•  

  A ich pan w chui z tym kubuntu, znów się wysypało od samego klikania, chciałem tylko się wylogować, ale ccoś nie szło, to jeszcze raz i jeszcze...., zamknij nic.Więc guzikiem on na koniec i już się nie uruchamia, ostatnio podobnie wysypało mi się ubuntu18LTS z gnome.A muł nie z tej ziemi, programy się uruchamiają chyba dłużej niż na win10
  #roklinuksa #linux #ubuntu #kde #gnome #kubuntu #oswiadczeniezdupy #takaprawda pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   Kubuntu to przykład jak ciulowo wdrożyć KDE do dystrybucji. Polecam Distro prosto od twórców KDE - KDE Neon. Oparte o Ubuntu, ale naprawdę solidnie ogarnięte. Używałem swego czasu kilka miesięcy i mimo solidnego obciążenia i niemal codziennych aktualizacji, nie wyłożyło się nigdy nic.

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  #stopacta2 informuje

  Już za 11 dni, czyli 26 marca w Strasburgu odbędzie się debata poprzedzająca ostateczne głosowanie Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, nazywaną potocznie #acta2.

  Samo głosowanie nad #acta2, zgodnie z informacjami otrzymanymi z biura prasowego PE, odbędzie się już 27 lub 28 marca. Wiele wskazuje na to, że będzie to już ostatni etap wyjątkowo przewlekłej procedury legislacyjnej, która na tapecie znajduje się od czerwca ubiegłego roku.

  Dyrektywa przechodziła bardzo długą drogę – jej początkiem było głosowanie wewnątrz komisji prawnej JURI, która 20 czerwca 2018 zdecydowała o przyjęciu tekstu, wraz z kontrowersyjnymi artykułami 11 oraz 13. Warto przypomnieć i pamiętać o tym podczas wyborów do PE w maju 2019, że swój udział w owym głosowaniu miał reprezentant z Polski – poseł Tadeusz Zwiefka (PO, EPL), który poparł zarówno #linktax jak i #uploadfilter.

  Po ogłoszeniu wyników głosowania w JURI, na Wykopie zebraliśmy pierwsze osoby chętne do stworzenia oddolnej inicjatywy społecznej #stopacta2, za sprawą której, nieco ponad tydzień po zaakceptowaniu ACTA2 przez komisję, w całej Polsce odbyły się uliczne pikiety i demonstracje, relacjonowane przez media. W wyniku działań protestacyjnych ŻADEN polski eurodeputowany nie zagłosował za dyrektywą, a wskutek tego tekst zaproponowany 20 czerwca nie otrzymał mandatu negocjacyjnego. ACTA2 trafiła do poprawek, aby zostać przegłosowana już 12 września 2018 (z polskiej reprezentacji ZA dyrektywą zagłosowali wszyscy członkowie PO oraz jeden poseł niezrzeszony).

  Po długiej serii negocjacji trójstronnych (tzw. trialogu, rozpoczętego po wrześniowym głosowaniu) pomiędzy Parlamentem Europejskim, Komisją Europejską oraz Radą Unii Europejskiej, ustalono tekst kompromisowy – właśnie ten, który trafić ma pod głosowanie w PE za niecałe dwa tygodnie. Warto zaznaczyć, że podczas głosowania w Radzie UE polski rząd wraz z reprezentantami innych krajów członkowskich stworzył mniejszość, która była w stanie zablokować dyrektywę na poziomie Rady. Niestety niedługo później, w wyniku porozumienia Francji z Niemcami, tekst ponownie trafił pod głosowanie, by tym razem zostać zaakceptowanym (mimo odrzucenia tej propozycji przez pięć krajów członkowskich, w tym Polskę).

  Artykuły 11 oraz 13 zniszczą Internet taki, jakim znaliśmy go do tej pory. #linktax (art. 11) spowoduje przekazanie rynku informacji w ręce największych, najbardziej wpływowych i mających powiązania z politykami koncernów wydawniczych w Europie, zaś #uploadfilter (art. 13) wymusi na serwisach internetowych implementację infrastruktury filtrująco-cenzurującej, która prześwietli wszystkie nasze treści ZANIM zdążymy zamieścić je w Sieci.

  Dlatego ruch StopACTA2 zwraca się do europejskich serwisów internetowych z prośbą o dołączenie do akcji wyciemniania stron (#321EUOfflineDay, #opblackout, zaplanowanej na 21 marca i potwierdzonej w tym momencie przez wiele europejskich serwisów (w tym kilka wariantów językowych Wikipedii). Pragniemy, aby opinia publiczna zwróciła uwagę na tę kwestię oraz została poinformowana o wyżej wymienionych zagrożeniach.

  23 marca cała Europa wychodzi demonstrować przeciwko dyrektywie, za której pomocą syndykat prawnoautorski, politycy i wielkie koncerny wydawnicze pragną przejąć kontrolę nad niezależną siecią.

  Linki

  Repozytorium: https://www.stopacta2.org/en/repository/

  Mapka z protestami: https://www.bit.do/stopacta2

  Lista wydarzeń na FB: https://www.facebook.com/StopACTA2.Poland/events/

  Promo video YT:

  PL: https://youtu.be/DjVylqvIAZQ
  ENG: https://youtu.be/yWZBeVU3sSE
  ENG: https://youtu.be/zD1XUr0yDhg

  #stopacta2 #saveyourinternet #savetheinternet #censorshipmachines #linktax #article11 #article13 #uploadfilters #europewehaveaproblem #deleteart11 #deleteart13 #acta #acta2 #uploadfilter #321euofflineday #opblackout
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dikoo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)