•  

  @myrmekochoria: Gratuluję znakomitej erudycji i elokwencji. Jestem pod głębokim wrażeniem Pani/Pana wiedzy i umiejętności jej przekazywania.
  Początkowo myślałem że Twój login (proszę wybaczyć tą nadmierna poufałość) to anagram, lecz jedynie co mi wychodziło w mym trudzie kryptologia to: "chory emo Mirek". Jakie było moje rozbawienie kiedy odkryłem znaczenie słowa myrmekochoria.
  Jeszcze raz gratuluję talentu. Pozdrawiam.
  pokaż całość

  •  

   @Czuczuxx: Znowu bez przesady z tą wiarą w ludzkość, ja tylko wrzucam ciekawe rzeczy z Internetu i czasem coś napiszę i w ogóle jestem wdzięczny, że ktoś to czyta. Są ludzie, którzy nawet anonimowemu człowiekowi dają pieniądze za to, więc teraz traktuje to poważnie, bo ktoś faktycznie swoje pieniądze mi daje. Gdybym pomagał emerytom albo ustawiał się w kolejce do rozdawania żywności i nic o tym nie mówił, to można było by nazwać coś takiego czymś dobrym.

   Odnośnie portalu każdy wybiera co chce oglądać, ale większości ludzi nie interesują takie rzeczy. Poza tym w Polsce nadchodzi, wraz z młodym pokoleniem, hedonizm i materializm jako główna myśl, co wcale nie jest aż takie złe, ale idzie za tym zadufanie w sobie, nie rozumienie procesu historycznego, czy w ogóle stawianie się ponad biologią, pogarda np. dla humanistyki, i rzeczy, które nie prezentują materialnej wartości.

   Odnośnie tematów inżynierii społecznej jest słynny dokument, który chyba trwa ponad 3 godziny i zowie się "Century of the Self", który opowiada historię zmiany społeczeństwa od powiedzmy 1905/1914 do czasów obecnych. Jak po wojnach zmieniły się obyczaje, jak masowa konsumpcja i produkcja wpłynęła na ludzi, jakość życia i jakość wykonywanych przedmiotów. Jest jeszcze bratanek Freuda, który nazywa się Edward Bernays. Musiałbym poszukać, więc będę miał to na uwadze, jak będę szukał rzeczy. Dobrze jest też czasem przeglądnąć sylabusy na stronach uczelni tj. każdy profesor czy doktorant daje studentom zakres książek do przeczytania i tam często można trafić w kategorii dodatkowe na ciekawe pozycje.
   pokaż całość

  •  

   Dziękuję za cenne rady, co do filmu zdaje się być ciekawy.
   Życzę owocnej pracy.
   Ps.
   Może się i ja odwdzięczę ciekawym tematem. Zastanawiał się Waść kiedyś czemuż to w najsławniejszej katastrofie transatlantyku jakim było zatonięcie Tytanica pomija się informację o dwóch jego bliźniakach i o felernej perypetii jego starszego brata, czemu w obu katastrofach udział brał ten sam kapitan i czemu zdecydowano płynąć Tytanicem ledwo co zwodowany bez wcześniejszych testów na wodzie i czemu współcześnie analizując zdjęcia twierdzi się że i tak by statek zatoną bo miał naruszony kadłub (podobno od pożaru w maszynowni jak się to teraz próbuje wytłumaczyć)??
   Sam nie wiem co jest gorsze: durny motłoch czy ci nad nami? Ale jakby nie było świat jest niebywale ciekawy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Czuczuxx

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)