•  

   Nikt mu nie powiedział, że Nowy Ład zmniejszy wpływy do budżetu XD

   @yeron: W tekście nie ma nic o nowym ładzie( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Według mnie ma poniekąd rację, jeżeli podniesie podatków dla bogatszych na jdg, nawet nie do klinu 40% na umowę o pracę, to coś strasznie złego, niewyobrażalnego. To czemu biedota ma też płacić te 40%? Może niech płaci 20%( ͡° ͜ʖ ͡°)?

   Czy posiadanie klinu 40% na pensji minimalnej to coś dobrego? Według mnie nie. A jeżeli chcemy biedakom obniżyć podatki to komuś musimy podnieść, ewentualnie zmniejszyć wydatki( ͡° ͜ʖ ͡°) Inaczej jesteśmy populistami.
   pokaż całość

  •  

   @yeron: A tak swoją drogą to o ile ten nowy ład zmniejszy wpływy? Takich prawdziwych szczegółów jeszcze nie znamy, bo nie ma projektów ustaw, a bez prziecież tego ciężko wyrokować.

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Mam kilka pytań, ponieważ nie do końca jestem w stanie znaleźć przyczynę pewnych zachowań w grupach, które nowe obciążenia podatkowe cieszą. Rozumiem wyborców PiSu(emerytów - choć nie wszystkich, rodziny wielodzietne, bezrobotnych), natomiast ciężko mi zrozumieć jeszcze młodych użytkowników (18-40), którzy wspierają takie działania - stąd moje pytania:

  1. Skąd ta pogarda do specjalistów? Szczególnie informatyków, ale nie tylko. Wiele przykładów jak ten w gorących wisi teraz.

  2. Skąd pogarda dla ludzi zarabiających więcej?

  3. Czy nie ma świadomości, że koszty podniesionych podatków, w sporej części będą przerzucone na konsumentów, w dalszym ciągu obniżając siłę nabywczą szczególnie najuboższych?
  Liniowy to nie tylko IT, ale głównie lekarze, dentyści, prawnicy i wiele innych zawodów budujących klasę średnią.

  4. Dlaczego głównie w argumentach używane są porównania do krajów najlepiej rozwiniętych, gdzie pomimo wyższych/podobnych/nieco niższych podatków i tak siła nabywcza jest dużo wyższa dla takich samych posad?
  Oraz 4.1 - dlaczego nie patrzymy na faktycznie konkurencyjne nam kraje Czechy/Rumunia/kraje bałtyckie itp, gdzie te podatki są niższe, a wręcz celowo zaniżane, żeby właśnie zatrzymać odpływ specjalistów?

  5. Skąd pewność, że w narodzie, który ma w naturze emigrację i z którego od 200 lat wyjeżdżają ludzie do tej emigracji nie będzie dochodzić?

  Poprosiłbym bez wycieczek personalnych.

  #nowylad #4konserwy #neuropa i może niekoniecznie związany bezpośrednio, ale bardzo aktywny w temacie #antykapitalizm
  pokaż całość

 •  

  Za tydzień z kawałkiem będzie rocznica samobójstwa przez przedawkowanie narkotyków świętego Grzegorza z Florydy, jak myślicie co czarni odjebią z okazji rocznicy?

  #czarnyhumor #heheszki #usa #bekazlewactwa #neuropa

  źródło: img-9gag-fun.9cache.com

 •  

  Lekarzu, Programisto, Dentysto, Prawniku, Ekonomisto, Inżynierze - uciekaj póki jeszcze można.

  Po ogłoszeniu tzw Nowego Ładu część ludzi nadal ma rozterki czy może by tu jeszcze nie zostać. Chciałbym przedstawić tu swój punkt widzenia i argumenty dlaczego siedzenie w Polsce to najgorsze możliwe rozwiązanie.

  Dla większości Polaków jesteście ścierwem [pic rel]. - Masz jeszcze wszystkie zęby? Nie walisz małpki przed robotą? Nie jeszcze na obiad tylko gotowanych kartofli polewanych łzami biedy? A może chodzisz przynajmniej raz w miesiącu do restauracji? Jeśli tak to znaczy, że jesteś nowobogacką burżuazją i wrogiem ludu pracującego. Należy pluć Ci w ryj gdziekolwiek się tylko nie zjawisz. Ogromna część przeżartego rakiem komuny polskiego społeczeństwa nienawidzi Cię z powodu życia choćby minimalnie lepszego niż ich własne. A wraz z narastającą recesją ten trend będzie się tylko nasilał. Dodatkowo rząd traktuje Cię tylko jako dojną krowę, nie dając Ci absolutnie nic w zamian. Czy warto żyć i pracować w takich warunkach? Czy warto płacić podatki na ludzi, którzy mają o Tobie takie zdanie?

  To dopiero początek - Kiedy władza zobaczy brak społecznego oporu z powodu opodatkowania "bogaczy" rozsmakuje się tylko w łatwych pieniądzach uzyskanych zerowym politycznym kosztem i będzie brnąć w to dalej. Nim się obejrzymy będziemy mieć niemieckie czy szwedzkie podatki, z jakością usług publicznych na poziomie Ukrainy.

  Inflacja - już kolejny miesiąc z rzędu jesteśmy niechlubnym europejskim prymusem pod względem poziomu wzrostu cen, niebezpiecznie zbliżając się do pułapu 5%. Nawet jeśli wliczysz sobie nowe pisowskie podatki w koszta swoich usług, to i tak galopujące ceny błyskawicznie będą zjadać Twoją wypłatę. Przez kolejne lata odnotujesz będziesz tylko na minusie.

  Definitywny koniec taniego życia w Polsce - jeszcze do niedawna rzeczą, która odciągała wielu ludzi od emigracji były niskie koszty życia w kraju. Wynajem w miarę przyzwoitego mieszkania za 2k, normalne jedzenie za 1000zł miesięcznie, kupno mieszkania w dużym mieście za 500k złotych, a nie 400k euro. Te czasy już odchodzą. W kolejnych latach będziemy obserwować wyrównywanie się poziomu cen między Polską, a bogatymi krajami Zachodu (oczywiście tylko cen, a nie zarobków).

  Tu się już nic nigdy nie zmieni - O ile do 2015 roku dało się nad tym jeszcze zapanować, to PiS otworzył puszkę pandory z postkomunistyczną zgnilizną. Władzy nie obchodzą pracujący i wykształceni ludzie z dużych miast. Obchodzą ich tylko emeryci, patologiczne madki500+ czy bezrobotni alkoholicy na socjalu z wykształceniem podstawowym. Obecny rząd "nauczył" miliony Polaków, że dobrobyt nie bierze się z ciężkiej pracy i rozwoju. Tylko z socjalu i opodatkowania tych znienawidzonych bogaczy. Nikt już tego nie powstrzyma. Nawet jeśli PiS upadnie to każda kolejna władza przez minimum pokolenie będzie musiała iść tą samą drogą.

  A że emigracja i dostosowanie się do nowych warunków może być bolesne? No cóż. Wg zapisków moja rodzina żyła na jednym konkretnym regionie Polski przez ostatnie 600 lat. Mimo to mogę dziś znaleźć więcej ludzi z moim nazwiskiem w samym tylko USA niż w Polsce. Przez ostatnie 200 lat przed biedą i patologią uciekło z tego kraju z 15 milionów ludzi, jak nie więcej. Spytajcie ich czy ich potomków czy są dziś szczęśliwi z powodu decyzji swoich przodków i czy gdyby mogli, wróciliby znów tej do szarej Polski. Należy tu planować przyszłość długookresowo. Nie na 1-2 następne lata, a na 20-30 lat.

  Wybrałem obrazek pic rel do tego wpisu, bo jest on bardzo metaforyczny. To nie jakiś sfrustrowany Seba chce Ci napluć. w ryj. To pluje na Ciebie cały ten kraj.

  #nowylad #emigracja #programista15k #neuropa #antykapitalizm #oswiadczenie #bekazpisu
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Liderzy partii Razem opłacili kampanię wyborczą z państwowej subwencji, jak każda partia sejmowa, a wykopki mają zesrańsko, że Razemki ukradli pieniądze. Żeby wytłumaczyć jak do tego doszło, muszę opisać system finansowania kampanii wyborczej w Polsce.

  Kto płaci za kampanię wyborczą?

  W świetle polskiego prawa kampanię wyborczą może prowadzić tylko komitet wyborczy. Jeśli startujesz w ramach większej organizacji (np. partii politycznej), to komitet tworzy ta organizacja (partia). Żeby wydrukować ulotki albo zapłacić za spot wyborczy musisz porozumieć się z pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego, ponieważ to on jest odpowiedzialny za finanse. Pisząc odpowiedzialny, mam na myśli, że odpowiada również osobiście za wszelkie nieuregulowane długi.

  Dobra, ale skąd ten pełnomocnik wyborczy ma wziąć pieniądze na opłacenie faktur kandydatów?

  Istnieją dwa główne źródła finansowania: fundusz wyborczy partii politycznej i darowizny od osób fizycznych. Jeśli partia istnieje już od jakiegoś czasu, to mogła zgromadzić na swoim koncie fundusze (pochodzące ze składek członkowskich, dotacji, subwencji), które później przeznaczy na kampanię. Oprócz tego na kampanię mogą wpłacać pieniądze bezpośrednio osoby fizyczne - nie mogą jednak wpłacić więcej niż x-krotność płacy minimalnej (określone przepisami).

  Dlatego jeśli chcesz wydrukować ulotkę albo zapłacić kamerzyście, to nie wyciągasz karty z portfela, tylko przelewasz pieniądze na konto komitetu wyborczego, a z tych pieniędzy twoje wydatki opłaci pełnomocnik komitetu. Dokładna procedura zależy od danej organizacji, ale zasada jest zawsze ta sama.

  No, ale co się takiego stało?

  Liderzy partii Razem przelali pieniądze z subwencji na prywatne konta, a potem ze swoich kont przelali na komitet wyborczy prowadzący kampanię. Czemu pieniądze nie poszły z konta partii na konto funduszu wyborczego, a stamtąd do komitetu wyborczego? Nie wiem. Być może zaspali z utworzeniem funduszu wyborczego. Być może była jakaś spina w koalicji (startowali wspólnie z SLD i Wiosną). No, różnie to bywa, może to przejaw niekompetencji - nie wnikam. Działałem niejednokrotnie w partii pana w muszce, to wiem jaki potrafi być burdel w papierach.

  W każdym razie, pieniądze z subwencji poszły na kampanię wyborczą. No dobra, ale jedna osoba może wpłacić tylko x-krotność pensji minimalnej, a co z resztą tych 200 tysięcy? To akurat proste. Wystarczy podzielić się z kimś bliskim np. podarować żonie kilkadziesiąt tysięcy i niech ona też mi wpłaci na kampanię. Nadal coś zostało? To poproszę mamę, wujka, babcię. Tutaj ciekawym przykładem jest Palikot, który swego czasu zatrudnił kilkudziesięciu studentów i emerytów by w ten sposób przelewali mu jego własne pieniądze na konto komitetu wyborczego link.

  Ale partie polityczne nie powinny brać państwowych pieniędzy!

  Jest to kontrowersyjne. Jedni mówią, że nie godzi się finansować kampanii z naszych podatków. Inni oponują, że jeśli państwo nie zapewni pieniędzy, to partie będą przekupywane przez korporacje albo ościenne państwa. To trudny temat i po trochu rozumiem obie strony sporu. Jako ciekawostkę wspomnę, że chyba jedynym ugrupowaniem, które brzydziło się wzięciem od państwa pieniędzy na kampanię było (tak pogardzane tutaj) Kukiz'15 (po kilku latach jednak Kukiz utworzył partię polityczną i chyba jakieś tam pieniądze przytulił - nie wiem, może ktoś w komentarzach będzie wiedział).

  #razem #neuropa #4konserwy #polityka
  pokaż całość

 •  

  A to ciekawe co teraz powiedzieli podobno dzięki nim według PiSu nie płacę podatków (młodzi do 26). Czy według nich jak idę do sklepu to nie płacę np. VATu? xD

  Już pomijam ile kasy musiałem oddać za poprzedni rok za zarobki z krypto, bo dochodów kapitałowych nie dotyczy PIT dla młodych, a dodatkowo nie ma w nich nawet kwoty wolnej xD

  #polityka
  #bekazpisu
  #neuropa
  #nowylad
  pokaż całość

 •  

  Jeśli chodzi o konflikt w Palestynie w zachodnim świecie lewica solidaryzuje się z arabami, a prawica raczej z Izraelem.
  U nas często jest odwrotnie, co wynika z wielkiego udziału żydów na Polskiej lewej stronie politycznej, głównie do 68.
  Obecna amerykanizacja kultury sprawia, że te dwa nurty spierają się ze sobą.
  Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie żeby sprawdzić jak jest u nas
  #izrael #palestyna #strefagazy #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  Z kim się bardziej solidaryzujesz?

  • 34 głosy (27.20%)
   Jestem #neuropa i bardziej z Izraelem
  • 21 głosów (16.80%)
   Jestem #4konserwy i bardziej z Izraelem
  • 29 głosów (23.20%)
   Jestem #neuropa i bardziej z arabami
  • 41 głosów (32.80%)
   Jestem #4konserwy i jestem bardziej z arabami
 •  

  Gdyby izrael nie okupował palestyny to hamas by w niego nie strzelał...
  #neuropa #antykapitalizm #takaprawda

 •  

  Już się boje tego co PIS jutro ogłosi.

  Mam UOP w kwocie przekraczającej pierwszy próg i b2b. Do tego niemałe wydatki, bo dwa samochody w tym jeden w leasingu, kredyt na dom i rodzine na utrzymaniu.

  Oni są gotowi zarżnąć takich jak ja. Podniosą podatki na UOP dla „najlepiej zarabiających”, zlikwidują b2b i znikają z mojego budżetu domowego tysiące złotych. Do tego Glapinski z RPP podniesie stopy procentowe, wzrośnie mi rata i będę żył pod korek.

  Zycie w tym chlewie to jest żart. Człowiek zapierdziela a rządząca patologia tylko czeka, żeby go okraść.

  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazlewactwa
  pokaż całość

  •  

   nie wyrowna sie bo biedni zaplaca gdy koszta przerzuca sie na ceny produktow

   @Oldschool_jungler: Jakieś konkretne wyliczenia? Ale kto konkretnie przeczuci jakie koszta na kogo i z jakiego powodu( ͡° ͜ʖ ͡°)?

   a biedny moze isc zrobic kurs i stac sie bogatszym a nie imprezko piwko lawka joibt itp

   @Oldschool_jungler: To jest anegdota. Wiesz o czym że gdyby każdy tak biedny tak zrobił, to teoretycznie zarobki mogły by się nie zmienić? Nie każdy może być bogaty, ktoś musi być sprzątaczem.

   Nie kazdy jest bogaty od urodzenia

   @Oldschool_jungler: Zasłona niewiedzy się kłania( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I nie oddam.

   @LegoBatmanRules: xd

   , z mniejszą ilością szczęścia będą mieli lżej,

   @LegoBatmanRules: Swojego szczęścia też nie zamierzasz oddać( ͡° ͜ʖ ͡°)?

   ale za to ci mniej zdolni, bardziej leniwi, z mniejszą ilością szczęścia będą mieli lżej

   @LegoBatmanRules: Nie rozumiesz tekstu pisanego. Delikatna progresja ma właśnie sprawić że biedny i bogaty odda taki sam procent swoich zarobków. Więc jak pisałem

   Jeżeli nie znasz takich danych to wybacz, ale uważam że powinieneś się pierw doinformować a potem dyskutować.

   jesteś ignorantem, ale nic straconego, możesz się jeszcze douczyć.

   W Polsce nie oddam i mogę się o to założyć.

   @LegoBatmanRules: Wyjedziesz na zachód gdzie progresja niby jakaś jest, na złość mamie odmrozisz sobie uszy, i wpadniesz z deszczu pod rynnę by polskim lewakom zrobić na złość( ͡° ͜ʖ ͡°)?
   pokaż całość

  •  

   Przecież bogaty oddaje większy, 32% dochodowego > 17% dochodowego

   @LegoBatmanRules: Napisałbym coś obrzydliwego ale się powstrzymam( ͡° ͜ʖ ͡°)

   klin podatkowy

   @CynicznyMarksista: Ja piszę o jabłkach a ty o gruszkach. Mówiłem o klinie, czyli o wszystkich obciążeniach pit, zus, nfz i tak dalej.

   Klin jest niemalże stały. 40% dla 3 tysięcy brutto. 40% dla 15 tysięcy brutto, więc można to interpretować tak że mamy jedna 40 procentową stawkę( ͡° ͜ʖ ͡°) Plus do tego biedny oddaje

   Jak pisze w swoim opracowaniu Sawulski, dla najbiedniejszych 10 proc. polskiej populacji efektywne obciążenie podatkiem VAT wynosi około 14 proc., natomiast dla najbogatszej jednej dziesiątej społeczeństwa jest to około 9 proc

   więcej w vacie. Do tego mamy inne podatki. Budżet nie jest z gumy, jak chcemy mniej zabierać biednym to albo tniemy wydatki, za dużo do cięcia nie ma, albo podnosimy podatki bogatym, innej opcji, no oprócz zadłużania się, nie ma.

   Pod drugie, podatki dochodowe w Polsce obejmują stosunkowo małą część pensji bo między innymi zus i nfz polegają odliczeniu, czyli można powiedzieć że się je odejmuje od pensji netto, na przykład na Węgrzech tak nie jest. Bogaci po przekroczeniu 30 krotności średniego wynagrodzenia przestają płacić składki zus, więc te 32 procent i tak jest kompensowane i wychodzi klin 40 procent.

   Proszę, nie rób więcej z siebie pajaca tylko coś poczytaj na ten temat.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (93)

 •  

  1. Hamas to de facto organizacja totalitarna, wychowująca małych Arabów do nienawiści do #zydzi od żłobka
  2. Ostatnie wybory w Gazie odbyły się w 2006 roku, jak wygrał je Hamas. Ciekawe dlaczego.
  Warto dodac ze kolejne były zaplanowane na 22 maja no ale teraz pewnie się nie odbędą. Co za zbieg okoliczności.
  3. Hamas bombarduje #izrael ze szpitali i przedszkoli, dbając o to żeby Izrael w odpowiedzi musial atakować takie obiekty
  4. Śmieszna jest teoria że Bibi uratuje władze przez te rozruchy. Nowa koalicja jest juz prawie gotowa a to dla Likudu Arabowie byli niezbędni zeby myśleć o większości
  5. Rzeczywiście postępowanie Izraela pod wodzą Bibiego budzi bardzo złe skojarzenia. Nie zmienia to faktu że akurat ostatnio sytuacja Arabów ulegla poprawie, bo Likud szukal szansy na władze przez przekonanie do siebie konserwowych Arabów ( m.in beduinow z Negevu)
  6. Hamas odmawia państwu Izrael prawa do istnienia. Izrael toleruje autonomiczne władze arabskie mimo że mógłby je zlikwidowac w jeden dzień.
  7. Liczne naruszenia praw człowieka nie odbierają państwu Izrael prawa do obrony, które jest najbardziej podstawowym prawem każdego państwa ( Karta Narodów Zjednoczonych )
  8. Wyrażanie sympatii do tzw. Palestyny to zwykle popieranie bandziorów, którzy mordują Żydów. Izrael nigdy nie atakuje Arabów z Gazy (nawet zbudował mur żeby nie mieć z nimi nic do czynienia) jako pierwszy on tylko się broni.

  #neuropa #4konserwy #bekazantysemitow #izrael #zydzi
  #syria <--- dla zasiegu
  pokaż całość

  źródło: pills.jpg

 •  

  Oczywiście, że Tomasz Lis musi bronić terroru ze strony Izraela wymierzonego w Palestynę

  #bekazlibka #bekazprawakow #neuropa #antykapitalizm

  źródło: IMG_2240.JPG

  •  

   Izrael tam został umieszczony i pod protekcją większego terrorysty robi sobie co chce.

   @JAI2L9LAD: O czym ty bredzisz? USA początkowo nie wspierało Izraela bo liczyło na poparcie państw arabskich w walce z ZSSR.

   Działania Izraela są zbrodnią przeciwko ludzkości (zbrodnia apartheidu)

   @Koliat: Twój bełkot o apartheidzie to zbrodnia przeciwko ludności( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jakie są przykłady tego apartheidu?

   każdy atakowany naród ma prawo do samoobrony.

   @Koliat: Do mordowania cywili?

   Wiesz o tym że ten argument działa w dwie strony xd?

   Izrael zatem według ciebie powinien słabiej się bronić? Nie zestrzeliwać rakiet Hamasu xdddd?

   Izrael jest zły bo na iron dome i Palestyńczycy już nie mogą zabijać cywili? Słyszysz siebie?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Używanie którego terminu dokładniej wskazuje w rozmowie idiotę

  • 48 głosów (35.04%)
   Libki
  • 89 głosów (64.96%)
   Żymianie
 •  

  Wytłumaczy mi ktoś dlaczego w rocznicę uchwalenia konstytucji, której kler był przeciwny oraz przeciw której powstała Konfederacja Targowicka, do której należało wiele wysokich przedstawicieli Kościoła, w TV nadawane są msze i jakieś ku*wa koncerty maryjne? I dlaczego prawaki tasują się do tego świeta, skoro Konstytucja była bardzo postępowa, a sam Kościuszko na owe czasy był bardziej radykalny niż dziś Zandberg i ogólnie był lewakiem? #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #bekazpisu #gownowpis pokaż całość

  źródło: 1920x810.jpeg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika CynicznyMarksista

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.