•  

  #perfumy #150perfum 399/150
  Rasasi Sotoor Waaw (2017)

  Jeśli kupiłbym je w ciemno jako zamiennik dla Chopard Oud Malaki to bym się troche zaskoczył. Perfumy te są całkiem dobre, ale samo podobieństwo do świetnego Choparda jest złudne. To zapach którt może bronić się zupełnie czym innym i wcale nie potrzebuje być porównywany do innych kompozycji.

  Przede wszystkim są to perfumy, które mają bardzo świeże otwarcie czego nie uświadczymy w Oud Malaki. Obstawiam, że to pieprz, oraz bielica z kardamonem choć ja czuje coś jakby owocowego. Listy składników wymieniają też szafran, cynamon a niektóre i orzech włoski, ale czuć je dopiero trochę później, szczególnie mam tu na myśli cynamon, który jest takim chyba nawet i pierszoplanowym aktorem. Później do głosu zaczynają dochodzić nuty balsamiczne i drzewne. Zapach robi się troche podobny do Amber czy Oud Malaki dopiero w późniejszych fazach gdy wchodzą podobieństwa do oleistego charakteru Choparda. Aromat staje się ciężki i bardzo ciepły, słodki od balsamu i mocno gęsty. Jakieś porównania do Spicebomba czy Man in Black są nietrafione bo Sotoor Waaw jest w mojej opinii o wiele ciekawszy, pachnący niemainstreamowo a niszowo. Bardzo dobra mieszanka przypraw, akordów drzewnych i słodko-balsamicznych.

  Parametry potężne. Nie wiem jaki bacz wariacie bo mam odlewkę od @goleiro (którego pozdrawiam), ale projekcja jest zacna i długo mija zanim staje się skinscentem. Obstawiam, że przy ponad 6 shotach wypełniłby pomieszczenie. Trwałość 10-12 godzin z bardzo wyraźną wonią do samego końca obcowania na skórze.

  Jeśli mam znaleźć jakieś minusy to porównując je do Chopard Oud Malaki czuć gorszą jakość składników, a raczej po prostu większą generyczność. Nie da się też tak łatwo wyodrębnić poszczególnych nut. Nie jest to jedna jakiś wielki problem bo i tak jak na araba pachną bardzo dobrze.

  Dobre perfumy, teraz widzę, że chyba nigdzie niedostępne. Z tego co pamiętam to kosztowały od 130 do 180 zł za 100 ml, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.

  zapach: 7,0/10
  trwałość: 9,0/10
  projekcja: 8,5/10
  cena: 130 - 180 zł za 100 ml?
  pokaż całość

  źródło: img.parfumo.de

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dieqx

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)