•  

  Szukam ogólnego pomysłu jakie #samochody warto rozważać w budżecie ~30 000 PLN (na sam zakup, na duży przegląd, opony itd. jest osobno) jeżeli samochód ma robić 2x120 km 2-3 razy w tygodniu czyli 2-3 tysiące kilometrów w trasie miesięcznie samemu plus jakieś weekendy, wakacje, jeden dalszy (5-7 tysięcy kilometrów) roadtrip z kompletem pasażerów rocznie? Po centrum miasta jeżdżone nie będzie, sportowy charakter auta to dla mnie raczej minus, cenię sobie raczej komfort, ale bez przesady, nie musi być premium, wolę tanią eksploatację.

  Mam swoje typy, ale żeby Was nie naprowadzać nie powiem, bo szukam właśnie jakiegoś innego spojrzenia na temat.
  pokaż całość

 •  

  #samochody #motoryzacja Tak się zastanawiam dla sportu - jakie auto jest najlepsze, pod tym względem, że jak się zepsuje, to można do niego kupić części praktycznie wszędzie, gdzie z Polski można dojechać?

  Mnie wychodzi że Dacia Logan pierwszej generacji 1.6. Jest często spotykana:
  - w całej Europie
  - w całej Rosji jako Łada Largus
  - w Turcji
  - we wszystkich byłych francuskich koloniach w Północnej Afryce (Maroko, Algieria itd.) i wszędzie na Bliskim Wschodzie
  - w Iranie jako Tondar90

  Wychodzi na to, że w dzisiejszych czasach na włóczęgę lepiej jechać Dacią niż Ładą. Oczywiście jeśli kogoś nie stać na Land Cruisera ;)
  pokaż całość

  •  

   @SpalaczBenzyny: Unifikacja taboru robi robotę. Lata temu podróżowałem autokarami po Turcji i wtedy wszystkie były mercedesami O403 (Mercedes O350 pierwszej generacji na tamtejszy rynek). One miały po 3 czy 4 miliony przebiegu i się psuły (autokar w Turcji potrafi zrobić pół miliona rocznie). Na każdej stacji benzynowej było do nich wszystko. Co dziwnego by nie padło, na stacji benzynowej między Istambułem, a Ankarą w środku nocy było naprawione.
   Jak jakieś auto jest najpopularniejszą taksówką w danym kraju, to też wszystko do niej jest.
   pokaż całość

  •  

   @SpalaczBenzyny: To jest metoda na Wietnam czy Birmę, gdzie bez tamtejszego prawa jazdy w ogóle nie możesz prowadzić samochodu, tylko jednoślad, a miejscowe prawo jazdy możesz wyrobić co prawda na podstawie międzynarodowego, ale tylko jak masz pozwolenie na pobyt, a nie jak jesteś turystą.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Czy warto jechać do Mestii na kilka dni odpocząć, wliczając w to spacery codziennie takie 3-4 godzinne? Chce jechać w październiku do Gruzji i przeglądam blogi. Znalazłem info, ze sama Mestia i okolice to nic zachwycającego, widok na góry nieciekawy itp. Zależy mi głównie żeby podładować baterie, spokój. No już całkiem ewentualnie to te kilka dni w Tbilisi spokojnego zwiedzania, ewentualnie wypad pod Kazbek. Lot oczywiscie bieda #wizzair z podrecznym.
  #gruzja #podroze #pytanie
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DerMitteleuropaer

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)