•  

  "(...) government of Ukraine to capitulate because Putin wants marijuana.".
  Co ci Amerykańcy za teorie snują XD
  To dajcie mu tej maryśki ile chce i koniec wojny. Co za problem?
  Debata Munka w Toronto o sytuacji na Ukrainie, 12 maja br.

  pokaż spoiler Dobra, to tylko zrąbane tłumaczenie gugla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #ukraina

  źródło: Zrzut ekranu (13).png

  +: DEX666
 •  

  76 dzień wojny, info od Arestowicza.

  - W Rosji trwa czystka w rosyjskich sztabach. Gierasimow de facto jest już usunięty. Usunięty dowódca pierwszej pancernej armii, który "przejebał" walki na północy Ukrainy, a nawet dostał oskarżenie "o zdradę". Usunięty zastępca dowódcy sztabu generalnego. Wymieniony też dowódca centralnego okręgu wojskowego. To jest rosyjski znak, że władza na Kremlu nie jest zadowolona ich pracy

  - GRU i FSB mają spory o podział rozkradanego mienia w Chersoniu i o to kto będzie tam kierował. LNR i DNR powstały jako oddzielne byty państwowe, gdyż był podział wg. strefy wpływów. (w LNR działało GRU do czasu, aż usunęli Płotnickiego, a DNR podlegało FSB przyp. @aryo).

  - Interesującym jest też, że Xi Jinping powiedział, że Chiny szanują integralność terytorialną Ukrainy. Chińczycy nigdy nic nie mówią, dopóki nie są pewni. To oznacza, że już i Chiny widzą, że Ukraina ma szansę wygrać tę wojnę i odzyskać swoje terytorium. Chiny nie lubią przegranych. Nie lubią również oszustów. Wg. Aleksieja Chiny nie spodziewały się ani skali rosyjskiej inwazji, ani konsekwencji. Miała być mała operacja, a nie wojna gospodarcza z całym zachodem.

  - Cele Rosjan, to zdobyć w całości obwód Ługański. To kolejne zmniejszenie rosyjskich ambicji w kwestii zdobyczy.

  - Dzisiaj była sytuacja, że rosyjski samolot bombardował ukraińskie pozycje. Ukraińscy żołnierze mieli objawy zatrucia i już myślano, że Rosjanie zastosowali broń chemiczną, ale już wiemy, że to był skutek zbombardowania zakładu przetwórstwa amoniaku.

  - W obwodzie Charkowskim ukraińska armia zbliżyła się do granicy z Rosją, a nawet mówi się o dojściu już do granicy, ale to jest do potwierdzenia. Arestowicz mówi, że granica nie jest żadnym bezpiecznym miejscem. Pod Biełgorodem stoi 10 BTG. Na przykład pod Sumami też były już ostrzały artyleryjskie. Do Charkowa już nie sięga artyleria polowa, ale wciąż miasto jest w zasięgu systemów rakietowych. Rosjanie skupiają się na kierunku Ługańskim (Siewierodonieck, Rubieżne, Izium itp. przyp. @Aryo).

  - Front południowy. Brak ruchów. Rosjanie mają tam niewielkie siły. Ukraińska armia ma problem, z tym że to trudny teren i też koncentruje się na Siewierodoniecku, ale kwestia czasu aż Rosjan rozetrą w proch (szczególnie że Ukraina otrzyma dodatkowe systemy obrony przeciwlotniczej przyp. @aryo)

  - Ukraina wciąż proponuje, aby oddać wszystkich rosyjskich jeńców w zamian za ludzi w Azowstal. Oferta wygląda tak, że ciężko ranni mieliby być oddani Ukrainie przez korytarz humanitarny, a reszta internowana w kraju trzecim

  - Arestowicz otrzymuje pogróżki, że on sobie siedzi i wymądrza się, a ludzie giną w Azowstalu. Arestowicz mówi, że on potwierdzi czy aby na pewno pogróżki są od żon ludzi z Azowa. Wspomina, że jego chrzestny jest w obleganym kompleksie i wymienia różne jednostki poza Azowem, które też są tam otoczone. Aleksiej zwraca uwagę, że starają się, ale jednocześnie uważa, że do grożenia i szukania winnych wewnątrz kraju, to już walka psychologiczna "ludzi, którzy budują sobie w ten sposób kapitał polityczny"

  - 40 mld $ Aleksiej jest bardzo zadowolony z przyśpieszenia prac nad pomocą dla Ukrainy. Wg. jego oceny to przyśpieszenie o aż 2-3 tygodnie. To bardzo cenny czas. Ukraina przejdzie do kontrofensywy. Lend-Lease to nie jedyne źródło uzbrojenia. Rosjanie powoli zaczynają uświadamiać sobie, że czeka ich porażka. Rosjanie myśleli, że szybko wygrają. Nie gromadzili rezerw wojennych, a Ukraina otrzyma Lend-Lease. Przewaga zachodniego przemysłu jest miażdżąca. Niedługo odbędzie się kolejne spotkanie ministrów obrony (NATO?) przeniesione z czerwca na maj. Niemcy obiecały przekazanie 100 Marderów, szkolenie na holenderskich PZH-2000 już trwa. Przyjazd świeżych brygad wyposażonych w zachodnie uzbrojenie przełamie jakikolwiek odcinek frontu. Im dłużej wojna trwa, tym Ukraina robi się mniej skłonna do negocjacji z Rosjanami. Zeleński nie wierzy w żadne umowy pokojowe.

  - Gdyby UE przyjęło Ukrainę w trybie ekspresowym, to wojna skończyłaby się z dnia na dzień (przyczyny gospodarcze i polityczne). Temat został wyhamowany po spotkaniu Macrona i Scholza. To wskazuje, że Rosjanie próbują swoimi drogami dyplomatycznymi dogadać się nad głową Ukrainy i wprowadzić Mińsk-3. Ukraiński dyplomata Kuleba i Podolak mieli powiedzieć, że "nie po to Ukraina przelewa krew dziesiątek tysięcy krew nie po to, żebyście bawili się z nami w "naparstki"(?). Oni umierali za europejskie wartości. Teraz nagle z tematu o przyjęciu Ukrainy szybko, to mówi się o dziesiątkach lat." Mińska-3 nie będzie. Arestowicz cytuje wprost Zeleńskiego "Mińska-3 nie będzie. Wojna do końca".

  ===============================
  Zbieram na aparat RTG dla szpitala na Ukrainie
  https://zrzutka.pl/nj5szu

  #rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Szybko poszło z tym mostem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #ukraina

  źródło: Screenshot_20220509-1539522.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DEX666

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)