-

 •  

  Otwarcie obwodnicy i nowych mostów nad Wisłą już w czwartek

  W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa udało nam się potwierdzić, że otwarcie dwóch nowych mostów w ciągu wschodniej obwodnicy Krakowa odbędzie się za tydzień w czwartek.

  Chcieliśmy otworzyć nowy most oraz część obwodnicy jeszcze w czerwcu. Oficjalne otwarcie będzie 29 czerwca – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl osoba z otoczenia ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

  Początkowo urzędnicy chcieli zakończyć inwestycje 22 lipca. Ostatecznie wycofali się z tego pomysłu, ponieważ data za bardzo miała kojarzyć się z rocznicą uchwalenia konstytucji PRL.

  #krakow
  pokaż całość

  źródło: lovekrakow.pl

 •  

  Mircy z #lublin i okolice

  Razem z @Mortal84 będziemy towarzyszyć @metaxy w jego podróży wokół Polski. Ja czas mam tylko na 3 dni, w tym czasie dojedziemy w okolice Lublina. Czy ktoś miejscowy wie jak można dostać się z #rower do #krakow w godzinach popołudniowych. To co pokazuje wyszukiwarka PKP to jest dramat

 •  

  Blok gigant może powstać przy lotniczym parku kulturowym

  Wydzierżawiając ogromną działkę, miasto postawiło Muzeum Lotnictwa Polskiego warunek: ma powstać na niej Lotniczy Park Kulturowy. MLP podzieliło jednak grunt i część sprzedało deweloperowi. Ten chce postawić tam długi, aż 150-metrowy blok.

  Atrakcyjne działki o powierzchni 20 ha leżą przy alei Bora-Komorowskiego. Wpisane są do rejestru zabytków jako dawne lotnisko Rakowice-Czyżyny. Na pokaźnym terenie należącym do miasta, oprócz pasa startowego, stoją zabudowania techniczne i dawne hangary. W 1996 roku nieruchomość na 40 lat od gminy wydzierżawiło Muzeum Lotnictwa Polskiego. Był jednak warunek: teren ten w ciągu czterech lat miał zostać zagospodarowany na potrzeby Lotniczego Parku Kulturowego.
  Dwa wąskie paski

  Słysząc słowo „park”, okoliczni mieszkańcy wyobrażali sobie, że oprócz eksponatów muzealnych, w tym wiekowych maszyn lotniczych, powstaną oświetlone alejki, zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci, a na części terenu będą posadzone drzewa i ozdobne krzewy.

  Taki teren rekreacyjny do dziś nie powstał. Bardzo na to liczyli m.in. mieszkańcy sąsiednich bloków z ul. Akacjowej. – To duży, zielony teren, w sam raz nadaje się na park – mówi pan Andrzej, który śledzi sytuację od dawna.

  Jego uwagi nie uszło, że w 2010 roku, czyli prawie 15 lat po wydzierżawieniu nieruchomości, muzeum podzieliło jedną z działek na dwa wąskie paski.

  – Jeden z nich nie był nam potrzebny. To długa, wąska działka porośnięta starymi drzewami. Wcześniej mieszkańcy mieli na niej ścieżkę, którą dochodzili do bloków. Zrezygnowaliśmy z niej w 2016 roku. Zorganizowaliśmy przetarg i odsprzedaliśmy wieczystą dzierżawę tej nieruchomości prywatnej spółce – mówi „Wyborczej” Krzysztof Radwan, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zapewnia, że zdobył przy tym pozwolenie właściciela terenu.
  W jakim zakresie plan został zrealizowany?

  Zaledwie kilkanaście dni po sprzedaży gruntu, pod koniec listopada ub.r., wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy. Inwestor – firma Galen – ma tuż obok własne działki, ale potrzebuje kolejnych, by (jak czytamy w dokumentach) postawić gigantyczny blok z drogą dojazdową. 17-metrowej wysokości budynek ma być długi aż na 150 m.

  – Po sprzedaży sprawy potoczyły się bardzo szybko. Nagle przed Nowym Rokiem dostaliśmy pisma z urzędu z informacjami o tym, co chcą nam postawić przed oknami – denerwuje się pan Andrzej.

  W styczniu i marcu wydział architektury i urbanistyki odmówił wydania „wuzetki” z dwóch powodów. Pierwszy: działki nie są wystarczająco uzbrojone. Drugi: małe uliczki mogą nie pomieścić ruchu, jaki wygenerowałby olbrzymi blok. Na razie deweloper nie złożył odwołania od tej decyzji.

  „Wyborcza” zapytała, dlaczego miasto nie kazało zwrócić działek, skoro warunek (powstanie parku) nie został spełniony?

  – To bardzo duży teren, na którym park częściowo powstał i mieszkańcy z niego korzystają. Trudno jednak dziś powiedzieć, w jakim zakresie plan został zrealizowany. Teraz analizujemy sposoby zagospodarowania go w pełni – słyszymy w wydziale skarbu. Urzędnicy przyznają też, że nie chcą kłopotu. Bo żeby rozwiązać umowę z muzeum, musieliby pójść do sądu i udowodnić, że warunek nie został spełniony, a to może utopić projekt na lata.

  Szykujemy się do rewitalizacji terenu

  Obecnego stanu rzeczy broni też dyrektor MLP Krzysztof Radwan: – Pamiętajmy, że Lotniczy Park Kulturowy to nazwa własna związana z tradycją lotnictwa i substancją zabytkową. I on już został powołany. Natomiast park jako miejsce rekreacji dopiero powstanie. Trochę wyposażenia już zresztą jest: ławki, oświetlenie i kosze na śmieci, choć, niestety, nieco zdewastowane i częściowo rozkradzione. Szykujemy się do rewitalizacji terenu. W tym roku dostaliśmy dwa dofinansowania na projekty ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Kolejne pieniądze, na odbudowę hangaru, otrzymamy z województwa – zapewnia.

  SKOZK przyznał na ten rok łącznie ponad 107 tys. zł, z których prawie 40 tys. ma być wykorzystane na porządkowanie zieleni i pielęgnację drzew.

  #krakow
  pokaż całość

  źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   @Cymerek: takie smrodo-afery które wydostał się na światło dzienne, udowadniają, że władze miasta jak i spółek publicznych nie nadają się do zarządzania niczym poza swoim Passatem. Wydzierżawić teren, po czym sprzedać po "inwestycję"... Zupełnie jak księża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Interes swój własny i niczyj inny, niedajpanieborze mieszkańców, im tylko nowe bloki są potrzebne.

   A te fragmenty:

   To bardzo duży teren, na którym park częściowo powstał i mieszkańcy z niego korzystają

   Trochę wyposażenia już zresztą jest: ławki, oświetlenie i kosze na śmieci, choć, niestety, nieco zdewastowane i częściowo rozkradzione

   to esencja krakowskiego podejścia do terenów zielonych. A potem pochwalą się, że "teraz jak już wybudowali, to śmieci w krzakach zniknęły". Królewskie miasto jego mać...
   pokaż całość

  •  

   @Cymerek: kurwa mać. Dzisiaj jechałem wzdłuż parku Jordana od strony Błoni - buduje się szpaler bloków. Pojechałem drogą rowerową w kierunku brono pomiędzy ogródkami - droga na końcu rozwalona i przerobiona na wąski chodnik z wysokim krawężnikiem, bo pan deweloper tak sobie zażyczył. Naprawdę, to miasto boli w serce.

   +: Sepang
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Dlaczego rowerzyści tak bardzo nie lubią kierowców i przesuwają ich samochody tak, żeby blokowały ruch tramwajowy na długiej? #heheszki #krakow

 •  

  816708 - 5 - 5 - 5 - 88 = 816605

  To już się kameruje! - razem z Dżastą @kiwacz i Matim na górkę spotterską do Balic, a później bez Matiego przez Dolinę Będkowską, Wodospad Szum, Dupę Słonia do Ojcowa i powrót do Krakowa.

  #rowerowykrakow

  Statystyki:

  Dystans: 88 km
  Czas: ◷04:53:10
  Średnie tempo: 3:20 min/km
  Średnia prędkość: 17,96 km/h
  Kalorie: 3728 kcal

  W tym tygodniu to już 480km!
  #rowerowyrownik #ruszkrakow

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

 •  

  Są może jakieś fajne kina plenerowe organizowane w Krakowie w najbliższych dniach?
  #krakow

 •  

  Szosowe mirki, szukam kieszonkowej pompki, która zdolna jest do napompowania kół szosowych. Przynajmniej do wartości które pozwolą na kilkudziesięciokm powrót do bazy ;) nie oczekuję od razu wartości rzędu 9 bar, ale aby dało się napompować przynajmniej do 6 bar bez większych trudności. Znajdę coś godnego uwagi?

  #szosa #rower

 •  

  Przewóz roweru w pociągu: czasem nawet dwa razy droższy niż bilet

  Przewoźnicy kolejowi od lat zachęcają, byśmy w długi weekend nie stali w korkach i wybrali pociąg zamiast samochodu. Tymczasem jak donoszą słuchacze Radia Kraków, dla rowerzystów ta przyjemność na niektórych trasach jest kompletnie nieopłacalna.

  Wśród przewoźników, którzy jeżdżą po małopolskich torach, najdroższe dla rowerzystów są pociągi Intercity i TLK, które łączą Kraków z Miechowem i Zakopanem. Za przewóz roweru musimy zapłacić dodatkowo 9 złotych i 10 groszy, niezależnie od trasy. Jest jeszcze jedno utrudnienie. W pociągach Intercity rower możemy zabrać tylko wtedy, jeśli w jednym z wagonów jest odpowiednie wyznaczone miejsce. W przeciwnym razie wyprawę rowerową możemy zacząć już na dworcu.

  Relatywnie do ceny podstawowego biletu, najwięcej za przewóz roweru zapłacimy w pociągach PolRegio. To jedyny przewoźnik, którym dojedziemy do Oświęcimia czy Zabierzowa. Dla pasażera przejazd na tej trasie kosztuje bez zniżek 3,5 złotego. Za przewóz roweru trzeba zapłacić dwa razy więcej, bo 7 złotych.

  Dobrze w zestawieniu wypadają Koleje Małopolskie. Za przewóz roweru do Balic czy Wieliczki zapłacimy 3 złote. Prym w tej materii wiodą jednak Koleje Śląskie. Między Oświęcimiem a Katowicami jednoślady jadą za darmo.

  Darmowy jest również przewóz rowerów w krakowskiej komunikacji miejskiej. Warunek jest jeden. Nie możemy wsiąść z jednośladem do tramwaju lub autobusu, jeśli jest on zatłoczony.

  #rower #pkp #krakow #mpkkrakow #podroze
  pokaż całość

  źródło: radiokrakow.pl

 •  

  837208 - 150 - 160 = 836898

  Pierwsze 150km w tym roku zrobione i to dwa dni pod rząd. W sobotę bez większych atrakcji i problemów wyjechaliśmy około godziny 10 i na spokojnie wróciliśmy około 18. Na drugi dzień kupiliśmy bilety na żużel. Wyjechaliśmy około 12 do Gorzowa zajechaliśmy o 15 i poszliśmy zająć miejsca na stadionie. Po meczu wybraliśmy się w końcu zjeść coś ciepłego i wyszło, że była już 20, a do domu daleko. Kierunek na DW151 i kręcimy do domu, powoli z zachodu zaczęły nadciągać chmury. Dojechaliśmy do Barlinka z dosyć dobrym tempem, ale powoli robił się już ciemno i padał deszcz. Na chwilę schowaliśmy się pod dachem, zabezpieczyliśmy co się dało przed deszczem i kierunek Choszczno. Na miejsce dojechaliśmy jakoś po 23, jazda w letnim deszczu o tej porze to sama przyjemność ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Statystyki:

  Dystans: 310km
  Czas: ◷ ~15:00:00
  Średnia prędkość: 20,66 km/h

  #100km #200km #300km
  #rowerowyrownik #zuzel
  pokaż całość

  źródło: kolaz.jpg

 •  

  Czy któryś z szanownych mirkow z #krakow lub okolic zajmuje się #spawanie aluminium? Mam parę malutkich pęknięć do pochytania. Oczywiście płacę dobry geld za robotę. #pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza

 •  

  838299 - 5 - 5 - 5 - 5 - 103 - 5 - 65 - 116 - 68 = 837922

  Jazdy z całego tygodnia

  Czwartek - OTR
  Piątek - Zahucie z @kiwacz @wspodnicynamtb @pe__pe
  Sobota - prawie Jaworzno z @wspodnicynamtb @pe__pe
  Niedziela - z @kiwacz i @wspodnicynamtb po odbiór chłopaków z Wrocławia @cherrycoke2l @Dewastators i @krzysiekdw

  #rowerowykrakow

  Statystyki:

  Dystans: 5 km
  Czas: ◷00:13:53
  Średnie tempo: 2:58 min/km
  Średnia prędkość: 20,13 km/h
  Kalorie: 288 kcal

  Dystans: 103 km
  Czas: ◷03:48:32
  Średnie tempo: 2:12 min/km
  Średnia prędkość: 27,11 km/h
  Kalorie: 4554 kcal

  Dystans: 65 km
  Czas: ◷02:38:39
  Średnie tempo: 2:25 min/km
  Średnia prędkość: 24,77 km/h
  Kalorie: 2898 kcal

  Dystans: 116 km
  Czas: ◷05:01:34
  Średnie tempo: 2:36 min/km
  Średnia prędkość: 22,98 km/h
  Kalorie: 5279 kcal

  Dystans: 68 km
  Czas: ◷02:48:40
  Średnie tempo: 2:28 min/km
  Średnia prędkość: 24,27 km/h
  Kalorie: 2799 kcal

  W tym tygodniu to już 377km!
  #rowerowyrownik #ruszkrakow #100km #100km

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

 •  

  Dzisiaj ruszyły zapisy na XXII Rajd wokół Tatr

  Zapisać się można tutaj
  Więcej informacji tutaj

  #rowerowykrakow zapisuje się do drużyny Drożdżówkarze

  Wołam też #szosowawarszawa bo pamiętam, że mieliście Tatry w planach

  #rower #szosa #tatry #podhale
  pokaż całość

  źródło: vimeo.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cymerek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.