Basista programista.

 •  

  Podczas rozliczania PITa przez nowy, pachnący portal Ministerstwa Finansów, w przypadku niedopłaty można wykonać szybki przelew internetowy od razu do odpowiedniego urzędu skarbowego. Fajny ficzer. Tak fajny, że ktoś przedsiębiorczy postanowił dowalić do niego prowizję xD

 •  

  Cześć,
  Mirki i Mirabelki z #sztucznainteligencja #machinelearning mam dylemat (pytanie zabrzmi jak żale gimnazjalisty). Dostałem możliwość pracy przy image recognition (tensor flow, wrappery na inne biblioteki itd.) co mnie niesamowicie interesuje i z tym wiąże swoją przyszłość. Ale jest problem, nie mam żadnego doświadczenia zawodowego, ani prywatnego w tym temacie (niedawno rozpocząłem kursy na #coursera i robię jakieś inne kursiki). Po rozmowie z rekruterem doszliśmy do wniosku że musiałbym zejść z wymaganiami finansowymi (żegnaj #programista15k, z perspektywą budowania domu w tym roku). Warto jest się w to pchać nie wiedząc czy dam sobie radę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #pracait
  pokaż całość

  •  

   @KabelZNadcisnieniem: Zrób jak uważasz. Z jednej strony masz okazję wejść w "elitarne" tematy, które niemożliwym jest ogarnąć samemu, oraz stać się specjalistą z modnej dziedziny. Koniec z klepaniem legacy enterprise softu, witajcie technologie przyszłości. Może Ci się to opłacić. Z drugiej strony te tematy są na tyle złożone i niejednoznaczne, że możliwe, że nigdy nie doznasz jednoznacznego oświecenia i będziesz dłubał po omacku utilsy na peryferiach gigantycznego systemu, albo tweekował propertiesy i zapuszcał testy, żeby wyniki były zadowalające. Możliwe, że rozwiązania danej firmy będą na tyle specyficzne, że nie będziesz mógł ich wykorzystać do własnych projektów, ale na pewni poznasz temat lepiej niż czytając o nim w necie.

   Wydaje mi się, że zagrożenia które wypisałem, są jednak trochę wydumane. Zrób jak uważasz. Aspekt finansowy musisz osądzić sam.

   Osobiście siedzę bezpiecznie w legacy softwarze i nie mam z tym problemu dopóki hajs się zgadza. W wir przygód z nieznanym pewnie kiedyś się rzucę, ale jak się ustabilizuję. Ciężko jest odłożyć budowanie/kupowanie domu z powodu chęci robienia czegoś ciekawego w życiu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Drzejzi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.