P=R

 •  

  Pytanie odnośnie #gielda Zauważyłem, że sporo osób udzielających się na tagu korzysta z "appek" jak np. #xtb #trading212 #revolut #degiro i podobnych. Korzystających z tradycyjnych kont maklerskich jak np. #bossa #santander jest zdecydowanie mniejszość. Czy główny/jedyny powód to mniejsza (zerowa) prowizja i możliwość kupowania akcji częściowych? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe korzyści korzystania z "appek" których nie widzę, a które mocno przeważają na przewagę owych? pokaż całość

  +: Kafau
 •  

  Czy istnieje suma, którą można by uznać za odpowiednią w zamian za zdradę swojego mistrza i przyjaciela? Dla Judasza Iskarioty było nią 30 srebrników. Czy to dużo? Obecnie większość ludzi uważa że nie, przyczyną takiego stanu świadomości jest ewangeliczne przedstawienie Judasza jako osoby pazernej, zdolnej zrobić wszystko nawet dla drobnych pieniędzy. Jaka była faktyczna wartość otrzymanych przez Judasza rzeczonych 30 srebrników?
  Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest srebrnik? Nie był on, jak mogłoby się wydawać obowiązująca w starożytnej Jerozolimie walutą, a po prostu monetą wykonaną ze srebra. Co więc trafiło w ręce zdrajcy? Badacze nie są zgodni w tej kwestii, mogły to być zarówno rzymskie denary, jak i hebrajskie szekle. Obie te waluty różniły się zastosowaniem, o ile w codziennym obiegu dominował denar, o tyle żydowscy kapłani uważali że nie godzi się przyjmować ofiary w rzymskiej walucie, dlatego każdy kto udawał się do świątyni musiał wymienić denary na szekle i to najprawdopodobniej w tej walucie zapłatę otrzymał Judasz.
  Pozostaje nam zadać sobie pytanie, ile warte byłoby 30 szekli w dzisiejszej Polsce? Tym tematem zajęli się badacze z Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW, oszacowali oni dzisiejszą wartość Judaszowych srebrników na 10-12 tys zł, a wiec sumę która pozwoli kupić dwa dobrej klasy komputery, używany samochód a przy zdradzie około 7000 Jezusów zrekompensować skarbowi państwa, 70 mln zł wydanych przez Sasina na organizacje nielegalnych wyborów, które się nie odbyły.

  #pasta #kalkazreddita
  pokaż całość

  +: J...........r

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DrwalPuchacz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)