Staram się być obiektywny, ciężkie w c***!

 •  

  Moja znajoma jest prześladowana i nękana przez byłego faceta, rozpowiada kłamstwa, nachodzi zarówno w pracy jak i prywatnie, wypisuje oszczerstwa do znajomych w mediach społecznościowych i przez sms. Sprawa została zgłoszona do prokuratury i na policję ale po upływie tygodnia nic się nie ruszyło, policja nawet nie zebrała zeznań. Tymczasem on jest coraz bardziej agresywny, nie wiemy co robić. Organizacje rządowe nie chcą pomóc (to nie rodzinna przemoc), obawiamy się, że dojdzie do przemocy fizycznej, co robić? Facet zachowuje się obsesyjnie.
  #prawo #policja #problem
  pokaż całość

 •  

  Szukam opowiadań/książek o tematyce walki ludzkości z obcymi/innymi rasami bądź fantastyki historycznej skupionej na Polsce najlepiej w postaci opowiadań internetowych PL/ENG
  #opowiadanie #fanfikcja #fantastyka #scifi

 •  

  USA nie chce zmian. Rosja chce uznania i odbudowy strefy wpływów, UE chce rozwoju, Chiny chcą być hegemonem(chyba?). Co my chcemy? Jaka jest Wasza wizja naszej przyszłości? UE? Bilateralne umowy z USA? Chiny?
  #geopolityka #polska #swiat

  +: s..............k, Brzytwa_Ockhama +1 inny
  •  
   s..............k via Android

   0

   @Duort ja chcę w końcu spokojnie zjeść. A tak poważnie to nasza przyszłość mogłaby być związana z Jedwabnym Szlakiem 2.0 ale nie będzie, bo cośtam. Super plan.

  •  

   @Duort: Silne państwo w miarę jednolite etnicznie, będące orędownikiem cywilizacji łacińskiej, z silną gospodarką i armią - z ambicją posiadania głowic nuklearnych, chętne budować społeczeństwo międzyplanetarne w układzie słonecznym. Ekspansja ekonomiczna na rynki rozwijające się w Azji, Ameryce Południowej i Afryce czyli tam, gdzie mamy szansę na konkurowanie z bardziej rozwiniętymi gospodarkami świata.
   Opowiadający się za integracją europejskią, sprzeciwiający się koncepcji euroazjatyckiej (jednocześnie akceptując jedwabny szlak 2.0). Rosja w dłuższej perspektywie musi się rozpaść na mniejsze twory, dla dobra jej mieszkańców i krajów sąsiednich.
   pokaż całość

 •  

  #civilization5

  Szanowni gracze, zapewne tak jak spora część z Was interesuje się #geopolityka staram się, sprawdzać swoją wiedzę w tej cudownej grze, zmodowanej tak bardzo jak tylko się da aby przybliżyć naszą sytuację w Europie, oczywiście, jest to zaledwie gra i nijak się ma do realiów. Są jednak pewne powszechne prawa, działające zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w grze.

  Mam pewien pomysł, który pewnie nie jedno z Was rozważało, długa, jednolita pod względem uczestników gra na mapie Europy, z założeniem, że każdy członek jest oddzielną frakcją, dążącą do dominacji regionu.
  Największym problemem tego typu przedsięwzięcia byłyby godziny gry i dziadowski tryb online, który jak wszyscy wiedzą ma sporo wad, istnieje możliwość gry hot-seat chociaż to też samo w sobie ma sporo minusów, chociażby lokalizację.

  Czy znalazłby się ktoś chętny?

  Myślę, że jeśli byłoby nas wystarczająco dużo, należałoby obgadać szczegóły, nie chcę narzucać swoich reguł, na koniec podam swoje propozycje. Zapraszam do wspólnej dyskusji na ten temat!

  Propozycje:
  Civ5 all DLC
  Mods: "Yet(not)another Earth map pack (v22)" "Saga of a Man"
  Mapa: Large Europe
  Game Pace: Marathon / Saga of a Man
  Victory Type; Domination / Time
  Resources: Sparse
  No Ancient Ruins, Raging Barbs, Quick Move/Combat,

  Co do podziału państw to jak już będziemy wiedzieć czy i ilu nas jest to się pomyśli.
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Wyszedłem z doła, oszczędziłem pieniądze. Chcę pójść zaocznie na informatykę, niestety, nie jestem asem z matmy/fizyki. Czy macie jakieś rady co do szkoły? Czy technik informatyk ma sens z punktu widzenia przyszłej kariery zawodowej? Czy od razu inżynier? Wiem, że zawsze "zależy" interesują mnie natomiast rady z waszej perspektywy, jakie specjalizacje/kierunki są najbardziej pożądane?
  #informatyka #studia
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @waldeczeq: eee pierdu pierdu, matma się nie przydaje za mocno w IT, jak ktoś nie siedzi w optymalizacjach, jakiś numerycznych duperelach czy przetwarzaniu grafiki to może się obejść bez matmy, a jak będzie mu coś bardzo potrzebne to się tego douczy
   @Duort: a technika sobie od razu odpuść, na rynku jest zapotrzebowanie na specjalistów...

  •  
   d.........s

   0

   @Duort: bazy danych to połączenie sieci(administracji systemami) i programowania, musisz programować (pisać kod) i znać podstawy sieci, administracji systemami (serwerami) - to już zależy od pracy

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Duort

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)