-

 •  

  Korzystając z pięknej pogody #rowerowykrakow jedzie 200km.

  Wyjazd pociągiem z Krakowa do Kielc o 7:19 (koszt to 40 zł z rowerem)
  Z Kielc ruszamy o 9. Tutaj trasa
  Po drodze zobaczymy:
  - Zamek królewski w Chęcinach
  - dwór Jana Kochanowskiego w Nagłowicach
  - zamek Bobolice
  - ruiny zamku w Mirowie
  - zamek Ogrodzieniec w Podzamczu
  - Pustynię Błędowską z punktu widokowego Klucze
  - ruiny zamku w Rabsztynie
  - zamek z Pieskowej Skale
  - Ojcowski Park Narodowy

  Jak widać lista jest dość długa, utrzymując średnią 25km/h powinniśmy wrócić do Krakowa między 19 a 20.

  Jeżeli ktoś z #krakow lub #kielce jest chętny aby dołączyć to zapraszamy (wiem, że to środek tygodnia, ale prognoza na sobotę nie jest zachęcająca i chcemy wykorzystać ostatnie promienie słońca)

  Na zachętę fotka z podobnej trasy którą zrobiliśmy rok temu ʕ•ᴥ•ʔ
  #rower #szosa
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykop.pl

 •  

  461322 - 5 - 5 - 5 - 5 - 37 - 5 - 5 - 5 - 34 = 461216

  Trochę wstyd wrzucać taki wpis, no ale pogoda nie pozwalała na jazdę więcej niż do pracy.

  Poniedziałkowa rundka z @metaxy, pierwszy raz w bluzie polarowej Por favor

  Wczoraj też z @metaxy walka z wiatrem i lekkim deszczem, a później udział w akcji gaśniczej. Panowi zapalił się Matiz i chciał otwierać maskę. Na szczęście udało się go odciągnąć od samochodu. Zużyliśmy 4 może 5 małych gaśnic samochodowych, ale ogień praktycznie nie przygasł. Dopiero 2 duże z autobusu MPK pomogły. Strażak Sam

  Statystyki:

  Dystans: 37 km
  Czas: ◷01:35:04
  Średnie tempo: 2:33 min/km
  Średnia prędkość: 23,40 km/h
  Kalorie: 1638 kcal

  Dystans: 34 km
  Czas: ◷01:29:43
  Średnie tempo: 2:38 min/km
  Średnia prędkość: 22,64 km/h
  Kalorie: 1594 kcal

  W tym tygodniu to już 106km!
  #rowerowyrownik #ruszkrakow

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Strażak Sam.png

 •  

  Zakończyła się rozbiórka 225-metrowego komina krakowskiej elektrociepłowni

  Niemal rok trwała rozbiórka jednego z dwóch wysokich kominów elektrociepłowni w Krakowie. Wysoka na 225 metrów budowla, szpecąca panoramę miasta, stała się zbędna po wybudowaniu przez właściciela zakładu - EDF Polska proekologicznych instalacji.

  Jak poinformował PAP rzecznik zakładu Krzysztof Krukowski, drugi z charakterystycznych kominów elektrociepłowni pozostanie jedynie jako emitent rozruchowy potrzebny do rozpalania kotłów blokowych.

  Cała bieżąca emisja będzie odbywała się przez nowy niski komin będący elementem niedawno wybudowanych instalacji proekologicznych. Dzięki temu krakowska elektrociepłownia kilkukrotnie zmniejszyła swoje emisje do atmosfery.

  Krukowski przypomniał, że rozbiórka trwała niemal rok, ponieważ komina nie można było po prostu zburzyć i był on rozbierany od góry ze specjalnej platformy, na której pracowała mini koparka uzbrojona w specjalne szczęki kruszące. Najpierw usunięta została wewnętrzna wymurówka, później zaczęły znikać kolejne metry właściwego komina.

  W czerwcu, zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, komin został rozebrany do wysokości poniżej 100 metrów, a na przełomie września i października zszedł do poziomu 0. Całość prac rozbiórkowych prowadziła firma Polański.

  Rozbiórka jednego z dwóch wysokich kominów krakowskiej elektrociepłowni, oddanego do użytku w latach 70. ubiegłego wieku, stała się możliwa dzięki wybudowanym przez EDF Polska w ostatnich latach proekologicznym instalacjom odsiarczania i odazotowania spalin, w ramach których postawiono nowy 120-metrowy komin. Zrealizowane za sumę ponad 650 mln zł projekty pozwoliły m.in. na pięciokrotną redukcję emisji siarki i pyłów.

  Krakowski oddział EDF Polska SA jest największym producentem ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Z roczną produkcją 7230 TJ ciepła i 1600 GWh energii elektrycznej zaspokaja on ponad połowę potrzeb mieszkańców oraz krakowskich firm i instytucji.

  W tym tygodniu UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę.

  Wskutek transakcji PGE przejmie do końca 2017 roku: osiem elektrociepłowni w największych polskich aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, Elektrownię Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach. „Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie w ostatnich latach" – podano.

  https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/zakonczyla-sie-rozbiorka-225-metrowego-komina-krakowskiej-elektrocieplowni/

  #krakow #energetyka #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: radiokrakow.pl

  •  

   @Cymerek: "szpecąca" xDDDDD

   We Wrocławiu EDF też nam rozebrał (rozbiera? bo z horyzontu już nam zniknął) jeden z kominów, na szczęście ten mniejszy.

   Abstrahując już od walorów estetycznych, a wracając do tematów rynkowych - PGE, z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego zrobiło dobry interes - wobec cichego odwrotu rządu od elektrowni węglowych, rację bytu będą miały raczej tylko lokalne elektrociepłownie. Po przejęciu aktywów EDF-u PGE dostaje zmodernizowane zakłady w Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, relatywnie nową gazówkę w Zielonej Górze i lśniącą nowością gazówkę w Toruniu. Problemem może być tylko Rybnik, ale on raczej był przeznaczony do zamknięcia. Tak więc na inwestycje w najbliższym czasie nie trzeba będzie wydawać milionów, a na bieżącej działalności można co nieco zarobić. pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Cymerek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.