•  

  Gdzie najtaniej kupić fife 23 wersję cyfrową na xbox one?
  #fifa

 •  

  Orientuje się ktoś czy jeśli bym kupił fife z kolegą przypisaną do jednego konta microsoft i jak się zalogujemy na własne konta to będziemy mogli grac w tym samym czasie? Kojarze że kiedyś można tak było zrobić ale nie wiem jak jest teraz. Konsola xbox one
  #xbox #xboxone #fifa

 •  

  Hej, jest tu ktoś ogarnięty kto by mógł polecić mi jakiegoś laptopa na którym bez problemu działały by programy CAD-owskie oraz bez problemu śmigały by jakieś nowsze gry? Albo przynajmniej podpowiedzieć na jaki procesor lub karte graficzną zwrócić uwagę podczas szukania. Laptop do max 5500 zł. Z góry dziękuję za pomoc :)
  #pytanie #informatyka #laptopy #komputery pokaż całość

 •  

  Hej mircy z #ogrzewanie
  Potrzebuję porady odnośnie wymiany starego pieca na nowy.
  Zastanawiam się co bardziej opłaca się zamontować, piec na pellet czy ogrzewanie gazem. Na pellet jest dotacja z gminy ale słyszę opinie że jest mało kaloryczny i drogo wychodzi ogrzewanie w zimie, z drugiej strony ceny gazu są nieprzewidywalne ale jest większa wygoda bo tylko ustawia się temperaturę.
  Mógłby mi ktoś doradzić co bardziej się opłaci do domu o powierzchni ok 200m^2?
  pokaż całość

  •  

   @Ekimma: pompa ciepła przede wszystkim najlepiej sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym chociaż wodę potrafi podgrzać do 60 st. i da się ją zastosować gdy są grzejniki. Pompy montuje się do domów gdzie jest 200 m2 i to działa, oczywiście moc musi być większa niż w przypadku 120 m2. Koszty też będą inne. Niech zużyje prądu za 3000 zł rocznie, mało, dużo, wystarczająco, kiedy to się zwróci.

   Sama pompa też jest swoje kosztuje i trzeba się zastanowić nad gruntową czy powietrzną. Warto się zastanowić nad fotowoltaiką bo często ludzie łączą te dwie rzeczy. Zawsze też sprawdzają jakie mogą otrzymać dotacje.
   Gaz może podrożeć, potanieć, trzeba to przeliczyć i sprawdzić co się opłaca. Warto się też zastanowić czy nie da się w domu zrobić jakiejś modernizacji. Pompa ciepła lepiej się sprawdza gdy jest rekuperacja niż gdy jest komin przez który ucieka ciepłe powietrze.

   Kto ma kasę i kombinuje z dotacjami to też robi tak, że ma piec gazowy, pompę ciepła i fotowoltaikę. To wszystko jest połączone i gdy pompa przy mrozach - 20 - -25 st jest droga, załącza się piec gazowy.
   pokaż całość

   +: Ekimma
  •  

   @Ekimma: Nie ma czegoś takiego jak małokaloryczny pelet, co byś nie zrobił zawsze musisz dostarczyć tyle samo ciepła do domu i nie ważne czym to zrobisz, czy to będzie pelet, słoma, opony, gaz czy prąd . Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, ale ogrzewania - ogrzewania nie oszukasz . Kilowat jest kilowat i chuj

   Porównuj zawsze koszt pozyskania kilowatogodziny - to da Ci realny wynik co będzie dla Ciebie tańsze . W przypadku pelletu i sprawności kotła na poziomie 80% będzie to 4 kWh z kilograma czyli 25 groszy za 1 kWh
   Licząc kWh w przypadku gazu zwróć uwagę, że jeszcze są różnego rodzaju opłaty doliczane do rachunku
   W przypadku pompy ciepła o scop 300% 1 kWh też będzie kosztować 25 groszy
   pokaż całość

   +: Ekimma
  • więcej komentarzy (2)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Ekimma

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)