•  

  Dawno nie czytałem fajnej powiesci. Zazwyczaj zaczytywałem się w reportażach, biografiach itp. Ale teraz nabrałem ochoty na przeczytanie fajnej historii z wyrazistymi postaciami . Poleccie mi jakis fajny kryminał albo thriller.
  #ksiazki

 •  

  336 + 1 = 337

  Tytuł: Przepis na człowieka, czyli krótki wstęp do odpowiedzi na pytanie: dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy
  Autor: Dawid Myśliwiec
  Gatunek: popularnonaukowa
  ISBN: 9788395235498
  Ocena: 7/10

  Założę się, że w każde święta ktoś w Twojej rodzinie mówi o tym, że coś jest dziedziczne, że jest genetyczne. Ludzie w Twoim otoczeniu mówią o rodzinnym obciążeniu chorobami lub cechami charakteru. Tłumaczą swój aktualny stan tym, co mają w genach. I choć czasami jest to uzasadnione, to bądźmy szczerzy – nie każdy, kto ma cukrzycę jest silnie genetycznie obciążony predyspozycjami do choroby i nie każdy z takim obciążeniem dostanie cukrzycy.
  Książka „Przepis na człowieka” Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się na Twoje życie. Po lekturze będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i że to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: przepis.jpg

 •  

  337 + 1 = 338

  Tytuł: Farba
  Autor: Wojtek Miłoszewski
  Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
  ISBN: 9788328053618
  Ocena: 7/10

  Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego. Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają powszechną rusyfikację, wprowadzając swoją administrację oraz walutę, starają się również kontrolować każdy obszar życia polskich obywateli.
  Polacy przeciwstawiają się takim działaniom i tworzą organizację niepodległościową, próbując walczyć z okupantem. Administracja rosyjska kontratakuje, coraz bardziej zacieśniając wszechobecne kontrole i dokręca śrubę terroru, aresztując nocami rzesze polskich mieszkańców.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: farba.jpg

 •  

  330 + 1 = 331

  Tytuł: Mayday
  Autor: Grzegorz Brudnik
  Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
  ISBN: 9788380754645
  Ocena: 6/10

  Gdy u wybrzeży Japonii dochodzi do powietrznej kolizji dwóch największych samolotów pasażerskich świata, amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wysyła na miejsce swój najlepszy zespół śledczych. Jednak od samego początku natrafiają oni na przeszkody, a tajemniczy sabotażysta nie cofnie się przed niczym, by uniemożliwić im odkrycie prawdy. W odruchu desperacji chief investigator Scottie Jordan ściąga na miejsce zdarzenia polskiego inżyniera, który przed kilku laty stracił w katastrofie lotniczej żonę i córkę. Gdy dzięki jego pomocy zespół zbliża się do prawdy, rozpoczyna się gra, której stawką jest życie wielu osób. Ale Aleksander Gall nie ma zamiaru uciekać. I wkrótce nie wiadomo już, kto jest myśliwym, a kto ofiarą.
  Ta książka jest jak film. Największa w historii katastrofa lotnicza, międzynarodowy spisek i szaleńczy wyścig o prawdę. Głuche ostępy Appalachów, podejrzane dzielnice Waszyngtonu i Atlanty, zagubione na Pacyfiku, targane tajfunem japońskie wysepki. Wszystkie te miejsca łączy wspólna tajemnica, którą rozwikłać może tylko jeden człowiek. Jeśli myśleliście, że Dirk Pitt i Jack Reacher są zuchwali, to poczekajcie, aż poznacie Aleksandra Galla. Takiego bohatera jeszcze w Polsce nie było.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: mayday.jpg

 •  

  Siemka, książkowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Chcę zacząć przygodę z cyklem Kroniki Diuny.

  W Empiku natrafiłem na taką promocję:

  https://www.empik.com/pakiet-kroniki-diuny-herbert-frank,p1251057924,ksiazka-p

  Brać czy lepiej nie?

  #ksiazki #czytajzwykopem #empik pokaż całość

 •  

  335 + 1 = 336

  Tytuł: Złodziejska magia
  Autor: Trudi Canavan
  Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
  ISBN: 9788364297229
  Ocena: 6/10

  W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella ­– niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.
  Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.
  Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.
  A nawet ludzie, którym ufają.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: magia.jpg

 •  

  334 + 1 = 335

  Tytuł: Biegnij chłopcze, biegnij
  Autor: Uri Orlev
  Gatunek: literatura piękna
  ISBN: 9788377479063
  Ocena: 7/10

  Srulik ma osiem lat. Razem z rodzicami trafia do warszawskiego getta. Jego ojcu udaje się zbiec, a matka pewnego dnia znika, jakby za sprawą złowrogiej magii. Od tej pory chłopiec musi radzić sobie sam. Wydostaje się z getta, a jego życie zamienia się w nieustającą ucieczkę - bez celu gwarantującego bezpieczne schronienie. Wiej stąd, mały to historia Yorama Friedmana, którą Uri Orlev poznał podczas spotkania z weteranami wojennymi w Jerozolimie. Książka została przetłumaczona na dwanaście języków, a obecnie trwają prace nad jej ekranizacją.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: biegnij.jpg

 •  

  333 + 1 = 334

  Tytuł: Mag bitewny: Księga I
  Autor: Peter A. Flannery
  Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
  ISBN: 9788379644650
  Ocena: 8/10

  Nie ma uczucia silniejszego od smoczego smutku. Może tylko smocza wściekłość.
  Armia nieumarłych pod wodzą demona zalewa królestwo Furii. Kolejne armie obrońców uginają się przed nieujarzmioną potęgą wroga. Ludzie zamieniają się w Opętanych i ruszają mordować własne rodziny. Świat pogrąża się w mroku, rozpaczy i dzikim przerażeniu.
  Jedyną nadzieją na przetrwanie jest walka u boku maga bojowego i jego smoka. Tych jednak jest zbyt mało. Od czasu Wielkiego Opętania tylko nieliczni mają odwagę przywoływać smoki. Niektóre z nich, szalone i nieobliczalne, stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Potrzeba wyjątkowego człowieka, by okiełznać ich moc...
  Falko Dante - słabeusz w świecie wojowników, umierający na tajemniczą chorobę syn szaleńca i zdrajcy. Nie tak wyglądają bohaterowie tej wojny. A jednak to na jego barki spadnie ciężar odpowiedzialności i jemu przypadnie do odegrania rola, która zaważy na losach tysięcy ludzi.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: mag.jpg

 •  

  332 + 1 = 333

  Tytuł: Pamięć nieulotna
  Autor: Edward Snowden
  Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
  ISBN: 9788366360150
  Ocena: 6/10

  W 2013 roku 29-letni wówczas Edward Snowden – były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – zaszokował świat, odchodząc z amerykańskiego wywiadu i ujawniając, że rząd Stanów Zjednoczonych w tajemnicy pracuje nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych i e-maili.
  Doprowadziłoby to do powstania systemu masowej inwigilacji na niesłychaną skalę, który umożliwiałby wgląd w prywatne życie każdej osoby na świecie. Sześć lat po tym głośnym wydarzeniu Snowden w swojej książce po raz pierwszy ujawnia, jak pomagał tworzyć ten system oraz jak ostatecznie kryzys sumienia pchnął go do trudnych życiowych decyzji.
  Od sielankowych klimatów przedmieść przy obwodnicy Beltway, gdzie spędził dzieciństwo, po tajne przydziały z ramienia CIA i NSA - "Pamięć nieulotna" to wyjątkowe świadectwo błyskotliwego młodego człowieka, który dorastał w erze raczkującej ogólnoświatowej sieci, by potem stać się szpiegiem, sygnalistą, a w końcu - na wygnaniu - głosem sumienia internetu.
  "Pamięć nieulotna" to książka napisana z pasją, żarliwością i bezlitosną szczerością; niezwykle ważna, bo opisująca nasze miejsce w świecie ery cyfrowej, niosącej wspaniałe możliwości i przerażające zagrożenia.

  #bookmeter
  pokaż całość

  źródło: pamięc.jpg

 •  

  329 + 1 = 330

  Tytuł: Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić
  Autor: Richard MacLean Smith
  Gatunek: Literatura faktu
  ISBN: 9788324056279
  Ocena: 6/10

  Richard MacLean Smith autor najstraszniejszego podcastu świata opowiada prawdziwe historie, które nigdy nie doczekały się racjonalnego wyjaśnienia. Fascynuje, przeraża i stawia odważne pytania o nasze postrzeganie świata i granice wiedzy.
  Czy krwawe wydarzenia w hotelu Cecil nie są wystarczającym dowodem, że nawiedzone domy istnieją? Czy Anneliese Michel naprawdę była opętana przez demona? Czy sześćdziesięcioro dzieci rzeczywiście mogło kłamać, że na szkolnym podwórku wylądowało UFO? Czy wraz z rozwojem internetu nasz umysł cofa się do wypełnionego upiorami i przesądami średniowiecza, a może to sieć daje schronienie nadnaturalnym groźnym istotom jak Slender Man?

  #bookmeter
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika DzikiWonsz69

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)