•  

  najgorsze jest to, że my ten #kanalsportowy będziemy oglądać, a jesli nie wygramy Euro, to mejweni będą gadać ze dwa lata o tym jak swietnie moglibysmy wyglądać, gdyby tylko Grosik był w kadrze (a Stanowski dorzuci że Sousa nie docenił Michniewicza)
  #mecz #reprezentacja

 •  

  Jeszcze w 2019 roku #friz i #kruszwil szli łeb w łeb z wyświetleniami i popularnością, dziś ten pierwszy jest największym youtuberem w Polsce a kruszwil gdzieś w odmętach internetu robi daily live

  Strasznie im się kariery rozjechały #polskiyoutube

  •  

   @MrPawlo112: jakbys miał ochotę to ogarnij moją rozkimne na w tym temacie (szczegółów nie znam, ale może choć troche udaje mi się uchwycić ich mysli)
   https://www.wykop.pl/wpis/56597343/filozofia-wedlug-daft-punk-koniec-pokaz-spoiler-ep/

  •  

   powklejam fragmenty jako tldr:

   Prawdziwy znak: ostatni występ Daftów na Grammy i obraz z utworu “Starboy”. Majestatyczne peleryny symbolem wskazującym na to, że Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem Christo niczym jacyś hrabiowie wolą się już tylko delektować tym co mają - osiągniętym szczytem. Tylko na chwilę opuścili zamczysko, w którym się zabarykadowali.

   Interpretowałem wcześniej milczenie Daftów jako cichą obietnicę: “nie mówimy, działamy. Kochamy was, więc postaramy się nie zawieść.”

   Błędne (?) założenie, myślenie życzeniowe: jeśli ktoś milczy, w końcu przemówi.

   Milczymy najczęściej wtedy, gdy nie mamy nic do powiedzenia, gdy mamy depresję, a przede wszystkim, gdy już nie żyjemy.

   Uwaga na przyszłość: Szczyt twórczy największym zagrożeniem. Spektakularny przykład: załamanie nerwowe,
   “koń turyński” i 11 lat milczenia Fryderyka Nietzschego (potem śmierć), wcześniej przeżywającego największe lata płodności.

   Nie tak dawno Julian Casablancas wspominał, że Guy-Man interesuje się teraz czymś w rodzaju “Ancient Aliens” - objaw załamania Guy-Mana? Nie wiemy, oby nie.

   “Epilog” może świadczyć o załamaniu nerwowym, a na pewno o twórczej impotencji. De facto jest to bardzo odtwórcze dzieło, które wstawione na inny kanał mogłoby być odebrane jako fanmade.
   Wymowa “Epilogu”? Thomas odchodzi. Plotki o tym, że wziął się za reżyserowanie filmów. Dafci zawsze mówili, że film pasjonuje ich może mocniej od muzyki, więc brzmi rozsądnie.

   Moje domysły: Daft Punk stał się po prostu zbyt duży, by ludzie jakimi - mimo wszystko - są Thomas i Guy-Man, zdołali unieść jego ciężar.

   Każdy kolejny dzień próby boskiego milczenia Daftów dawał pretekst fanom do zwiększania oczekiwań względem ewentualnej nowej płyty. “Skoro czekamy tak długo, to pewnie dostaniemy coś niesamowitego”. Teraz, gdy RAM został Albumem Roku na Grammy, możliwe że zdali sobie sprawę, że już tego nie przebiją i ciężko będzie dalej ciągnąć mit bezbłędnego zespołu.

   Ale w poprzednich latach istnienia Dafci nie przejmowali się żadną presją, zapewniając, że tworzą zawsze przede wszystkim dla siebie (jeśli podoba się nam, to możemy liczyć, że spodoba się innym). Wszystko ma swój początek i koniec i może po prostu dostrzegli, że formuła na Daft Punk się wyczerpała.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  #ksiazki #filozofia
  Nadszedł czas. Zawsze lubiłem rozkminiac sobie różne rzeczy, do sięgnięcia po lekturę ostatecznie przekonało mnie, że wiele z moich osobistych wniosków (tak jak przypuszczałem zresztą) ma już swoje definicje, chciałbym wiedzieć więcej niż tylko to co moja ciasna glowa wymyśli.
  Co polecacie dla początkującego w tym temacie?
  Zainteresowal mnie Kant, zwłaszcza, że niektóre moje i jego obserwacje są zbieżne - czy nie odbije się od tego jak na początek? Głównie chodzi mi o nomenklaturę, czy nie spędzę więcej czasu na czytaniu definicji niż treści, co ma w moim przypadku również negatywna stronę ponieważ różne tematy szybko mnie pochłaniają, wtedy sprawdzam jedna definicje a kończę na kilkunastu.
  pokaż całość

  +: E-Seven
  •  

   @jony-terrt: historia filozofii coplestona. długie, 9 czy tam 10 tomów, ale w miarę szczegółowo przedstawieni poszczególni filozofowie od greków, aż do XX wieku, i co najważniejsze - ciąg myslowy jakim mniej więcej podążali. odradzam na początek książki skupiające się tylko na definicjach.

   no i takie podejscie jest o tyle fajne, że jak podpasuje ci filozof o którym copleston napisal, to wtedy sobie możesz sprawdzić jego dzieła. no a tak, bez takiej historii filozofii, to skąd masz wiedzieć który filozof może ci podpasować pokaż całość

  •  

   @wacek_1984: ja mam 9 tomow na półce ;)

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Oglądam trochę starych filmików Zelenta ostatnio, włączyłem nowy i... co się stało. Skąd taka zmiana głosu? Porównajcie sobie to z filmikiem poniżej.
  #zelent #programowanie

  źródło: consent.youtube.com

 •  

  no 7 Remco. Chyba jak na powrót to nieźle. Liczę, że przede wszystkim dojedzie do mety i powalczy na paru etapach jak to on.
  #giroditalia #kolarstwo

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dawidk01

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.