•  

  Ostatnio był tu poruszany temat rozmiaru butów snowboardowych. Teoria mówi, że powinno dopasowywać się rozmiar buta poprzez branie pod uwagę wyłącznie MP - mondopoints. Czyli de facto zmierzony rozmiar stopy (od jednego ekstremum do drugiego, jak na załączonym rysunku) powinien być rozmiarem MP butów, które wybierzemy.
  Rozmiar MP w przeciwieństwie do rozmiarów EUR, UK, USA nie jest interpretacją, a dokładnym odzwierciedleniem przystosowania buta do stopy o danej długości, a przynajmniej takim powinien być.

  Ze względu na pochyloną charakterystykę górnej części snowboardowego buta, ludzie często nie dociskają pięty do tyłu, w wyniku czego palce szybciej dotykają frontowej części buta wew. Poza tym wkładki do butów snb są z reguły trochę krótsze od tych, które nosimy w obuwiu codziennym; palce muszą być otulone butem, żeby bez luzów być responsywne z butem, a tym samym z deską. Zatem teoretycznie nie powinniśmy się sugerować tym, że wkładka naszych casualowych butów ma tyle co wkładka butów na deskę, które chcemy kupić. Bo - w teorii - wkładka butów na snb powinna być od nich krótsza.

  Anyway, w moim przypadku to nie do końca się sprawdza.Zawsze miałem buty, których MP był o 5 mm dłuższy niż moja stopa. W rozmiarze MP 29 dopasowanym idealnie do mojej stopy o długości 290 mm, nie było zbyt komfortowo i po prostu czułem lekki, ale jednak, ucisk. A już zwłaszcza po 8 i więcej godzinach na stoku lub na freeridzie.

  #snowboard
  pokaż całość

  źródło: PHOTO-2022-11-10-10-02-40.jpg

 •  

  #borek jak występuje w tym #kanalsportowy to jeszcze bardziej moduluje głos siląc się by brzmieć jak "samiec alfa" xD a brzmi jak wiejski cwaniak spod monopolowego, który ma najgłośniej pierdzące bmw e36 w okolicy. Jego aparycja, prezencja, to co i jak mówi daje mi nieodparte wrażenie jak zakompleksionym nadętym burakiem ów gość jest.

  #mecz #pilkanozna
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Na wykopie jak zwykle gros pełnej polaryzacji. Bo tak wygodnie, bo tak lubimy. Dużo tu ostatnio teorii spiskowych, że NATO ukrywa prawdę, że to rakieta radzieckiej armii uderzyła w Polskę. Jeśli już koniecznie szukać drugiego dna w tym wydarzeniu, to znacznie łatwiej byłoby doszukać się tutaj celowego działania Ukrainy, której każde większe wciągnięcie państw trzecich w wojnę byłoby na rękę. Stójmy po stronie Ukrainy i ją wspierajmy, ale nie gloryfikujmy jej ślepo.
  Tak jak uważam, że ruscy są bandytami i najeźdźcami, tak pamiętajmy, że fakt, iż Ukraina jest ofiarą nie daje jej całkowitego immunitetu i świętości. Oceniajmy przez pryzmat faktów, nie emocji:

  Najprawdopodobniej ukraińska rakieta w wyniku obrony przed najeźdźcą spadła na Polskę. Jeżeli tak było, trudno ich za to winić. Bronią się jak potrafią najlepiej i mają do tego pełne prawo w kontekście całej tej sytuacji. JAKKOLWIEK - zamiast trwać i oscylować przy swoim wschodnim, ruskim (tfu!) podejściu - kłamać, kiedy wygodnie tzn. "Co złego to nie ja, to nie moja ręka!", wystarczyłoby przeprosić oficjalnie.

  P.S. Łatwo składać nam życzenia na Święto Niepodległości, to kosztuje tyle co nic.

  #wojna #niepopularnaopinia #ukraina #rosja #polska #nato #armia #europa #usa
  pokaż całość

  źródło: i.gremicdn.pl

 •  

  Jeśli ktoś szuka alternatywy dla #snowboard na lato, to polecam całym serduszkiem #kitesurfing

  Co prawda okazało się, że snowboard to przy tym był sport o mega niskim poziomie wejścia, ale warto było. Uczucie, jakbyś cały czas mógł orać w świeżym puchu po jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°) po raz pierwszy nie spędzam września myśląc o snowboardzie xD no złoto

  A na zdjęciu jeden z pierwszych udanych startów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Tylko przygotujcie się na to, że w porównaniu z kitem sporty zimowe to naprawdę tania zabawa
  pokaż całość

  źródło: FB_IMG_1653886379132.jpg

  •  

   @fortySeven: Ostatnio sporo myślałem o ty by zacząć i Twój wpis to kolejna motywacja by spróbować. Co prawda, na 99% nie przebije to deski (jednak inny typ krajobrazu, przemieszczania się i lubię jak piździ), ale zastanawiałem się czy to pływanie na desce z kajtem daje podobne uczucie jak jazda po głębokim puchu, a rozumiem po Twoim wpisie, że tak :)) Kiedyś próbowałem windsurfingu ale zbyt toporne mi się to wydało

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Draay

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.