•  

  hej #gdansk #plywanie #triathlon polećcie jakiś basen gdzie można w miarę w spokoju popływać. Najbliżej mam Kokoszki ale tam jest tyle ludzi chodzi że się nie da pływać i raczej syf że ogólnie mnie odrzuca ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  +: Dulson
 •  

  Czołem Mirki!

  Mam podłączony okap do kanału wentylacyjnego za pomocą rury spiro (nigdy więcej rury spiro!) i nad okapem mam zamontowany zawór zwrotny (ten silikonowy Harmann). Ostatnio otworzyli na parterze pizzerię i zapachy z pieca niestety przebijają się przez zawór (rura spiro ma rowki i to powoduje minimalne nieszczelności między rurą a zaworem).

  Reguluję ręcznie klapę i to na chwilę pomaga, ale gdy mój okap pracuje w trybie wyciągu to niestety za każdym razem zawór się rozszczelnia pod wpływem ciśnienia i niedługo potem delikatny smród z pizzeri wlatuje do mieszkania (zapachy sąsiadów nie są tak intensywne przez co zawór je skutecznie blokuje).

  Pytanie czy macie pomysły na dodatkowe uszczelnienie żeby zapachy się nie przedostawały? Zamówię drugi zawór żeby jeszcze bardziej utrudnić przenikanie zapachów, ale obawiam się że to może w 100% nie załatwić problemu. A rury już niestety nie wymienię na PCV, bo cała zabudowa w kuchni już skończona razem z blendą na górze.

  #remontujzwykopem #remont #kuchnia
  pokaż całość

  •  

   @thewickerman88 Właśnie o klapie zwrotnej przy ujściu w otworze wentylacyjnym zapomniałem na etapie remontu i potem zostało to zabudowane szafkami kuchennymi przez gościa od kuchni. Zostało mi włożenie klapy zwrotnej do rury spiro tuż nad okapem i nic nie przenikało przez ostatnie pół roku aż do momentu otwarcia pizzeri. Wygląda jakby moc wyciągu pizzeri cofa powietrze i przebija przez zawór zwrotny... Rowki w rurze spiro niestety powodują że silikonowa uszczelka nie przylega tak ściśle. Demontaż zabudowy kuchennej żeby się dostać do komina i wtedy tam zamontować dodatkową klapę to ostateczność.

   Swoją drogą tak jak teraz czytam to lokale niemieszkalne powinny mieć osobny kanał...
   pokaż całość

  •  

   Dla zainteresowanych:

   1. Druga klapa zwrotna na razie pomogła i dodatkowo blokuje przenikanie zapachu z pizzeri.

   2. Rozporządzenie mówi jasno, że lokale o przeznaczeniu innym niż mieszkalne muszą mieć swój osobny kanał wentylacyjny (i tak jest na planach budynku). Deweloper będzie w ciągu tygodnia kontrolował lokal, bo bardzo możliwe, że na etapie remontu przebili/podłączyli się do naszego wspólnego kanału tylko dla mieszkańców. pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Dulson

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.