•  

   @Baron_Al_von_PuciPusia: Ja interpretuje to w taki sposób, że Polski nie stać na zakup 2 okrętów za +-3 miliardy złotych które po około 10 latach będą na złom, rozumiem i zgadzam się z tym, że zdolności OPL są jak na nasze warunki fantastyczne ale te okręty mają sporo do poprawy np radar strasznie ograniczający ich możliwości i to sie logicznie nie kalkuluje, po władowaniu kilkuset milionów złotych w stocznie i całej tej konsolidacji, nastawionej na budowę okrętów u nas, tworzą pewien plan, by potem wszystko skasować i kupić demobil. To jest marnotrawstwo środków i to większe niż w WOT bo tam przynajmniej nowy sprzęt kupują, jak przyjdzie ktoś normalny i skasuje WOT to ten sprzęt przynajmniej w magazynie zostanie. pokaż całość

  •  

   @Baron_Al_von_PuciPusia: Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia MON do Marynarki tym bardziej, że Morawieckiemu marzy się aby Polska stała się hubem dla amerykańskiego gazu, jak chce się być wiarygodnym partnerem to coś te szlaki morskie musi pilnować, nikt za nas tego nie zrobi.

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  DZ też przekazuję informację na temat wstrzymania zakupu australijskich fregat przez premiera. I mimo, że na wykopie jest kilka znalezisk w temacie to żadnego nie widać bo otagowane w beznadziejny sposób.

  Zakup fregat typu Adelaide wstrzymany
  Z informacji jakie otrzymała redakcja wynika, że premier Mateusz Morawiecki wstrzymał decyzję o pozyskaniu od Australii na potrzeby Marynarki Wojennej RP dwóch używanych fregat typu Adelaide. Podczas rozpoczynającej się jutro wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Australii planowano między innymi podpisanie listu intencyjnego w sprawie zakupu australijskich okrętów, jednak do tego nie dojdzie. Na chwilę obecną trudno przewidzieć jaki będzie ostateczny finał tej sprawy. Negocjacje dotyczące nabycia fregat Ministerstwo Obrony Narodowej i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego prowadziło ze stroną australijską od początku 2017 roku. W ubiegłym roku okręty wizytowali eksperci Marynarki Wojennej, którzy uznali ich stan za bardzo dobry.

  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,10956,aktualnosci-z-polski,zakup-fregat-typu-adelaide-wstrzymany

  PS: i przeciwnicy i osoby będące za zakupem wielokrotnie używali błędnych argumentów, m.in. o nie zdolności do budowy okrętów w ogóle w Polsce (także fregat), podając za przykład sławnego Gawrona/Ślązaka nie wspominając jednak o rzeczywistych powodach problemów z budową oraz pomijając zupełnie zdolności do budowy prywatnych podmiotów.

  Jak również zdolności jakie można zbudować przy okazji ewentualnej budowy tego typu jednostek w Polsce na zasadzie kooperacji ze spółkami zagranicznymi. Oczywiście nie twierdzę tutaj, że racjonalna jest budowa fregat w Polsce, ale kłamliwe jest stwierdzenie, że 'nie da się'. Bo się da. Wszystko zależy od pieniędzy i zakresu budowy. I oczywiście decyzji.

  Eniłej brak decyzji o zakupie nowych okrętów oznacza de facto pozbycie się tego rodzaju Sił Zbrojnych i to mimo posiadania dostępu do morza i rosnącego (teoretycznie) jego znaczenia dla polityki, gospodarki i bezpieczeństwa.

  #wojsko #polska #neuropa #marynarkawojenna
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cwana_frytka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)