>Nie widzisz jakim dyliżansem płynę >I must have a better message

 •  

  Ej dobra, może trochę konkretów oprócz memów. Przyznaję, że nie śledzę już F1 regularnie, na aspektach technicznych nigdy się nie znałem, ale liczę na tagowych ekspertów. Na co w rzeczywistości ma szansę Kubica? Czy stać go (i jego bolid) na mniej więcej regularne punktowanie? Czy może jednak będzie "punktował" tak jak teraz Stroll/Sirotkin? Williamsa pamiętam z ostatnich kilku lat raczej jako solidny team - skąd ten dołek w tym roku? Czy można to zwalić wyłącznie na kierowców? A jeśli na bolid to czy już są sygnały, że spisują ten sezon na straty i od jakiegoś czasu pracują nad karocą na przyszły sezon? Liczę na obszerne odpowiedzi i żywiołową dyskusję
  #kubica #f1 #powrutcontent #kiciochpyta
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @Enmebaragesi: Williamsówna, (szefowa) kilka dni temu powodzian, że jest na podobnym poziomie co w 2k18. Ja w to nie wierzę, taki PR robi by nie niepokoić sponsorów. Odchodzi Martini i ruscy i Stroll. Orlen daje stosunkowo mało jak na standardy f1, mniej więcej tyle co Rosjanie (którzy jak wspominałem zakrecili kran)

  •  

   Mówisz o niskim budżecie. Wydaje mi się, że kasa od Orlenu nie jest na tyle duża, żeby jakoś diametralnie to odmieniła. Czy wiadomo coś o prognozach budżetu na przyszły sezon? Może to chwilowy dołek?

   @Enmebaragesi: dołek w 2018 jest wywolany błędem konstrukcyjnym, którego w bolidzie na 2019 już raczej nie zrobią. Może zrobią inny, to się okaże.

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki z #opole mam pytanie, jak najlepiej do Was dojechać komunikacją publiczną z Warszawy?
  Pociągi są rzadko, flixbus z przesiadkami i strasznie długo jedzie. Jest jakiś prywatny przewoźnik autobusowy?

  Wybieram się na weekend więc może macie jeszcze jakieś rekomendacje co zwiedzić, gdzie odpocząć, gdzie pójść wieczorem, gdzie zjeść?

 •  

  Moi drodzy, myśleliście że Studio Yayo to najgorszy projekt komediowy w dziejach III RP? Otóż nic bardziej mylnego. Przedstawiam STUDIO MADER FAKER, projekt Mariusza Czajki (tak, tego, który wydymał z własności intelektualnej poczciwego Pana Yapę), który w założeniu miał być chyba polskim Adult Swimem, a stał się pokracznym połączeniem Śmiechawa TV oraz Pietrka Kogucika.

  Tostuję całą playlistę, żebyście sami mogli zatopić się w tej konwencji. Zapraszam na wymuszony spacerek i z góry przepraszam za przedstawienie tego gówna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  pokaż spoiler Niektórych żartów nie czaję, np. całej sagi z policjantami. Nawet niekiedy nie wiem czy to są żarty w ogóle, bo tam nie ma nawet okruchów pointy. Kurwa, co ja robię ze swoim życiem...


  #cringe #rakinstant #rakcontent #zenujacacalka #grazynacore #heheszki #bekazpodludzi #spierdolenie trochę #stulejacontent
  pokaż całość

  źródło: youtu.be

 •  

  KOMPENDIUM #belfer
  Dobra, bo widzę, że wiele ludzi nie ogarnęło co się działo, więc wklejam listę pytań do finału, która gdzieś w tagu się pojawiła i moje wyjaśnienia. Jasne, trochę niespójności jest, ale bez przesady, sporo rzeczy układało się w logiczną całość. To, że moim zdaniem przesadzoną i lekko abstrakcyjną (jakieś wywiady, jakieś strzelaniny XD) to już kompletnie inna sprawa. Ale sama zawiłość i wielowatkowosć fabuły mi się podoba. Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  PYTANKA

  pokaż spoiler 1. Kto zabił Eweline

  2. Czemu Ivo zabił woźnego?(I tym samym czemu w ogóle zrobił tą maskarę) Przeciez Ivo jak i woźny byli z wywiadu, więc po co miałby zabijać swojego? Możliwe, że na serio tak bardzo sie zakochał, że aż mu odbiło, ale raczej jest to słaba teoria, bo agent powinien mieć raczej mocną psychike... no chyba, że odurzyli go tak tymi narkotykami, że zniszczyli mu tą psychike?
  3. No i po co w ogóle było to całe przedstawienie Balladyna? Rozumiem, że chcieli odwrócić uwage Zawadzkiego, no ale po co Zawadzki tam w ogóle był, jesli kazdy w tej szkole był ustawiony?
  4. Jeśli w tej szkole byli wszyscy podstawieni, to ta cała "misja" Belfra miała na celu sprawdzenie go i zwerbowanie do wywiadu?
  5. Kto obserwował Zawadzkiego i Kędzierskiego podczas, gdy wchodzili do klubu w 7 odcinku? (wywiad?)
  6. Po co oni tego Kędzierskiego dawali do tej sprawy, jak jego szef wiedział o tym całym wywiadzie itp? Nie rozumiem tego. Chceli się go pozbyć z policji, czy co?
  7. W sumie to Eweline mogli zabić dlatego, że jeśli w tej szkole był KAŻDY podstawiony i ona jako jedyna nie pasowała, to znaczy, że oni od początku wiedzieli, że belfer (Zawadzki) to wtyka i to by też wyjąsniało dlaczego w tej szkole było tak mało uczniów, bo niektórzy tutaj widziałem, że sie pytali, czemu tam jest tak mało uczniów
  8. Co z Wieprzem i poćwiartowanym człowiekiem?
  9. Co Iwo mówił temu blondynowi z szafy?
  10. Dlaczego Kędzierski odstrzelił Lucka na dachu?
  11. Dlaczego okularnik tak dziwnie zachowywał się w trakcie jak Iwo odstrzeliwał kolejnych ludzi?
  12.Po co Tymek wystawiał te wszystkie różne koordynaty do spotkań?
  13. Co z Luizą i Tymkiem?
  14. Dlaczego wywiad oczyścił Belfra z zarzutów i wszystko zatuszował?
  15. Głównym celem naszej siatki tajnych małych agentów było rozpracowanie handlarzy bronią i terrorystów z lasu. Po co to tak długo trwało skoro sam Belfer do tego doszedł w 2 tygodnie jak nie mniej i wszystko mieli podane na tacy?
  16. A może Magda była z wywiadu, a ten nauczyciel z kontrwywiadu (np. Fracuskiego) i ona była tylko podstawiona i szpiegowała kontrwywiad? To by wyjaśniało dlaczego go zabiła i dlaczego była w Paryżu.
  17. Kto napisał handlarzowi o idących "ruskich"?
  18. Brat Tymka grający na fortepianie. Po chuj ten wątek w ogóle? Użycie garoty w zabójstwie Eweliny pozwalało myśleć, że on jest jakoś zamieszany w to wszystko.
  19. Nadal nie wyjaśniono, dlaczego właściwie rozpoczęto śledztwo zaginięcia trójki, jak się okazało, agentów (samo zniknięcie i niezostawianie śladów brzmi absurdalnie, pewnie w rzeczywistości jest wiele takich przypadków i nimi zajmuje się oraczej Fundacja Itaka, a nie ABW)
  20. Dlaczego z bezbronnego Iwo zrobiono sito (Radek wiedział o jego zaangażowaniu w inne służby? Czy o tym, że on z kolei mógł wiedzieć o jego podejrzanych kontaktach?)
  21. Dlaczego właściwie zamordowano Radka i Ewelinę?
  22. Okazuje się, że Zawadzki był cynicznym skur...ynem, skoro wysłał swoją dziewczynę w ciąży do zdobywania informacji od podejrzanych ludzi. Przecież mógł z łatwością przewidzieć, że źle się to może dla niej skończyć
  23. Skoro zamordowano Ewelinę i Radka, to dlaczego Belfer uszedł z życiem? Chyba, że chciano go zwerbować... ale w takim razie nie było konieczne zabijanie Eweliny, ją również można było spróbować "odwrócić",
  24. Pod koniec odcinka do CBŚ przychodzi "ojciec" Halucyny i jakby nigdy nic, swobodnie składa Belfrowi propozycję nie do odrzucenia. A CBŚ ma w dupie to, że działali "poza prawem" (słowa Halucyny).
  25. Dlaczego Iwo zamordował Karolinę, skoro ona prawdopodobnie nie była w nic zamieszana? To on ją przecież z nią zerwał...
  26. Po co Zawadzki przyznawał się do zamordowania biologa?

  ODPOWIEDZI

  pokaż spoiler Najważniejsza sprawa, bo widzę, że szereg ludzi tego nie zrozumiało - dla wywiadu pracowało tylko 5 osób w szkole: portier, biolog, Tymek-hakier, Magda/Halucyna-dziffka, Iwo-pojeb XD. Do tego dochodzą jeszcze tylko "żona" biologa plus podstawiani rodzice trójki licealistów, ale oni nie musieli wiedzieć o tym, ze to wywiad (zwykli statyści)


  pokaż spoiler 1. Biolog, to on używał garoty

  2. Z tego samego powodu, z którego chciał zabić biologa - zobaczył do czego ten tryb życia zmusił Magdę i stwierdził, że tak naprawdę bardzo ich krzywdzili.
  3. Balladyna była zwyczajnym tłem, tak samo jak konkurs w pierwszej części, po prostu wątek kółka teatralnego koncentrował wielu bohaterów, więc na nim skupili fabułę. Nie każdy w tej szkole był ustawiony, tylko trójka, którą chciał zastrzelić Iwo, hakier no i sam Iwo oczywiście
  4. Ad. 3, tylko 5 osób było podstawionych. Przede wszystkim dyrektorka, ale i reszta uczniów nie była.
  5. Albo hakier (spieprza z miejsca zdarzenia na początku odcinka?) albo biolog (jest potem powiedziane, że zabił policjanta, nie wiadomo tylko czy bezpośrednio czy pośrednio, np. przez hakiera)
  6. Tego też nie rozumiem akurat XD
  7. Nie każdy był podstawiony (ad. 3). Ewelinę zabili, bo hakier dowiedział się, że jest powiązana ze sprawą z Dobrowic (przecież widział zdjęcie klasowe z Dobrowic z Eweliną) i doniósł swoim przełożonym (biologowi), a ona już widziała Halucynę i mogła ją zdekonspirować. Bardzo możliwe, że sama Halucyna podczas ucieczki z domu naprowadziła ją nie na "stację beznynową" tylko na miejsce gdzie czaił się biolog.
  8. Chuj z Wieprzem, to tylko mirko ukuło teorię spiskową, że skoro do Wałbrzycha wysłany jest Kędzierski, a Wieprz jest z Wałbrzycha, to te sprawy muszą być KONIECZNIE powiązane. Nie muszą. I pewnie nie były. A może nawet jeszcze o krok dalej - może scenarzyści specjalnie zadrwili sobie z piewców teorii podpuszczając ich na ten Wałbrzych. Poza nazwą miasta nic nie wskazywało na to, że poćwiartowany w Wałbrzychu był Wieprz.
  9. Tego też nie ogarniam, choć mam teorię. Iwo celował do blondasa i ten myślał, że to on jest celem Iwo. Iwo zaczął mówić, że "mają Balladynę w realu", ale to co potem mówił to mogło być wyjaśnianie całej wywiadowczej sprawy blondasowi i tłumaczenie czemu go nie zabije. Nie wiem jednak czemu blondas w takim razie nic z tą informacją nie zrobił. Poza tym tam przecież była jeszcze jedna dziewczyna, też mogła coś z tym zrobić. No ale tego faktycznie nie wiem.
  10. Bo go Belfer prosił, żeby nie wywinął się sądowi.
  11. Bo wiedział o preppersach z podjebanego Iwu scenariusza. I Iwo też wiedział, że on wie.
  12. Wcześniej, żeby się spotykać. Po raz ostatni po to żeby zwabić Kędzierskiego/belfra. Tylko nie pasuje do tego fakt, że nie zabili belfra w klubie, więc też nie do końca to rozumiem.
  13. Gówno. Trochę ją okłamał, a poza tym to nie było najmilsze rozstanie, ja bym do niego nie wrócił po czymś takim. (Plus, czy naprawdę szkolne romanse są jednym z głównych wątków serialu? Czy naprawdę jest to tak interesujące?)
  14. Bo chce go wziąć do współpracy na takiej samej zasadzie jak Kędzierski pod koniec pierwszego sezonu. Poza tym oficjalne zeznania mogłyby ich zdekonspirować. A tak - nie ma zbrodni, nie ma zeznań, nie ma podejrzeń, że mogą coś nie do końca legalnie robić.
  15. Jak mówił biolog - to było tylko ćwiczenie. Tak samo jak ich zniknięcie "do Paryża". Prawdziwą robotę mieli dostać dopiero po zakończeniu szkolenia.
  16. Co to za teoria znowu. Zabiła biologa Karola, bo sprawy się trochę wymykały spod kontroli. Pamiętaj, że belfer ją wkręcił w to, że Tymek nie żyje, więc pewnie się wkurwiła, że dwóch jej kolegów zdechło, ona została sama i pewnie też ją to czeka. Ponadto jeśli wierzyła, że została sama z trójki, to znaczy, że Karol nie miał już kogo poza nią kryć, więc nikogo by nie skrzywdziła zabijając biologa. Wcześniej zagrażałaby bezpieczeństwu Iwa lub hakiera Tymka.
  17. Magda. "Ruscy" to tylko przykrywka, jakby mu powiedziała, że policja to wiedziałby, że to ona "rozpruła się na psiarskich" ,a konkurencyjne mafie mogły mieć inne sposoby niż policja na dowiedzenie się o jego kryjówce.
  18. Może powiedział też epizodycznej dziewczynie Tymka, że nie jest jego prawdziwym bratem? Mogli by to rozjaśnić, ale było zasygnalizowane, że coś tam jej mówił w tajemnicy.
  19. Nie wiadomo, tego też nie rozumiem
  20. Nie wiedzieli, że jest bezbronny. Tak terroryści postępują z ludźmi, którzy celują z broni palnej do terrorystów. Kędzierski nic o jego wywiadowczej działalności nie wiedział.
  21. Bo wiedzieli o Halucynie i jej podwójnej roli i mogli węszyć dalej. Grozili ujawnieniem sprawy.
  22. Nie był, przecież nie wiedział, że biolog jest jakoś powiązany ze sprawą, albo myslał, że tylko w taki sposób jak mówiły plotki na początku - że miał niby romans z tą co umarła. W każdym razie powiązania biologa uznał za znikome i ten wątek zamknął. Dopiero w ostatnim odcinku ogarnął, że coś jest na rzeczy, ale Marta sama, przypadkiem odkryła te powiązania portiera z biologiem na zdjęciu. On jej nic nie kazał.
  23. Tego też nie wiem
  24. Był podstawionym ojcem. Był agentem wywiadu, który akurat na ten moment udawał ojca. CBŚ ma to w dupie, bo nie wie o tym, że działali poza prawem i że to wywiad. Jedynym, który wie, jest ten przylizany blondas, wróg Kędzierskiego z pracy i może ewentualnie ten szef w okularach, ale on się doawiaduje o tym dopiero na końcu. To blondas tuszuje sprawę.
  25. Przypadkiem w nią trafił. Celował w biologa albo w Magdę.
  26. Po to żeby kryć Magdę, żeby dać jej wyjśc na prostą. Prawdopodobnie podejrzewał, że wywiad to zatuszuje, żeby nic nie wyciekło (tak jak przepowiada mu przed zabiciem biologa Magda).
  pokaż całość

  •  

   @Enmebaragesi: Oprócz swoich obserwacji, posiłkuję się: "Jeśli dobrze zrozumiałem finał historii, to zwerbowanie dzieciaków, które nie pochodziły z domów dziecka, było testem. Chciano sprawdzić, czy uda się uzyskać tę samą lojalność i stabilność, gdy młody człowiek ma dom i poczucie stabilizacji. Gdy ta historia się rozpoczyna, Karol ma pod sobą trzech przyszłych agentów: Magdę, Tymka i Iwa". - cytat ze strony https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/11/belfer-zagadki-2-sezonu/ pokaż całość

  •  

   @Enmebaragesi: Szanuje że na tyle pytań odpowiedział ale one nie były zbyt trudne dla widza. Mi kilka w głowie siedzi a na nie chce znać odpowiedź :P Spiderweb też opisał "wszystko"https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/12/11/belfer-zagadki-2-sezonu/
   1. Skąd okularnik wiedział gdzie jest wyjście i jak dowiedział się o busie od Tymona podczas strzelaniny.(Tymon mi powiedział gdzie jest wyjście) W tym momencie nikt nie miał telefonów a Tymek stał z wszystkimi przed szkołą. Obstawiam że on tez jest w tej grupie tajniaków
   2. Gudru czy jakoś tak kto to?To nie Patryk bo Tymek go wkręcił żeby się przyznał żeby móc poruchać. Swoją drogą Patryk nigdy nie powiedział że jest Gurdu, Tymon też, kiedy go dupa pytała tylko kiwnął głową i od razu poszli na sex (o to mu chodziło)
   3. Skąd rodzice zmarłej wiedzieli w jakiej sali leży Karol jak wiedziała tylko o tym jego żona i to Gudru(skąd się dowiedziało)?
   4. Kto zabił Radka i dlaczego nie zabił Belfra?
   5. Kto ukradł auto Sztura?Ludzie lasu za proste xD
   6. Z kim Karolek ma dziecko?Jeśli jego żoneczka jest świrnięta to mogła by ją uśpić i zabić.
   6a. Po cholere usypiała dupę Belfra?Przecież to nic nie znaczyło że są na fotce razem na ślubie. Tyle że się znają od dawna. Jak doktor/rezydent może tak zrobić?Stres doprowadza do poronienia itp. Uśpiła ją, wybudziła i wypuściła!Serio?Nawet mogli tą scenę wyciąć ale wykorzystali do tego żeby porwać i zabić Sztura (prawie)
   7. Dlaczego brat Tymka idzie pod rękę w pierwszym rzędzie z Pania dyrektor na pogrzebie?
   8. Po co Luiza jest na plakacie?Jak jest zapchajdziurą dla serialu i Tymka xD
   9. Kto z policji wie o tych specsłużbach?Tylko szefu czy więcej osób jak ten blondyn?
   10. Radek srał po gaciach żeby nikt nie dowiedział się że nieletni pracują dla policji a dzieciaki w szkole na luzie zostają tajnymi agentami ;)
   11. Czemu Sztur jest zdziwiony że policja zarysowała twarze Tymka na jego zlecenie. Czyżby kto inny to zlecił a może on o niczym nie wiedział?
   Więcej głupich pytań nie zadaje bo nie wszystkie mają sens odpowiedzi gdyż mogli robić zmyłki zebyśmy się nie domyślili finału

   Co do strzelaniny w teatrze to dalej stoje przy swoim. Ivo umiał strzelać perfekcyjnie co pokazała scena z policjantami a zresztą był przeszkolony przez dzikusów a to były jego pierwsze strzały więc zazwyczaj są celne bo nikt nie ucieka ;) Upieram się przy tym że to błąd montażystów i dźwiękowców i tyle :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki z #warszawa potrzebuję wynająć salę na urodziny. 40-50 osób. Koniecznie z opcją wniesienia własnego alkoholu. Może to być salka w barze/pubie/klubie/specjalna na takie eventy/cokolwiek. Cateringi, DJe, żadne tego typu bajery (może oprócz głośników) nie są mi potrzebne, a pewnie nawet im mniej tym lepiej, bo taniej. Znacie coś takiego?

  #warszawa #pijzwykopem #kiciochpyta #pytanie pokaż całość

 •  

  O kuuuurwens, Mirki, który z Was jest za to odpowiedzialny?

  tl;dr

  pokaż spoiler Najsmutniejsza strona w internecie. Typ wylewa swoje frustracje, oceniając swoje matche z portali randkowych w charakterystyczny dla pastora Chojeckiego sposób - obrażając i wyzywając je. Te które mu dały są kurwami, te które mu nie dały są chamskie i "lecą tylko na ładnych chłopaków" (co w tym nienaturalnego?), a wszystkie w ogóle są zasranymi księżniczkami i są zjebane.


  Wstawiam tylko kilka screenów, poglądowo. Odważnym amatorom i wytrawnym łowcom spierdolenia polecam założyć buty trekkingowe (przydadzą się) i wsiąknąć w ten przegrany umysł

  #badoo #tinder #heheszki #cringe #stulejacontent #przegryw
  pokaż całość

 •  

  Nie wiem jakie zwolennicy PiS uznają autorytety, bo przecież jak tylko ktoś powie coś krytycznego to od razu ten człowiek jest głupi, ten nie taki, ten brzydki, ten ma jedną nóżkę bardziej, ten "lewak", tego kuzyn "znał kogoś kto był" w PZPR albo nie daj Boże Unii Wolności. Lecha Kaczyńskiego, nawet bez żadnych komentarzy, też nie można już cytować, bo to przecież szarganie jego dobrego imienia i brak szacunku dla zmarłych.

  To może Jan Paweł II?

  Leon XIII wiedział, że do zapewnienia normalnego rozwoju ludzkich działań, zarówno duchowych, jak i materialnych, jedne i drugie bowiem są niezbędne, konieczna jest zdrowa teoria Państwa. Dlatego w jednym z punktów encykliki Rerum novarum przedstawia on organizację społeczeństwa opartą na trzech władzach - prawodawczej, wykonawczej i sądowniczej - co w tamtych czasach było nowością w nauczaniu Kościoła. Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada "państwa praworządnego", w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi

  encyklika Centesimus Annus, rozdział V - Państwo i Kultura

  Już w ogóle nie rozwijam się o takich cudach jak posłanka Pawłowicz mówiąca wprost że marzy jej się Bereza Kartuska, albo że ustawą rozliczającą z "postkomunistycznego kolesiostwa" kieruje komunistyczny prokurator Piotrowicz. Może akurat jego nie lubili? Zamykali w kiblu w sądzie, czy co?
  Ponury absurd.

  #polityka #religia #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polska #zajebanezglownej
  pokaż całość

 •  

  Dwa pytania do mirasów:
  1. Która para lepsza? Konczkowski i Kolew (jak na zdjęciu) czy Stefańczyk i Angulo?
  Plusy opcji A: Konczkowski jest bardziej ofensywny od Stefańczyka sam w sobie, a dodatkowo pewnie będzie grał jako wahadłowy w 3-5-2 w dość silnym Piaście + nie gram Stefańczykiem, który jest w płonącej Wiśle (sprawa Furmana + grabarz Brzęczek)
  Plusy opcji B: Angulo jest dla mnie dużo lepszym napadziorem od Kolewa (przekonajcie mnie jeśli się mylę), w Górniku, którego traktuję jako lepszego z beniaminków (wzmocnienia, sprawdzony na poziomie Brosz), no i dodatkowo zostaje 0,1 mln na przyszłe transfery, zawsze to jakaś elastyczność, a ją sobie cenię w tej grze.

  2. Co sądzicie o Wojtkowskim? Jak dla mnie to on się dopiero wdraża do drużyny i nie będzie wybiegał w pierwszym składzie. Duża konkurencja na pozycji (tym bardziej zwiększona, bo Wisła ma ponoć grać 3-4-3 i zostaje tylko dwóch ŚPM) no i nie grał w żadnym ze sparingów. On nie będzie cały sezon grzał ławy?

  W ogóle co sądzicie o takim zestawieniu? Coś byście zmieniali?
  #ustawlige #ustawmirko
  pokaż całość

  źródło: 2222.png

  +: Cronox
  •  

   @Enmebaragesi: Delew jest kntuzjowany, Jaroszyński odszedł z Cracovi do Włoch, a Wrąbel to ręcznik

  •  

   @8Dawid88: skomentuje ale zacznę od tego, że jestem kibicem Sandecji xD

   Angulo jest dla mnie dużo lepszym napadziorem od Kolewa (przekonajcie mnie jeśli się mylę)
   Kolev jest w Polsce od rundy wiosennej. Więc porównam ich w tym okresie.
   Stal Mielec zajęła miejsce w środku tabeli, a Górnik awansował, dzięki zwycięstwom w końcówce.
   Łatwiej jest chyba strzelać w lepszej drużynie hm?
   A statystyki podobne.
   Kolev 7 goli i 4 asysty a Angulo 9 goli i asysta. Goli więcej ma Angulo dzięki karnym, ale w statystyce kanadyjskiej Kolev wygrywa.
   Kolev ma 24 lata będzie się rozwijał, a Angulo 33 lata.
   I mogę cie zapewnić Kolev idealnie pasuje do taktyki Sandecji. Pełno wrzutek, tylko nie miał kto ich kończyć, a on 1,90+ silny fizycznie i dobra gra głową.

   w Górniku, którego traktuję jako lepszego z beniaminków
   Kto miał przez 3 ostatnie mecze wakacje? A kto się martwił do końca i dzięki rywalom awansował w ostatniej kolejce?
   Są te podejrzenia chyba nie słuszne bo by były głośniejsze, że Górnik kupił awans
   https://www.wykop.pl/link/3819759/gornik-zabrze-pod-lupa-pzpn-niedozwolone-zaklady-bukmacherskie/

   wzmocnienia
   Odszedł Kopacz i Danch, przyszli według mnie słabsi Koj i Wieteska.
   Jedyny transfer na plus to Kądzior
   A Sandecja?
   Brzyski, Cetnarski, Mraz, wspomniany Kolev, Krauczunow solidni Bułgarzy, Straus.
   Pierwsze 3 nazwiska jeszcze dwa lata temu znaczyły bardzo dużo w Ekstraklasie. Teraz mieli słabszy sezon. Ale w Nowym Sączu nie jeden zawodnik się odbudował. Reszta to solidni jak na średniaka Ekstraklasy zawodnicy.

   sprawdzony na poziomie Brosz)
   to co powiesz o Mroczkowskim?
   pokaż całość

 •  

  Mirki jeśli nie szkoda Wam bezcennych darmowych lajków to gorąca prośba, lajkujcie tego posta

  W skrócie: możliwy reunion legendy polskiej sceny indie rocka, The Car Is On Fire, zespołu który nie zyskał należytej sławy na polskich listach przebojów (w dużej mierze przez restrykcje dotyczące muzyki niepolskojęzycznej), za to był ikoną alternatywy pierwszej dekady wieku.

  Wiem, że ten post to może być najprostszy w świecie bait, ale wolę zaryzykować i dać tego "pozytywnego kciuka". Zachęcam, zwłaszcza że poprzeczka nie jest zawieszona wysoko
  #muzyka #rock #polskamuzyka #indierock #alternativerock #warszawa
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Mirki mam bardzo ważne pytanie. Zbiłem pokrywę od zbiornika/spłuczki w toalecie. Panowie z Castoramy polecają mi zakup całej nowej toalety, bo oddzielnie samych pokryw się nie sprzedaje (na allegro też nie)

  Miał ktoś kiedyś zbity ten fragment kibla? Jak załatwiliście sprawę? Bo przyznam że nie uśmiecha mi się wydawanie ponad 300 cbln

  #pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #remont #zalesie pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Bądź dobrym aktorem
  nie afiszuj się za bardzo ze swoimi poglądami, nie drzyj mordy na manifach
  mirki szanujo za bycie dobrym aktorem i wgl czegostoiszna_torach.jpg XD
  wstaw jedno zdjęcie że jesteś na marszu
  ujawnij swoje poglądy
  WYKOP WYDAŁ WYROK
  zostajesz śmieciem, sprzedawczykiem, Targowicą i reptylem
  już nie jesteś autorytetem, ot zwykły aktorzyna z sitcomów
  kiedyś to były autorytety, teras to nie ma autorytetów... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


  Was naprawdę posrało od tego dzielenia Polaków na lewaków i prawaków.
  Już nie można nawet mruknąć na temat swoich poglądów politycznych, bo wg Was jest to równoznaczne z nie wiem, kurwa, wejściem na barykadę? antypolonizmem? zdradą stanu? I już kolejny aktor zostaje zaszufladkowany nie jako dobry/zły aktor, tylko nagle jako wielka postać polityczna, lewak bądź prawak, obmierzła twarz najgorszych, bo nie Waszych poglądów? Typ nie może mieć poglądów wyważonych, wypośrodkowanych, tylko na pewno, ale to z całą pewnością jest obiema nogami w przeciwnym obozie politycznym. Cezary Żak wściekły, w chuj zaangażowany. Na tych samych zasadach bazowała nagonka np. na Jurka Owsiaka czy Ewę Chodakowską.

  Mam do Was pytanie #4konserwy i #neuropa - czy można jeszcze przedstawiać swoje poglądy polityczne bez narażania się na ostracyzm, czy jest to niemożliwe?

  PS Przez to co się teraz dzieje nawet nie tyle w polityce, co w mediach, rzygam już obiema stronami. Odnoszę wrażenie, że normalni Polacy po prostu chcą odpocząć od tego szumu, cyrków, festiwalu wrzasków i oskarżeń. Na pewno nie służy to naszemu krajowi i społeczeństwu.

  #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #polska #shitwykopsays
  pokaż całość

  +: n.....................D, oscarus +117 innych
  •  

   @Enmebaragesi: @alonso117: Wkurza mnie stawianie znaku równości między Konserwami i Neuropą. Pod tagiem Neuropa to jedynie czasem heheszki z jakiś bzdur pisanych przez Konserwery ale nigdy nie widziałem, aby ktoś był szykanowany przez dziesiątki osób z Neuropy ze swoje poglądy.

   Ja się nigdy nie identyfikowałem z Neuropą ani Konserwami ale każda próba rzeczowego pogadania kończyła się wyzwiskami od lewaków i zaraz byłem przypisywany do Neuropy. Bo na Wypoku i wśród konserw można jedynie jeździć po lewakach i muzułamanch - każde odstępstwo od tego schematu kończy się falą minusów choćbyś niewiem jak dobrze, rzeczowo i kulturalnie opisał swój punkt widzenia.

   Spróbujcie pisać rzeczowo, powołujcie się na fakty naukowe a nie Korwina, nie zgadzacie się na chamstwo a sami zostaniecie Neuropejczykami.
   pokaż całość

  •  

   nigdy nie widziałem, aby ktoś był szykanowany przez dziesiątki osób z Neuropy ze swoje poglądy.

   @InnyKtosek: mało widziałeś, według wielu osób z "neuropy" każdy duchowny to pedofil, albo, że Cejrowski jest obłąkany i wiele innych przypadków, najpierw przejrzyj komentarze takiego Ospena (i wielu innych), a potem mów jakie to konserwy są złe.

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Kucharczyk, jak ty żeś mnie w tej chwyly zaimpnował!
  #mecz #kuchyking

 •  

  W nowym podziale statystycznym NUTS wydzielono region warszawski z mazowieckiego

  Rzecz bardzo ważna z punktu widzenia rozdzielnictwa dotacji z UE. Właściwie oznacza to drugi oddech dla Mazowsza (pozastołecznego) w przyszłej perspektywie finansowej (od 2020 roku).

  #polityka #geografia #polska #uniaeuropejska #gdziekawostki pokaż całość

  źródło: warszawa.pl

  +: p....4, C................c +19 innych
 •  

  O KURWA
  Nie miałem pojęcia, że jest taki spęd. Clinton roastuje Trumpa, Trump dissuje Clinton. Wszystko z humorkiem i na luzie. Są żarty z maili, Billa Clintona, podejścia Trumpa do kobiet, ja pierdolę, wszystko! Co tu się odbywa? XD
  TRANSMISJA LIVE POLECAM
  #debata #polityka #wyboryusa #trump #heheszki #roast pokaż całość

  źródło: youtube.com

  +: P.......n, Myrten +3 innych
  •  

   Polecam przewinąć do wejścia Trumpa na scenę, wtedy zaczyna się roast, teraz już tylko słodkopierdzenie

  •  

   @Enmebaragesi: The first dinner was in 1945, the year after Al Smith's death. It is generally the last event at which the two U.S. presidential candidates share a stage before the election.[1] Apart from presidential candidates, keynote speakers have included Clare Boothe Luce, Bob Hope, Henry Kissinger, Tom Brokaw, Tony Blair, and many other prominent figures in government, business, the media, and entertainment.[2]

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  No jak tam mirkowe świry? Kukle swędzą?

  Wiecie co jest dla mnie najsmutniejsze w rządach PiS? To, że mirko w swojej negatywnej ocenie jest wciąż wyłącznie outsiderem.
  Wydawałoby się, że PiS zdążył już wkurwić pełen przekrój społeczeństwa, wszystkie grupy:....inwestorów.....ekologów....."obszarników" (XD).....kobiety.....konstytucjonalistów.....przedsiębiorców.....pedagogów.....właścicieli sklepów.....cyklistów.....innych użytkowników dróg zresztą też.....pierdolonych "wykształciuchuów".....ludzi z RiGCZem.....bogoli..... ̶a̶b̶o̶n̶e̶n̶t̶ó̶w̶ wszystkich.....p̶o̶d̶a̶t̶n̶i̶k̶ó̶w̶ wszystkich (oh wait...).

  Pewnie coś pominąłem, bo trochę się tego brudu za paznokciami rządu nazbierało i ciężko to spamiętać. Krytyka rządu na mirko jest dość powszechna, ale po raz kolejny, tak jak z Korwinem, mirko jest w mniejszości, bezsilne. Tragiczne jest to, że możemy krzyczeć, sarkać, robić prześmiewcze memy, dodawać belki na głównej, a obywatele pozostaną głusi. Co z tego, że rozsierdzona jest lwia część grup społecznych? Ważne, że doskonale ma się twardy elektorat, który murem będzie stał za rządem wyklętym, aż to momentu kiedy to wszystko wyraźnie pierdolnie i unaoczni się obraz lasu albo chlewa obsranego gównem. Dopiero wtedy do tych pseudopatriotycznych łbów dotrze co się odszydłowiło, choć ja wolę zapobiegać wpierdolowi od rzeczywistości niż go zebrać. Popatrzcie na najnowsze sondaże - PiS średnio 31,9%. W wyborach zdobył 37,58% głosów. Spadek o te 5-6 pp był spowodowany listopadową aferką z TK i wprowadzeniem 500+; kto miał pokrzyczeć to już wtedy pokrzyczał. Potem, od końca 2015 poziom notowań PiS się nie zmienił. Tylko w trzech sondażach (na przestrzeni roku!), wszystkich prowadzonych przez tylko jedną z agnecji (IRBIS) PiS nieznacznie przegrał. Miało to miejsce w grudniu 2015, w zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze istniał ZLew (pamiętacie?). Sprawy ucichły, a my znaleźliśmy się w dupie, w której niestety nie widać upragnionego światła jutrzenki odbytu.

  pokaż spoiler Inna sprawa, też cholernie przygnębiająca, to fakt, że ciężko postawić się po stronie którejkolwiek z partii opozycyjnych, bo te potykają się o własne nogi. Brak silnej, niekompromitującej się opozycji tylko sprzyja PiSowi.


  #polityka #4konserwy #neuropa #polska #dobrazmiana #bekazpisu #boldupy #zalesie
  pokaż całość

 •  

  Czemu Donald Trump odwiedził dzisiaj Polonię amerykańską? To proste, wystarczy tylko otworzyć oczy.

  pokaż spoiler Jeśli nie jesteście w stanie przeczytać tych trzech akapitów, bo niby za długie, to może znaczy, że niedostatecznie się inetersujecie prawdą


  Ostatnio panuje lekkie zdziwienie dotyczące dobrego stanu zdrowia Hillary i tym "jak ona się trzymała na debacie". Dla człowieka choć trochę zainteresowanego tematem, czytającego opinie i artykuły z różnych stron jest oczywiste, że Hillary zastąpiono ostatnimi czasy cyborgiem zbudowanym na jej podobieństwo. Mnóstwo jest porównań niepodważalnie wskazujących na fakt, że mamy do czynienia z kimś/czymś innym.

  Hillary Clinton jest mossadowskim robotem, mało tego ma to akcenty polskie. Otóż prototypem tego cyborga jest nie kto inny jak Ozjasz Goldberg, znany szerzej jako Janusz Korwin-Mikke. Nie planowano zastępować oryginału Hillary robotem, ponieważ był on w fazie testowej (stąd też awarie, takie jak na załączonym filmiku), ale zły stan zdrowia Hillary wymusił przedwczesną podmiankę. Ozjasz Goldberg jest starszym typem robota, napędzanym jeszcze archaicznym cukrem. W przypadku Hillary paliwem są "cukierki na kaszel", do których istnienia i zażywania otwarcie przyznaje się jej sztab !!!!! (wynikło to przy okazji afery Clinton z pluciem czymś zielonym do szklanki) W rzeczywistości jest to skondensowany brykiet sacharydowo-uranowy, znacznie efektywniejszy od cukru. Co ciekawe łożyska do konstrukcji robota produkowane są w tajnej komórce fabryki w Świdniku (a więc proszę, jednak Polak potrafi, nasze produkty mogłyby podbić świat), o niejasnych powiązaniach finansowych - proszę sprawdzić kto zasiada w tamtejszym zarządzie, a zobaczymy znane nazwiska, jak choćby Geronimo Martins (wszyscy wiemy który prezydent mu dawał order). (Ja na przykład w Biedronce (też bardzo niejasne powiązania, nie powiem, że się nie spodziewalem) kupuję już tylko ich pierogi ruskie. Za 4,29 mamy 400 g dobrej jakości pierogów, wykonanych na każdym etapie w naszym kraju (można poznać, na koncu kodu kreskowego takie produkty mają cyfry 88). Nie są one jakieś spektakularne, nie takie jak u babci, wiadomo, ale stosunek cena/jakość jest zaskakująco dobry. Ja zajwsze robię tak, że najpierw je trochę podgrzewam w mikrofalówce, a potem rumienię na patelni, dzięki czemu sa lekko chrupiące ale nie zbyt suche.) Należy sobie zadać pytanie - jaki układ steruje tym wszystkim. Ja nie będę dawał odpowiedzi, ja nic kategorycznie nie stwierdzam! Ja tylko pytam.....

  Polska była obszarem testowym, ale już sam pastor Chojecki miał słuszność nazywając JKM lewakiem i dostrzegając jego robotyczne odchylenia. Niestety poważne rozważania są psute przez bezmyślnych trolli, pastowiczów i pseudoprawicowych idiotów. Na przykład doszczętnie skompromitowała się grupa Forum Wielkiej Lechii, która bez żadnego sprawdzenia zaczęła postować doprawdy śmieszne wynurzenia Matki Kurki na temat rzekomych powiązań Jurka Owsiaka z dostarczaniem uranu na brykiet do Stanów. Bez żadnych dowodów oczywiście. Ludzie, sprawdzajcie fakty i źródła przed opublikowaniem czegoś, bo naprawdę shitpostując tylko szkodzicie sprawie. Zacznijcie myśleć samodzielnie, a nie łykać oszołomów pokroju Matki Kurki. Po raz kolejny odwołam się do Brzytwy Ockhama - nie mnóżcie bytów ponad konieczność - nie twórzcie niewiarygodnych, skomplikowanych teorii spiskowych, najprostsze wytłumaczenia, zgodne ze stanowiskiem ludzi nauki są najpewneij prawdziwe. No ale zawsze znajdą się jakieś półmózgi w foliowych czapeczkach, które łykną takie konspiracyjne bzdury.

  Na debacie pojawiło się pytanie o cyberbezpieczeństwo, wyraźnie pod robota-Clinton, bo kto lepiej się wypowie na temat informatyczny niż nowoczesny superrobot. Żałośnie stronnicze. Na szczęście Trump tuż po debacie zastosował mistrzowski gambit i od razu zaczął pytać u amerykańskiej Polonii - jak powstrzymaliście Ozjasza? To po to jest to spotkanie, takie tematy jak wizy czy prawa aborcyjne to tylko zasłona dymna i tematy zastępcze mające odwieść nas od prawdy. Parafrazując, USA to dziś kondominium masońsko-reptylskie pod żydowskim zarządem powierniczym :) . Nie wiadomo kto w największym stopniu za tym wszystkim stoi, sa to rządy szarych eminencji, ludzi bez nazwisk i twarzy. Oczywiście, jak już wspomniałem, nie sugeruję, że "za wszystkim stoją Żydzi". Ja nic nie sugeruję, ja tylko pytam...... Nie jestem fanem konspiracji i sceptycznie podchodzę do skrajnie posuniętych teorii o NWO, jestem racjonalistą, widać jednak że całym krajem od lat trzęsą judeoelity, a ich pozycja się umacnia, tak jak Pan Hitler powiedział. Urząd prezydenta od dawna jest pod butem jakichś szemranych miliarderów, ale mam nadzieję że przyjdzie Trump i to zmieni. Naprawdę zacznijcie myśleć samodzielnie i trochę się zapoznajcie z tematem, bo po zagłebeniu się niektóre rzeczy są oczywiste.

  #polityka #4konserwy #neuropa #usa #trump #clinton #takbylo #pasta
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  #gdziekawostki Trylogia katalońska - cz.2: La Merce

  W poprzednim poście wspominałem o święcie niepodległości i nie planowałem tworzyć z Katalonii jakiejś serii, ale całkowicie przypadkiem złożyło się tak, że akurat niedawno (trzy dni temu) miało miejsce inne z najważniejszych lokalnych świąt: La Merce.

  Oficjalnie 24 września to dzień Matki Boskiej Miłosiernej i nadal nosi wiele znamion święta religijnego, ale w XX wieku zyskało bardziej stasus święta miasta Barcelona, a co za tym idzie charakter święta narodowego wszystkich katalończyków. Organizowane są pochody z tradycyjnym udziałem gigantes, fajerwerki, koncerty etc. - słowem, jarmark

  Jednak jako, że jest to święto separatystyczne, dla tru-Katalończyków, to wiadomo, że autochtoni muszą prezentować coś rdzennie katalońskiego, coś szalonego, czego nigdzie indziej się nie praktykuje

  I tak, np. możemy dostrzec pochód correfocs, czyli wystąpienie kilku Panów poprzebieranych za diabły, którzy zaczynają tańczyć strzelając fajerwekami ze szpic swoich trójzębów. Dziwne? Nie, dziwniejsze jest to, że inna grupka facetów bawi się z nimi wtedy w berka, próbując podejść jak najbliżej bez oparzenia.

  Inną tradycją jest budowanie castelli, czyli wież (dosłownie tłumacząc zamków) ludzkich. Na Placa Saint Jaume, przed budynkiem ratusza zbierają się specjalne grupy "budowniczych" i ustawiają w jak najwyższą możliwą wieżę. Dotychczas najlepszy wynik osiągnięto w roku 1996 i na cześć tego wydarzenia, na pobliskim placu Św. Michała postawiono pomnik, mający odpowiadać wysokości ówczesnej wieży (10 poziomów ludzi). Na moment zburzę Waszą radość - ten fakt jest akurat miejską legendą, mającą na celu wzbudzenie zachwytu turystów. Rzeczywistą wysokość wieży 9-poziomowej widać tutaj.

  Sporą rysę na tej tradycji wybruździła Unia Europejska, która chciała nałożyć na wydarzenie pewne normy bezpieczeństwa. Czy chodziło o to, że zlewaczona Unia chciała ingerować w zabezpieczenia używane przez budowniczych? Nie, ponieważ nie ma takich zabezpieczeń. Może więc chciała je wprowadzić? Tak, ale tylko dla jednej osoby. Otóż TRADYCYJNIE, żeby wieża się liczyła, na jej szczyt musi wejść mała dziewczynka i pokazać znak wiktorii/zatrzepotać flagą Katalonii/powiedzieć Visca El Barca, jakkolwiek zwieńczyć budowę i przypieczętować narodowy charakter święta. Niestety ze zręcznością takich dziewczynek bywa średnio, a wieć Unia chciała zakazać ich wspinania, na co oczywiście Katalończycy się wzburzyli. Wypracowano kompromis, wskutek którego dziecię może brać udział za zgodą rodziców, nie musi być przypięte, ale do zwyczajowego świątecznego stroju musi mieć założony kask.

  Ów piękny zwyczaj został wpisany w 2010 roku na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO

  pokaż spoiler Dużo tekstu jak na zwykłą ciekawostkę, następna część będzie już bardziej zwięzła i przystępna, obiecuję. Jak już pisałem w poprzednim wpisie tag triumfalnie wraca, postaram się tostować w miarę regularnie


  #gdziekawostki | #geografia | #ciekawostki | #barcelona | #katalonia | #podroze
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  RZADKIE ZDJĘCIE

  Członek sztabu wyborczego partii KORWiN instruuje kierownictwo Legii jak przegrywać w kluczowych momentach i że nie ma co się bać Sportingu, bo zielony to taki niedojrzały czerwony.

  pokaż spoiler Zawsze jest się trochę gwałconym w LM


  pokaż spoiler zabićkurwatychludzi.gif

  #legia #korwin #pilkanozna #4konserwy #heheszki
  pokaż całość

 •  

  #gdziekawostki Chronosymbolizm a sprawa katalońska

  Polski internet jest moim zdaniem bardzo rozbudowaną i ciekawą strukturą. Produkujemy własne, bardzo wewnętrzne memy i symbole, jak np. słynna godzina 21:37. Dla mnie to niesamowite, że zwykły ciąg czterech cyfr potrafił wytworzyć własny fandom i jest dzięki temu jednym z częściej wybieranych numerów PIN w Polsce (statystyki z Instytutu Wyciągania Danych Z Dupy).

  W USA podobnie symboliczną godziną jest 9:11, ale wiadomo, anglojęzyczny internet to największa tego typu klika, więc i subkulturę tworzy ogromną. Ale zadałem sobie pytanie czy istnieją gdzieś jeszcze takie wybitnie wewnętrzne symboliczne liczby. I faktycznie, znalazłem ślad co najmniej jednej.

  Na trop naprowadziła mnie data 9/11. Tego samego dnia, jednak 287 lat przed WTC miało miejsce inne ważne wydarzenie, koniec oblężenia Barcelony. W skrócie, podczas wojny o sukcesję hiszpańską, posiadający pewną autonomię Katalończycy, stwierdzili, że odzyskają niepodległość z brudnych kastylisjkich rąk i skumali się przeciw Hiszpanii i Francji z sojuszem angielsko-holendersko-cesarskim (Habsburgowie austriaccy). Niestety zapomnieli, że sojusznicy byli daleko i że są oni tak naprawdę pionkiem w ich grze, robiacym trochę dymu na iberyjskich frontach. W 1713 roku Anglicy i Holendrzy dogadali się z Burbonami francuskimi, niedługo potem zrobili to sprzymierzeńcy austriaccy. Katalończycy zostali sami, a ich ostatnim bastionem została Barcelona, którego jednak podjęli się heroicznie bronić. Oblężenie trwało ponad 13 miesięcy, co trochę podenerwowało Hiszpanów, więc jak już udało im się zdobyć miasto, byli już troszeczkę niespokojni. Katalończykom urządzili rzeź, podobną do rzezi Pragi w 1794. Skończyło się to masowym mogiłami, hiszpańskim terrorem na ulicach i długoletnią utratą wszelkiej autonomii przez Katalonię.

  Do dziś sekwencja 1714 jest bardzo istotna dla Katalończyków. W centrum miasta znajduje się Fossar de les Moreres, placyk na terenie zbioroweego grobu pomordowanych, upamętniający to tragiczne wydarzenie. 11 września to święto narodowe Katalonii (quasi Święto Niepodległości). Z kolei o 17:14 każdego meczu Barcelony, zwłaszcza na Cap Nou, kibice zaczynają śpiewać narodowe przyśpiewki na cześć powstańców, np. Cant Del Barca, albo wstają z miejsc. W "Dzień Niepodległości" o 17:14 lokalne kościoły uruchamiają dzwony, a niektóre auta zaczynają trąbić.

  Niestety dla śmieszków, godzina ma znaczenie bardziej patriotyczne niż bekogenne i o ile (zapytałem znajomego Barcelończyka) delikatne żarty są faktycznie uskuteczniane, to zdecydowanie nie urosło to do skali 21:37 czy 9:11. Dość powiedzieć, że nie znalazłem żadnych memów dotyczących tej godziny. Z drugiej strony może to być wypadkową tego, że na hiszpańskojęzycznym wykopie nie ma mirko. Ale myślę, że jakieś katalońskie chany powinny istnieć i sprawą zająć się poważniej.

  pokaż spoiler Tag można powiedzieć, że wskrzeszam, ale nie będę tutaj regularnie aktywny. Co jakiś czas rzucę ciekawostkę, ale z braku czasu nie będzie to tak częste jak dawniej, mam nadzieję, że zrozumiecie.


  #gdziekawostki | #ciekawostki | #geografia | #historia | #2137 | #911 | #heheszki | #pilkanozna ?
  pokaż całość

 •  

  Kamil Wilczek podczas rozgrzewki przed meczem z FC Kopenhagą trafił przypadkiem jednego z kibiców na trybunach w głowę.
  Dzięki temu uderzeniu wykryto u kibica raka mózgu o_O
  Kibic jest wdzięczny Wilczkowi za to że dostał w pędzel - artykuł. Zobacz memy>>>

  #pilkanozna #ciekawostki #medycyna #rakcontent #truestory
  pokaż całość

  źródło: img.sadistic.pl

  +: laVey, l.........k +8 innych
 •  

  JAKIEŚ ŚMIESZKI-STUDENTY-IRONIŚCI PUŚCIŁY NA CAŁY REGULATOR "THE SOUND OF SILENCE" I CAŁA DZIELNICA STARA SIĘ ZASNĄĆ DO 150 DECYBELI KOJĄCEGO GŁOSU SZYMONA I GARFUNKELA

  SZANUJĘ XD

 •  

  Zazwyczaj nie szafuję tym określeniem, ale ta bajka to największy rak i chujnia jaką widział świat telewizji.

  pokaż spoiler A przecież widział nawet Studio Yayo

  #rakcontent | #zenujacacalka | #grzybnia | #leniuchowo | #srakowo | #telewizja pokaż całość

  źródło: socialmoms.com

 •  

  Czy nocna jest mi w stanie powiedzieć skąd pochodzi kwestia "Przypierdol!" z legendarnego utworu "Usuń to!"?
  #pytanie #pdk #muzyka #teksty #jacekcygan

  +: Cronox
 •  

  Która dekada muzyki nieklasycznej jest Waszą ulubioną? (Specjalnie nie daję muzyki współczesnej)
  #muzyka #pytanie #ankieta

  +: Cronox

  No która?

  • 2 głosy (3.85%)
   Lata 50' i wcześniej
  • 4 głosy (7.69%)
   Lata 60'
  • 8 głosów (15.38%)
   Lata 70'
  • 18 głosów (34.62%)
   Lata 80'
  • 20 głosów (38.46%)
   Lata 90'
 •  

  Ej najdrożsi kupiłem nowy telefon i kompletuję bibliotekę muzyczną. Szukam teraz pereł polskiej muzyki lekko bekowej i mam z tym spory problem, czy moglibyście podesłać swoje typy?

  Póki co jest święty kwartet Stachursky'ego (444, Vademecum, Dosko, Chłosta), "Pszczółka Maja" Akcentu, "Weź Pigułkę", "Explosion", "Co Ty mi dasz" Miga, "Techno, jazda, jazda" Bezele, "Rodzina slowem silna" Piersi i selekcja Figo Fagotów.

  Poradźcie pls, liczę na Waszą inwencję
  pokaż całość

 •  

  Ej kucze, powiedzcie mi czy zdajecie sobie sprawę z tego, że prezydentura to głównie sztuka dyplomacji i spotkań z ważnymi osobami? Nabijacie się (słusznie) z Bronka, który jest zwykłym chłopkiem roztropkiem, który a to stanie na krześle, a to wbije bez pozwolenia sztabu na twittera etc., ale jednocześnie forsujecie na to stanowisko Korwina.

  Pamiętajcie, że na spotkaniu dyplomatycznym nie będzie gimnazjalisty, który będzie mógł wytłumaczyć "co dziś Król miał na myśli", albo "to jest indywidualne zdanie Janusza, a nie oficjalne stanowisko państwa". Taka dyplomacja to zajebiście delikatna rzecz, a brawura JKM spowoduje rozpieprzenie ażurowych sojuszy w drobny mak. Sami nieraz przyznawaliście (jako gremium, nie mówię o nikim indywidualnie), że Janusz "to dobry chłopak jest, zawsze dzień dobry mówi" i że chce dobrze, tylko czasem niefortunnie ubierze coś w słowa. A na takim stanowisku to jest niestety rzecz nieodzowna i nie ma co zaklinać rzeczywistości.

  Mamusię oszukacie, tatusia oszukacie, ale życia nie oszukacie.

  Żeby nie było tak wesoło po żadnej ze stron. Panie @koroluk prezentuje Pan za pomocą wskaźników wizję Polski słonecznej, dostatniej, mlekiem i miodem płynącej. Jest coraz lepiej, zgoda absolutna. Ale czy można by prosić o jakieś zestawienie progresu w tych miernikach w Polsce 2004-15 i np. Hiszpanii i Portugalii 1986-1997 albo Grecji 1981-1992, tzn. tuż po akcesie do Unii? Bo coś mi się zdaje, że całe to prosperity jest napędzane kasą UE, a nie umiejętnościami rządzących.
  (Wiem, że celem Twoich wpisów nie jest agitacja pro-PO, ale chciałbym aby ludzie dostrzegli, że te wzrosty to niekoniecznie zasługa tej partii i kto by nie rządził to ciężko by to było spierdolić)

  #polityka #4konserwy #neuropa #korwin #jkm
  pokaż całość

 •  

  Sobotni prime time to festiwal debilizmu i samoogłupiania się Polaków. Przeglądając dziś program telewizyjny zobaczyłem, że główne stacje telewizyjne oferują w ten weekendowy wieczór niesamowitej jakości gówno

  TVP 1 - sztampowy serial, z na siłę reanimowanymi celebrytami typu Maciej Zakościelny czy Olaf "Smalec" Lubaszenko. Intelektualna żenada. Kosztem tego gniota (i wcześniejszych skoków narciarskich) przesunięto Wiadomości! Nie można było dać Wiadomości o 20:00, bo hajs by się nie zgadzał - strażaki ważniejsze!!! Słynna misja TVP właśnie siada na pękającym z hukiem słoiku, brawo!
  Polsat - tu nawet nie ma co komentować, życzę tym "gwiazdkom" żeby ktoś im kiedyś wypompował wodę z tego basenu (chociaż trochę szkoda ceramiki). Po tak sążnym ciosie czeka nas jednak kolejna przygoda intelektualna - "Twoja twarz brzmi znajomo". Zabawa jakich mało
  TVN - dzieci pokazują swoje talenty. No daaawno, dawno tego nie widziałem. Jakby jakieś dziecko miało raka, to już w ogóle chyba by je wyruchali z zachwytu. TVN wyczaił, że oglądalność przy chorym albo smutnym dziecku wzrasta - wtedy oprócz przygłupich matek i pedofili przed telewizor siadają pracownicy fundacji i hospicjów.

  TVP 2 ratuje jakikolwiek poziom

  Najgorsze jest to, że ludzie samemu to oglądając nabijają im oglądalność i prowokują do kręcenia kolejnych serii i lepienia w gównie kolejnych kancerogennych programów. Jak widać też widzowie nie za bardzo mają opcję odejścia na inny kanał, skoro decydowanie między głównymi stacjami to wybór między tym czy wsadzić sobie w dupę młotek czy klucz francuski

  #gorzkiezale | #telewizja | #zenujacacalka | #oswiadczenie
  pokaż całość

  źródło: guwno.png

 •  

  When the levee breaks - Mekong #gdziekawostki

  Niektórym Warszawiakom, zwłaszcza studentom ekonomii na UW, Mekong kojarzy się tylko z orientalnym lokalem gastronomicznym na ulicy Długiej (swoją drogą 6/10 - może być), ale przede wszystkim jest to jedna z większych rzek Półwyspu Indochińskiego, o długości prawie 5000 km.

  W poprzednim wpisie mówiłem o poruszaniu się rzek "pod górę", choć była to góra nieco naciągana. Teraz warto wspomnieć o faktycznym płynięciu, oddalającym wody od poziomu morza. Zazwyczaj mówimy, że płyny poruszają się zgodnie z największym dostępnym w pobliżu spadkiem, czyli możliwie jak najbardziej zgodnie z kierunkiem działania siły grawitacji*. Ale nie jest to przecież jedyna siła działająca na ciecze. Jednym z najważniejszych oddziaływań wpływających na poziom wody jest ciśnienie atmosferyczne.

  Z pewnością w szkole wspominano Wam zjawisko sejszy, czyli przechylenia tafli jeziora w kierunku obszaru niższego ciśnienia - poziom wód w zbiorniku nie jest równy i na jednym z brzegów może się znajdować nawet kilkadziesiąt centymetrów wyżej. Podobnie jest w przypadku mórz, gdzie ośrodki niższego ciśnienia powodują "wybrzuszenie" tafli wody. Poziom mórz nie jest więc jednakowy - niże "wysysają" nieco wody, a wyże wgniatają jej taflę. Wodę z obszarów ciśnień wysokich do niskich prowadzą tzw. morskie prądy kompensacyjne; płyną one niezgodnie z kierunkiem działania siły grawitacji*. Zwłaszcza dobrze widoczne jest to w przypadku silnych niżów i wyżów w obszarach monsunowych. Dobitnym przykładem lokalnego podniesienia poziomu morza są tzw. cofki. Są to epizody, podczas których poziom morza u ujścia cieku jest wyższy niż w jego dolinie, co powoduje "cofanie się" wód i ich wpływanie wgłąb lądu. W okolicach delty Mekongu cofki pory deszczowej są dość częstym zjawiskiem (rzadziej jednak występują wszędzie, nawet w delcie Wisły).

  Teraz krótka przerwa, celem zarysowania sytuacji geograficznej na pograniczu kambodżańsko-wietnamskim (odsyłam do załączonej mapki). Jednym z większych dopływów Mekongu jest rzeka Tonle Sap, doprowadzająca do niego wody z dużego jeziora, o tej samej nazwie. Jednak podczas pory monsunowej, kiedy na Morzu Południowochińskim działają silne niże i mamy sporą cofkę, dodatkowo wspomaganą przez ogromny poziom wody w Mekongu (nałożenie deszczów monsunowych i topnienia śniegów z wysokiego Tybetu) następuje drobna reorganizacja sieci hydrologicznej. Mekong przybiera tak, że nadrabia cały spadek rzeki Tonle Sap (na długości 110 km!) i jego wody, zgodnie z ciśnieniem hydrostatycznym zaczynają się przelewać do jeziora. Rzeka Tonle Sap zmienia wtedy kierunek płynięcia i nie jest już dopływem Mekongu, tylko jego ujściową odnogą.

  Jezioro powiększa się wtedy kilkukrotnie. Do rzeki wpływają niezliczone gatunki ryb, a powierzchnie zalewowe zostają pokryte użyźniającym mułem, dzięki czemu tereny te stanowią podstawę kambodżańskiej gospodarki rolnej i rybnej (mimo, że Kambodża ma dostęp do morza, jezioro jest w nie tak zasobne, że wydobycie jest tutaj bardziej opłacalne). W przypadku poważniejszych epizodów cofek do jeziora dostają się okazyjne wlewy wody morskiej (mimo, że morze jest oddalone o aż 430 km), dzięki czemu posiada od minimalne zasolenie. Po obniżeniu poziomu Mekongu i ustaniu niżów na oceanie, sytuacja wraca do normy, a poziom jeziora się obniża, odsłaniając namulone, żyzne tereny rolne.

  *Dla uproszczenia piszę o różnych zgodnych lub przeciwnych kierunkach płynięcia, choć oczywiście chodzi mi o składowe poziome tych kierunków.

  pokaż spoiler Zapraszam do tagu #gdziekawostki, gdzie wrzucam co jakiś czas mniej lub bardziej związane z geografią i geologią ciekawostki


  #gdziekawostki | #ciekawostki | #geografia | #kambodza | #ryby
  pokaż całość

  źródło: D.U.P.B..png

  •  

   To tak jakby wody z Morza Bałtyckiego miały wpłynąć aż pod drzwi wspomnianego Mekonga na Długiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Enmebaragesi: Tylko tyle? W sumie Wisła ładnymi zakolami płynie więc taka odległość byłaby logiczna ale mimo wszystko na mapie się wydaje dużo mniej.

   Z pewnością w szkole wspominano Wam zjawisko sejszy

   O cofce wspominano przy okazji sztormów ale z szjszą pierwszy raz się spotkałem. Reklamacje do lokalnego kuratorium składać?( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @Enmebaragesi: Jakby ktoś kiedyś podróżował w tamte rejony, to polecam przepłynąć łodzią motorową jezioro Tonle Sap w porze deszczowej - ciekawy widok zalanych drzew i wysokich krzewów, całe wioski na palach żyjące na powierzchni jeziora :) Byłem we wrześniu zeszłego roku.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Dlaczego Mississippi płynie pod górę? #gdziekawostki

  Rzeki płynące pod górę? Skandal, przecież to niepodobna, ławaoburzonych.png. Jednak jak się okazuje na świecie nawet takie cuda są możliwe - wszystko zależy od tego jak dokładnie definiujemy górę.

  Ziemia nie jest idealną kulą tylko geoidą. W naszych warunkach jest to bryła bardzo zbliżona do elipsoidy (i tak będę opisywał ją w ciekawostce - nie wpływa to na dane ani prawidłowości tu przedstawione), tzn. jest spłaszczona na biegunach i nieco bardziej pękata na równiku, tak jak mocno podkręcona piłka w Tsubasie. Oznacza to, że odległość powierzchni od środka planety wzrasta wraz ze spadkiem szerokości geograficznych, od 6356,8 km na biegunach, do 6378,1 km na równiku.

  I tak okazuje się, że rzeki płynące w kierunku równika mogą płynąć oddalając się stale od środka Ziemi. Dobrym przykładem jest tu Mississippi: odległość powierzchni elipsoidy od centrum Ziemi u źródła wynosi 6366,66 km; jeśli dodamy do tego wysokość położenia źródła n.p.m. (450 m) to otrzymamy odległość 6367,11 km. Poziom morza, w miejscu gdzie rzeka ma ujście znajduje się 6373,08 km od centrum Ziemi. Na dystansie 3734 km Mississippi "wznosi się" w takim razie aż o 5,97 km względem środka globu.

  Podobnie oddalają się wszystkie duże rzeki, płynące południkowo w kierunku równika, najlepiej takie, które mają nisko leżące źródła - Wołga, ze źródłami na wysokości 225 m n.p.m. ma niski spadek na powierzchni i jest kolejnym dobrym przykładem takiego cieku; w innej sytuacji jest np. Mekong, mający źródła 5225 m n.p.m. Jest on dłuższy od Wołgi i pokonuje większą różnicę szerokości geograficznych (a więc elipsoida bardziej oddala się od środka Ziemi), ale cały "wznios" jest niwelowany przez jego duży spadek. Z Mekongiem wiąże się natomiast inne zjawisko związane z ruchem wody, ale o tym już w następnym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Geoida odchyla się od powierzchni elipsoidy o +/- 100 m. W przypadku tego wpisu nie ma sensu rozpatrywać tak drobnych różnic, zwłaszcza, że rozkładają się one na bardzo duże obszary - wyniki dla źródła i ujścia Mississippi różniłyby się o kilkanaście metrów


  pokaż spoiler Zapraszam do tagu #gdziekawostki, gdzie wrzucam co jakiś czas mniej lub bardziej związane z geografią i geologią ciekawostki


  #gdziekawostki | #ciekawostki | #geografia | #geodezja ?
  pokaż całość

  •  

   @Enmebaragesi: Teraz skojarzyłem, że wysokość gór się podaje w metrach a odległość od równika ziemi w kilometrach :D i te 100 m odchylenia od elipsy wydaje się logiczne.

   Nie, nie - poziom morza podaje się wszędzie taki sam, jako uśredniony poziom wszystkich wód wszechoceanu (lokalnie może on odbiegać o nawet kilka metrów)

   Natomiast na cioci wiki znalazłem coś takiego

   W Polsce oraz większości byłych krajów bloku wschodniego, średni poziom morza wyznaczony jest w oparciu o wskazania mareografu w Kronsztadzie (Rosja, niedaleko Sankt Petersburga). Natomiast w Wielkiej Brytanii średni poziom morza wyznaczany jest na podstawie pomiarów wykonanych w Newquay w Kornwalii. W sumie w Europie poszczególne kraje w swoich lokalnych systemach wysokościowych wykorzystywały co najmniej 15 różnych mareografów.

   W cale bym się nie zdziwił gdyby to były różnice na poziomie różnicy Kanału Panamskiego (20 cm) jednak z ciekawości zapytam. Duża jest różnica między mareografem w Kronsztadzie a tym w wielkiej Brytanii w Newquay?
   pokaż całość

  •  

   @Zydomasoneria: Prawda, używa się różnych punktów odniesienia jeśli chodzi o ten średni poziom morza, ale to są minimalne różnice (myślę, że centymetrowe - podawane wysokości szczytów są identyczne na wikipedii angielskiej, francuskiej, polskiej, czy cygańskiej)

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Wielka płyta #gdziekawostki

  Mapka poniżej przedstawia wiek budynków, w których mieszka największa część populacji danego powiatu.

  Interpretacja jest dość prosta:
  - Budynki przedwojenne dominują na mniej zniszczonych w trakcie II WŚ Ziemiach Odzyskanych
  - "Wielka płyta" dominuje na całym terenie dawnej II RP
  - Nowe budownictwo dominuje na obrzeżach aglomeracji warszawskiej, poznańskiej, Trójmiasta i Bydgoszczy, w tzw. "miastach-sypialniach" (Piaseczno, Luboń, Rumia, etc.)
  - Widoczny jest np. przyrost zabudowy w zagłębiu miedziowym, w latach 70-tych, na potrzeby rozwijającego się górnictwa kruszców
  - powojenna odbudowa Warszawy?
  - budowa Nowej Huty

  Może sami dostrzegacie jakieś dodatkowe prawidłowości?

  Mapa nie moja, skradziona z fanpage'a "Moja Polis" na facebooku.

  PS Ostatnio rzadko wstawiam gdziekawostki bo zbliża się sesja i zaliczenia. Przepraszam za to, po prostu mam mniej czasu

  pokaż spoiler Zapraszam do tagu #gdziekawostki, gdzie wrzucam co jakiś czas mniej lub bardziej związane z geografią i geologią ciekawostki


  #gdziekawostki #ciekawostki #geografia #mapy #mapporn #historia
  pokaż całość

  źródło: wielka_pyta.png

 •  

  Najuczciwsze miasta #gdziekawostki

  Rok temu Reader's Digest opublikowało artykuł, opisujący pewien eksperyment społeczny. W centrach 16 miast świata "zgubiono" po 12 portfeli z przeróżnymi danymi, tak aby łatwo można było je zwrócić. Badanie miało sprawdzić uczciwość mieszkańców i zbadać pewne tendencje w rozkładzie uczciwości, ale nie ma ono żadnej wartości naukowej. Nie było ono powtarzalne - wykonano je tylko raz, w dodatku na zbyt małej próbce - a ponadto umieszczony w portfelu ekwiwalent 50$ w jednym kraju jest wart więcej, w drugim mniej (tego chyba nie muszę tłumaczyć); dlatego można go traktować tylko jako ciekawostkę.

  Pozornie mogłoby się wydawać, że im biedniejsze państwo, tym bardziej łasi na darmowy zarobek ludzie. Tym bardziej dziwi bardzo wysoka pozycja Bombaju, czyli najbiedniejszego z badanych miast. Analogicznie zaskakuje niska pozycja Zurichu. Najgorzej wypadły miasta iberyjskie i iberoamerykańskie (Rio, Madryt i Lizbona). Co ciekawe w Lizbonie oddano tylko jedną portmonetkę i zrobiła to... para turystów z Holandii.

  Co do pozycji Warszawy to ulokowała się ona mniej więcej w połowie stawki, na 9 miejscu, ex aequo z Londynem. W Londynie 2 z 5 portfeli oddali jednak... polscy imigranci.

  Czemu eksperymentu nie powtórzono, albo przynajmniej nie zwiększono jego skali, tak aby rzeczywiście odzwierciedlał pewne trendy społeczne? Po prostu nie opłacało się - nieoddano 102 ze 192 portfeli. Oznacza to, że 102*50$=5100$ zajrzało tam, gdzie Słońce nie zagląda...

  pokaż spoiler Zapraszam do tagu #gdziekawostki, gdzie wrzucam co jakiś czas mniej lub bardziej związane z geografią i geologią ciekawostki


  #gdziekawostki | #ciekawostki | #mapy | #geografia | #socjologia
  pokaż całość

  źródło: s1.ibtimes.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Enmebaragesi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)