I'm dirty. I'm sooo dirty.

 •  

  Pytanie do dziewczyn- spotykacie się z facetem, jest fajnie, miłość kwitnie w najlepsze aż dochodzi do tematu przeprowadzki, chcecie zamieszkać razem, ale macie kota, zaś facet chociaż zwierzęta lubi to nie chce z nim mieszkać, bo koty brudzą i niszczą meble itd. Co wy na to?
  #koty #rozowepaski #kiciochpyta

 •  

  Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

  Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
  -Sa fatalnie zaprojektowane
  -Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
  -Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
  -Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

  A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

  #nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
  pokaż całość

  źródło: krowoderska.pl

  •  

   @Scaab z dwojga złego w kryzysie wolałbym mieć mieszkanie niż PLN. Bo wartość tych pieniędzy poleci ostro na pysk a mieszkania zawsze będą coś warte.

   Na wysokie stopy procentowe też nie licz. Teraz już inflacja ostro przyspiesza (żywność 10% RdR) i co? I nic. Podwyższą może za rok a tak w ogóle to najlepiej by było obniżyć xD Miliony ludzi, czyli wyborców wiszą na takich kredytach, będą trzymać niskie stopy ile się da nawet kosztem zeszmacenia waluty.

   Moim zdaniem zanosi się na to, że będziemy mieć kryzys, ale inflacyjny i w takiej sytuacji te mieszkania mogą być jedną z rzeczy, która utrzyma swoją wartość.
   pokaż całość

  •  

   @mrooczilla świetne pytanie, o ile będzie to tylko inflacja i będzie za tym szedł jakiś wzrost wynagrodzeń to powinno być w miarę ok. Poważniejszy kryzys, który sprawi, że ludzie zaczną tracić pracę pewnie nie będzie bez wpływu na ceny nieruchomości bo tak musi być, część z tych mieszkań będzie upłynniana na rynku.

   Osobiście uważam, że nie powinno być aż tak źle. Jeszcze 2 lata temu kupowano 70% mieszkań za gotówkę, bez kredytu. Teraz jest to 50%. Widać, że wielu ludzi szuka alternatywy dla dramatycznie słabych lokat bankowych (jednocześnie windując ceny). Ale nie jest tak, że 90% jest zapakowana w kredyt. pokaż całość

  • więcej komentarzy (124)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dirty_Digger

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.