•  

  Ogłoszenie o pracę na stanowisku "Development Specialist". Cytuję: "brak wynagrodzenia dopóki nie zapewnimy środków finansowych na działanie programu" XD
  Potrzebny biegły angielski, do zadań należy między innymi wdrożenie Salesforce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzieliście kiedyś tak kuszącą ofertę?

  https://teachforpoland.traffit.com/public/an/1?fbclid=IwAR2oRb90vivn0OW3bQTnMa6RbzioJFB2U28LZA8NBhtckqr9a0D28bVo53s

  #praca #zarobki #heheszki #januszebiznesu
  pokaż całość

 •  

  #polska #wosp #wosp2019

  Znalazłam kilka ciekawostek a propos rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji Prezesa Zarządu WOŚP, na podstawie statutu WOŚP.

  Zgodnie ze statutem Prezes Zarządu WOŚP nie sprawuje najwyższej władzy w WOŚP. Najwyższą władze sprawuje Konwent Fundatorów, do którego Jerzy Owsiak wciąż należy.

  Co to jest Konwent Fundatorów?
  Fundacja WOŚP została ustanowiona: „przez Beatę Bethke-Żuk, Piotra Burczyńskiego, Waltera Chełstowskiego, Pawła Januszewicza, Bohdana Maruszewskiego, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak i Jerzego Owsiaka, zwanych dalej „Fundatorami”, aktem notarialnym sporządzonym w kancelarii notariusza Piotra Soroki w Warszawie dnia 2 marca 1993 r., repertorium A nr 1005/93”.
  Wszystkie powyższe osoby w 1993 roku przekazały na fundusz założycielski WOŚP 20 milionów zł łącznie i wszystkie wchodzą w skład Konwentu Fundatorów. Ta funkcja jest dożywotnia, a w przypadku śmierci Fundatora „uprawnienia przewidziane w niniejszym statucie dla Fundatora, wykonuje jego pełnoletnie dziecko, bądź działające łącznie pełnoletnie dzieci”.

  Jakie uprawnienia ma konwent Fundatorów?
  Konwent Fundatorów:
  1) określa kierunki i plany działalności statutowej i gospodarczej Fundacji,
  2) powołuje i odwołuje Zarząd Fundacji
  3) powołuje Komisję Rewizyjną dla sprawowania kontroli gospodarki finansowej Fundacji oraz kontroli wewnętrznej,
  4) ustala kwotę środków finansowych przeznaczonych na działalność gospodarczą Fundacji,
  5) może określić wynagrodzenie Prezesa Fundacji oraz innych członków Zarządu lub członków Konwentu Fundatorów za wykonywanie czynności na rzecz Fundacji,
  6) wyraża uprzednią zgodę na nawiązywanie i rozwiązywanie przez Zarząd stosunku pracy na stanowiskach określonych przez Konwent.

  Czy Jerzy Owsiak rezygnując z funkcji Prezesa Zarządu przestał należeć do Konwentu Fundatorów?
  Nie.

  Czy rezygnując z funkcji Prezesa Zarządu Jerzy Owsiak został szeregowym pracownikiem Fundacji?
  Nie, pozostał członkiem zarządu a przede wszystkim należy do Konwentu Fundatorów, który ma wyższą władzę niż zarząd (może zarząd powołać i odwołać).

  Czy Jerzy Owsiak, rezygnując z funkcji Prezesa Zarządu, utracił wpływ na działania Fundacji?
  Nie.

  Czy Jerzy Owsiak, rezygnując z funkcji Prezesa Zarządu, nie może formalnie reprezentować fundacji w mediach, prowadzić kolejnego finału itp.?
  Nic na to nie wskazuje. (Poprawcie jak się mylę, bo śmiem twierdzić, że ta rezygnacja faktycznie niczego nie zmienia).

  Czy zgodnie ze statutem tylko Prezes Zarządu może reprezentować Fundację na zewnątrz?
  Nie. „Do Zarządu należy reprezentowanie Fundacji na zewnątrz oraz podejmowanie decyzji we wszystkich sprawach nie zastrzeżonych do kompetencji Konwentu Fundatorów”. Po rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Jerzy Owsiak wciąż jest członkiem zarządu.

  Źródło: statut
  pokaż całość

 •  

  czy ktoś mógłby mi pomóc odgadnąć jakie urządzenia przedstawiają te schematy? Były w notesie Igora Diatłowa, kierownika tragicznej ekspedycji na Otorten (tragedia na Przełęczy Diatłowa).

  źródło: notatki igora.jpg

 •  

  @Stefanescu: jeśli tak, to cieszę się, że nie podał mojego, bo musiałabym zadzwonić sama do siebie. To byłoby niewskazane, bo nie lubię rozmawiać z ludźmi, którzy mi mówią co mam robić ;)

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dobrochna

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)