•  

  #pkp #intercity #pytanie #podroze

  Wysyłał ktoś przesyłkę konduktorską? Potrzebuje wysłać bratu jedną książkę na już. Zaproponowałem mu przesyłkę konduktorską, wg mnie to zajebisty pomysł, ale on ma obawy, że nie ogarnie i mu przesyłka pojedzie dalej.

  Jak to jest? Jak ja wysyłam to czekam na swojej stacji na pociąg i idę na sam początek, gdzie czekam, aż kondkuktor wyjdzie, daje mu to i płacę? (chyba można kartą?)

  A odbiorca czeka u siebie na dworcu aż przyjedzie, idzie na sam początek pociągu, czeka aż konduktor wysiądzie i przedstawia mu się imieniem i nazwiskiem i odbiera?

  Tak ja sobie to wyobrażam. Czy ktoś kto korzystał może powiedzieć jak to jest?
  pokaż całość

  •  

   @MolestaEwnement:
   1. Opisujesz przesyłkę zgodnie z wytycznymi regulaminu i szykujesz odliczoną kwotę.
   2. Na stacji SŁUCHAJ UWAŻNIE, w którym wagonie jest przedział konduktorski - nie zawsze jest na początku.
   3. Zgłoś się z przesyłką do Kierownika pociągu. Jeśli trafisz na Konduktora, który przesyłek nie przyjmyje, na pewno wskaże Ci Kierownika.
   4. Od Kierownika otrzymasz potwierdzenie nadania przesyłki.
   5. Odbiór, co chyba oczywiste odbywa się analogicznie. Przekaż odbiorcy, że musi mieć przy sobie dokument tożsamości i MUSI być na stacji o odpowiedniej godzinie. Jeśli się spóźni przesyłka albo pojedzie do stacji końcowej albo trafi do punktu nadawania przesyłek np. na stacji Warszawa Centralna i tam za odbiór należy uiścić dodatkową opłatę.
   Powodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DonPierozkone

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)