonalnej, które może wystąpić w dowolnej okolicy ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Choroba ta występuje niezwykle rzadko, ale jej chyba najbardziej patologiczny przypadek przytrafił się Polakowi.
  Stefan Bibrowski urodził się w okolicach Płocka w 1890 roku, od początku swojej egzystencji zachorował na hipertichozę w wyniku czego cierpiał na całkowite owłosienie ciała. Jego choroba tak przeraziła rodziców, że ci w wieku 4 lat postanowili sprzedać go do...cyrku. Tam stał się światową sławą, jako "człowiek lew" podróżował po całym Świecie, a największą furorę zrobił w USA.
  Co ciekawe jego choroba, ni jak nie wpływała na umysł. Bibrowski znał 5 języków, był człowiekiem niezwykle empatycznym i obytym a wyczucia stylu i mody zazdrościły mu niektóre ówczesne gwiazdy Hollywood. Zmarł w wieku 41 lat na zawał serca, we Włoszech. Do dzisiaj jednak jest obiektem często wykorzystywanym w sztuce (malarstwo, literatura).

  Obserwuj: #cuntentipisze

  #historiajednejfotografii #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

  źródło: 1.png

  +: MatkaKolka, s....k +104 innych
 •  

  Mirki dzisiaj chce Wam opowiedzieć o okresie gdzie bycie #przegryw wcale nie było czymś złym.

  Pociąg seksualny to coś z czym trudno walczyć. Mężczyzna o seksie myśli ponoć kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, niezależnie od tego co w danym momencie robi. Trudno więc się dziwić, że o współżyciu myślano nawet w tak przygnębiających momentach jak wojna. Szacuje się, że podczas 2 wojny światowej na ziemiach polskich urodziło się kilkaset tysięcy dzieci. Jak na okres w którym liczyło się przetrwanie a każda kromka chleba była 2 razy dokładnie oglądana to wynik niezwykle imponujący.

  Była jednak grupa ludzi, która i swój najmocniejszy popęd musiała odstawić na bok bo groziło to śmiercią. Polscy robotnicy, zesłani na roboty w głąb III rzeszy mieli ciężki żywot. Praca od rana do nocy, skromne racje żywnościowe a do tego Niemki, które traktowały ich jak robaków lub jak obiekty seksualne.
  Wbrew pozorom to ten drugi rodzaj Niemek był dużo groźniejszy i to nie z powodu ich legendarnej "urody". W tamtych czasach nasi rodacy przyzwyczajeni byli do podłego traktowania więc kolejna Helga z takim nastawieniem nikogo nie ruszała. Natomiast próba molestowania niosła za sobą groźbę śmierci. Po pierwsze dlatego, że ewentualny brak zgody na współżycie mógł się skończyć bezpodstawnym oskarżeniem o np. próbę ucieczki, wszystko oczywiście w ramach zemsty, a po drugie ewentualne przyłapanie przez niemieckiego żołnierza na igraszkach kończyło się upokarzającą karą śmierci (zgolenie włosów, rozebranie do naga i powieszenie). W tym drugim przypadku karana była również 2 strona, czyli wcześniej wspomniana Niemka. Bardzo popularne było wystawienie takiej delikwentki na ogólne "pośmiewisko". Stawiano więc ją w centralnym punkcie miasta z odpowiednią tabliczką wywieszoną na szyi "zdrajczyni aryjskiej rasy", "polska dziwka" lub "wyrzutek społeczeństwa".

  Jeśli chcecie więcej tego typu historii zapraszam na mojego bloga
  No i do śledzenia mojego tagu #cuntentipisze

  #historiajednejfotografii #wojna #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

 •  

  A więc drogie Mirki i Mirabelki odnosząc się do tego wpisu zrobiłem to. Efekt jest taki, że nikt mnie nie posądził o molestowanie, w biurze od rana panuje świetna atmosfera, a różowy pasek nawet dał mi soczystego buziaka w brodę. Znaczy Mikołajowi dał. Ale po kolei.

  - Na pierwszy ogień poszła różowa. Tak jak myślałem, była niegrzeczna więc została jej wręczona "rózga" i polecenie obmycia się z grzechów. W zamian zostało skierowane pytanie do przełożonego, czy może się spóźnić w poniedziałek 30 minut, gdyż czeka ją chyba dłuższa kąpiel. Uległem.

  Później nadszedł czas na mężczyzn. Nauczeni tym co zobaczyli wcześniej, nie chcieli dostać rózgi i wszyscy jak jeden mąż, kłamali, że w tym roku płynęła w nich czysta dobroć.

  - Pan od poduszki, która z obu stron miała napis "Nie dziś kochanie" a odnosiła się do tego, że po urodzeniu dziecka zapomniał co to seks stwierdził, że jego prezent wykorzysta przeciwko żonie gdy ta kolejny raz każe mu w nocy wstawać do córy.

  - Kolega od zegarka i 4 zapasów baterii, które otrzymał dlatego, że ciągle myli strefy czasowe w których przebywa i się spóźnia, serdecznie podziękował za prezent po czym cofnął wskazówki o 20 minut.

  - Następny Pan dostał oryginalne klapki Kubota. Ponieważ od 2 tygodni chodzi w obuwiu zimowym, które skrzypi w biurze jak cholera. Po błagalnych prośbach całego zespołu postanowił zmienić "ogumienie".

  - No i na koniec trafił nam się architekt, który codziennie ustawia nam wieże z kubków po kawie w zlewozmywaku. Otrzymał płyn do naczyń, ocet i gąbkę. Z racji tego, że nie wiedział po co ocet (i ja bym nie wiedział gdyby nie Ty wielki wykopie) Mikołaj poszedł mu zademonstrować.

  Co ciekawe, po 30 minutach przyszedł mój zespół wręczając prezent i mi (musieli być skubańcy przygotowani albo mają konto na wypoku). Dostałem naprawdę pięknie opakowany....pumeks. Ponoć dlatego, że chodzę z ciągle upier*oloną ręką (mam tatuaż na przedramieniu).

  Tak jak więc widzicie wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku, nikt nie był zażenowany a cała sytuacja poprawiła nam humor w ten i tak fajny przed weekendowy dzień. Teraz pijemy kompot z kubków walących octem i tylko różowa nie wiem czemu od 20 minut siedzi w toalecie. Pozdrawiam i żegnam jednym z ulubionych moich cytatów z polskich filmów.

  Wołam @Sinti @KsiegaRekordowSzutki @AhoCorasick @Yeg128 @NieRozumiemIronii @whiterose

  #cuntentipisze #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #heheszki #pracbaza #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Chennai to miasto znajdujące się na samym południu Indii. Często nazywane również hinduskim Detroit z racji na przemysłowy charakter miasta, mowa tu w końcu o 3 największym ośrodku gospodarczym Indii w którym mieszka ponad 7 milionów ludzi.

  W centralno-wschodniej części tej aglomeracji znajduje się dzielnica zwana Villivakkam z pozoru niczym nie różniąca się od pozostałych, w praktyce miejsce to jest tak przerażające, że dorobiło się własnej drugiej nazwy Kidney Village – czyli wioska nerek.

  W samych Indiach podobnie jak w każdym innym szanującym się kraju handel narządami jest nielegalny. Wszystkie nerki więc pobierane w tym miejscu pobierane są nielegalnie, ich przeznaczenie jest proste – czarny rynek.

  Sam proces wygląda zawsze podobnie, bogaty mężczyzna w średnim wieku pojawia się w okolicy, wszystko odbywa się przez marketing szeptany, po chwili cała „wioska” wie o jego przybyciu, ów jegomość nie jest jednak odbierany jak czarna wdowa a zbawca i człowiek, który może odmienić życie. Nie ma się temu co dziwić skoro za nerkę w zależności od wieku i grupy krwi można tam otrzymać od 2 do 4 tysięcy dolarów a dniówka w tym miejscu wynosi około 1 dolara. Handlarz narządów natomiast na czarnym rynku za zdrową nerkę otrzyma minimum 50 000$.

  Liczący na zmianę swojego losu Hindusi sami zapraszają handlarza do swoich domów w celu omówienia szczegółów. Gdy wszystko zostaje dogadane, pozostaje tylko dokonać zabiegu. Wbrew obiegowej opinii nie wykonuje się ich w jakichś trudno dostępnych, tajemniczych pokojach chronionych przez chmarę gangsterów. Cały biznes jest tak dochodowy a Indie to na tyle skorumpowany i biedny kraj, że wszystko odbywa się w legalnie działających klinikach, zabiegów nie wykonują natomiast hobbyści a lekarze z prawdziwymi dyplomami i odpowiednimi kwalifikacjami. Jak to mówią, wszystko ma swoją cenę.

  Najgorsze jednak wydaje się to, że w handlu narządami swój interes zwietrzyła również lokalna mafia, która w zamian za umarzanie długów alkoholowych czy karcianych, puka do domów rodzin dłużników zabierając to co mają najcenniejsze- cząstkę siebie. W takim wypadku rodziny nie mają oczywiście też co liczyć na jakąkolwiek gratyfikację finansową.

  Szacuje się, że na rok 2015 w tym rejonie aż 15% ludzi sprzedało swoją nerkę. Sam procent może nie byłby zatrważający gdyby nie fakt, że w samym Villivakkam żyje ponad 200 000 ludzi.

  #ciekawostki #historiajednejfotografii #podroze

  Jeśli szukasz więcej takich artykułów z adrenaliną w tle zapraszam na swojego blog
  Zapraszam również to obserwowania autorskiego tagu #cuntentipisze
  pokaż całość

 •  

  Drogie różowe paski obraziłybyście się gdyby kolega/przelozony z pracy w ramach żartu i prezentu wręczył wam mydło w kształcie prącia? Chce zrobić niespodziankę swoim pracownikom, przebrać się za św Mikołaja i po kolei każdego brać na kolano i wykonać standardową procedurę:
  - czy byłeś/byłaś grzeczna? Po czym wręczyć prezent.
  Z racji tego, że jestem przekonany że wspomniany wcześniej różowy pasek odpowie, że nie był grzeczny, chciałem jej wręczyć owe mydło i odpowiedzieć "idź obmyj się z grzechu". Dodam tylko, że jest singielką, nic nas nigdy nie łączyło, ale relacje między nami są naprawdę luźne i przyjacielskie, zresztą jak w całej grupie. To jak zapieprzać do mydlarni?

  #kiciochpyta #rozowepaski #logikarozowychpaskow i troche #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

 •  

  Obecnie cała Polska żyje sprawą bestialskiego mordercy Kajetana Poznańskiego. Na Górnym Śląsku i w jego okolicach najbardziej znanym seryjnym zabójcą był Wampir z Zagłębia czyli Zbigniew Marchwicki, postać o tyle kontrowersyjna, że do dziś nie wiadomo czy na pewno on stał za morderstwami o które został oskarżony. Historia tego regionu jest bogatsza o jeszcze jednego szaleńca, który za życiowy cel obrał sobie mordowanie kobiet. Jego metody były jeszcze bardziej makabryczne, niż wcześniej wspomnianych psychopatów. Potrafił gotować ludzkie głowy, mielić ciało maszynką do mięsa a także kroić ciała nożem kuchennym i spuszczać w kanalizacji.

  Bogdan Arnold bo o nim mowa, urodził się w Kaliszu w 1933 roku, do Katowic przyjechał w 1960 roku i trudnił się tutaj pracą wszechstronnego pracownika budowlanego. Z racji swojego porywczego charakteru i słabości do alkoholu często zmieniał miejsca pracy. Nikt jednak nie spodziewał się, że kryje się w nim taka bestia. Okrucieństwo z jakim traktował swoje ofiary spowodowała, że milicja nie była w stanie ustalić ile tak naprawę dusz ma na swoim koncie. Oficjalnie udowodniono mu 4 morderstwa, choć znaleziono tylko 3 ciała a 2 z nich zidentyfikowano.
  Pierwszą ofiarą Arnolda była Maria B. poznana w październiku 1966 roku w katowickim barze „Kujawiak” (ulica Wojewódzka). Kobieta dosiadła się do Arnolda i poprosiła o poczęstowanie piwem. Z rozmowy wynikało, że kobieta pochodzi z Wołynia, jednak ani nazwiska ani bliższych danych Arnold nie zapamiętał. Następnie para udała się do mieszkania Arnolda gdzie prostytutka zaproponowała, że za kwotę 500 zł pozostanie na noc. Arnold w ataku złości uderzył ją kilka razy młotkiem w głowę. Zwłoki kobiety porąbał i pozostawił w wannie. Próbował zalewać je chlorkiem aby przyspieszyć proces rozkładu, części ciała palił także w domowych warunkach.

  Drugie morderstwo miało miejsce pół roku później. Ofiary nie udało się zidentyfikować. Była to zapewne znowu prostytutka zwabiona do domu. Według zeznań mordercy zabił, gdyż ofiara odkryła zwłoki swojej poprzedniczki.

  Trzeciego morderstwa dokonał 21 kwietnia 1967 roku, tym razem swoją ofiarę spotkał przy restauracji Hungaria mieszczącej się wtedy na ulicy Dworcowej. Ponownie zabrał ją do domu i po upojnie spędzonej nocy, rano obezwałdnił ją i bestialsko zamordował.

  Zbrodnie odkryto na początku czerwca 1967, gdy sąsiedzi zauważyli w oknie mieszkania Arnolda rój much (stąd też jego przydomek). Przekonani, że gospodarz nie żyje, wezwali milicję, która weszła do środka i odkryła w łazience dużą drewnianą skrzynię murarską w której znajdowało się kilka ciał, poziom ich rozkładu był tak duży, że nie dało się określić nawet płci i liczby ofiar. Oprócz tego w kuchni, spod stołu wystawało ludzkie podudzie a w garnku postawionym na kuchence pływała, odcięta ludzka głowa. Arnold dowiedziawszy się o odkryciu, zniknął.
  Przez tydzień ukrywał się na hałdach węglowych w okolicy Huty Silesia, próbował popełnić samobójstwo. W końcu Arnold sam się zgłosił na milicję. Przyznał się do wszystkich zbrodni i stwierdził, że żałuje, że nie zdążył zabić również swojej byłej żony. 9 marca 1968 roku sąd skazał Bogdana Arnolda na karę śmierci. Wyrok wykonano 16 grudnia 1968 roku o godz. 18:40.

  #slask #katowice #seryjnimordercy #historiajednejfotografii #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

  Jeśli szukasz więcej takich artykułów z adrenaliną w tle zapraszam na swojego bloga
  Zapraszam również to obserwowania autorskiego tagu #cuntentipisze
  pokaż całość

  źródło: bi.gazeta.pl

 •  

  Hej mirki, potrzebuje grafiki z kilkoma twittami z których kipi nienawiść do białych ludzi z powodu tego, że wybrali Trumpa. Wiem, że to gdzieś tutaj widziałem.

  #4konserwy #amerykawybiera2016 #polityka

 •  

  Po raz pierwszy w historii, biały miliarder wprowadzi się do mieszkania komunalnego po czarnej rodzinie

  #czarnyhumor #polityka #amerykawybiera2016 #4konserwy #bekazlewactwa #heheszki

 •  

  Hej #neuropa jak myślicie czy Donald Trump po jakże dyplomatycznej wypowiedzi, że jeden Donald w polityce starczy zrobi z dupy jesień średniowiecza Tuskowi? Tusk dyplomacja poziom Waszczykowski. ;)

  #polityka
  #4konserwy
  #bekazlewactwa
  #amerykawybiera2016

 •  

  Jeśli wygra Trump to po raz kolejny najbardziej skompromitują się media. CNN, ABC i ich polscy klakierzy z Onetu, Interii i TVNu przez cały wczorajszy dzień trąbiły o kilku procentowej przewadze Clinton. Lis to właściwie był pewny porażki Trumpa, kurwa jacy wy jesteście nierzetelni to tragedia. Wszystko dla propagandy.

  #polityka #amerykawybiera2016 #4konserwy #bekazlewactwa pokaż całość

 •  

  Wołam #zegarki #modadamska #cebuladeals #januszebiznesu #watchboners najlepiej tez #slask 4 miesiace temu kupiłem swojemu ex rozowemu zegarek, ogolnie prezent ojazal sie nietrafiony, nie miala go ani raz na rece, a kilka tygodni temu sie wyprowadzila zostawiajac go u mnie. Kosztował prawie 1100 cebulionów oddam za 1/3 tej kwoty. Model to Doxa 211.35, taki jak na zdjeciu ponizej. Na 200% oryginalny mozemy isc do jakiegolowiek zegarmistrza i Ci to potwierdzi. pokaż całość

 •  

  Najbardziej mnie wkurza jak spotykam takiego Janusza czy Mirka, który pracuje gdzieś za 3000 zł brutto i mówi "ja robie a oni za moje podatki..." i tam milion różnych zarzutów różniących się w zależności czy wspiera PO, PiS czy inną Nowoczesną. Drogie Mirki i Mirabelki, jak zarabiacie 3000, 4000 czy nawet 5000 zł brutto miesięcznie to za twoje podatki to ty sobie nawet nie wyremontujesz chodnika pod domem. Jesteś więc takim samym żerującym na innych jak Ci od 500+ czy zasiłku. Nie wierzysz? No to policzmy. Jeśli zarabiasz 4000 zł miesięcznie brutto to Twoja zaliczka na podatek to miesięcznie 287 zł. Rocznie oszałamiające 3444 zł, dodajmy do tego też to co oddajesz w VACie ponad 500 zł miesięcznie i okazuje się, że rocznie oddajesz państwu 10 000 zł. Korzystasz jednak na co dzień z remontowanych dróg, nowych obwodnic i dróg szybkiego ruchu, chodzisz po chodnikach, które co jakiś czas wymagają remontu, a Twoje dzieci chodzą do publicznych szkół za które nie płacą oraz bawią się na miejskich placach zabaw. Oprócz tego pewnie jeździsz rowerem po ścieżkach rowerowych i chodzisz do restaurowanych parków. A na koniec myślisz, że wystarcza na to te 10 000 zł rocznie i że do tego jeszcze ktoś podbiera Ci z nich na innych :).

  Żeby nie było nie jestem socjalistą, podatki wysokie to zło ale jeśli ktoś może mówić, że coś powstaje z ich podatków to ludzie bogaci i bardzo bogaci, reszta co najwyżej zarabia ledwo na swoje społeczne potrzeby lub tak samo żerują.

  #polityka #gownowpis #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  +: k...........n, BongoBong +4 innych
  •  

   @fazimodo: tlumacze wiec normalnie, z Twoich podatkow nikogo nie lecza, lecza co najwyzej z Twoich ubezpieczen zdrowotnych, jesli nie rozrozniasz tych 2 podstawowych pojec to jsk mamy sie zaglebiac dalej :)?

  •  
   f......o

   0

   @Cuntenti: semantyka, brawo klap klap. Bo obowiazkowa składka to nie podatek bo przecież inaczej się nazywa. Zresztą nadal place składkę która od razu jest przez NFZ zuzywana a nie odkladana wiec NFZ leczy innych za moje. Wiec najpierw udowodnij ze tak nie jest i cala składka zdrowotna która place idzie tylko na mnie i moje przyszłe choroby. A później możesz się bawić w rozróżnienie obowiązkowych składek abonamentów vatow pitow citow i akcyz jak chcesz. pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Stacji radiowych słucham w dwóch sytuacjach, gdy jadę do pracy i gdy z niej wracam. Z racji tego, że mam niedaleko a cała podróż zajmuje raptem z 10 minut nie ma sensu wrzucać swojego pendrive'a czy kombinować z telefonem i blutaczem.
  Nie wiem kto w stacjach radiowych planuje ramówkę, ale wydaje mi się logiczne, że jedynymi którzy o godzinie 7 rano słuchają ich audycji to ludzie, którzy właśnie udają się do pracy, na uczelnię, czy do szkoły. Może jestem dziwny ale wydaje mi się, że takie osoby przed trudem czekającego ich dnia chcą się naładować energią, obudzić. Fajnie byłoby ich więc potraktować jakimś fajnym kawałkiem muzycznym prawda? Ale nie jakiś imbecyl wymyślił żeby właśnie w tym momencie wrzucić zjebane regionalne ogłoszenia, typu wywiad z rzecznikiem urzędu miasta że otwarto nowy wychodek dla psów, plac zabaw czy że zaczęto rewitalizację trawnika. Jak można napierdalać tym przez dobre 50 minut?

  Jak wracam z pracy wcale nie jest lepiej, najpierw dawka reklam wszelkiej maści leków na wszystkich stacjach a potem dla ulgi wiadomości, które słyszałem już tego dnia 8 razy.

  #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #gownowpis
  pokaż całość

  +: PunchY
 •  

  Mirki i mirabelki jeśli miałbym dać komuś radę jaka umiejętność jest najważniejsza w życiu i którą warto szkolić i doprowadzać do perfekcji to bez kozery powiem kontakty interpersonalne. Właściwie większość moich sukcesów, tych większych bądź mniejszych, prywatnych jak i zawodowych wiąże się z tym, że zawsze potrafiłem rozmawiać z drugim człowiekiem.

  Po pierwsze nikomu chyba nie trzeba mówić, że pomaga to w podrywaniu #rozowepaski więc szybko można przejść z #przegryw .

  Po drugie ułatwia życie, dla przykładu jak masz "gadane" dużo łatwiej wyłgać się jest od mandatu. Ja na przykład nie licząc tych z fotoradarów nie otrzymałem ani jednego mimo, że zatrzymywany byłem nie raz. Ułatwienie pomaga nie tylko na kontaktach z policją ale i z osiedlową patologią czyli lokalnymi sebixami. Nie zapomnę jak kiedyś gdy wakacyjnie wyjechałem dorobić za zachodnią granicę, zostałem słusznie rozpoznany jako aktywny kibic Ruchu Chorzów przez moich współtowarzyszy pracy. Problem polegał na tym, że oni aktywnie wspierali klub z Sosnowca więc jak wiecie po drodze nam nie było. Sprawę udało obrócić się w ten sposób, że już po powrocie zapraszali mnie nawet na wspólną imprezę. Zresztą mnóstwo mam przypadków gdy osoby których nie lubię i uważam za po prostu tępe żywią w stosunku do mnie zupełnie odwrotne uczucia i to nie dlatego, że jestem dla nich przesadnie miły a dlatego, że wyrażam żywe zainteresowanie tym o czym mówią, nawet jeśli w moim mniemaniu jest to totalna głupota.

  No i po trzecie praca. Właściwie zawsze dostawałem pracę bez żadnego doświadczenia a czasem i bez potrzebnego wykształcenia (jedno i drugie nabywałem w trakcie). A pracowałem w takich miejscach jak menadżer dość dużej restauracji w wieku 19 lat (po maturze przyszedłem tam pracować jako dostawca), logistyk w parku logistycznym w dużej zachodniej firmie (logistyki w życiu nie studiowałem), specjalista w dziale płac państwowej uczelni (choć gdy aplikowałem mogłem się poszczycić jedynie tytułem licencjata z zarządzania), a teraz kierownikiem wydawnictwa na uczelni (choć mam tytuł magistra a pod sobą osoby z doktoratami).

  #gownowpis #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #poradnik
  pokaż całość

  +: MatkaKolka, f......o +3 innych
 •  

  No i stalo sie to o czym niektorzy tu mowili, kobiety zostaly wykorzystane. Gdy feministki organizowaly czarny protest wmawialy kobietom ze chodzi o walke o ich zdrowie i zycie. Staraly sie przekonac ze w tej kwestii wybory sa dwa, albo z nami albo z PiSem. Po wczorajszym wyznaniu pewnej celebrytki wyszlo ze tym ruchom od poczatku chodzi o totalna legalizacje aborcji, cos na co conajmniej spora czesc kobiet popierajaca czarny protest swojej zgody nie wyrazala. #4konserwy #polityka #neuropa pokaż całość

  •  

   @SScherzo: ale takim czyms mozna wylgac sie ze wszystkiego. Jesli identyfikujesz sie z jakas partia czy organizacja a ta organizacja tez przedstawia Ciebie jako swoja twarz to logiczne ze mowisz w ich imieniu. Jak Borys Budka sie do czegos odnosi to odnosi sie jako czlonek PO, jak Macierewicz cos palnie to mowi to jako glos PiSu i tak dalej. Zreszta opinia Pani Przybysz nie spotkala sie z zadna reakcja ruchow feministycznych bo nie od dzis wiadomo ze feministki w sprawie aborcji maja poglady niezwykle liberalne i nie jest to zadna wiedza tajemna. pokaż całość

   +: f.........k
  •  

   @Cuntenti: oczywiście. ale to nie znaczy, że uczestnicy Czarnego Protestu to popierają. ja mam liberalne podejście i byłam na proteście, a uważam, że Przybysz powinna zachować to dla siebie, bo robi zły PR tej całej sprawie i zwyczajnie wszystko popsuła dla swoich własnych korzyści w związku z wydaniem nowej płyty. to mnie wkurza, ale nie sam fakt tego, że to zrobiła, bo mnie to nie obchodzi. obchodzi mnie natomiast to, że wypowiada tak infantylną argumentację do sprawy, która nie miała na celu dla wielu ludzi walczyć o skrobanie z tak błahych powodów. oczywiście dla Przybysz może to był wystarczający powód, ale nie powinna go porównywać do tragedii kobiet ze zdeformowanymi płodami lub po gwałcie, bo to już jest zwyczajnie śmieszne. pokaż całość

   +: m....u
  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Mam jakies dziwne wrazenie ze Legia dzisiaj zremisuje. Zadnych racjonalnych przeslanek, ot zwykle przeczucie ale kurs 21 jest wiec zal 10 zl nie postawic. #bukmacherka #mecz

  +: e....e
 •  

  Z takich życiowych osiągnięć to jak byłem w liceum obiecałem sobie z kumplami, że kiedyś wyruszymy w rejs na inny kontynent. Założyliśmy się, że jak uda nam się to zrobić do wieku 25 lat to wytatuujemy sobie na ciele boga mórz i oceanów Posejdona. No i od 4 lat widnieje taki o to posąg na moim przedramieniu. #chwalesie #oswiadczenie #tatuazboners #tatuaze #podroze #podrozujzwykopem pokaż całość

  źródło: 1.png

 •  

  Jak wiadomo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. W związku z tym, żeby nie kalać tego imienia proponuję ogólnowykopową petycję o zmianę imienia jednego z polityków na LAPSUS PETRU. #gownowpis #oswiadczeniezdupy #polityka

  +: f.........k
 •  

  Daleko mi do snucia teorii spiskowych, nie jestem też jakimś przewrażliwionym pisowcem z katotalibanu, ale gdy patrzę na listę posłów Nowoczesnej i widzę, że na 30 nazwisk 1/3 to jakieś Lubanuer, Scheuring, Schmidt, Lieder, Hennig Petru czy Furgo to analogia aż sama się nasuwa. Mieszkam na Śląsku gdzie obcobrzmiące (niemieckie) nazwiska to codzienność, ale nawet jakbym zabrał całe liceum do którego chodziłem nie wiem czy zdołałbym taką mieszkankę utworzyć. Co oni ich na listy dobierali według nazwisk? Na tym polega ta nowoczesność? #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #polityka #4konserwy #zprzymruzeniemoka #nowoczesnapl pokaż całość

  +: f.........k, AdekJadek +1 inny
 •  

  Mirki i mirabelki chyba dojrzalem. Mam 28 lat. Bylem w 3 powaznych zwiazkach. Ostatni raz 2 lata temu. Choc po czasie dochodze do wniosku ze tylko jedna kobiete traktowalem powaznie i tak naprawde kochalem. Gdy moi znajomi, zareczali sie, brali sluby ja balowalem, uznalem ze ustatkowanie sie z kims na stale to nie dla mnie, ciagnelo mnie do krotkich, intensywnych znajomosci i zycia wolnego. Wszystko do dzisiaj. Mialem sen w ktorym biore slub, nie pamietam nawet jak wygladala moja malzonka, pamietam jednak ze sam sen byl mega realistyczny a ja bylem w nim cholernie szczesliwy. Pierwszy raz w zyciu obudzilem sie z bananem na twarzy i z mysla ze nie pragne niczego innego tylko znalezc kobiete mojego zycia. Do tego stopnia ze kompletnie przewaluowalem swoje priorytety jesli chodzi o cechy kobiece. Kiedys cenilem wielkomieszkanskie obycie i umiejetnosc rozmowy na kazdy temat, teraz wydaje mi sie ze nie ma nic cenniejszego niz stereotypowa wiejska pracowtosc i prostolinijna szczerosc w uczuciu. Mial ktos tak z was? Czy to po prostu objaw jesiennej chandry a wszystko minie przy kolejnym weekenoiwym wypadzie do pubu? #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #feels pokaż całość

 •  

  Przeczytałem wczorajszy pean chwalebny jaki użytkownik @Holiday stworzył na cześć Michała Tuska, i po godzinnym researchu kisnę ze śmiechu, ale po kolei.

  - Miej 26 lat skończ studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku SOCJOLOGIA.
  - po studiach bez doświadczenia dostań pracę jako ekspert od spraw marketingu na Lotnisku w Gdańsku. Pewnie ze względu na Twoją znajomość ludzkiej natury, na pewno nie dlatego, że właścicielami tego portu w większości jest województwo pomorskie i miasto Gdańsk gdzie od kilku lat rządzi nieprzerwanie PO.
  - po kilku miesiącach firma OLT Express szuka eksperta ds. LOTNICTWA CYWILNEGO, daje zapytanie do Lotniska w Gdańsku, Ci polecają Michała Tuska (pełne kwalifikacje przecież od dziecka interesował się koleją a tam jak wiadomo podróżują cywile).
  - OLT Express okazuje się mega przekrętem Amber Gold. Nie szkodzi, lotnisko przyjmuję młodego Tuska jak syna marnotrawnego. Choć jak najdalej starają się uciekać od firmy Plichty i stara się pokazać, że o przekrętach tego pana nie mieli pojęcia to Tusk z tak zabrudzonym CV nie ma problemu z dostaniem nowej fuchy koordynatora ds. linii lotniczych w końcu kto jak kto on wie które są szemrane.
  - Pracuj na lotnisku i jednocześnie otwieraj firmę oferującą przejazdy na to lotnisko. Przecież nie ma w tym nic nieetycznego, a już na pewno nie dostałeś preferencyjnych warunków od dyrekcji, która tak dobrze Cię zna. Do wszystkiego doszedłeś swoją ciężką pracą i tym, że już jako gówniak marzyłeś o kierowaniu autobusem.

  Panie Holiday reasumując nie wiem czy interesy młodego Tuska są szemrane ale z pewnością jest on jednym z najlepszych przykładów nepotyzmu jaki znam i idealnie nadaje się do kategorii #misiewicze . #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #bekazkod #polityka
  pokaż całość

  +: m.........3, kokrys +104 innych
  •  

   Nieetyczne to nie nielegalne podkreślam.
   nie musisz podkreślać, znam różnicę między jednym i drugim.

   Natomiast Pan Michał Tusk pracując na lotnisku posiada dostęp do takich danych jak liczba obsługiwanych pasażerów i ich rejonizacja (skąd są) bo lotniska takie statystyki prowadzą, dzięki temu może odpowiednio dysponować swoją flotą zwiększając w ten sposób przewagę nad konkurencją. Już nie wspominając o tym, że będąc pracownikiem lotniska ma możliwość wpływania na dział marketingu (którego by ekspertem) przez co może tak eksponować swoje reklamy by zagłuszać odbiór konkurencji.

   @Cuntenti: ja w tej chwili pracuję w projekcie dla banku. myślisz, że mam dostęp do informacji skąd pochodzą klienci? z jakich miast? w jakim są wieku? chyba żartujesz...

   i myślisz, że pracując tu mam jakikolwiek wpływ na dział marketingu? żadnych.

   co innego gdyby był w zarządzie spółki lotniska i jednocześnie właścicielem innego podmiotu świadczącego usługi dla niej.
   pokaż całość

  •  

   @przemek-sobota: Nie porównuj Banku do lotniska, bo kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze dane o których piszę są danymi statystycznymi, dostępnymi dla działu marketingu, tego samego działu w którym młody Tusk pracował przez kilka lat. Więc tak myślę, że ma/miał informację.

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  Mirki i mirabelki z #slask a w szczególności #chorzow #katowice #rudaslaska #siemianowice mam do was prośbę. Dzisiaj w Katowicach przed godziną 12, doszło do zdarzenia drogowego w którym pewien Pan uderzył w tył mojego pojazdu. Z racji tego, że uszkodzenia był niewielkie a mi pilnie spieszyło się na zebranie w firmie, ustaliłem z Panem, że zgadamy się na wieczór w celu uregulowania sprawy. Podałem jegomościowi numer, Pan miał do mnie zadzwonić, niestety z racji tego, że się spieszyłem sam nie wziąłem żadnych danych kontaktowych od owego kierowcy licząc na jego uczciwość. Jak pewnie się domyślacie drogi kierowca nie zadzwonił (choć miał to zrobić do 16), licząc pewnie, że spotkał kompletnego idiotę. No niestety na jego nieszczęście nie jestem skończonym kretynem i zapamiętałem jego tablice rejestracyjne, a oprócz tego wiedziałem, że skrzyżowanie na którym doszło do kolizji jest w pełni monitorowane. Wiem, że mogę się z tym udać na policję, ale po pierwsze nie mam czasu, żeby chodzić i składać ciągle zeznania, po drugie zależy mi na czasie bo wyjeżdżam w długą służbową podróż a po trzecie chciałbym drogiemu cwaniakowi spojrzeć prosto w twarz i udowodnić, że nie jest taki cwany. Tym bardziej, że zachował się jak ostatni skur.. , gdyż idąc mu na rękę zgodziłem się nawet nie zgłaszać sprawy do ubezpieczyciela za drobne "100 zł", dodatkowo mimo, że pan myślał iż uszkodził mi cały zderzak chcąc być w stosunku do niego fair poinformowałem go, że to uszkodzenie miałem już wcześniej. Tutaj więc moje pytanie, jeśli znacie dane kontaktowe osoby, która porusza się samochodem marki Pegout Partner w kolorze białym z widocznym uszkodzonym przednim zderzakiem i tablicą rejestracyjną SH85910, lub znacie chociaż miejsce przebywania tego samochodu to proszę o kontakt. Wiem, że jest samochód prywatny a dodatkowo jego właścicielem jest na oko pan między 40-50 rokiem życia, jeśli nie kłamał mieszkający w Chorzowie. Dla osoby, która mi pomoże stawiam dobre whisky lub jeśli będzie to #rozowypasek to kosz słodyczy.

  #wykopefekt #pytanie #samochody #wypadek
  pokaż całość

  +: Rosanemable, Tratak +5 innych
 •  

  Czy tylko ja uważam, że cały ten dziesięciobój na igrzyskach to jakieś nieporozumienie? Dyscyplina w której startują ludzie zbyt słabi żeby rywalizować w pojedynczych konkurencjach. #rio2016

 •  

  Byłem już kilkanaście razy na meczu w Krakowie, ale postoju na rynku jeszcze nie mieliśmy. Takie tam selfie z 3000 kolegów. #mecz #ruchchorzow #ekstraklasa

  źródło: niebiescy.pl

 •  

  Siedzi sobie człowiek na wakacjach na greckiej Riwierze, wiadomo all inclusive wiec jak typowy polak, cebulak trzeba walić do ryja piwko od rana. Po 4 kolejnych, czujesz ze pęcherz domaga się spotkania z naturą. Patrzysz na basen...pełny, nie ma gdzie nogi włożyć a gdzie dopiero upuścic trochę żółtej ambrozji. Do pokoju hotelowego daleko, nie chce się iść. Palmy? Jeszcze coś mnie tam upierdoli. Niechętnie wiec wybieram opcje numer 3, czyli barową toaletę. Niechętnie bo dopiero opuścił ja stary, gruby Niemiec z miną jakby przed chwila przypomniał sobie po wielu latach jak to jest wypuścić rakietę z u boota. Wchodzę, staje przy porcelanowej myślodsiewni i gdy już mam się oddawać głębokim rozmyślaniom, widzę to. Sekretny znak tysięcy mirków i mirabelek, świadczący o tym ze gdzieś w pobliżu ukryty jest skarb wykopu, może nawet naprawione tagi. I teraz moje pytanie brać się za wykopki czy nie? #csiwykop #kiciochpyta #truestory #coolstory #historiajednejfotografii pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Mirki polećcie jakąś stronę z darmowymi audiobookami, nie chce wydawać zbędnie kilku dych jeśli nie wiem czy taki rodzaj "czytania" mi pasuje. Najlepiej z jakimiś książkami Jo Nesbo.

  #ksiazki #czytajzwykopem #audiobook

  +: pazzdi
 •  

  Jakieś ćwiczenia? Bo na Śląsku nad #chorzow leciał włąśnie f16 ? #katowice #slask #kiciochpyta

 •  

  Często czytam na mikroblogu teksty z serii #bekazlewactwa czy #bekazprawakow i zastanawiam się o co tu chodzi. Zarówno w jednym i drugim wypadku można znaleźć #rakcontent ale o ile jeszcze argumenty prawicowców w sprawie uchodzców są w miarę logiczne, mimo że się czasem z nimi nie zgadzam i uważam ich myślenie za 0-1, o tyle w przypadku lewicy dostaję konkretnego mindfucku bo kompletnie nie wiem o co im chodzi.

  Znam nie jednego lewaka i to nie jest tak, że oni nie widzą zagrożenia wśród uchodźców, widzą i zdają sobie z niego sprawę. Z drugiej strony zachowują się jak totalni altruiści chcący pomóc za każdą cenę. I o ile takie podejście byłoby jeszcze chwalebne choć głupie o tyle nie jest bo większość z nich z altruizmem ma niewiele wspólnego. No bo spójrzcie sami, jak to jest że z jednej strony mówią o biednych uchodźcach uciekających od wojny (chodź wiedzą o terrorystach wśród nich) z drugiej stać ich na komentarze po wypadku Dudy w których widać, że przemawia przez nich pogarda wymieszana z życzeniem śmierci? I to do kogoś kto nie ma krwi na rękach, a ma po prostu inne spojrzenie na państwo, nawet jeśli dla nich kontrowersyjne.
  Tak myślę czy ich mało logiczne zachowanie w kwestiach uchodźców nie jest podyktowane tylko tym by mieć odmienne zdanie od prawicy. Tu już nie ma rozmów na argumenty, nie ma szukania consensusu, jest walka ideologii gdzie każdy aspekt życia musi być inaczej interpretowany aż w Polsce nie stworzą się 2 odmienne społeczeństwa i zacznie się wojna domowa. Wtedy nie będziemy potrzebowali żadnych islamistów, sami się zniszczymy.

  #zamach #polska
  pokaż całość

  •  

   @Cuntenti:
   tak moim zdaniem, nie reprezentując ani lewicy ani prawicy:

   zachowują się jak totalni altruiści chcący pomóc za każdą cenę

   Za to środowiska narodowo nacjonalistyczne za każdą cenę chcą udowodnić, że każdy muzułmanin to pedofil, kozojebca i terrorysta co jest absurdalne bo żyje ich w Europie kilka milionów i gdyby każdy robił to co mu się przypisuje to by nas w tydzień wymordowali a niektórzy żyją tu przecież już od 3 pokolenia.

   z drugiej stać ich na komentarze po wypadku Dudy w których widać, że przemawia przez nich pogarda wymieszana z życzeniem śmierci?
   Ale ze co, ze na prawicy nie a takiej hipokryzji? jest. masz np. ludzi podających się za chrześcijan, czyli niby tych lepszych od chrześcijan według nich, a wielu z nich prześciga się w pomysłach jak wymordować muzułmanów. Przeraża ich ze np. radykalni muzulmanie stosują surowe kary za odejście od konserwatywnych zasad, a wielu z nich chciałoby nie mniejszych kar w Europie dla ludzi którzy tez odbiegają od konserwatywnych zachowań (wystarczy poczytać jakiś wątek o homoseksualistach).
   Jak codziennie w Polsce jakiś mąż bije żonę, zdarzają się ogólnie morderstwa, kradzieże, bestialskie pobicia, gwałty itd. to jakoś mało kto to wrzuca do sieci. ale wystarczy, że zrobi to uchodźca czy jakiś muzułmanin to 10 wykopów i tydzień bóldupienia, że Europa upada. Nagle wszyscy się zainteresowali losem kobiet gdy muzułmanie je krzywdzą: gdy robili to Polacy to jakoś nikt nie bił na alarm.

   Tu już nie ma rozmów na argumenty, nie ma szukania consensusu, jest walka ideologii gdzie każdy aspekt życia musi być inaczej interpretowany aż w Polsce nie stworzą się 2 odmienne społeczeństwa i zacznie się wojna domowa.

   Argumenty są, ale zarówno prawica jak i lewica okopały się w swoich przekonaniach i jedni i drudzy nie mają chyba dobrych rozwiązań, radykalizują, wzajemnie obwiniają się. (chociaż jak na ironię losu lewica jest chyba bardziej rozsądna, widać mniej emocji) widać także presje społeczeństwa które karmione informacjami o zamachach zaczyna panikować i popierać coraz bardziej skrajne rozwiązania). Do tego dochodzi urabianie społeczeństwa przez radykalne środowiska: w końcu ta "lewacka" Francja cały czas bombarduje ISIS a śmieszki na wykopie myślą, że oni walczą malując kredą rysunki.
   środowiska nacjonalistyczne najchętniej by chciały chyba krucjaty, ludobójstwa czy czego tam jeszcze (wystarczy poczytać komentarze) i jakoś rozwiązań które by nie prowadziły do wojny to po ich stronie nie widać. Ogólnie po ich stronie widać brak panowania nad emocjami a to zawsze się źle kończy.
   No i chyba "najciekawsze" : ataki terrorystyczne nie wynikają z faktu, ze Europa przyjmuje uchodźców, bo one były już wcześniej. - terroryści tylko ten fakt wykorzystują, ale przyczyna tkwi w tym, ze Europa od lat wpiernicza się w to co dzieje się na wschodzie, destabilizuje ten rejon i potem mamy to co mamy czyli świat arabski wychodzi z założenia, ze nasza cywilizacja chce ich zniszczyć. (czy ich obawy są słuszne to już inna sprawa). wyobraź sobie co by robiliby przykładowo Polacy w UK gdyby mieszkając tam widzieli jak UK bombarduje Polskę. większość muzułmanów nie dokonuje ataków, ale wystarczy zrobi to jeden na 10000 i już społeczeństwo staje się nieufne wobec reszty. poza tym nie zapominajmy ze w ISIS są tez biali Europejczycy wiec nawet gdyśmy wywalili z Europy muzułmanów to pewnie byliby w stanie przysłać tu białego który by dokonał zamachu.
   Na Europie się mści filozofia wchodzenia z butami gdzie się da mordowania na potęgę i ustanawiania swoich zasad (Afryka , Australia, Ameryki). Oczywiście, że te kontynenty zaczęły się rozwijać, ale krew się polała a o takich rzeczach się długo nie zapomina. Myślę, ze świat arabski się radykalizuje bo czuje ze może być kolejnym celem Europy. Zresztą takim młodym muzułmanom łatwo namieszać w głowie i wmówić im, że trzeba walczyć z Europa bo ona chce zniszczyć islam.
   nie wiadomo jak z tej sytuacji wyjść ale widać, ze rosnąca popularność nacjonalizmu raczej lepszych efektów nie da.
   pokaż całość

 •  

  Tak wiem, że Mezo to pseudo raper ale numer jakże kurwa aktualny.

  źródło: youtube.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cuntenti

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.