Lotnictwo, astronomia, militaria, IT ¯\\\_(ツ)\_/¯

 •  

  Chciałbym Was prosić o poradę co najlepiej by było zrobić w tej sytuacji.

  Jestem dopiero co po technikum, pracuję obecnie na helpdesku, a w międzyczasie uczę się programowania w Javie i wszystko na to wskazuje, że za dwa-trzy miesiące zostanę przeniesiony do zespołu programistów.
  Po powrocie do domu, większość wolnego czasu spędzam właśnie nad nauką, bo chciałbym jak najszybciej zostać tam przeniesiony ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Od października zaczynam studia zaoczne, więc również i dojdzie wtedy trochę obowiązków.
  Jeżeli okaże się, że studia będą ciężkie to i będę miał mniej czasi na naukę programowania.

  Właśnie dostałem ofertę pracy jako programista VR/AR w Unity3D, czyli również dochodzi inny język, który musiałbym ogarnąć- C#.
  Praca ta byłaby jako dodatkowa - zdalna, po prostu dostaję projekt i muszę go skończyć do wyznaczonego dnia.

  No i tutaj pojawia się problem, pogodzenie tych czterech rzeczy - praca 1, nauka programowania, praca2, studia.

  Czy nie za szybko rzucam się na "głęboką wodę"?
  Jak myślicie, odpuścić sobie tą drugą dodatkową pracę, czy ją podjąć i zacząć uczyć się odpowiedzialności i organizacji czasu?
  #praca #pracbaza #informatyka #pytanie
  pokaż całość

  •  

   @macieeek77: Hmm, zobrazuje Ci mniej więcej jak wygląda mój typowy dzień:

   - obsługa systemu ticketowego — ogólnie cała moja praca na tym bazuje, wszystkie zadania, które mam do wykonania są tutaj.
   Tickety dodawane są automatycznie przez system po zgłoszeniu przez użytkownika, przez innych pracowników z innych działów lub czasami sam tworzę dany ticket

   - obsługa systemu do zarządzania uprawnieniami pracowników — interesuje mnie tutaj tylko to, co jest "Do realizacji" (podobnie jak w ticketach), często muszę po prostu dodać/usunąć użytkownika do/z odpowiedniej grupy w Active Directory lub w innym z naszych wewnętrznych firmowych systemów

   - obsługa antywirusa działającego w domenie — przeglądam, który komputer dawno nie miał aktualizacji i jednym kliknięciem ją wysyłam i robi się w tle na komputerze użytkownika bez jego wiedzy; przeglądam raporty z komputerów, których stan jest inny niż "OK" i z gotowych szablonów wybieram odpowiednią do zrobienia akcje

   - pomoc zdalna — gdy problem jest błahy i nie ma potrzeby fizycznego udania się do użytkownika, to po prostu łączę się zdalnie do jego komputera

   - instalacja Windowsa i programów

   - rozwiązywanie problemów z komputerem

   - wymiana tonerów i kartek w drukarkach

   - przenoszenie sprzętu z jednego miejsca na inne i jego podłączanie

   Ogólnie nic szczególnego, każdy po okresie wprowadzenia by sobie tutaj poradził, dobre na jakiś czas, ale głównie tylko po to, aby poznać pracowników i większość systemów informatycznych w firmie. Nie jest to praca na dłuższą metę, bo nie ma tutaj żadnych perspektyw i są niskie zarobki.
   Czasami jest luźno, kilka zgłoszeń na dzień, a czasami jest tego, tyle że ciągle coś się robi.. ale to też zależy od tego, do jakiej firmy trafisz. Moja prowadzi usługi w różnych miejscach i trafiło mi się tak, że mam w miarę luźno i część czasu mogę przeznaczyć dla samego siebie — uczę się wtedy programowania, tak aby móc przenieść się do zespołu programistów ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Jak wygląda kwestia zjazdów na studiach zaocznych?
  Uniwersytet Ślaski ma zjazdy w piątek, sobotę i niedzielę, piątek u mnie odpada bo praca.
  Czy obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowa?
  #studia #studbaza #uniwersytetslaski

 •  

  Co robić? Jestem świeżo po technikum informatycznym:
  - w Polsce mam pewną pracę w it w swoim mieście, jak na razie helpdesk, ale za kilka miesięcy możliwe przeniesienie do zespołu programistów Java, a w międzyczasie myślę robić studia informatyczne zaocznie, plus na chwilę obecną mieszkam jeszcze z rodzicami, więc nie muszę się przejmować mieszkaniem

  - otrzymałem od rekrutera ofertę pracy w Amazonie w Irlandii — Dublin, gdzie robiłbym prawie to samo co w Polsce, mógłbym fajnie podszkolić język, tylko, że byłoby to postawienie wszystkiego na jedną kartę — rezygnacja ze studiów i możliwości łatwego rozpoczęcia bez żadnego wcześniej doświadczenia "kariery" programisty, po prostu albo się uda i będzie fajnie, albo nie i będę głęboko w du*ie..

  Coś mi się wydaje, że chyba lepsza będzie opcja pierwsza — zostanie w Polsce i nabieranie doświadczenia, ewentualnie dopiero później będę myśleć nad pracą w innym kraju — wtedy, gdy będę mieć już jakieś solidniejsze wpisy w CV.
  Co o tym myślicie, jak Wy byście postąpili w podobnej sytuacji? Pierwsza oferta pracy za granicą i jestem tym faktem trochę zdziwiony
  #informatyka #praca #pracbaza
  pokaż całość

 •  

  Cześć, orientuje się ktoś może jak wypada porównanie informatyki zaocznej na Uniwersytecie Śląskim do również informatyki zaocznej w WSB Cieszyn?
  Trochę sobie zawaliłem rekrutację na polibudę w Gliwicach i teraz muszę się zdecydować na którąś z tych dwóch uczelni. Już jestem wstępnie gotowy składać papiery na WSB, ale w ostatniej chwili przypomniałem sobie o UŚ i chciałbym się o niej trochę dowiedzieć.
  Jak na UŚ wypada informatyka, jaki jest poziom i jakie jest podejście kadry uczącej, co sądzicie o tej uczelni porównując ją do WSB?
  #studia #studbaza #uniwersytetslaski #informatyka
  pokaż całość

  •  

   @PickolasCage: Mogłbyś rozwinąć to "słaby sprzęt komputerowy"? Jakieś antyki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Kurczę, trochę słabo, a jeżeli chodzi o programowanie i ogólnie technologie, to poznałeś coś nowego czy wszystko samemu musiałeś ogarniać?
   Gdybyś cofnął się w czasie i mając obecną widzę i doświadczenie, to czy wybrałbyś znowu tą uczelnię?

  •  

   @Wingsman: Znaczy mi najbardziej rozchodzi się o papierek, robotę mam pewnę więc w niej zdobędę doświadczenie w programowaniu Java, ale jednak na uczelni chciałbym w jakimś stopniu pozać inne technologie, np. w technikum poznałem SQL-a i teraz jestem w nim zakochany, bo idealnie podchodzi mi ten język, tak więc może będzie podobnie na studiach i chciałbym wybrać uczelnię na której byłaby na to największa szansa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Proszę pomóżcie mi..
  Dostałem się na teleinformatyke dzienną, ale w międzyczasie dostałem pracę na helpdesku z wynagrodzeniem 2000 na rękę + PIT zero czyli z 2150 - wiem mało, ale pieresza praca po technikum.
  Praca jest lekka i w międzyczasie uczę się programować, rozmawiałem z kolegą programistą Java w tej samej firmie i powiedział mi że mogę po jakimś czasie się tam przenieść, jestem na dobrej drodze ku temu . Zarobki będą wtedy 3400 brutto ale jestem bez doświadczenia i dlatego.

  Starałem się dostać na informatykę zaoczną na Politechnice Śląskiej ale niestety się nie udało i jedyne co to mogę wybrać zaoczną "Elektronikę I Telekomunikację" i ewentualnie próbować się przenieść po pierwszym semestrze- ale z tego co mi mówił człowiek od rekrutacji to nie będzie to proste bo programy się różnią. Powiedział, że łatwiej byłoby mi się przenieść z dziennej teleinformatyki a niżeli zaocznej EIT..
  Mogę spróbować podczas zimowej rekrutacji ale wątpię że się uda, albo teraz albo w ogóle.

  Mogę jeszcze spróbować dostać się na WSB Cieszyn, kierunek "Informatyka Programowanie aplikacji mobilnych" ale ponoć uczelnia jest bardzo słaba i płaci się tylko za przejście dalej. Nawet nie wiem czy będę miał po tym inżyniera...

  Co robić?
  Rezygnować z helpdesku na rzecz dziennej teleinformatyki i później przeniesienia na zaoczną informatykę, czy może zaoczna EIT lub WSB?

  Proszę o pomoc bo dawno nie byłem tam zestresowany, nie mam sił, aż mi słabo bo wszystko co sobie rozplanowałem poszło się pieprzyć :(

  #studia #studbaza #praca #pracbaza #informatyka #politechnikaslaska #pytanie #polsl #wsb
  pokaż całość

  •  

   @Qlien: Znaczy obecnej pracy w ogóle nie odczuwam, o 14.30 jestem już w domu, a reszta czasu to tak, jakbym wrócił ze szkoły ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Ogólnie to niby mógłbym sobie pozwolić na dzienne, ale z drugiej strony nie chciałbym obciążać rodziców.
   W obecnej firmie dość przyjemnie mi się pracuje, tylko nie jest to na długo bo dużo nie jest się w stanie tu zarobić, wiem, że bez doświadczenia mogę startować na programistę i to jest w tym fajne bo nie muszę się martwić - no może nie na 100%, ale te 90% ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Ewentualnie tak sobie myślę, że mogę spróbować pójść na pierwszy semestr i wtedy zobaczę co i jak.

   Do tego wszystkiego doszła oferta pracy w Irlandii i teraz mam niezły zawrót głowy :x
   pokaż całość

  •  

   @Pantegram: Niby byłaby taka opcja, ale bym musiał znaleźć odpowiednią osobę plus bym musiał udać się razem z nią do dziekanatu ogarniać papiery. Ogólnie bardzo dużo roboty, a przez to, że mieszkam dość daleko i mam pracę do 14 to taka opcja raczej odpada.

   Raczej zdecyduje się na WSB, przez pierwszy semestr ogarnę co i jak, a jak będzie słabo to spróbuję się ponownie dostać na PolŚL w rekrutacji zimowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  • więcej komentarzy (53)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DinapeS

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.