; )

 •  

  Mam taki mały problem w #lightroom, bo edytowałem kiedyś zdjęcia i zapisałem je z plikami .xmp a były tam wykadrowania. Teraz zaimportowałem i nie mam tych samych kadrów. Czy powinienem jakoś odświeżyć miniatury?
  #adobe #fotografia #pytanie #zdjecia

 •  

  Mirki, dzisiaj odebrałem lighboxa i chcę robić zdjęcia przedmiotom.

  W jednym przypadku będą to zdjęcia normalne dzienne, żeby uwydatnić cechy biżuterii której będę robić zdjęcia, drugie to zdjęcia nocne - bo akurat część rzeczy mam z żywicą luminescencyjną.

  Niestety brak aparatu, więc w tej roli - telefon Huawei mate20lite

  Dwa pytania: Macie jakieś wskazówki jakie ustawienia itp? Wszystko robię na czuja, patrzę co wygląda najlepiej i ustawiam mniej więcej stałe wartości - do nocnych jak najmniejsze ISO i dłuższy czas naświetlania, zaś do dziennych w zależności od tła, ale może macie jakieś triki .

  Druga sprawa to program do obróbki. Słyszałem o lightroomie - chciałbym później masowo zmienić nazwę, wykadrować zdjęcia, ew. masowo (albo pokolei) trochę powalczyć korekcją barw jeśli będzie to potrzebne.

  Za każdą pomoc z góry dzięki, bo fotografia mi nie po drodze trochę : D

  #fotografia #fotografiamobilna #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  •  

   @bkwas: co do wskazówek i nie wdając się głęboko w techniczne aspekty, to jak robisz z dłuższym czasem naświetlania to najlepiej ze statywu i z opóźnionym czasem wyzwalania, gdyż drobny ruch i fotka rozmazana i faktycznie wszystko zależy od fotografowanych warunków więc musisz sobie obczaić sam metodą prób i błędów jakie ustawienia będą najlepsze dla Ciebie. Warto też zastanowić się nad manualnym balansem bieli, aby zdjęcie nie wyszło zbyt niebieskie, albo zbyt za żółte tudzież w innych niepożądanych odcieniach. Należy też unikać przepaleń, które może generować zbyt silne światło, czasem lepiej zrobić ciemniejsze zdjęcie i potem rozjaśnić niż zrobić jasne, przepalone, bo tych informacji już nie odzyskamy.

   Co do Lightrooma jest spoko, oferuje to o czego potrzebujesz, a nawet jeszcze więcej, tylko wiadomo najwięcej wyciągniesz z RAWów pliki takie dają największe możliwości modyfikacji. Często na pozór ze spartolonym zdjęciem można zdziałać cuda.

   Najlepiej jak już zrobisz jakieś foty możesz umieścić tutaj, albo podesłać na priv, to będzie można więcej powiedzieć, co można zrobić lepiej.
   pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DamSon

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.